Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Awantura wokół franka. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Awantura wokół franka. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Wyświetlaj:
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-17 20:23
Typ co się urodził w szopie mówił że chciwość To grzech więc trzeba było brac mniejsze albo kupić kampera i wyjechać do Anglii
ALEX X2 / 83.20.219.* / 2015-01-17 20:14
Rozenek ty głąbie posłuchaj banki nikomu nie dały
kredytu we frankach nawet-nawet go nie miały
wszyscy dostali złotówki przeliczenie na franka to zwykłe oszustwo. Banki amerykańskie i unijne oszukały zakłady Polskie i obywateli.
tak samo oszukały ludzi bandyckie firmy zachodnie
które ubezpieczały ludzi w razie śmierci albo
tak zwane emerytury 3 filar później podnosili
składki co rok ,żeby ludzie po kilu latach zrezygnowali oddając im 30 procent. Jest to możliwe tylko w Polsce pod takimi rządami jakimi mamy. Normalny rząd w normalnym kraju by na to nie pozwolił.Mam nadzieję że już w życiu was nie wybiorą i znikniecie bezpowrotnie.
gość 386 / 62.61.60.* / 2015-01-17 19:37
mam kredyt we frankach.Brałem 220 tys ,przez osiem lat spłaciłem 120 tys a po czwartkowej akcji obecnie mam do spłacenia 330tys.To jest dopiero chora sytuacja. Tu nie chodzi o jaką masz ratę ale jakie rośnie ci zadłużenie .CZY to jest normalne.
piterass / 89.71.4.* / 2015-01-17 20:04
Przecież długoletnie kredyty walutowe bez zabezpieczenia to jak rosyjska ruletka i chore jest branie takich kredytów na okres powyżej kilku lat. Zresztą i tak trzeba stosować hedging takich transakcji, żeby nie być stratnym przy zmianach kursu, nawet w krótkim okresie.
ja mam kompleksy;) / 78.8.246.* / 2015-01-18 00:44
Mógłbym po komentarzu określać profil wpilsujacego... Ten np. Zrobił 24 letni chłopak, który na studiach słyszał o instrumentach pochodnych, ten poniżej gość który skończył politechnike i zanim kupi masło sprawdza swój stan cholesterolu, a większość to plucie jadem na innych... Czyli zakompleksieni źli ludzie:( na szczęście czasem trafi się komentarz kogoś bez kompleksów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wapniak.. / 89.229.134.* / 2015-01-17 19:02
Pomoc? Z jakiej racji?
BOLO111 / 195.69.80.* / 2015-01-17 18:44
Nie powinni wszyscy klienci baków ponosić kosztów ryzyka kredytowego.
Jest to sprawa tylko między bankiem i kredytobiorcą. Obie strony brały takie ryzyko na siebie.
Ja brałem kredyt w PLN, bo własnie się obawiałem zawirowań złotówki. Nie jesteśm silnym gospodarczo państwem, więc nie bylo podstaw,by brać kredyt w obcej walucie.
I nie mam ochoty ponosić kosztów zadłużenia tych co brali kredyty w CHF i jeszcze się smiali z tych co brali je w PLN. Niech teraz smieją sie dalej i płacą.
lekarz / 159.205.150.* / 2015-01-18 00:30
Dobrze chłop gada. Polejcie mu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zbibn_p / 89.229.175.* / 2015-01-17 18:40
ok. ja wykupiłem swoje mieszkanie za 40 tysia a te nieudaczniki pozwolili wykupic mieszkania na własność za złotówkę.
ja sie pytam kiedy mi oddacie 39 tys 999 zł
edward@ / 46.112.229.* / 2015-01-17 19:00
już nie narzekaj. Ja musiałem kupić na wolnym rynku, ty dostałeś prawie za darmo od samorządu.
Carry1976 / 2015-01-17 17:50
Banksterzy obliczając wtedy "zdolność kredytową"i udzielając frankowych kredytów na prawo i lewo w takim razie źle ocenili tę zdolność, skoro nie uwzględnili tak wysokiego umocnienia się franka (albo celowo nie uwzględniali). Dlaczego w takim razie całe ryzyko jest po stronie klientów banków? To nie fair, i to powinno być podstawą w sądzie do wygrania z bankiem. Drodzy kredytobiorcy, nie gódźcie się biernie na okradanie przez banksterów w białych rękawiczkach tylko walczcie o swoje!
