Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Austria: Prawicowi populiści tiumfują w wyborach

Austria: Prawicowi populiści tiumfują w wyborach

Wyświetlaj:
politolog / 92.244.32.* / 2008-09-30 01:17
Forum Liberalne osiągnęło 1,9% i nie jest to partia konserwatywna tylko liberalna! FPOe to nie Partia Liberalna tylko Austriacka Partia Wolności i to tzn. partia liberalno-narodowa. W wielkiej koalicji z socjaldemokratami nie było Liberales Forum tylko Austriacka Partia Ludowa, która jest chrześcijańsko-demokratyczna. Co za idiota to pisał to nie wiem.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-29 12:27
Niedlugo UE nalozy sankcje na Austrie.
Gdyby istniala juz armia UE to mielibysmy akcje jak w Czechoslowacji.
JJA / 83.3.9.* / 2008-09-29 10:30
A gdzie są partie skrajnej populistycznej-lewicy? Co za matoł pisał ten tekst. Stosowanie określeń "prawica" i "populistyczna" w jednym określeniu to tak jak pisanie partia lewicowo-aferalna. Prawica/lewica to umiejscowienie na podstawie programu i ideologii partii na scenie politycznej, a określenia typu "populistyczna", jest subiektywną oceną stylu prowadzenia polityki. Jestem politologiem i wiem o czym piszę, niestety dziennikarze nie wiedzą. Jakie są motywy? Jak słusznie ktoś wyżej zauważył, "tresuje" się ludzi, tak aby nauczyć ich używania nazw "prawica", "populistyczna", "inne pejoratywne określenie wstaw sobie sam tresowany przez lewaków z UE piesku ;]".
Zef / 83.3.99.* / 2008-09-29 09:35
Za wikipedią program FPO:
1) Sprzeciw przystąpieniu Turcji do UE.
2) Sprzeciw przyjęciu Unijnej Konstytucji.
3) Sprzeciw podniesieniu unijnych składek.
4) Zaostrzenie prawa o obywatelstwie.
5) Skuteczne zwalczanie nadużyć w sprawach przyznawania azylu.

Czemu oni są nazywani skrajną i prawica i populistami?
dante666 / 2008-09-29 09:57
Polityka UE jest lewicowa więc o opozycji mówi się używając określeń nacechowanych pejoratywnie, a często kłamliwych. Prawdziwa prawica w Polsce jest nazywana oszołomami - aby wybić ludziom z głowy jakiś inny model rządzenia państwem niż opiekuńczy - straszy się, że bez ministerstwa zdrowia wszyscy poumieramy, bez ministerstwa edukacji będziemy analfabetami itd.
acomitam / 83.25.150.* / 2008-09-30 09:44
Tu nie chodzi o model opiekuńczy, ale o centralne sterowanie, o władzę!!! Opiekuńczość to tylko takie kolorowe opakowanie, którym komuszki usiłują zamydlić ludziom oczy.
Pilsener / 2008-09-29 10:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
100% racji - socjaliści podzielili się na "lewicę" i "prawicę" - a żeby nie było nudno, oskarżają się nawzajem o liberalizm :) Nie ma czegoś takiego jak lewica i prawica - są partie liberalno-demokratyczne i partie socjalistyczne postlujące mniejszy lub większy państwowy interwencjonizm. A czy interwencjonizm państwowy jest opakowany w PZPR, PO, PIS czy SLD to nie ma znaczenia - i w normalnym kraju by nie miało.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-09-29 09:47
Khe, khe. Jak ktoś nie kocha biurokracji, pedokracji i innych kracji to już jest skrajniakiem. Ciekawe, że prawie 30% Austriaków jest 'skrajnie' prawicowych. Niezła mi 'skrajność'.

Najnowsze wpisy