Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Azja zwalnia. Inflacja dusi wzrost

Azja zwalnia. Inflacja dusi wzrost

Money.pl / 2008-07-23 08:14
Komentarze do wiadomości: Azja zwalnia. Inflacja dusi wzrost.
Wyświetlaj:
cud / 88.67.42.* / 2008-07-23 11:46
cud gospodarczy w chinach podobny do tego z Auschwitz z polowy XX wieku, prawdziwy cud,
jak ktos u mnie chce popracowac za friko to zapraszam, tez bede mial cud, a jak mu przyłożę pistolet do glowy to nawet wyrobi 300 proc. normy
toreon@poczta.fm / 213.17.163.* / 2008-07-23 08:42
Spowolnienie gospodarcze w Chinach będzie dla nas korzystne przede wszystkim ze względu na zastopowanie wzrostów cen ropy. A na tamtejszy rynek i tak wiele nie eksportujemy więc nasze firmy tego nie odczują
Konkretny / 93.172.91.* / 2008-07-23 08:14
Wzrost gospodarczy w Chinach spowodowany byl glownie poteznymi nakladami na przygotowanie olimpiady; polowa swiatowego zuzydia betonu i stali przypadala na Chiny!!! Do tego zuzycie energii w postaci ropy, benzyny itd. Obecnie wszystko to raptem stanelo; stadiony wybudowane, hotele czekaja na gosci, stacje metra wypolerowane do polysku. I jak tu ma nie spasc wzrost gospodarczy? Stawiam 1000;1, ze: 1. DOLAR BEDZIE DROZAL, 2. CENY STALI, BETONU I ROPY SPADNA.
studentMIM / 2008-07-23 08:41 / Tysiącznik na forum
Pewnie jest w tym odrobina racji. Ale oczywiście nie jest to cała prawda. Chiny wciąż będą się szybko rozwijały (choć pewno trochę wolniej), bo ich wzrost opiera się także na innych czynnikach.
Postawione przez Ciebie tezy są prawdopodobne, ale raczej oczekiwałbym tu po prostu korekty, w długoterminowym trendzie rosnącym
N-l / 89.1.175.* / 2008-07-23 20:06
Co studiujesz student, ale raczej nic zwiazanego z finansami i gospodarka. a. Poslugujesz sie formulkami z prasy, b. nie analizujesz rzeczywistej sytuacji na rynkach. Juz dzis dolar mocno podskoczyl, ropa staniala, surowce rowniez..... nie ma sensu wyliczac, ale Konkretny ma racje i raczej nie polemizowalbym z faktami. A propos; sesja zaliczona?
studentMIM / 2008-07-23 21:22 / Tysiącznik na forum
MIM = Matematyka, Informatyka i Mechanika - to mój wydział
a studiuję Informatykę i Matematykę (studia jednoczesne)
sesja zaliczona w pierwszym terminie
Więc uwierz mi, że głupoty mi nie udowodnisz.

Ponadto nie posługuję się formułkami z prasy a staram się analizować sytuację. Nie studiuję wprawdzie ekonomii, ale co nieco miałem z tym styczności, m. in. interesuję się makroekonomią już od gimnazjum.

Nie polemizuję też z faktami, bo jeszcze ich nie ma. Ropa rzeczywiście staniała, ale stal na przykład na razie nie. Nie twierdzę oczywiście, że tak się nie stanie, ale możliwa jest także opcja odwrotna. Jeśli "Konkretny" jest taki przekonany o swojej racji, to może nieźle zarobić;P
No woman no cry / 79.186.91.* / 2008-07-24 16:21
Uwielbiam "znawcow" którzy na podstawie kilku czynników przewidują przyszłościowy trend i to na 100%. Ale może się nie znam, w końcu studiuje finanse i mam poprawki.. jakby to było głównym determinantem ;)
studentMIM / 2008-07-24 18:11 / Tysiącznik na forum
No ja chyba właśnie to stwierdziłem, że da się z pewnością przewidzieć przyszłości....

Najnowsze wpisy