Ola1974 / 217.99.56.* / 2015-01-17 17:18
A ja jestem za przewalutowaniem kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia!!! A czy ja wiem, na co jestem chora, jak łapać bandytów, budować domy czy reperować samochody? To dlaczego wymagacie od lekarza, żeby był znawcą rynków finansowych i ryzyka walutowego? On ma Wasze dziecko ratować od śmierci, a nie studiować bieżące trendy makroekonomiczne. To wina systemu nie ludzi. Wiele osób brało kredyty w CHF, bo banki odmówiły im kredytów w PLN. Kredyty powinny być przewalutowane po kursie z dnia zaciągnięcia, a sfinansować to powinny banki z EBC i Szwajcarskim Bankiem Narodowym. Nigdy strefa euro nie wyjdzie z kryzysu, jeżeli pogrąży się setki rodzin w kredytowej pułapce. Odłużać powinno się ludzi, a nie banki, budować klasę średnią a nie system bankowy. A niech system bankowy zapłaci za to, nawet, jak im się wyzeruje zyski za kilka lat. My albo oni! System bankowy w Polsce jest za silny w stosunku do konsumenta. I ogólnie: systemy bankowe w EU i USA pełnią pasożytniczą rolę. Nie liczy się praca tylko zyski finansowe. Dlaczego ktoś ma pracować na zyski finansowe banków? Zyski banków są nieetyczne! Banki kreują naszą ekonomiczną rzeczywistość. I co robią? Chcą stworzyć nowe Państwo Islamskie, ale tym razem w Polsce. Nie powiedzą: przepraszamy. Mówią: Wasza skóra jest naszą własnością!
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-17 18:49
Ola doucz się bo odsetki są wbrew islamu. Lichwa jest wymyślona i wdrażana przez garbato nosych brodaczy
Pewnie takich histori w m jak miłość nie ma i to pewnie też wina rządu :-)
Socjalne myślęnie wykończy europe
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-17 18:36
Jestem za przewalutowaniem CHF kredytów z dnia zaciągnięcia łącznie z uwzględnieniem wiboru za cały okres więc do dopłaty jakieś 30%
Sprawiedliwie?
mama10 / 89.66.16.* / 2015-01-17 23:08
jak najbardziej, jestem za?
kubek19782009 / 2015-01-17 16:47
Ja tu widzę bankructwo Polski w niedługim czasie.
Złoty poleciał przez ostatnie 20 lat mocno w dół w stosunku do wszystkich walut .
Zobaczcie sobie historie kursów z np. 1993 roku.

a dziś mamy ???
tylko ciułacze płaczą. / 87.205.34.* / 2015-01-17 17:02
Pewno Państwo we Franku nie brało paru bilionków kredyta bo nikt w rządzie nie wspomina,
bodo / 178.180.232.* / 2015-01-17 16:35
Szkoda że ci wszyscy zwolennicy powołujący się na zasadę że trzeba ponosić odpowiedzialnosc za swoje decyzję nie pamiętają sytuacji z przed 8 lat gdzie państwa z pieniędzy publicznych ratowały banki by nie zbankrutowaly mimo że banki te prowadziły nie ostrożna politykę inwestycyjną. I gdzie tu odpowiedzialnosc za własne decyzje tym bardziej że intencje banków są dużo bardziej nastawione wyłącznie na zysk a nie chociażby przeżycie jak w przypadku kredytu na mieszkanie.... Nie ma co tu gadać o zasadach jedyną która mi sie nasuwa to duży może więcej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frankenstein / 89.66.207.* / 2015-01-17 16:09
Mam kredyt we frankach i nigdy nie skorzystałem z żadnej pomocy państwa, może dlatego że jestem zaradny, ale na każdym kroku odczuwam że mam najbardziej przechlapane i jestem najbardziej dojony i to tylko dlatego że nie żebrzę o pomoc. Dlaczego Ci sami "eksperci" którzy teraz krytykują wszelkie hasla pomocy dla "frankowców" jakoś nie krytykowali jałmużny typu "Rodzina na swoim"? Bo tamto miało rozruszać gospodarkę wpychając moją kasę z podatków w łapy deweloperom?
Nie jestem za interwencjonizmem Państwa, ale też nie jestem za tym żeby w Polsce rządzili banksterzy i inne pasożyty. Błaszczyk ma rację, niech banki chociaż raz zapłacą za swoje lichwiarstwo a nie obywatel który nie ma z nimi żadnych szans. Państwo niech nic nie dokłada do tych kredytów tylko postawi się wreszcie za ludźmi którzy tak naprawdę tworzą bogactwo tego kraju!!!
gad0808 / 82.177.93.* / 2015-01-17 17:04
Ta wyliczanka pomocowa państwa jest znacznie dłuższa na przestrzeni ostatnich lat, a frankowcy radę sobie dadzą bo muszą spłacać by mieć dach nad głową. A banki swoje zarobiły i to z dużą nawiązką na tych kredytach gdyż franków nikomu nie dawały a jedynie na papierze je przeliczały i zawsze była to złotówka.... interwencja jest niezbędna ale przez banki na tą sytuację gdy kurz opadnie
bodo / 178.180.232.* / 2015-01-17 16:39
Brawo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Robko / 82.136.120.* / 2015-01-17 15:41
Lepiej wysłać konwój z pomocą dla Ukrainy, albo dopłacić bankrutującej Grecji.
My Polacy, najlepiej się mamy jak jeden drógiego potrafi wy.. lić. Tak banki zrobiły wciskając kredyty we frankach, albo inwestycje w fundusze w 2007.
blanka11111 / 77.8.148.* / 2015-01-17 14:58
W tym ... partia PIS nie ma racji , każdy powinien przemyślec swoje decyzje i liczyć się z każdą możliwością.
katrin1974 / 89.79.48.* / 2015-01-17 15:52
Pani Blanko. Nie ma Pani racji! Wielu kredytobiorców nie miało wyboru. Żeby zapewnić sobie dach nad głową czyli podstawową potrzebę życiową - banki odmawiały mu kredytu złotówkowego twierdząc, że nie ma zdolności ale w CHF - dawali chętnie, czyli że taki kredytobiorca zdolność do spłacania kredytu denominowanego kursem CHF ma a w złotówkach nie miał!
ivy / 158.75.81.* / 2015-01-18 16:22
Podstawowa potrzeba życiowa to taka, bez której umrzesz, np. tlen do oddychania czy pewna podstawowa ilość jedzenia. Nie mam własnego mieszkania, płacę za wynajem. Przedtem mieszkałam z rodzeństwem,a jeszcze przedtem w jednym pokoju z rodzicami który wynajmowali bo na wynajęcie dwóch albo trzech nie było ich stać. I wiesz co? Żyję, myślę że kiedyś będę mieć mieszkanie, a być może (jak np. znajdę pracę na drugi etat) to i prędzej. Tylko dlaczego mam płacić - np. w podatkach - za wille tych, którzy twierdzą że bez domu z tarasem i ogrodem nie mogą żyć?
DB241 / 89.228.166.* / 2015-01-17 20:15
Jeżeli kogoś nie było stać na kredyt to nie powinien był go zaciągać. Podstawowe potrzeby życiowe nie mają tu nic do rzeczy.
juju / 46.127.209.* / 2015-01-17 14:44
Panie Grupiński - proszę się nie ośmieszać - czy Szwajcaria jest rządzona przez PO? Czy ktoś ma wątpliwości, że podejmuje nieprzemyślane decyzje - jak nasi "nie-rządnicy"? Sektory, o których Grupiński mówi są oczkiem w głowie rządów kantonalnych i konfederacyjnego i juz są zabezpieczone!Oni najpierw myślą a potem robią. Zwolnienie kursu franka wygenerowało olbrzymie pole manewru dla samych Szwajcarów, którzy TROSZCZĄ SIĘ O GOSPODARKĘ, a nie rozsprzedają jak POmioty Lenina.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy