Forum Forum finansoweBanki

B.Zachodni, Lukas, ING, PKO, NOble- który na kr.hipoteczny?

B.Zachodni, Lukas, ING, PKO, NOble- który na kr.hipoteczny?

sara 34567 / 78.8.41.* / 2010-01-23 09:47
Witam,
Zamierzam wziąć kredyt 80.000zł. pod hipoteke, wkład własny prawie tyle samo.
Doradca podał mi banki:
1. Bank śląski
2. Lukas Bank,
3. Bank zachodni
4. PKO SA
5. Noble bank

Mam niewielki dochód, 1800zl netto, ale policzył mi zdolność i pasuje ona w tych bankach.
CHF i EURO mi odradza jak tylko może- ze to niepewne, ze przy przewalutowaniu sie nie opłaci i ogólnie, ze za mało zarabiam by mi dali w obcej walucie.
Nastawiłam sie na PLN, ale nie wiem czy dobrze??? I kompletnie nie wiem, który bank wybrać.
Proszę pomóżcie!
Wyświetlaj:
graf1 / 195.116.25.* / 2010-01-28 08:19
Ja sprawdziłem ING, Lucas i BZ WBK. Najlepiej było w ING pod warunkiem, że wkład własny wynosił pow. 50%, a kwota kredytu jest pow. 100tys zł.
W WBK mają teraz taką "promocję" -marża banku wynosi 1,35% ale prowizja za przyznanie kredytu 3,5%. Dodatkowo musisz przenieść swoje konta do ich banku zakładając konto prestiż za 15 zeta miesięcznie. Jak podliczyłem, w kredycie na 15 lat na każde 100tys zł przepłacę ponad 2tys. zł w porównianiu do ING.
W Lukasie prowizja banku wynosiła 2,2%, reszta też droższa niż w ING.
ryba99 / 193.138.110.* / 2010-01-28 07:48
Zrób sama rajd po bankach i sprawdź ich oferty, często doradca nie wie o dobrych ofertach, bo np. nie mają ich w ofercie, poza tym sama zbierzesz doświadczenie i będziesz mogła zadawać bardziej szczegółowe zapytania, poza tym nie warto bać się kredytów w walutach, chociaż ciężko je teraz dostać, to zysk po latach jest niezaprzeczalny, no i może się okazać, że sama znajdziesz lepszą ofertę niż doradca...
jestem_juz_duza / 2010-01-26 22:22
Moi rodzice brali kredyt w DomBanku - jak sama nazwa wskazuje, zajmują się głównie kredytami na mieszkanie/dom. Może warto abyś zwrócił uwagę także na ich ofertę.
barry686 / 2010-01-26 19:45
Dochod moze masz nienajwiekszy, ale najwazniejsze ze jest. To raz. Dwa - ja bym jednak zalecal brac kredyt w walucie w ktorej zarabiasz, czyli w PLN - pozwoli to uniknac nieprzyjemnosci w razie drastycznych zmian kursów walutowych. I trzy, sprawdz jeszcze inne banki oraz skoki - być może da się znalezć bardziej preferencyjny kredyt.
DominicHutton / 95.49.125.* / 2010-01-23 20:34
Tak jak wyzej, radze Ci porozmawiac z konsultantem kazdego z tych bankow, do twojej listy dolaczylbym tez spoldzielcze kasy-oszczednosciowo-kredytowe, , masz niezbyt duzy dochod ale poswiadczenia, wiec sa szanse, tylko pytanie gdzie zdobedziesz najlepiej oprocentowana pozyczke.
xuetzalcoatl / 2010-01-23 18:33 / Bywalec forum
najlepsza rada dla Ciebie - zrób małe badanie, przejsź się do tych banków i sama się dopytaj. Oferta w internecie oraz to co Ci powiedzą inni ludzie, może nie być najlepsze z Twojego punktu widzenia.
riczard badyl / 2010-01-23 21:42
Konsultant powie i tak to co trzeba powiedzieć,żeby zachęcić więc hmm kto wie czy jakiś postronny znawca nie byłby lepszy ...
xuetzalcoatl / 2010-01-26 19:15 / Bywalec forum
problem z konsultantami jest taki, że to nie są konsultanci ani (po polsku) doradcy, tylko najzwykleisi sprzedawcy. Jeżeli chcesz dalej uzyskać wiadomość na ten temat, to mogę się zapytać mojego kolegi, który jest analitykiem w dziedzinie kredytów hipotecznych i odpowiem Ci (zupełnie za darmo). Jak coś to wyślij mi priv.
riczard badyl / 2010-01-26 21:49
To właśnie mialem na mysli.Handel usługami, a konsultant to po prostu sprzedawca.I weź tu człowieku bądź mądry.Konsultanci powinni być niezalezni od banków czy coś takiego.
gini / 2010-01-27 10:41 / Bywalec forum
Ja nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o pracę konsultantów , sama niedawno realizowałam niektóre usługi w skoku przez telefon i email, konsultant dostępny jest o każdej porze dnia więc warto zasięgnąć u takiego informacji.
riczard badyl / 2010-01-27 10:57
Nie no masz rację. Ja też miałem przyjemność ze skoczkami i nie mam zastrzeżeń, ale taka porada jest dobra jak jesteś zdecydowany na daną ofertę i potrzebujesz porady w jej zakresie. Ja właśnie w takiej sprawie dzwoniłem, ale kiedy jeszcze nie byłem zdecydowany rózni konsultanci namawiali mnie zawsze na swoje banki i oferty.
gini / 2010-01-31 18:35 / Bywalec forum
A no ba, każdy konsultant swój produkt chce sprzedać, to normalne, że prześcigają się w ofertach, ale trzeba być czujnym i wiedzieć czego się oczekuje od banku przede wszystkim.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: