Forum Forum emerytalneOFE

Balcerowicz chce debaty z Rostowskim

Balcerowicz chce debaty z Rostowskim

Money.pl / 2011-03-10 12:01
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz chce debaty z Rostowskim.
Wyświetlaj:
wrack / 195.117.255.* / 2011-03-18 12:38
Piotr Kuczyński i wszystko jasne!

http://kuczynski.blogbank.pl/2010/11/24/reforma-ofe-blogoslawienstwo-czy-droga-ku-katastrofie/
jakub2 / 46.134.99.* / 2011-03-14 01:00
Pewnie chce sie znów dorwać do koryta i dokończyć dzieła zniszczenia
abram1 / 89.77.206.* / 2011-03-12 23:37
Balcerowicz teraz mówi, że on nic nie rozumi z tych nowych
propozycji, a w procentach to on też nie jest mocny! Liczta
se same! Ile wyliczyta, to wasze. On już swoje mo!
wredny44 / 79.110.195.* / 2011-03-11 10:37
Niestety cały świat podąża drogą socjalizmu .. już nawet w Hongkongu istnieje przymus emerytalny

zapodam linkiem
http://www.polska-azja.pl/2011/01/14/a-izydorczyk-polska-zus-do-przerwy-01-historia-systemu-emerytalnego-w-hongkongu/
maciek9 / 77.254.252.* / 2011-03-11 10:20
MOIM ZDANIEM PAN ROSTOWSKI MA CAŁKOWITĄ RACJĘ, BOWIEM PROGNOZA, ŻE EMERYTURY PO ZMIANACH BĘDĄ NIŻSZE NAWET O 15 PROCENT TO JEST OCENA "ESPERTÓW" ZWIĄZANYCH OFE, KTÓRZY ŻERUJĄ NA TYCH FUNDUSZACH. SKĄD MAJĄ BYĆ WYŻSZE EMERYTURY WYPŁACANE PRZEZ OFE: PRZY TAK WYSOKICH KOSZTACH OBSŁUGI I NIEEFEKTYWNYM ZARZĄDZANIU TYMI FUNDUSZAMI, SKORO TYLKO (za "Rzeczczpospolitą") W ROKU 2009 KOSZTY TYLKO WYNAGRODZENIA ZARZĄDZAJĄCYCH
FUNDUSZAMI WYNIOSŁY 104 MILIONY, W MIĘDZY CZASIE GRAJĄC NA GIEŁDZAIE STRACILI AŻ 24 MILIARDY ZŁOTYCH!.
raboban / 195.117.255.* / 2011-03-11 08:23
Tak uważają prawdziwi eksperci, a nie lobbyści:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-pojdziemy-w-slady-Orbana-2300543.html
qb / 83.6.26.* / 2011-03-10 22:45
Może gdyby za reformę emerytalną nie brał się pan Boni - z wykształcenia polonista - tylko porządni ekonomiści to miałoby to jakiś sens.
olo1 / 89.78.51.* / 2011-03-10 17:55
Balcerek - jedź schładzać gospodarkę Chin - Temu Panu już dziękujemy !
zdzichu 187 / 77.245.247.* / 2011-03-11 10:34
Po pierwsze nie nie Balcerek tylko wielki dupku Pan Profesor Leszek Balcerowicz,/ a propo gdybyś miał trochę oleju ,to byś nie nazywał tak człowieka o takich kwalifikacjach / Po drugie jakie masz argumenty
żeby ubliżać Panu Profesorowi . Po trzecie mógłbyś Panu Profesorowi buty czyścić-Nie wypowiadaj się w kwestiach o których nie masz pojęcia.
R53 / 79.191.14.* / 2011-03-10 16:35
Mam jedno pytanie do pana Balcerowicza, związane z jego wypowiedziami w sprawie OFE. Jak widzi wydłużenie wieku emerytalnego, kiedy ja intensywnie szukam pracy od sześciu miesięcy, mam 53 lata i pracę utraciłem z powodu upadłości likwidacyjnej zakładu ( mieszkam w mieście wojewódzkim ). Dla mnie i wielu osób w podobnej sytuacji, propozycja pana Balcerowicza jest oderwana od rzeczywistości i nijak ma się do realiów życia. Jeżeli pan Balcerowicz zajmie się zwalczaniem bezrobocia, to potem może się wypowiadać na tematy OFE i wydłużać wiek emerytalny.
roti / 193.111.166.* / 2011-03-10 16:00
Czy wyborcy Platformy nie widzą, że ostatnie lata dla reform są stracone, że dla doraźnych celów fiskalnych zdemolowano kapitałowy system emerytalny i cofnięto kraj w czeluść ZUS!!! PSL jako chorongiewka ochoczo poparł zmiany w OFE bowiem oddala to uwagę od uprzywilejowanej pozycji rolników i KRUS a na koniec rząd boi się zmian w emeryturach mundurowych jak ognia. Za chwilę dla ratowania budżetu wprowadzony zostanie podatek bankowy (nikt nie ma złudzeń, zostanie przerzucony na klientów czyli nas), który stanowi kolejne obciążenie instytucji finansowych w sytuacji istnienia podatku Belki, który w zamierzchłych czasach wprowadzono "tymczasowo".
Pytanie, na które uzyskamy odpowiedź przy urnach - czy Polacy są głupi czy może nareszcie przestaną udawać że to co im pada na twarz to nie desz a uryna z fujarek Rychów, Mirów Zdzichów...?, czy pamiętacie obietnice wyborcze obniżania podatków i kłamstwa o podatku Belki i zapowiedzi zmniejszania danin, co z łatwością znaleźć można w wyborczym programie Platformy Obywatelskiej z 2007 roku. Czy jedynym pozytywem czterololetniej kadencji PO jest święty spokój dla Tuska i zniesienie obowiązkowej służby wojskowej.
zdzichu 187 / 77.245.247.* / 2011-03-11 10:43
Popieram cały tekst-to prawda że nam szczają po twarzy , bo uznali naród polski za kupę głupków podobnie Jak Bismark ; dajcie polakom
rządzić to się sami wykończą . Tylko czasy się zmieniły i {Polacy trochę się nauczyli-wykształcili
acard / 195.117.255.* / 2011-03-11 08:26
A tak uważają ludzie, którzy mają sieczkę w głowie wymłóconą przez różnej maści demagogów i ukrytych lobbystów. I to jest najgorsze!
acan / 195.117.255.* / 2011-03-10 15:19
Słuchałem ostatnio wywiadu p. Młodkowskiego z TVNCNBC z prof. Balcerowiczem odnośnie reformy rządowej OFE. Bardzo ceniłem dotąd zdanie profesora Balcerowicza, którego osoba, wydawało się, że stanowi wsparcie ideowe dla PO. Teraz jego atak na reformę rządową OFE odbieram bardzo krytycznie z kilku powodów. Po pierwsze nie wiem czy nie stoją za tym interesy osobiste Profesora ( czołowy twórca reformy Prof. Góra jest w zarządzie ING OFE). Problem jest w tym zakresie szerszy, gdyż za pieniądze z budżetu powstanie OFE wygenerowało mnóstwo świetnych posad dla ekonomistów, co to środowisko pewnie przyjęło entuzjastycznie. Również międzynarodowa finansjera pod wodzą Banku Światowego wykazała entuzjazm nie tylko ideowy! Po drugie, czyni mnie czujnym brak zgody Profesora na spotkanie i publiczną dyskusję z prof. Rostowskim, którego ten pierwszy tak bezpardonowo atakuje jakby poza plecami. Wymachiwanie jakimiś analizami dot. reformy OFE w Chile i nazywanie ich naukowymi, bez wprowadzenia nawet w meritum jest niepoważnym i tanim chwytem pod mało zorientowanego słuchacza. Pamiętajmy, że wszędzie tam gdzie OFE odniosły pewien sukces (Chile, Szwecja) były finansowane z nadwyżki budżetowej i nikomu pewnie nie przyszłoby do głowy ich finansowanie z deficytu budżetowego. Dlatego pewnie powszechność tego rozwiązania jest taka a nie inna, mimo tylu domniemanych zalet. W Szwecji o ile wiem nie utworzono ogromnych molochów nadzorujących i zarządzających OFE oraz przejadających bez potrzeby składki, lecz wybrano już istniejące prywatne fundusze, co było dużo efektywniejszym rozwiązaniem eliminującym jednak powstanie "ciepłych posadek", o których wcześniej wspomniałem. Tak więc moim zdaniem Profesor Balcerowicz nie gra do końca czysto i co gorsza nie zwraca chyba uwagi, że jego mało merytoryczny atak na rząd, może przyczynić się do przegranej PO w wyborach, co dopiero byłoby katastrofą ekonomiczną. Może nie jest to działalność jeszcze antypaństwowa, ale już chyba dwuznacznie moralna. Parafrazując słowa Stalina o papieskich dywizjach można by zapytać ilu profesorów posiada PIS, nie licząc zaprzyjaźnionej prof. Staniszkis, która może budzić jeszcze więcej wątpliwości odnośnie przymiotu tzw. uczciwości intelektualnej. Nie wspominam o drugim chętnym do władzy panu dyskdżokeju Napieralskim. Dopiero wtedy zatęsknimy za tzw. elitami, które obecnie większość dziennikarzy zdaje się poniewierać.
wiem ze nic niewiem / 79.185.227.* / 2011-03-10 15:34
Nic dodac nic ujac.........
wtg / 2011-03-10 15:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Balcerowicz musi odejść :))))
jt / 78.8.47.* / 2011-03-10 14:36
Debata,tylko w jakiej telewizji?.TVN,Polsat jawnie stronnicze(za PO)tylko ślepi tego nie widzą.A TVP po niedawnych zmianach na stołkach?.
Tu coś na ten temat:
"Po raz pierwszy na własnej skórze odczułem, w jaki sposób w naszym kraju funkcjonują „niezależne media”. Kontakt z programem „Mam inne zdanie” (nowym show publicystycznym Jedynki) pokazał mi kawałek rzeczywistości, o której jak większość widzów, po prostu nie miałem wiedzy – pisze na swoim autorskim blogu agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek."
http://niezalezna.pl/7324-kneblowanie-w-tvp
I jeszcze coś:
"Wystarczył fałszywy e-mail sugerujący ,że nadawcą jest Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego, by TVP szybko zaoferowała osobie podającej się za dziennikarza kontrakt na 39 tys. zł."
http://niezalezna.pl/7358-bo-byl-od-prezydenta
12345678911 / 78.8.76.* / 2011-03-10 14:10
Do tej pory nikt nie wspomniał, że w tym projekcie ustawy jest również mowa o zakazie akwizycji wtórnej. Czy ktoś policzył ile ludzi straci pracę? Ile pieniędzy zostanie wypłaconych z zasiłków? Jak będzie można zmienić OFE, oraz kto pomoże wytłumaczyć istotę i pomoże przy zmianie subfunduszy, które mają postać od przyszłego roku?
m.gawka / 77.254.87.* / 2011-03-10 16:05
Oczywiście, że najlepiej walczyć z bezrobociem zwiększając liczbę urzędników!
Przecież prawo w naszej Ojczyźnie kreuje się pod zamówienie polityczne. Jakież to hamulce społeczne zmuszą Parlament do opamiętania?!
Nick40 / 193.193.181.* / 2011-03-10 13:25
Przeczytałem fajny artykuł na temat tej reformy na stronie http://niezaleznyekspertfinansowy.blogspot.com
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy