Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Badanie krwi, które zajmuje minuty. To innowacja w diagnostyce

Badanie krwi, które zajmuje minuty. To innowacja w diagnostyce

Wyświetlaj:
Agadu / 79.189.1.* / 2015-02-10 09:45
Myślę, że trochę przesadzili z tym czekaniem kilka dni na wynik - po badaniu krwi zawsze mam wynik na następny dzień. Ale metoda warta każdych pieniędzy myślę - lekarz od ręki mógłby zlecić badanie krwi i jeszcze na tej samej wizycie wydać wstępną opinię - wielki pozytyw! A ze swojej strony zainteresowanych profilaktyką zdrowotną zapraszam na [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Sebaaaa / 188.141.101.* / 2015-02-10 00:29
##Chronic Diabetes (HbA1c)
##Heart Disease (Full lipids)
##Thyroid Function (3rd generation TSH)
##Renal Function (Creatinine, Electrolytes)
##Complete Blood Count (CBC w/ 5pt diff)
to nie ##… plus an extensive panel roadmap
Jozef Zajczyk / 178.37.128.* / 2015-02-09 22:16
Witam!

Chcielibysmy zaproponowac wspolprace nt. sprzedazy

Waszego produktu.
Diagnosta / 91.226.7.* / 2015-02-09 20:14
Rozumiem, że dostępny będzie również szereg materiałów kontrolnych aby każdy mógł sprawdzić, czy urządzenie działa poprawnie. Jestem diagnostą z kilkunastoletnim doświadczeniem i jak widzę takie szmery bajery to mi się śmiać chce...Zupełnie jak w przypadku aparatów do samodzielnego oznaczania INR, za chwilę okaże się, że koszt badania "w domu" przekroczy ten w laboratorium. CZekanie na wynik badania w laboratoriach kilka tygodni? To chyba należałoby dodać dla ścisłości, że dotyczy to badań wysocespecjalistycznych np. genetycznych itp. no chyba, że ten genialny aparacik również będzie wykrywał choroby genetyczne i robił np. testy na ojcostwo...
diagnosta / 91.221.158.* / 2015-02-09 21:36
u mnie w laboratorium wymóg jest taki, że badania w trybie cito robione są do pół godziny a cała reszta do 1 godziny. Taką mamy umowę podpisaną ze szpitalem. Nie rozumiem tygodniowych okresów oczekiwania... Pozdrawiam wszystkich diagnostów:)
aga7802 / 83.27.155.* / 2015-02-09 22:00
:-) zgadzam się z tym,u mnie w laboratorium w osrodku zdrowia wyniki są za 4 godziny od pobrania materiału...pozdrawiam Diagnostow :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Malinka715 / 83.31.179.* / 2015-02-09 19:38
Wpisz badanie żywej kropli krwi.
Można wykonać w wielu miejscach w Polsce.
Wynik od razu - pod mikroskopem widać co w tobie siedzi ;)
Zicke / 46.126.97.* / 2015-02-09 18:57
to dobre dla amerykańskiego rynku, oni i tak mają inny tok ewolucyjny. w cywilizowanej EUROPIE badania opieraja sie stadaryzowanym systemie jakości ISO i nikt z powodu laboratorium nie czeka na wyniki tygodniami - -to kwestia polityki. zycze szczęścia we wciskaniu kitu
Misieeeeek / 5.173.56.* / 2015-02-09 11:19
Ciekawe kto bierze odpowiedzialność za okresową standaryzację urządzenia... nikt... pielęgniarka w zabiegowym? lekarz? właściciel przychodni? no właśnie (podobnie jak przy glukometrach, oby nie połączonych z pomiarem gospodarki lipidowej bo takie też są dostępne), a może pomiar bilirubiny z czoła - bo takie magiczne sprzęty też już są na rynku. Technologia idzie do przodu, owszem jednak nie na tyle do przodu, aby pozwolić na brak kontroli nad parametrami, przez wykwalifikowany do tego personel :/ Rozwiązania w nowoczesnych analizatorach może i rzeczywiście bazowo sięgają rozwiązań z lat dawnych - np. pomiar spektrofotometryczny jednak są w różnych obszarach życia takie rozwiązania, które w swojej niezawodności, wieloletnim udoskonalaniu, dopracowaniu, nie są obecnie do zastąpienia, podkreślam OBECNIE :)
brówka / 83.24.36.* / 2015-02-09 11:05
...to coś podobnego jak urządzenie do mierzenia w ciągu kilku sekund poziomu cukru we krwi i jest już prawie w każdym domu. Gdyby takie urządzenie dotyczyło i innych składników krwi to...Arłukowicz na pewno by się ucieszył. Przynajmniej kolejki do laboratorium medycznego by się zmniejszyły. Natomiast częsty i szybki pomiar TSH jest tak samo istotny dla chorych na tarczycę jak cukier dla diabetyków. To wspaniałe urządzenie ale kiedy będzie dostępne w aptekach?
C********* / 213.241.94.* / 2015-02-09 11:00
Operacja wyrostka za pomocą smartfona.
Diagnosta laboratoryjny / 194.181.85.* / 2015-02-09 10:24
Pan O'Brien pokazał tylko oznaczenie jednego parametru TSH, a nie kompletu badań. Informacja jest nierzetelna. Każdy obecnie stosowany analizator automatyczny w laboratorium w ciągu maksymalnie do 20 minut jest w stanie wykonać co najmniej 15-20 różnych parametrów krwi i naprawdę nie za wielkie pieniądze. Jeśli się o czymś pisze, to może najpierw dowiedzieć się jak wygląda rzeczywistość laboratoryjna. A strzykawki do pobierania krwi są już w większości placówek w odwrocie na rzecz systemu próżniowego pobierania.
Krystyna P. / 83.9.75.* / 2015-02-09 10:17
to chyba cos podobnego co robi tata twojego kolegi,
zxc12 / 83.28.208.* / 2015-02-08 16:20

Wzięliśmy sprzęt diagnostyczny z najwyższej półki. Po zdjęciu obudowy znaleźliśmy rozwiązania technologiczne z lat 50.

Obudowa musi być okazała bo te urządzenia kosztują masę pieniędzy. To zmowa i dopuszczają tylko swoich do rynku i zarabiają bez wysiłku ogromną kasę. Przemysł urzadzeń medycznych i farmaceutyczny to organiazacja Stworzyli certyfikaty pozwolenia itp dla ochrony swoich interesów.
W oficjalnej wersji dla dobra pacjenta oczywiście
luz / 188.47.96.* / 2015-02-08 15:53
Nie tylko Polacy mają wynalazki
W agencjach powinno też stać / 178.37.245.* / 2015-02-08 09:50
I to mi się podoba.

Najnowsze wpisy