Forum Forum emerytalneOFE

Balcerowicz krytykuje plany ograniczenia OFE

Balcerowicz krytykuje plany ograniczenia OFE

Money.pl / 2013-04-17 10:18
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz krytykuje plany ograniczenia OFE.
Wyświetlaj:
mno_1966 / 77.253.88.* / 2013-04-17 22:40
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
na tym forum.
Krytykują Balcerowicza który próbuje uratować ich realne pieniądze, wyrwane z czarnej dziury ZUS, a zupełnie przemilczają wywody niejakiego JVRostowski'ego który dokonuje wygibasów logicznych aby im te pieniądze odebrać.
Sprawdza się tu znane przysłowie "Czemu jesteś biedny?-Bo jesteś głupi"
Kasandra. / 83.5.146.* / 2013-04-17 20:22
WielkiTwórca NFI i OFE inaczej Wielki Zdrajca i załorzyciel szwindlu a efekty opłakane tyle że płaci Społeczeństwo a nie autor.Nie dostał "stołka" na co liczył- to zalożył ZEGAR LICZNIK zadłużenia kraju, A tak naprawdę to jego reformy kosztowały życie i biedę więcej Polaków niż I-perwsza Wojna Światowa.
amen / 87.205.68.* / 2013-04-17 19:09
kapuchy natrzepał miliony za posadkę za nic,i co miał by się takiego koryta pozbyć.
rer / 82.143.164.* / 2013-04-17 18:14
Na ofe nachapali się darmowego grosza do obrzydzenia. Spore grono wy...rolowanych. Teraz inni chcą po..rolować! Twórcy przy pierwszym rolowaniu patrzyli z boku, teraz bronią. Teraz to mi to zwisa.
zgry_wus / 89.76.254.* / 2013-04-17 15:52
No i co jeszcze palma Wam się śni pod którą według zapewnien demagogów z OFE oraz co poniektórych "wybitnych polskich ekonomistów" mieliście odpoczywać na emeryturze ?. Palma już stoi i czeka na Was w W-wie na rogu Alej i Nowego Światu tylko dojść Wam będzie tam ciężko. W dzień za duży ruch. Pan Prezydent obiecał młodym Polakom, że będą żyli ponad 100 lat. A ja myślę, że wynikło pewne niedomówienie. Polacy będą musieli żyć 100 lat aby otrzymać emeryturę, ale większość i tak będzie zmuszona pracować do śmierci (chyba, że się zostanie posłem, parlamentarystą lub radnym nominowanym z jakiejś kanapy). Wówczas praca to sama przyjemność. Minimum wysiłku a 30 tys się należy.
and_justice_for_all / 2013-04-17 14:49
to jest normalnie kradziez w bialy dzien, gdzie to mozna komu zglosic ? chyba na policjie ze zostajemy okradzeni, zlodzieji trzeba zamykac w wiezieniach i nie pozwalac im wiecej krsc pieniedzy naszych!
wartosc dodatnia / 83.24.2.* / 2013-04-17 14:38
tow. Balcerowicz niech pan przypomni co pan mowil w 1989roku ??????? jaka miala byc sprawiedliwosc i raj!!! I CO?>
zgry_wus / 89.76.254.* / 2013-04-17 14:31
Teraz Pan Balcerowicz podnosi lament w obronie OFE, które są nieudanym tworem jego uczelnianych kolegów. A czy ktoś pytał się Polaków czy chcą odkładać część swojej składki emerytalnej do instytucji, która nie cieszy się zaufaniem i z której korzyści czerpią jedynie zarządzający ( zarabiają po kilkadziesiąt tys. Emeryci z tych funduszy dostali aż po około 10 zł. Czy Pan Balcerowicz nad tym się zastanawiał? czy tylko broni swoich uczelnianych kolegów, autorów beznadziejnej reformy emerytalnej sprzed 12 lat. Cenię Pana Balcerowicza za reformę finansów Państwa z polowy lat 90 u.w. Natomiast jego reforma gospodarki Państwa z lat 90 jest katastrofą. Efekt to 2 mln bezrobotnych w kraju, ponad 2 mln musiało wyjechać z kraju "za chlebem" i ci w większości już nie wrócą. Nie pamiętam danych procentowych ale olbrzymia ilość przedsiębiorstw w Polsce to firmy jednoosobowe bez jakiejkolwiek możliwości rozwoju. Prawie każda sprzątaczka, dozorca, hydraulik, informatyk itd. i.t.p nie jest zatrudniany na umowę o pracę. Musi założyć firmę aby zostać zatrudnionym. Przy takim samozatrudnieniu są płacone minimalne składki emerytalne. I tylko niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z bezsensu reformy emerytalnej sprzed 12 lat. Większość Polaków żywi się sloganami i jest manipulowana przez demagogów.
KAZIK2 / 78.8.211.* / 2013-04-17 13:42
...PRZECIEŻ PIENIĄDZE z OFE to nasze pieniądze!!!!JAKIM PRAWEM TO TOWARZYSTWO PRZY NICH MAJSTRUJE PRÓBUJĄC ZAKLEIĆ DZIURY SWOJEJ NIEUDOLNOŚCI...JEŚLI KTOŚ TO ROZUMIEMIE NIECH MI WYJAŚNI...TO NASZE PIENIĄDZE I W DNIU PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ DO MNIE NALEŻĄ...PAN ROSTOWSKI NIECH GRZEBIE W SWOJEJ KIESZENI....
Mietek01 / 2013-04-17 14:17
Spokojnie rząd tak to wszystko ubarwi że ludzie zaczną jeszcze im przyklaskiwać!! Tak samo jak było ze sławetną reformą emerytalną TFU!! Aż nei chciało mi sie wierzyć jak ludzie aprobowali plany rządu... chory kraj... chorzy ludzie!!
rozumus / 94.42.189.* / 2013-04-17 13:23
OFE biznes tylko po to aby kręcił Giełdą. Emerytury od nich nie zobaczycie, jakieś KIESZONKOWE MOŻE.
psinka / 2013-04-17 13:10
kraj po raz kolejny zostal oszukany i nic sobie z tego nie robia politycy tylko podnosza podatki i kombiunja jak tu najwiecej kasy dla siebie zagarnac. przykra chora rzeczywistosc ;/
rozyumus / 94.42.189.* / 2013-04-17 13:28
no przeciez buzka wyniesiono na wyżyny, to on malował nam emerytalne palmy i wycieczki po świecie.

jeszcze pozamykał 400 kopalń aby przyłozyc sie do wzrostu bezrobocia i na koniec zrobił mega numer PZU - EUREKO. Zajrzyj do dokumentów nadzwyczajnej Komisji Sejmowej ds prywatyzacji PZU.

no i co cżłowiek ten ciągle wysoko lata !
gość 66 / 213.189.41.* / 2013-04-17 12:38
oszukano nas po raz kolejny,czy można ufać komukolwiek w naszym kraju
retertr / 89.70.214.* / 2013-04-17 12:53

oszukano nas po raz kolejny,czy można ufać komukolwiek w naszym kraju

Kijem tego co nie pilnuje swego. POpaprańcy otworzyli oczy i zobaczyli że król Pinokio jest nagi ha,ha,ha,
Leszek Bieda / 193.108.194.* / 2013-04-17 12:36
Tak tylko szkoda, że nie wspomni o tym że teraz w Argentynie ten cudowny pomysł z OFE generuje głodowe emerytury, a za szerzenie i wprowadzenie tej ideii otrzymuje do dziś miliony dolarów. OFE to najbardziej pomylony pomysł jaki można było u nas wprowadzić. Czemu nie mogę sam decydować co chce wybrać, tylko Państwo za mnie to robi i płaci krocie za zarządzanie funduszem tzw. "ekspertom".
europa_2013 / 81.210.106.* / 2013-04-17 11:39
Trudno popierać.Komuniści potrafią tylko zabierać cudzą własność żeby mieć ją dla siebie.Dlaczego też żaden rozsądny człowiek tego nie poprze.Poparcie może być tylko ze strony betonowego elektoratu Tuska czyli tych najmniej wykształconych,różnych sfrustrowanych nieudaczników którzy nic nie mają i są w stanie poprzeć każdy idiotyzm którzy ogłosi populistyczna władza.
polak Maly / 89.174.58.* / 2013-04-17 11:28
Balcerowicz musi wrócić!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy