Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Axel Springer zdetronizuje Agorę?

Axel Springer zdetronizuje Agorę?

Money.pl / 2006-11-30 08:13
Komentarze do wiadomości: Axel Springer zdetronizuje Agorę? .
Wyświetlaj:
tubi / 193.91.27.* / 2006-11-30 12:55
"Dziennik" - poza sobotnią "Europą" nie ma praktycznie publicystyki na wyższym poziomie. Dominują krótkie, często propagandowe teksty i wywiady produkowane ad hock, pozbawione jakiejkolwiek głębszej analizy. Niemal całkowicie pomijane są PRAWDZIWE problemy współczesnego świata jak zmiany klimatyczne, zagrożenia ekologiczne, migracyjne itp. Pod tym względem "Wyborcza" bije go na głowę. "Dziennik" nie ma też dodatku lokalnego. To wielki minus, który nie pozwoli się dalej rozwijać. W stosunku do "Wyborczej" brakuje też czegoś, co nazwałbym "klimatem", pewnym rodzajem spójności każdego wydania. "Wyborcza" to ma. "Dziennik" jest na razie adresowany do mniej wyrobionej publiki, niemniej i tak jest lepszy od całej reszty wydawnictw Axela z "Newsweekiem" na czele, który niewiele już się różni od typowej bulwarówki.
x-trade / 198.28.69.* / 2006-11-30 15:25
Jednakże "Gazeta" (już nie wyborcza) ostatnio za bardzo uwikłała się w ideologię, tracąc to, co kiedyś stawiło źródło jej przewagi konkurencyjnej - tzn. bezstronne i dobre analizy. Ostatnio jest w tej gazecie zbyt dużo wściekłości co oznacza, że ograniczyła się ona do swojego "twardego" elektoratu. Pod względem pozycjonowania "Dziennik" wydaje się być lepszy i ma większe szanse na zwyciestwo. Oczekuję długoterminowo spadku notowań Agory.
ko / 83.26.116.* / 2006-11-30 18:04
no, przy pląsach braci Kaczyńskich z towarzystwem typu Lepper czy Giertych nawet 'komsomolskaja prawda' by zmieniła profil
marek999 / 217.98.20.* / 2006-11-30 09:42
Również pod względem przychodów rok 2005 był korzystniejszy dla Agory - wyniosły one 1,2 mln zł. Axel zanotował znacznie mniejszy poziom, bo nieco ponad 0,45 mln.

hmm...chyba chodzilo o 1,2 mld i 0,45 mld:)
Marcin25 / 83.21.58.* / 2006-11-30 08:42
Michnika.
Dziennik - chociaz wlascicielem jest Niemiec - jest 100 razy bardziej obiektywny od Gaz Wyb.
Michnik ze swoimi fobiami, kompleksami, zasciankowoscią (!) jest NUDNY i manipulancki. Nie da sie tego czytać. Ostatni raz kupiłem Gaz Wyb w 2002 roku.
A akcje Agory sprzedałem. Chyba sporo osób je sprzedało skoro poszły na dno jak kamień.
Dziennik nie bierze ani strony PiS ani Platformersów. Nie ejst stronniczy. Jak ktoś coś przeskrobie to dostaje klapsa.
maa / 2006-11-30 10:59 / Tysiącznik na forum
Gdyby Pan raz użył słowa "sądzę", "wydaje mi się" itp...
Zamiast tego 100x! Jakimi jednostkami Pan to mierzy?
Lubi Pan "Dziennik", nie lubi "Wyborczej" - to wszystko, co Pan miał do powiedzenia. Ja akurat nie lubię obu.

Sądzę, że trzeba czytać obie gazety, albo żadnej. Bo obie są nieobiektywne. Trzeba samemu sobie interpretować fakty, zamast podpierać się na autorytetach Michnika czy Michalskiego(autorytet?! ). "Dziennik" i "Newsweek" , wyraźnie sympatyzują z PiS, choć przyznaję, potrafią go dobrotliwie krytykować.

A dla oszczędności ja wybrałem "Rzeczpospolitą". Nawet ostatnia zmana naczelnego za bardzo jej nie zaszkodziła.

I to są moje prywatne, subiektywne opinie, których nie jestem na 100% pewny.
Moccchereczek / 83.27.205.* / 2006-12-09 22:31
Aby byc obiektywnym maa,
to nalezy oprócz tych dwóch, czytać jeszcze NASZ DZIENNIK i to uważnie aby wychwycić
kłamstwa i przeinaczenia w tych pierwszych.
Frogo / 83.27.38.* / 2006-11-30 08:13
Mam nadzieję, że nie i choć od dłuższego już czasu nie jestem entuzjastą Wyborczej, to Dziennik jest dla mnie ewidentnym, mizernym brukowcem, obliczonym na debilnych czytelników, którym da się każde głupstwo wcisnąć. Dziennik kojarzy mi się ze służalczym aparatczykiem PZPRu z dawnych czasów, który zrobi wszystko, żeby się przypodobać partyjnemu betonowi - różnica jest taka, że tym betonem jest aktualnie PIS. Dziennik "opiniotwórczy" to farsa i kpina, może i on jest opiniotwórczy, ale dla ludzi bez własnej opinii na żaden temat.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-30 08:59
A ja kupuję "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską", "Myśl Polską", czasami "Rzeczpospolitą", "Wprost", "Życie Warszawy" oraz "Parkiet", "PC Word Komputer" i "Elektronikę Praktyczną" i nie wiem co to jest "Wyborcza" i "Dziennik" i nie chcę wiedzieć.
maa / 2006-11-30 14:41 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się, dlaczego wybrał Pan to forum?
Prosimy więcej o sobie. Bo chyba nie wszystko Pan napisał?
askaray / 2006-11-30 11:47 / Bywalec forum
Przegląd Sportowy i Naszą Legię
xawery / 2006-11-30 08:26
przesadzasz. dziennik jest dobrym uzupelnieniem wyborczej. czytam jedno i drugie.
piotr_demarco / 212.219.118.* / 2006-12-02 13:52
Chlopaki o co ta klotnia?obiektywnej prasy to nie ma na calym swiecie juz od dobrych parunastu lat a w Polsce to chyba nigdy nie bylo.Jak sie chce cos wiedziec o realnej rzeczywistosci to trzeba czytac pewnie z kilkanascie roznych gazet i portali internetowych zarowno z prawa jak i lewa i potem to jeszcze dobrze przemyslec bo wszyscy probuja wciskac kit.Dopiero wtedy mozna uzyskac przyblizony do rzczeczywistosci (bo i tak nie calkiem prawdziwy) obraz stanu rzeczy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy