Autostrady z paliwa

Axon / .* / 2003-04-11 07:33
Komentarze do wiadomości: Autostrady z paliwa.
Wyświetlaj:
trebor / .* / 2003-04-11 17:44
Marek Pol jest beznadziejnym ministrem jak wcześniej był beznadziejnym pracownikiem TARPANA w Poznaniu i za wszelka cenę próbuje sobie załatwić posadę w "swoim" funduszu, który być może przy okazji cokolwiek wybuduje, ale na pewno napompuje pieniędzy do kieszeni nieudaczników, którzy poprzez politykę za wszelką cenę chcą zostać "biznasmanami".
kazel / .* / 2003-04-11 09:47
Jeśli dobrze wiem, to podatek drogowy, to już płacimy w cenie paliwa. Ministerstwo infrastruktury chyba nie wie jakimi podatkami uszczęśliwić społeczeństwo. Ciekaw jestem ile z tych pieniędzy pójdzie naprawde na budowe autostrad, a ile na cała tą otoczkę związaną z powstaniem funduszem na rzecz budowy autostrad. Przecież pan prezes musi mieć super drogie biuro gdzieś w centrum Warszawy z "full servisem", drogi samochód służbowy (klima, skóra, audio), bo innaczej jego koledzy prezesi z innych agencji i funduszy wyśmiali by go za jakiegoś "kompakta". Nie mówiąc juz o innych pracownikach wyższego szczebla w tym funduszu, bo przecież im się "należy" też cos od Nas !!!> Chory kraj, chory rząd. Aaaa proponuje nazwać ten podatek mianem "autostradowy", bo przecież "drogowy" już jest i mogłyby być jakieć nieścisłości, a tak będzie wiadomo na co pójdą pieniądze (albo do czyjej kieszeni). *^$&#$&$**(%^($^%#$^#$^&#*$*^%$(&*
Free / .* / 2003-04-11 08:00
Kilka lat temu wprowadzając podatek drogowy w cenę paliwa tłumaczono że pieniądze te będą na budowę dróg, podwyższając co jakiś czas akcyzę słyszałem to samo. Zostawcie nas kierowców w spokoju! Gdzie trafiają pieniądze które zawarte są w formie podatków w cenie paliwa i stanowią ok. 70% ceny paliwa? Panie Pol, może pan odpowie?
pb / .* / 2003-04-11 08:38
Minister Pol nie odpowie, nie musi. A nawet gdyby to musiałby kłamać. Nie przyzna przecież że Państwo traktuje obywateli jak agar - pożywkę na której można się dowoli tuczyć. Za autostrady zapłacimy przynajmniej potrójnie: 1- w obecnym podatku wliczonym w cenę paliwa, 2- w nowym "kilkugroszowym dodatku", 3- w opłatach pobieranych za wjazd na autostradę. A biorąc pod uwagę że Kowalski aby kupić paliwo musi na nie zarobić i od tego także płaci podatek, będziemy mieli czterokrotne opodatkowanie tego samego. Taka jest filozofia tego ustroju - społeczeństwo agarowe.
pb / .* / 2003-04-11 08:57
Przepraszam - 5 razy. Zapomniałem o podatku Vat od opłaty za wjazd na autostradę.
Slowikus / .* / 2003-04-11 09:23
A VAT od paliwa?
Axon / .* / 2003-04-11 07:33
A nie prościej przeznaczyć akcyzę paliwową na budowę dróg? Widziałem też pomysł obligacji drogowych - dlaczego nikt się tym nie interesuje w Rządzie?
dorand1 / .* / 2003-04-11 07:48
Bo w rządzie nie ma myślących, są tylko pobierający diety. Świadczy o tym dobitnie wczorajsze posiedzenie nt. obrotu nieuchomościami. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania.
obserwator / .* / 2003-04-11 12:58
tak juz jest z naszym sejmem i rządem ze jak trzeba sie wykazac na posiedzeniach wiedzą to sejmowe ławy świecą pustkami - ale jak mają miejsca "awanturnicze" posiedzenia (i to te w których z mównicy można kogoś "opluć") to sala pęka w szwach a lista zabierających głos zawiera kilkadziesiąt nazwisk. Ot, taki mamy sejm - ZBIEGOWISKO GŁUPCÓW

Najnowsze wpisy