ATONHT

Money.pl / 2008-09-08 22:05
Komentarze do spółki: ATONHT.
Wyświetlaj:
T0M / 77.113.84.* / 2010-02-08 17:10
trochu wody na młyn:

"Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działania skontrolowanych
organów administracji publicznej na rzecz oczyszczenia terenu województwa
lubelskiego z azbestu.
(...)
Niepodjęcie obligatoryjnych działań przez organy administracji
publicznej województwa lubelskiego, związanych z usuwaniem azbestu
i wyrobów zawierających azbest spowoduje, że eliminowanie negatywnych
skutków azbestu dla zdrowia mieszkańców województwa oraz likwidacja
oddziaływania azbestu na środowisko nie nastąpi w planowanym czasie,
do końca 2032 r.
(...)
Ponadto, żaden ze skontrolowanych powiatów nie ubiegał się
o dodatkowe środki z budżetu państwa lub Unii Europejskiej na usuwanie
azbestu."

całość: http://nik.gov.pl/docs/inform/020210_azbest.pdf - jeszcze ciepłe ;)
T0M / 77.113.84.* / 2010-02-08 17:16
jeszcze kropelka :

"Samorządy w Lubelskiem zbyt wolno usuwają azbest. Dotychczas usunięto zaledwie 0,3 proc. wyrobów zawierających azbest. NIK oblicza, że jeśli działoby się to w tempie zaobserwowanym na Lubelszczyźnie, to azbest w Polsce będzie obecny jeszcze przez 568 lat - aż do roku 2576. Urzędy nie mają wiedzy o ilości azbestu na swoim terenie. Opierają się głównie na danych szacunkowych."

http://nik.gov.pl/news.php?cod=2619
Golem14 / 2010-02-08 20:13 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

w wojewodztwie lubelskim i mazowieckim znajduje sie najwiecej azbestu w calej Polsce:) Krajowy Program Usuwania Azebstu na lata 2002-2032 jest oczywiscie opozniony, ale w roku 2010 ma nastapic intensyfikacja wszelkich dzialan ze strony samorzadow i rzadu....

Wprawdzie rozstalem sie aktualnie z Atonem (z wielu rozmaitych przyczyn), ale w okolicach wiosny planuje comeback:)

Pozdrawiam

PS. Dzieki Tom za info - wszelkie informacje o Atonie i wokol Atona zawsze mile widziane:)

PS. 2: Maly Napoleon zapewne jutro lub pojutrze podpisze ustawe i tym samym ten akt prawny 23-24 lutego wejdzie w zycie...
T0M / 77.115.27.* / 2010-02-09 10:41
ja tylko dokładam cegiełki do fundamentów :)
flugo / 2010-02-08 20:36 / portfel / Dziecko hossy
na pipki zapolujesz?
Golem14 / 2010-02-08 20:51 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

obmyslam powoli strategie - na pewno chcialbym zakupic wiosna troche akcji:)
Sytuacje na Atonie obserwuje caly czas: w koncu to moja ulubiona spolka;-)

Pozdrawiam
flugo / 2010-02-08 19:44 / portfel / Dziecko hossy
każdy powiat ma prawo do Atona 200:)
;) / 85.222.54.* / 2010-02-08 20:01
jako akcjonariusz powiedziałbym, że nawet do dwóch lub trzech!
flugo / 2010-02-08 19:58 / portfel / Dziecko hossy
a powiatów jest chyba ze 400...
podpis prezydenta i ruszaja zamówienia i tylko ciekawe jak aton sobie z popytem poradzi
martini4m / 2010-02-11 15:53 / Per aspera ad astra
będą rozsądne terminy a kasa wiadomo- z planowanej emisji na rozruch a potem samo się będzie kręcić :-) takie atonowe perpetuum mobile ;o)))
flugo / 2010-02-05 13:52 / portfel / Dziecko hossy
rozumiem, że ustawa czeka na podpis prezydenta?
niech podpisuje i zobaczymy pakiet zamowien i jak pojdzie z realizacją tychze
z drugiej strony szkoda,ze aton nie obronil 5 zeta- no ale trudno:)
master / 2010-02-02 22:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Azbestu nie trzeba będzie już wywozić na specjalnie przystosowane wysypiska. Będzie można utylizować go na miejscu, a bezpieczne dla środowiska pozostałości wykorzystywać m.in. przy budowie dróg.

Obecnie po zdemontowaniu wyroby z azbestem są wkładane do grubych worków i zakopywane w nieckach wyłożonych geowłókniną. W przyszłości jego szkodliwe dla zdrowia i życia ludzkiego włókna będą zatapiane w polimerach lub stapiane w gigantycznej mikrofalówce. Na zmiany w prawie czekały od kilku lat dwie firmy: z Bielska-Białej i Wrocławia. Ich nowoczesnymi technologiami zainteresowane są od dawna kraje zachodnie.

Nowelizacja ustawy o odpadach została przyjęta przez Sejm. Czeka tylko na podpis prezydenta. Wprowadza możliwość przetwarzania odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych, które umożliwiają w wysokiej temperaturze unieszkodliwianie włókien azbestu. Pozostałości mogą z kolei być ponownie wykorzystane, np. przy budowie dróg.

Takie urządzenie zaproponowała wrocławska firma ATON HT. To reaktor ATON 200, który pozwala unieszkodliwić tonę eternitu za 500-600 zł. Unieszkodliwi go w ilości 250 kg na godzinę. Koszt urządzenia to 1,5-2 mln zł.

Bielski Marbet Wil, jedna ze spółek Włodzimierza Mysłowskiego, rozdrabnia elementy azbestowe i miesza z płynnym polimerem siarki w specjalnych dezintegratorach. To co w tym procesie powstanie jest termoplastem, który może być wielokrotnie przetwarzany. W zależności od potrzeb odlewa się z niego różne elementy, np. płyty do stabilizacji podtorzy kolejowych. Zdaniem producenta, włókna z azbestu na pewno z nich się już nie uwolnią.

- Nasza metoda, niestety, nie mieści się w nowelizacji ustawy o odpadach. Szkoda, bo dzięki niej można zneutralizować więcej azbestu niż w przenośnych instalacjach. Mam wrażenie, że ta nowelizacja została napisana pod jedną firmę - mówi Włodzimierz Mysłowski. Dodaje, że przy 15 mln ton azbestu do usunięcia, korzystanie z przenośnych urządzeń to jak próba wydziobania Sahary przez stado wróbli.
flugowski / 212.122.206.* / 2010-02-04 19:24
15000000 ton
1 tona przerabiana w 1 reaktorze przez 4 h
założmy 8 h pracy reaktora= 2 tony
15mln ton 1 reaktor= 7,5 mln dni
1000 reaktorów= 7500 dni= 20 lat roboty

nie przesadzajmy z ta saharą:))
flugo / 2010-01-26 12:04 / portfel / Dziecko hossy
łoja dupska na atonie
taki life
kwiatek... / 2010-01-26 22:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Flugo czas na realizacje zysków....
Golem14 / 2010-01-26 23:02 / Tysiącznik na forum
Nie zachecaj Flugo, bo zwali nam kurs:)
kwiatek... / 2010-01-26 23:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No dobra Golem zapomniałem ze masz kupionego:)Niech wam rosnie na 7,00pln...życze wam dobrze:)
Golem14 / 2010-01-26 23:17 / Tysiącznik na forum
Zyski trzeba bylo zrealizowac przy 6,00 przed dwoma tygodniami - teraz rozpoczela sie juz nowa rozgrywka:)

Zycze rowniez powodzenia w towarzystwie Midasow i Krezusow:)
kwiatek... / 2010-01-26 23:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki Golem swój chłop z Ciebie:))
max 10 / 188.33.70.* / 2010-01-26 19:07
co myślicie o zmianach w Radzie Nadzorczej Aton
Golem14 / 2010-01-26 20:24 / Tysiącznik na forum
fajne chlopaki:)
master / 2010-01-26 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wybiersz sie może na walne Atona??
warto poznać ludzi którzy stoja za spółką..
tylko na stronie Atona pisza , że rejestracja była do dziś..
pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-26 22:47 / Tysiącznik na forum
Witaj Master,

za daleko mam do Wroclawia:) A wizyta na NWZA na pewno moze dostarczyc wielu cennych informacji...

Aktualnie czekam na nastepne infa ze spolki - byc moze juz w ten piatek: ostatnio ten dzien dostarcza duzo emocji na parkiecie:)

Pozdrawiam
Thai / 2010-01-27 18:55 / Bez rangi
Witaj Golem:)

byc moze juz w ten piatek: ostatnio ten dzien dostarcza duzo emocji na parkiecie:)

Oby tylko "zasada naprzemiennosci" nie nastapila:-)
Dwa tygodnie temu byl "-", nastepny tydzien i "+" Minie czwartek i bedzie... kolejny piatek:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-22 14:22 / Tysiącznik na forum
Wrocław, 22 stycznia 2010 r.
INFORMACJA PRASOWA

ATON-HT sprzedał urządzenie za 230 tys. Euro.

ATON-HT S.A. podpisał umowę na sprzedaŜ urządzenia do unieszkodliwiania odpadów
medycznych i poszpitalnych - ATON BWW. Wartość kontraktu to 230 000 Euro. Nabywcą
urządzenia jest polska firma, która chce świadczyć usługi w zakresie unieszkodliwiania
odpadów medycznych za pomocą urządzenia ATON BWW.
Podpisanie umowy zbiegło się w czasie z zakończeniem prac Parlamentu nad ustawą o odpadach. Zezwala ona m.in. na stosowanie urządzeń i technologii ATON-HT do unieszkodliwia odpadów medycznych oraz odpadów zawierających azbest. Ustawa w dniu dzisiejszym, tj. 22 stycznia br. została skierowana do podpisu prezydenta.

Bardzo się cieszę z podpisanej umowy. Fakt, ze nastąpiło to w dniu dzisiejszym, kiedy Sejm zakończył pracę nad ustawą o odpadach, która zezwala na unieszkodliwianie odpadów medycznych i odpadów zawierających azbest za pomocą naszych urządzeń i technologii odbieram jako bardzo dobry prognostyk. Mam nadzieję, ze pierwsza sprzedaz urządzenia ATON BWW będzie takze pozytywnym sygnałem dla innych firm, które są zainteresowane naszymi urządzeniami, ale wstrzymywały się z ich zakupem do momentu wejścia w zycie przepisów dopuszczających ich stosowanie - powiedział Robert Barczyk prezes Zarządu ATON-HT S.A.

W dniach 19-20 stycznia br. odbyła się takze wizyta przedstawicieli trzech podmiotów amerykańskich firm zainteresowanych zakupem technologii i urządzeń oferowanych przez ATON-HT.

Wizyta była bardzo udana. Uzgodnione zostały zasady dalszej współpracy. Partnerzy z USA są powaznie zainteresowani zakupem naszych technologii. - dodał Robert Barczyk.

Przyjazd amerykańskich firm, był efektem wizyty przedstawicieli ATON-HT w USA w grudniu ubiegłego roku. Przedstawiciele Spółki wzięli wówczas udział w Polsko – Amerykańskiej Konferencji Nauki i Technologii, oraz spotkali się z amerykańskimi firmami zainteresowanymi technologiami ATON-HT S.A.
master / 2010-01-22 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszystko zgodnie z planem
wizyta z usa bardzo udana szkoda, że wiecej szczegółów nie zapodali...
flugo / 2010-01-25 11:05 / portfel / Dziecko hossy
spotkali się na targach, poogladali rysunki, foldery, przylecieli zobaczyc czy to nie ściema, obejrzeli, pogadali i wrócili do siebie przygotowac kontrakty, umowy itd.:)
flugo / 2010-01-21 16:14 / portfel / Dziecko hossy
zarzad cos chlapnął znowu?
flugo / 2010-01-21 16:15 / portfel / Dziecko hossy
czy amerykanie okazali sie trzema jednoosobowymi firmami z cikago?
master / 2010-01-21 18:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chodziły plotki , że amerykanie mieli być w tym tygodniu
na razie cisza..
moze sie mrozów wystraszyli..
umoczony / 83.24.235.* / 2010-01-21 22:42
RGR sie zrobił:) 3zl :)
Golem14 / 2010-01-18 09:43 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

z PP mamy jeszcze sporo czasu, NWZA dopiero 11 lutego. Do tego czasu jeszcze wiele sie wydarzy...

Pozdrawiam
max 8 / 188.33.28.* / 2010-01-18 22:34
Co myślę o PP. ogłoszono emisję 6,6 mln nowych akcji po cenie "nie wyższej niż 1,5 zł" ok.10 mln zł
Moje wnioski:
1.Chcą puścić w rynek 6,6 mln akcji tj.40 proc. stanu po asymilacji za 10 mln zł.
2.Napisali nie więcej niż 1,5 zł może być MNIEJ(nie wydaje sie że to podarek od spóźnionego Mikołaja)a to znak że mając pełną wiedzę o FAKTYCZNEJ sytuacji spółki spodziewają się niewiele wyższego kursu, (nawet gdyby nogami zaklaskali by wymyśleć jakieś newsy) bo inaczej emisja nie ma sensu..i ostra jazda w spółce.Gdyby mieli konkrety w ręce ludzie by kupili te akcje i po 3 zł.

3.PP zamiast kredytu i emisji kierowanej, ludzie na forum się podniecają jak to się obłowią akcjami. Jeśli wejdzie w końcu ustawa a ona daję OGROMNE POTENCJALNE możliwości(tak twierdzicie) co to jest dla banku10 mln zł kredytu
A. KREDYT:Gdyby dostali kredyt SUPER informacja, bo bank przeprowadził analizę w oparciu o informację które musieli by ujawnić a nam jako drobnym akcjonariuszom muszą powiedzieć tylko to co wymaga regulamin ASO.
B.Gdyby była emisja kierowana też SPOKO, potencjalny inwestor finansowy też by zweryfikował wiele spraw od różnej strony.
C.Sytuacja że instytucje nie wierzą w przedsięwzięcie a właściciele WIERZĄ w powodzenie, wtedy byłaby pożyczka prywatna na rozwój firmy.Prezes związany z PROFI albo p.Placek z OKNOPLAST (OKNA z KRAKOWA) potentaci w swoich dziedzinach.
A tak za 10 mln zł oddają 40 procent z nowego wolumenu po emisji...Lobby spalarnianego azbestowego, i światowej konkurencji się nie boją...wrogie przejęcie itp..
mlody.leszcz / 95.40.189.* / 2010-01-22 11:27
Brawa za komentarz, juz dawno pisalem, że 1,8 dla tej spółeczki to maximum. Tylko dwaj naganiacze przerzucający się pakietami po 100 szt stale starają sie umoczyć nowych leszczy
Golem14 / 2010-01-22 14:12 / Tysiącznik na forum
Jestes godny swojego nicka, Mlody Leszczu:)
Golem14 / 2010-01-18 23:28 / Tysiącznik na forum
Witaj Max,

na sprawe mozna spojrzec zawsze z roznych perspektyw... osobiscie mam inne zdanie:
emisja nowych akcji byla sprawa przesadzona od wielu miesiecy: na seryjna produkcje urzadzen potrzebny jest kapital do zainwestowania i pieniadze beda potrzebne juz wiosna (chocby na realizacje kontraktu z Lotwa - wszyscy juz chyba o tym zapomnieli:)

Odpowiedz sobie sam na pytanie, komu ta emisja nowych akcji w przeddzien rozpoczecia produkcji urzadzen w Polsce moze przyniesc najwieksze profity - kto posiada dzisiaj najwiecej akcji i dzieki PP bedzie mogl dokupic nastepne akcje w cenie po 1,5 PLN... wtedy zrozumiesz, dlaczego nie kredyt lub "potencjalny inwestor", ktory moglby w przyszlosci probowac przejac spolke...

Pozdrawiam
flugo / 2010-01-19 13:15 / portfel / Dziecko hossy
gdybym był inzynierem Parosa i Barczykiem to nie chciałbym kupowac akcji po 5 czy 3 zeta tylko jak najtaniej sie da aby utrzymac kontrole nad spółką

kiedy jakis gośc wychodził z Atona Barczyk łyknał od niego akcje

z drugiej strony- aton jest pusty i kasy tam nie ma, rozmawialem z nimi, spozniaja im sie dotacje- tak przynajmiej mi mowili a plynnosc w start upach rzecz b.wazna
Golem14 / 2010-01-19 13:28 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

wielu chyba sie nie zastanowilo, komu te PP najlepiej sie przysluza:) - stad poploch w piatek... 1,5 PLN za akcje to przeciez promocja - chetnie juz dzisiaj kupilbym za taka cene jeszcze wiecej akcji. Mysle, ze po tzw. rozwodnieniu akcjonariatu juz wkrotce C/WK bedzie wynosilo okolo 5.
A pieniedzy faktycznie Aton teraz nie ma: w I kwartale wplynie jednak 1 mln zl z dotacji z wojewodztwa Dolnoslaskiego. O Lotwie wielu tez juz zapomnialo - a wkrotce nastepne listy intencyjne i umowy oraz wizyta Amerykanow. W srode lub czawrtek wielki final w Sejmie, a potem w ciagu 14 dni podpis malego Napoleona...

Poozdrawiam
flugo / 2010-01-19 15:09 / portfel / Dziecko hossy
co do C/WK nie jestem pewny jak to bedzie wygladalo i nie chce mi sie liczyc
na dotacje czekam z utesknieniem bo sprzedalem im i wykonalem pewna usluge a kaski od miesiaca nie ma:))
Golem14 / 2010-01-19 16:33 / Tysiącznik na forum
tego sie nie da wyliczyc, to mozna jedynie zalozyc teoretycznie:)
A komu wykonales usluge, chyba nie ATO?:)
flugo / 2010-01-20 09:03 / portfel / Dziecko hossy
ATO,ATO:)
Golem14 / 2010-01-20 09:08 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

dokad zamowili blety? - USA?
Jesli jest jakas klauzula tajnosci, napisz na mojego maila:)

Pozdrawiam
flugo / 2010-01-20 09:12 / portfel / Dziecko hossy
napisalem
pzdr
Golem14 / 2010-01-20 09:24 / Tysiącznik na forum
odpisalem:)
flugo / 2010-01-18 10:08 / portfel / Dziecko hossy
yo
ale jednak dosc spora emisja a ja dosc rozbity finansowo jestem- w dwa dot.comy- start upy troche kasy włozyłem i kto wie czy nie trzeba wiecej wkladac- dotacje splywaja z opoznieniami- jak atonowi:)
a tu aton, krysia wolaja o cash - trzeba bedzie posiedziec z kalkulatorem troche:)
Golem14 / 2010-01-18 10:13 / Tysiącznik na forum
stosunek 3:2, cena 1,50 - bedzie promocja:)
flugo / 2010-01-18 10:17 / portfel / Dziecko hossy
dzieki forumowiczowi zwoyelaizdynki juz wiem
promocja bedzie ale jak pisalem wyzej, dosc rozbity finansowo jestem i szczerze mowiac ciekawa dzialke ogladalem pod bydgoszcza i szczerze mowiac troche mnie te wolanie o kase ze wszystkich stron w******
Golem14 / 2010-01-18 10:24 / Tysiącznik na forum
zrob zatem troche roszad portfelowych, jak i ja uczynilem...
flugo / 2010-01-18 10:33 / portfel / Dziecko hossy
ano trzeba bedzie popracowac troche nad uporzadkowaniem finansow
a aton calkiem niezle odreagowuje spadki
ps. nie trac sil intelektualnych na rozmowy z rafciem gamoniem- z niego nic nie bedzie- on juz wie wszystko o gieldzie po 3 miesiacach:))
Golem14 / 2010-01-18 10:55 / Tysiącznik na forum
jest lepiej niz myslalem, a z rafciem, to fakt strata czasu - szkoda mi go nieraz...
flugo / 2010-01-18 11:03 / portfel / Dziecko hossy
"nie ma litości dla s**********" jak to Kazik spiewal :))
wykonalem pobiezne podliczenia portfela i wyglada na to, ze wystarczy mi redukcja atona o 10% aby zamknely mi sie wszystkie zobowiazania do konca marca - poczatek marca mam 2 duze realizacje i premie za nie powinny wystarczyc do objecia pipek :)
no i w odwodzie jeszcze lug:)
Golem14 / 2010-01-18 11:54 / Tysiącznik na forum
moge Ci powiedziec, ze lepiej wyszedles na tym, ze byles w piatek na Maderze:) gramy przeciez dlugoterminowo, a to byl tylko taki maly incydent...
Nie sprzedawalbym teraz Atona, a PP to bedzie swietny interes:)

Mam pytanie: jaka byla teraz pogoda w Portugali?
flugo / 2010-01-18 11:59 / portfel / Dziecko hossy
w Lizbonie padalo i slonce tez sie przebijalo- ok. 14-16 stopni, na maderze podobnie z tym ze slonca wiecej i na krotki rekawek sie zalapalem w ciagu dnia:)

10 % atona odstrzele tak czy inaczej- lubie okragle sumy i tak mi to pasuje:)
pp bedzie dobrym interesem, bujanie zwiazane z nim tez bedzie- gratka dla Jarga:))

no- masz racje, moglbym w piatek spanikowac:)
Golem14 / 2010-01-18 12:06 / Tysiącznik na forum
cieplo bylo zatem w Portugalii - planuje w najblizszych latach spedzic raz tam zime:)
Straszna panika byla w piatek... - dzisiaj wiekszosc chyba zrobila na spokojnie przeliczenia...
Gramy dalej:)
flugo / 2010-01-18 12:14 / portfel / Dziecko hossy
w Faro bylo 3 stopnie i niezla siara- ludzie marzli w hotelach

tez mam plan- ferie z rodzina na maderze w przyszlym roku, ale tak z tydzien- zima to dla moich dzieci nowosc i frajda:)

dzisiaj to spekulanci raczej graja, odreagowanie -20%, nastepne dni pokaza na co stac atona i jak dla mnie okolice 5 sa akceptowalne:) choc pewnie szczerze mowiac to myslenie troche zyczeniowe
Golem14 / 2010-01-18 12:19 / Tysiącznik na forum
zima w Portugalii to przewaznie taka mila jesien w Europie Centralnej - mi bardzo taka pora roku odpowiada:)

Mysle, ze dzisiaj nie graja juz spekulanci, lecz rozpoczyna sie wlasciwa gra:)
Ciułacz / 2010-01-16 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
19 Listopada Golem nas uswiadamiał o dobrych interesach na Atonie i Chłopisko miał nosa. Gratki.
Wkjeje jego post :

2009-11-19 13:34:21 | | Golem14
Witaj,

Aton kupowalem po bardzo roznych cenach - ogolnie w przedziale od 2,20-2,80:) Dzisiaj tez
dokupilem bardzo znaczny pakiet.
Na tych akcjach beda na pewno bardzo silne wachania kursu w przyszlosci, nawet do 20%
intraday. Ja jednak nie bawie sie juz w takie spekulacje - juz mi sie nie chce:)
Aton traktuje jako inwestycje srednio- badz dlugoterminowa w zaleznosci od sytuacji w
najblizszych miesiacach.
--------------------
Koniec cytatu.
Ciułacz / 2010-01-16 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam , kto sie nie załapał to nic straconego, niech tylko się weźmie za analize spółek napewno coś sie tam znajdzie .Nie zapomniec sie podzielić odkryciem jak forumowicz Golem.
Golem14 / 2010-01-16 18:50 / Tysiącznik na forum
Witaj Ciulacz,

dzieki za mile slowo:) - listopad to juz historia, teraz okres mocnego falowania na Atonie przed nami i liczne rozgrywki krotkoterminowe...
W dalszym ciagu stawiam w perspektywie dlugoterminowej na ta spolke.

A na gieldzie to wiadomo jak jest: kto szuka okazji, zawsze cos znajdzie - tym bardziej, ze od wiosny 2009 mamy poczatek hossy, gdyby jeszcze ktos mial jakies watpliwosci:)

Pozdrawiam
Uwaga !!! / 119.62.128.* / 2010-01-18 09:17
Nie wdawaj sie w dyskusje z tym szczerbatym z glownego forum bo sie nie odczepisz jak sie przyklei
rafcio55 / 2010-01-16 18:56 / Tysiącznik na forum
mini hossy g14 chlopaku!

ps. słodka mordko tylko pamietaj ze jestem rafcio ale na drugie moge miec romuś :D
Golem14 / 2010-01-16 19:07 / Tysiącznik na forum
rafciu, mordek szukaj sobie glownym forum...
rafcio55 / 2010-01-16 19:11 / Tysiącznik na forum
chłopaku, każdy ma w sobie morde..... i ty nie jesteś wyjątkiem....
Golem14 / 2010-01-16 20:11 / Tysiącznik na forum
ja staram sie zachowac wlasna twarz, zeby wlasnie nie zobaczyc swojej mordy w lustrze - niektorzy maja mordy, wiec i wszedzie mordy widza...
rafcio55 / 2010-01-16 21:38 / Tysiącznik na forum
dobrze golemie ze mamy taką swiętą osobe jak ty na tym forum....
Golem14 / 2010-01-16 21:41 / Tysiącznik na forum
do swietosci mi daleko - wrecz przeciwnie: staram sie jak najbardziej, zeby nie zostac kanonizowanym po smierci:-)
rafcio55 / 2010-01-16 21:43 / Tysiącznik na forum
pamiętaj kto mieczem wojuje od miecza ginie ;)
Golem14 / 2010-01-16 21:59 / Tysiącznik na forum
co ma piernik do wiatraka?
rafcio55 / 2010-01-16 22:42 / Tysiącznik na forum
heh dobranoc miszczu :)
Golem14 / 2010-01-16 22:55 / Tysiącznik na forum
zegnam rafciu, bez odbioru
amelian / 2010-01-16 20:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Golem :)
cóż...niektórym tylko wpółczuć ze muszą w to lustro patrzeć albo przynajmniej zerknąć od czasu do czasu ;) Ja bardzo lubię gombrowiczowskie określenie gęby...
Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-16 20:46 / Tysiącznik na forum
Witaj Amelio,

takze bardziej wole okreslenie "geba" niz "morda":) Ale w zyciu najwazniejsze jest zeby zachowac twarz przed samym soba, oczywiscie stosujac przy tym solidny aparat krytyki wlasnej...

Pozdrawiam serdecznie
okoń / 83.24.209.* / 2010-01-16 20:31
Golem 15 styczen - stan akcji z tego dnia przekłada sie na liczbę głosów... moze po to ta zwała? zeby ktoś sobie dokupił tanio akcji bo mu na walne potrzebne...
Golem14 / 2010-01-16 20:48 / Tysiącznik na forum
Witaj,

mysle, ze w tym wypadku sa mozliwe wszystkie scenariusze - aktualnie zastanawiam sie intensywnie nad cala sprawa...

Pozdrawiam
okoń / 83.24.209.* / 2010-01-16 20:51
tez sie zastanawiam... faktem jest ze sytuacja przestała być klarowna i nic sie nie da przewidzieć:(
Golem14 / 2010-01-16 21:29 / Tysiącznik na forum
woda w jeziorze zostala wzmacona:-)
okoń / 83.24.209.* / 2010-01-17 00:10
daj znać jak już coś w tej wodzie zobaczysz:) szkoda spółki bo wspaniałe perspektywy ma:)
szydercaa / 2010-01-16 13:00
witam wszystkich

Na początek kilka słów odnosnie atona. Dostałem zapewnienie od golema ze cena nie spadnie
ponizej 4zl, obecnie akcje przechodzą ze słabych rak do silnych. Rekomendacja golema to
kupuj PKC, cena docelowa w tym roku to 30zl a w dłuzszej perspektywie + nieskonczonosc.
Nie ma powodów do paniki spokojnie kupujemy i uśredniamy w dół.

pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-16 13:24 / Tysiącznik na forum
juz nawet tutaj przylazles matolku? - nudzi sie tobie w tej twojej nedznej egzystencji...
szydercaa / 2010-01-16 14:13
witaj golemie

w tej trudnej chwili jestem z tobą i rozumiem twoje rozgoryczenie, przekazuje twoje slowa ze aton to bedzie hit 2010 roku!

Do wszsystkich inwestorów nalezy teraz wykorzystac okazje do zakupu i w poniedziałek kupowac PKC bo cena poniżej 5zl to mega promocja. Zobaczycie ze niedługo będzie 30zl za akcje a w przyszłości znacznie wiecej.

pozdrawiam wszystkich przyszłych milionerów!

tylko Aton!
Golem14 / 2010-01-16 14:18 / Tysiącznik na forum
rafciu, ja nie jestem rozgoryczony (wrecz przeciwnie:), ale ty na pewno jestes rozgoryczny w swoim zyciu - w sumie przykro mi nawet...
szydercaa / 2010-01-16 14:32
golemie wiem ze jest ci teraz przykro dlatego na mnie mozesz liczyc! bede robił co w mojej mocy żeby wszyscy wiedzieli jak dobrą spólką jest Aton i ze nalezy go kupowac PKC.

ps. i jestem Romek nie rafcio..... :)
Golem14 / 2010-01-16 14:39 / Tysiącznik na forum
rafcio, co ja moge ci napisac... probuj chlopaku, mozesz dasz sobie rade z problemami w zyciu...
szydercaa / 2010-01-16 14:44
golemie ok niech będzie, na drugie mam rafcio :)) ale to odbiegamy od sedna sprawy bo wiadomo po co tu jestesmy.....

T
Y
L
K
O

A
T
O
N

P
K
C
Golem14 / 2010-01-16 14:52 / Tysiącznik na forum
a co ty rafcio tak nagle zainteresowales sie Atonem? - mogles zakupic jak polecalem miedzy 2,5-3zl, potem zawsze podkreslalem, ze ryzyko bedzie sie zwiekszac proporcjonalnie do wzrostu kursu, ale to jest chyba oczywiste takze dla ciebie..
szydercaa / 2010-01-16 14:59
bo mi szkoda ciebie golemie i przykro patrzec jak ktos jednego dnia traci 20% z całej swojej kasy.

uciekam do nastepnego golemie
Golem14 / 2010-01-16 15:02 / Tysiącznik na forum
twoja troska jest calkowicie zbedna - mam gruby pancerz...
master / 2010-01-15 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to sie nazwywa mieć pecha..
wczoraj zakupiłem Atona..
dziś wracam i szok
w taki łatwy sposób dostaje sie inwestorem długoterminowym..
flugowski / 62.28.82.* / 2010-01-15 22:51
bolesna nauka
dlatego trzeba dywerysfikowac portfel i myslec przed zakupem wiecej
mysle, ze jak obejmiesz pipki to za pol roku wyjdziesz na zero a za rok zarobisz i to porzadnie, ustawa, sprzedaz i bedzie git
pzdr
master / 2010-01-15 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
portfel mam zdywersyfikowany
starałem sie przemyśleć każdy zakup
ale mysle że dzisiejsze info zaskoczyło wszystkich
niestety pewnych rzeczy sie nie da przewidzieć.. urok giełdy..
flugowski / 62.28.82.* / 2010-01-15 23:29
no, o tym ze kasa atona jest pusta to cos wiadomo:)
o tym, ze albo emisja albo inwestor strategiczny to Golem pisal
ale ze to juz teraz oglosza, hmm, nie spodziewalem sie i reka w nocniku:))
flugowski / 62.28.82.* / 2010-01-15 23:33
aha, jak masz gdzies jak to pp bedzie przyznawane ile za akcje i czy 1 pp01 akcji ne to bede wdzieczny,
dzieki i pzdr
Zwoleya Izdynki / 188.33.13.* / 2010-01-16 08:18
Na każde 3 akcje przypadnie 2 nowe po cenie od 1,00 do 1,50. Zarząd ma ustalić ostatecznie cene.
Prawo poboru 19 marca.
Osobiście sądzę że nowa emisja powinna być z wyłączeniem PP i skierowana do inwestora strategicznego np. BBC. BBC ma wieksze możliwości finasowania. W przyszłości nie były by potrzebne nowe emisje.
Podaż na rynku (najprawdopodobniej) pochodzi od samych właścicieli, ktorzy szukają pieniędzy na nowa emisje. Dobra okazja do przejcia wladzy w spolce.
Tu jeszcze sporo się wydaży. ;)

Pozdrawiam.
flugo / 2010-01-18 09:29 / portfel / Dziecko hossy
dziękuję,
teraz sobie spokojnie policze ile i na kiedy trzeba funduszy zabezpieczyc
pozdrawiam

ps. zobaczymy jak bedzie z ta podażą, w start upach juz tak jest ze wlasciciele musza dokladac, dokladac aby finalnie wyjac:))
flugowski / 62.28.82.* / 2010-01-15 21:29
witajcie,
najpierw zerknalem na kurs- wow, pomyslalem, mocna realizacja zyskow, a tu czytam, ze pipki beda, no i git, ostatnio siorbalem pipki po 1,25 bodajze, aton nie ma kasy, bo niby skad, jesli nie bedzie tego bog wie ile to dadza zarobic, szczegolnie jesli emisja zgra sie z infami o sprzedazy, realizacji zamowien,choc ci co wyrzucali po 5,5 bledu nie zrobili-zebrali cash na objecie akcji a flugo gapa:)
ciekawe ile bedzie tych nowych akcji i przede wszystkim po ile
pzdr z Madery
aktualnie pikuje / 94.75.121.* / 2010-01-15 15:42

2010-01-13 17:55:08 | Thai [ Bez rangi ]
Witaj Flugo, witaj Golem

Korekta byla dzis rzeczywiscie przelotna z 5,26 do 5,96... Calkiem sympatyczne
oczyszczanie:) Akcjonariatu umacnianie...

No tak...........przelotna,dobre

http://stooq.com/q/?s=ato
Golem14 / 2010-01-15 15:51 / Tysiącznik na forum
Emisja akcji byla do przewidzenia, ale info juz w styczniu niekoniecznie...
dodge / 2010-01-15 12:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Zarząd ATON-HT S.A. informuje o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 11 lutego 2010 r. na godzinę 10.00, we Wrocławiu w Hotelu Wodnik przy ul. Na Grobli 28"

"Uchwała nr 11
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
ATON-HT Spółka Akcyjna z dnia 11 lutego 2010 r.
w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego
poprzez emisję Akcji serii E z prawem poboru dotychczasowych Akcjonariuszy
oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki"

http://tnij.org/fi98
martini nielogo / 188.146.146.* / 2010-01-15 15:37
W obliczu wyraźnego kryzysu kursu spółki wynikającego z pojawienia się infa o planowanej nowej emisji akcji a skutkującym spadkiem wartości akcji o 20 % zabrakło pretendującego do tytułu gospodarza tego wątku Golema14. Szkoda, bo warto usłyszeć, co w temacie ma do powiedzenia uczestnik całym sercem zamieszania jakie pojawiło się na spółce. Czekam na komentarz i pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-15 15:48 / Tysiącznik na forum
Witaj Martiini,

pisalem juz dzisiaj w portfelu Big Lebowskiego, zapraszam do odwiedzin takze i tego Kacika:-)

Aton jest przede wszystkim inwestycja dlugoterminowa - na temat mozliwej emisji nowych akcji pisalem juz wczesniej, ze jest raczej nieunkniona (z mozliwosci zaciagniecia kredytow na realizacje produkcji urzadzen zarzad jednak zrezygnowal).

