Forum Forum prawneGospodarcze

Automatyczne przedłużenie umowy.

Automatyczne przedłużenie umowy.

ula_kowalczyk / 2020-06-25 15:37
Witam,
Z dniem 31.12.2019 zawiesiłem działalność gospodarczą i poinformowałem e-mailem o tym fakcie swoich kontrahentów. Jedna z firm kurierskich poinformowała mnie telefonicznie, że mam z nimi podpisaną Umowę Abonamentową na czas określony 24 miesiące i która kończy się 30.06.2020, więc jestem zobowiązany płacić im abonament do końca trwania umowy. Ok płaciłem co miesiąc abonament nie korzystając z ich usług. Wczoraj (24.06.2020) zadzwoniła do mnie pracownica firmy informując, że umowa zostanie przedłużona automatycznie na czas nieokreślony ponieważ w umowie jest zapis, że jeżeli nie chcę się na to zgodzić powinienem ich o tym poinformować pisemnie z miesięcznym wyprzedzeniem. Teraz jeżeli chcę zerwać umowę to muszę w przyszłym miesiącu wysłać pisemnie wypowiedzenie umowy z okresem wypowiedzenia 1 miesięcznym. I teraz mam dwa pytania. Czy można automatycznie przedłużyć umowę z firma, która ma zawieszoną działalność gospodarczą? 2) Czy wysłaną do nich 07.01.2020 informacje e-mailową o zawieszeniu działalności można potraktować jako brak mojej woli na automatyczne przedłużenie umowy?
Z góry dziękuję z Państwa sugestie i komentarze. Pozdrawiam Marek

Najnowsze wpisy