Forum Forum dla firmKadry

Badanie rynku pracy: coraz mniej ofert zatrudnienia

Badanie rynku pracy: coraz mniej ofert zatrudnienia

Wyświetlaj:
sfads / 78.8.248.* / 2013-12-29 12:06
Coraz mniej ich obchodzi czy ich student ma wykształcenie, z którym zdobędzie pracę, czy pójdzie na bezrobotne a jeszcze mniej ich obchodzi, gdzie zdobędzie niezbędne praktyki i doświadczenie.

Jak widzę z jakim zaangażowaniem profesorkowie tworzą nowe kierunki po których nie będzie pracy i zachwalają jakie to one nowoczesne i wychodzące naprzód potrzebom i przyjmują coraz więcej typa na kierunki tanie w utrzymaniu, po których już od dawna pracę znaleźć nie sposób to mnie krew zalewa. Raz że marnują moje pieniądze, na które ciężko haruję płacąc coraz większe podatki na ich niebotyczne pensje. Dwa że sam kończyłem taki kierunek po którym praca miała być dobrze płatna i łatwa do zdobycia, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dobrze że dziś młodzi mają internet to chociaż mogą skonfrontować te uniwersyteckie kłamstwa z ofertami pracy.
Rafish / 77.66.58.* / 2013-12-19 10:39
Za 1500 pln buhaaaaa,jedyne co mi moga to chyba sami wiecie , a ksiadz za to daje batona .
MatkaPolka777 / 10.168.1.* / 2013-12-12 11:40
ojej, ależ odkrycie? Ludzie pracujący cały miesiąc za 1600 brutto, straszeni konkurencją darmowych stażystów, czy pół-darmowych studentów nie są lojalni, kompetentni i zaangażowani w pracę i firmę? Ojej jakie to dla pracodawców dziwne!
guru122 / 77.253.232.* / 2013-12-10 15:40
Znów bełkot o wysokich kosztach pracy w Polsce. Wszystkim którzy utyskują na rzekomo wysokie polskie koszty pracy radzę wyjechać na zachód i zatrudnić sobie Niemca, Francuza czy Brytyjczyka. Wtedy dopiero okaże się gdzie są wysokie koszty pracy. Rozumiem, że dla kapitalistów-neofeudalistów najlepiej by było aby ludzie w Polsce tyrali za dobre słowo. Polacy są tani i super wydajni, a podatki w Polsce niskie. To dlatego do Polski ściągają zachodnie koncerny i otwierają tu fabryki. Pole do podwyżek jest w Polsce ogromne.
pajchiw / 2013-12-10 15:00 / Tysiącznik na forum
Problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów polegają pewnie głownie na tym, ze dają gówniane pieniądze za kosmiczne wymagania. Wiadomo, że pracownika najlepiej sobie wyszkolić, a potem go zatrzymać. Tymczasem u nas najchętniej zatrudnia się studentów za grosze i narzeka, że nie mają doświadczenia :) Nasi pracodawcy po prostu jeszcze nie dorośli do rynku pracy, który mamy.
barg / 91.193.208.* / 2013-12-10 15:57
Przede wszystkim wśród polskich pracodawców istnieje pogląd, że przy panującym bezrobociu można przebierać w kandydatach jak w ulęgałkach. Z punktu widzenia firmy, najlepszy pracownik to student do 26 roku życia, z kilkuletnim doświadczeniem i biegłą znajomością co najmniej 2 języków obcych, który zgodzi się pracować na umowę zlecenie za 1200 zł brutto.

Na Zachodzie już dawno doszli do tego, że za doświadczenie i wysokie kompetencje trzeba wysoko płacić. A absolwent bez doświadczenia, to nie ciężar dla firmy, ale osoba ze świeżą wiedzą, którą można ukształtować do potrzeb przedsiębiorstwa.

Najnowsze wpisy