Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Awantura w Sejmie o dodatkowe polisy na zdrowie

Awantura w Sejmie o dodatkowe polisy na zdrowie

Wyświetlaj:
plmklm13524 / 194.176.105.* / 2014-02-07 13:50
chory umyslowy pomusl kolejnego ministar od tzw zdowia!!! Z pusteg to i Salomon nie naleje.
Adam222 / 77.88.138.* / 2014-02-06 17:07
Miejsc w szpitalach jest pod dostatkiem. Lekarzy też, więc dlaczego nie leczą? Dlaczego chorzy umierają w kolejkach? Chodzi o kasę. Najbardziej podły szantaż, jak nie zapłacisz to umrzesz. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
1999 / 78.29.249.* / 2014-02-06 14:22
Proponowane w obecnym ksztalcie dobrowolne dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne to "ni pies ni wydra, cos na ksztalt swidra", maja byc narazie ogniwem posrednim do wprowadzenia prywatnych ubezpieczalni zdrowotnych funkcjonujacych w oparciu o powszechna skladke zdrowtna tak jak w Niemczech. W Niemczech 10% najbogatszej czesci spoleczenstwa obligatoryjnie nalezy do ubezpieczalni prywatnych.
Wolalabym, aby dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne funkcjonowaly w stylu belgijskim.
bsf / 46.45.103.* / 2014-02-06 14:13
Pazerni i chciwi POlitycy myslą, że kasa rozwiąże za nich wszelkie problemy.Nic bardziej mylnego ostatnie 7 lat rządów nieudaczników z PO&PSL udowodniło Polakom,że BILION złotych długu publicznego NICZEGO nie rozwiązało a wręcz przeciwnie zmusiło co niektórych do kolejnego złodziejstwa pieniędzy z indywidualnych kont OFE!
zxc12 / 83.28.195.* / 2014-02-06 13:06
Zdrowie to strategiczna gałąź najważniejsza dla życia człowieka. Chory nie ma czasu na utarczki z prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi. Często czas to życie, bo za chwilę może byc za późno można nie doczekać końca procesu. Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się.
Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza.
Pytanie ile musi zarabiać lekarz aby powiedział "Zarabiam wystarczająco dużo" ??????
Czy społeczeństwo będąc pracodawcą ma prawo do ustalenia wysokości zarobków?
Kto wymyślił limity i w jakim celu?
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
gaga chwała bohaterom / 89.76.73.* / 2014-02-06 15:14
Każde użycie sprzętu to ... koszty. Koszty prądu, przeglądów serwisowych, materiałów eksploatacyjnych czy nawet samej amortyzacji. Kto ma za to zapłacić ... lekarz, pacjent bo chyba nie NFZ - on "daje" kontrakt na wykonanie 100 badań i za tyle płaci. Ktoś za 101 badanie będzie musiał zapłacić ... z własnej kieszeni ...
chory 777 / 89.71.138.* / 2014-02-06 15:26
to powiedz [...]za co ja zaplacilem panstwu, ktore nie pytajac sie mnei o zgode zagarnelo moje zarobki przez 33 lata moje pracy !!!!!!!!!! potem wymusila prywatne ubezpieczenie, ktore daje mi prawo do rozmowy na temat pelnoplatnej recepty na katar !!!!! a teraz mi mowia, ze moje pieniadze 33*12 miesiecy juz przepili I RZADAJA KOLEJNYCH !!![...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
chory 777 / 89.71.138.* / 2014-02-06 15:29
dlawiac sie ukradzionymi mi i innym ludziom pieniedzmi !!!!!

Najnowsze wpisy