Emisje jednak obstawialem dopiero w marcu, a info pojawilo sie juz w styczniu...
Jezeli grasz krotkoterminowo, to mozesz liczyc sie z dalszymi wahaniami kursu.
Cene objecia PP do 1,50 uwazam za atrakcyjna...

Pozdrawiam
martini4m / 2010-01-15 15:58 / Per aspera ad astra
zaglądałam i do Biga- mój ulubiony kącik, stamtąd się dowiedziałam co się stało, że cena tak zapikowała w dół..
o możliwości pojawienia się nowej emisji też już wcześniej wiedziałam, jednak zostałam tym faktem dość mocno zaskoczona..
atona długoterminowo jak najbardziej można brać pod uwagę- fundamenty są, namacalna technologia i odpowiedni klienci na horyzoncie. oby wyczekać do momentu z zakupem i nie przegapić pociągu :-)
Golem14 / 2010-01-15 16:05 / Tysiącznik na forum
Witaj Martini,

ciesze sie zawsze, jak pisza dziewczyny:-) Teraz trzeba sie na spokojnie zastanowic, jak rozegrac emisje nowych akcji...

Pozdrawiam
martini4m / 2010-01-15 16:19 / Per aspera ad astra
Dziewczyny łatwiej ulegają emocjom, dlatego nie nadają się na prawników, chirurgów i graczy giełdowych ;-)
jak rozegrać emisję.. sprawa nie jest prosta, bo wbrew logice na info o WZA na którym dopiero ma być podjęta uchwała o emisji nowych akcji rynek zareagował paniką. W takim układzie najrozsądniej odczekać swoje przed zakupem akcji uprawniających do pp i czekać na dołek bo taki ma spore szanse się pojawić w najbliższym czasie. Za każdą posiadaną akcję przysługuje jedno pp, więc biznes cokolwiek korzystny biorąc pod uwagę przewidywaną cenę 1pp na 1,5. Podwoić ilość posiadanych akcji niewielkim nakładem- bardzo kuszące. Tylko żeby cena tak na głowę nie leciała bo się okaże, że pp więcej warte, niż akcja....
co o tym sądzisz?
Golem14 / 2010-01-15 16:50 / Tysiącznik na forum
Mysle, ze dziewczyny moga byc doskonalymi inwsetorami (i nie tylko), czesto duzo lepszymi od facetow:)

Przy PP jest zawsze panika wsrod akcjonariuszy i kurs akcji spada - pytaniem jest, gdzie bedzie dolny pulap spadkow...
Nie mamy informacji takze o wizycie przedstawicieli trzech firm z USA, ktorzy przyjada zapewne w styczniu do Wroclawia...
Cena PP jest calkiem przyzwoita, wiec chetnych do zakupu nie bedzie brakowac...

W tym momencie trzeba spokojnie przeanalizowac wszystkie mozliwe scenariusze i dopiero wtedy podjac decyzje "atonowe":)

Pozdrawiam
martini nielogo / 188.146.146.* / 2010-01-15 15:38
przepraszam- już nieaktualne :-)
za długo składałam myśli ;-)
Golem14 / 2010-01-15 15:28 / Tysiącznik na forum
Witaj Dodge,

emisja byla raczej przesadzona, tylko troche szybko wystrzelili z tym newsem:) - obstawialem dopiero marzec, ale moze lepiej szybciej stawic czolo roszadom gieldowym i wiosne przywitac na spokojnie:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-14 16:09 / Tysiącznik na forum
Oficjalne info zarzadu Atona po glosowaniu w Senacie:

"Wrocław, 14 stycznia 2010 r.
Informacja prasowa
ATON-HT: ustawa odpadowa przeszła przez Senat.

13 stycznia br. Senat głosował nad ustawą o odpadach. Zapisy dopuszczające m.in.
unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych oraz
unieszkodliwianie odpadów medycznych technologią mikrofalową pozostały niezmienione.
Sejm rozpatrzy poprawki Senatu do ustawy na najblizszym posiedzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Potem ustawa zostanie skierowana do podpisu prezydenta.
Senat nie zmienił przyjętych przez Sejm zapisów dopuszczających „unieszkodliwianie opadów medycznych oraz zakaźnych odpadów weterynaryjnych metodami, które przekształcają te odpady zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%”. Metoda mikrofalowa spełnia wymóg o którym mowa w projekcie ustawy. Reaktor mikrofalowy BWW unieszkodliwia bowiem zakaźne odpady medyczne i weterynaryjne zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%.

Przepisy zezwalające na utylizację odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych, takich jak reaktor mikrofalowy Aton 200, równiez pozostały niezmienione.
Sejm zajmie się poprawkami Senatu na najbliŜszym posiedzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Następnie ustawa trafi do podpisu prezydenta.
master / 2010-01-14 16:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
melduje sie jako spóźniony nabywca Atona
czaiłem sie na niego po 2 zeta.. nie wpadł..
ale teraz już mam i mam zamiar troche pobyć z wami
i bardzo mi się ten kącik podoba
pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-14 17:10 / Tysiącznik na forum
Witaj Master,

witamy, witamy:-) Wszelkie newsy atonowe jaki i komentarze o spolce oraz pokrewnych tematach sa tutaj zawsze mile widziane:)

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy