Forum TechnologieNauka i wiedza

Badania genetyczne. "Nieśmiertelność przegrała w wyścigu ewolucyjnym"

Badania genetyczne. "Nieśmiertelność przegrała w wyścigu ewolucyjnym"

ad1970 / 77.253.43.* / 2014-04-19 19:28
Ciało to pojazd dla nas samych, osób o naturze duchowej, ciało nie ma duszy, to dusza, czyli Ty, czy Ja, posiada ciało, podobnie jak auto nie ma kierowcy, i jak sukienka nie ma kobiety, czy garnitur mężczyzny - kierowca ma samochód, kobieta sukienkę, a facet garnitur. Byłem poza ciałem dwa razy. Nieśmiertelność nas samych to nie koniec wyzwań. Teraz z posiadania tego co się chce, praca polega na tym, aby chcieć co należy. Pole pragnienia, a nie jego realizacji, staje się wyzwaniem, bo to pragnienie określa nasz dalszy kierunek, ku wolności, albo dalszemu uwikłaniu. Być może dlatego ostatnie słowa przypisywane Jezusowi Chrystusowi to "Pragnę, Pragnę". Pragniesz Boga, otwierasz "Drzwi" do "Królestwa Niebieskiego", pragniesz materialnej doczesności, to, za własnym wyborem, dalej kontynuujesz dole i niedole tego świata, raz na wozie, raz pod wozem, cykl narodzin, i śmierci. Życzę zatem na Święta, aby nie prosić o to, czy owo, ale o Zdrowe Duchowe Pragnienie, bo Pragnąć, to więcej niż Móc :)

Najnowsze wpisy