Forum Forum emerytalneOFE

Balcerowicz: Musimy dłużej pracować, nie ma innego wyjścia

Balcerowicz: Musimy dłużej pracować, nie ma innego wyjścia

Wyświetlaj:
X.X.X. / 79.191.61.* / 2010-08-25 23:02
Jeszcze niedawno słychać było okrzyki "Balcerowicz musi odejść", a dziś bożyszcze ekonomi.
abuk2010 / 94.75.121.* / 2010-08-25 22:23
Kilka spraw do wyjaśnienia
Jeśli chodzi o zwiększającą się liczbe urzędasów, to spowodowane jest to dyrektywą unijną, która zakłada, że do 2013 zwiększy się w Polsce ilość osób zatrudnionych w biurokracji o chyba 100 %. Pytanie z czego to wynika? Przyczyna tkwi w wszechwielmożnych dofinansowań, które płyną do nas jak manna z nieba. Aby tą manne mogli wszyscy zjeść i się nią posilić urzędnicy muszą nam w odpowieni sposób ją podać, a czasami przyprawić. Podsumowując, biorąc pod uwagę różnice pomiędzy kwotą jaka do nas z Uni napływa do kwoty, którą musimy włożyć w tą zabawe, wychodzi na to, że ten interes słabo nam się opłaca.

Odnośnie Pana Pseudo Profesora Balcerowicza. Mówiąc, kolokiwalnie- takich s********** jest mało na świecie, może inaczej tego kalibru. Dziwie się, że jeszcze nikomu nie wpadło do głowy aby go rozliczyć z jego postępowań, w większości (może i w całości) złych. Z tego co udało mi się zaobserować, wychodzi na to, że zbyt duże siły go w tym kraju utwierdziły. Jego misja najwyraźniej się jeszcze nie skończyła. Zastanawiające jest kiedy będzie jej koniec. Jeśli napiszę, że Polskie żydostwo (z małej litery) jest w Naszym kraju potężną siłą, zostane zapewne przez większość czyelników uznany za antysemite. Pytanie moje, czy wiecie jaki procent stanowią Żydzi w śród narodów semickich ? Tylko kilkanaście procent. Żydzi nami rządzą i będą rządzić, jeśli na to pozwolimy, a obecnie pozwalamy. Tak paradoksalnie, to oni uważają, że Polska jest dla nich narodem wybranym. Wydawać by się mogło, że nie przypadkowo.

Reasumując. Unia to nie jest wytwór mający czynić dobro, wręcz przeciwnie, jest to jedyny i być może najlepszy sposób zobywania, ingerowania i zawłaszczania mienia Państw i ich obywateli. Nie po to się rozrasta jak bańka mydlana, aby Państwa do niej przystępujące obdarowywać pieniędzmi. Zabieg i cel jest taki, aby zodbywać teytorium do zarabiania pieniędzy przez njsilniejszych braci Niemcy i Anglie. To jest główny cel. Jeśli w to nie wierzycie to odpowiedzcie sobie na pytanie, czy ktoś Wam dał kiedyś pieniądze tak za nic, bezinteresownie. Nie mam tu na myśli dobrych dziadków czy rodziców. Interes jest prosty - zachęcić, a później opanować.

Motto jest prost: NIC NIE MA ZA DARMO.

Pozdrawiam

,
otto jest prost: NIC NIE MA ZA DARMO.
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi. / 193.239.80.* / 2010-08-25 23:49
antysemicki bełkot
Abdullah Muhammad Ali / 83.24.195.* / 2010-08-26 04:09
Nie antysemicki tylko antyjewrejski. On o Arabach nic nie pisał, więc nie uogólniaj, mośku jeden.
Pilsener / 2010-08-25 22:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo jesteśmy jednym z najbardziej pracowitych narodów, polski pracownik sektora prywatnego tyra jak japoniec (dzięki czemu nawet dodając nierobów z budżetówki mamy przyzwoity wynik), to nie nasza wina, że w sektorze prywatnym jest miejsc pracy tylko dla około 25% osób w wieku produkcyjnym i to dodać należy, że miejsc kiepsko opłacanych oraz wysoko opodatkowanych.

To nie my za krótko pracujemy, tylko zbyt dużo ludzi żyje z naszej pracy - to oni mają zacząć pracować a nie my mamy pracować dłużej.
ksx / 212.67.153.* / 2010-08-25 22:11
Dlaczego między innymi nie ma pieniędzy na rencistów emerytów ??
Proste 3 mln ludzi wyjechało z kraju x ZUS 850 zł =2550 000 000 miesięcznie. Ci ludzie nie kupują towarów tutaj, nie placą podatków tutaj, olali ten kraj za marne wynagrodzenie, za marną politykę rządu i kolejni wyjadą!!! A ci co zostaną będą jeszcze bardziej za....dalać za miche ryżu!
acomitam / 79.186.249.* / 2010-08-26 06:54
Ale to nie jest rozwiązanie. To jest Nasz dom, Nasza ojczyzna i Nasz interes. Trzeba zacząć wprowadzać tutaj Nasze porządki. Na dobry początek należałoby pogonić te zastępy skompromitowanych polityków spod znaku Magdalenki i Okrągłego Stołu, których antypaństwowa i antypolska działalność doprowadziła do tego, że staliśmy się zakładnikami tego państwa. Trzeba sobie wreszcie jasno powiedzieć: to państwo przestało być Nasze.
Pilsener / 2010-08-25 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I to bardzo ciężko! Urzędnicy, samorządowcy, Rostowski i jego 9-ciu wiceministrów, największy na świecie rząd Donalda Tuska, pracownicy agencji i funduszy celowych, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki padają z przepracowania, KRUSowcy, energetycy, hutnicy, górnicy zalewający świat olbrzymią ilością taniego, polskiego węgla, służby mundurowe a kolejarze w wyniku oddania du użytku tysięcy nowych połączeń padają z przepracowania, haha
Dora* / 78.9.38.* / 2010-10-19 17:25
Balcerowicz zatrudnij sie jako salowy w SP ZOZ i pokarz jak dlugo pociagniesz,bo na obecnym stanowisku to sie nienapracujesz .Stac cie na zatrudnienie fachowcow do remontu mieszkania,na prywatne leczenie na pozadny wypoczynek,co innego taki salowy musi wszystko wykonywac wlasnymi silami bo z szpitalnej pensji to na podstawowe oplaty wystarczy i marne jedzenie.
niewierzący ateusz / 83.9.191.* / 2010-08-25 22:09
dzisiaj kupiłem chlebek za 1,39 a w poniedziałek płaciłem jeszcze 1,25 , 14 groszy więcej ,a w procentach 11% więcej, nie wiem jak większe chlebki, można powiedzieć 14 groszy to pikuś, ale pikuś do pikusia i już jest PAN PIKUŚ, czyli za rok znów trzeba będzie dyrekcje molestować o podwyżkę, i to kurde nie tylko dla siebie
pitt2 / 81.219.163.* / 2010-08-25 21:43
Nie rozumiem. Jednych puszcza się na wcześniejsze emerytury, a następnym mówi się że powinni pracować na tych wcześniejszych emerytów jeszcze dłużej. Gdzie tutaj logika?
acomitam / 79.186.249.* / 2010-08-26 07:23
W naturze ludzkiej istnieje nieodparta pokusa, aby pożyć sobie na cudzy koszt. Gdy zaistnieje taka szansa, trudno się ludziom jej oprzeć. Demokracja polityczna to ustrój, który promuje ugrupowania polityczne obiecujące spełnienie tej prastarej tęsknoty. Często też dochodzi do częściowej realizacji złożonych obietnic. W ramach zabiegania o głosy wyborców, uszczęśliwiacze ludzkości mamią to jedną, to znowu inną grupę zawodową, że ktoś inny będzie na nią pracował. Obiecuje się rolnikom, służbom mundurowym, pracownikom sfery publicznej, nierobom i nieudacznikom, górnikom, itd.itp. Żądania czy roszczenia wysuwane pod adresem państwa przez różne grupy to najczęściej zawoalowany wyraz tej tęsknoty, aby ktoś inny zapłacił za nasze rachunki. Nie domagamy się tego w sposób jawny, od Kowalskiego, ale od państwa. Gdyby ktoś domagał się płacenia swoich rachunków od Kowalskiego, wtedy zapewne opinia publiczna byłaby oburzona taką impertynencją, ale co innego gdy adresatem żądań jest państwo. O... Wtedy opinia publiczna wsparta troskliwymi sercami dziennikarzy i autorytetów, których cechą charakterystyczna jest to, że zawsze żyli na cudzy koszt, otóż wtedy ta opinia staje murem za roszczeniowcem. Weźmy np. powodzian, którzy domagają się, aby państwo zrobiło coś w ich sprawie. To coś to nie tylko odbudowa zniszczonej infrastruktury, ale także odbudowa na koszt "państwa" nieubezpieczonych domów, nieubezpieczonych zakładów pracy i upraw. A czymże są np. płace minimalne? Też wyrazem pragnienia, aby jednak ktoś zapłacił za pracę, która jest mniej warta. Demokracja polityczna prowadzi do niesłychanej demoralizacji społeczeństw i wcześniej czy później musi upaść.
Pilsener / 2010-08-25 22:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo dziś ja idę na emeryturę (sprajt) a Ty będziesz tyrał i miał pragnienie. Pragnienie nie ma szans :) System jest prosty: ktoś wygra a wszyscy się na to zrzucają bo mają nadzieję, że im też uda się wygrać. Podobnie społeczeństwo popiera przywileje i klasę pasożytniczą, bo sami mają aspiracje się do niej załapać.
buc_pucybut / 2010-08-25 21:38 / Tysiącznik na forum
Dziękuje Leszek twoje pomysły juz raz sie nie sprawdziły
lemingi teżtak / 81.219.26.* / 2010-08-25 21:29
Wodzu pprowadź www śśświetlaną pprzyszłość.Sprytnym manewrem pozwoliliśmy wyprzedzić się KKKUBIE i BBBiałorusi w rankingu jakości życia .Dane z Neewsweeka i PRSPERITY LEGATUM INDEX.Zgredów na odzyskiwanie wody kierujmy.
zis5 / 83.13.108.* / 2010-08-25 21:25
Profesor ma rację, przecież ktoś musi pracować na tą armię urzędasów.
W ciągu ostatniego roku przybyło 16 tys. urzędników w administracji państwowej – to wzrost o prawie 20 proc. Jeśli biurokracja będzie puchła w tym tempie, pożre 1,5 mld ..
mechanikswiatla / 80.50.131.* / 2010-08-25 21:13
Urzędnicy moga spokojnie "pracować" do 75 roku.
filomidanek / 79.185.131.* / 2010-08-25 21:46
Proponuję niech do BOR przyjmują po 65r życia kierowcy w sejmie skończone 65 lat ochrona Dupków 65 lat
Radini / 93.26.54.* / 2010-08-25 20:58
Jak może nie być innego wyjścia? Co on pie...? Trzeba zwiększyć wydajność pracy poprzez choćby wdrażanie nowych technologii i unowocześnianie gospodarki. Polacy to nie białe murzyny! Nie będą pracować za psie pieniądze przy cenach towarów unijnych, nawet tych sprowadzanych z Chin czy wytwarzanych w PL. Co Ci biedni ludzie mają mieć z życia? Jedynie urzędasy powinny pracować do końca życia i o jeden dzień dłużej, bo to nieludzkie istoty zamulone formułkami prawniczymi...
Co to k... za kabaret, za co te darmozjady z rządu dostają kasę za pier... farmazonów. Wynajmować ekspertów choćby z zagranicy żeby gospodarka wreszcie zaczęła hulać szeroką parą. Polska to nie kraj niewolników! Chcemy godnie żyć jak większość Europejczków!
jimmibush / 2010-08-25 21:03
Radini, ale kto Ci broni zatrudniać tu ludzi i wynagradzać na europejskim poziomie?
Radon / 2010-08-25 21:36
To niech Ci biedni ludzie zarabiają choćby tyle samo, ale ceny towarów powinny być adekwatnie niższe. Skoro jest wszystko takie drogie to nie powinno być choćby takich podatków wysokich! A oni tu jeszcze dopier... VAT do 25% bo na wiecej UE sie nie zgodzi...
Dlaczego te ścierwa z rządu jeżdżą niemieckimi autami. Niech sie tłuką polonezami, a jak chcą lepsze to niech zrobią coś żeby przemysł motoryzacyjny się rozwinął w PL. Francuzy politycy jeżdżą tylko własnymi, niemieccy też własnymi. To tylko taki przykład. Bo jaką mają mieć motywacje te osły, darmozjady z rządu żeby coś w końcu zrobić pożytecznego dla PL? Oni jedynie potrafią podatki podwyższać, na ch... mi ta cała UE skoro pensje niemal te same a ceny poszybowały w góre ( zwłasza nieruchomości ). Jak młodzi ludzie mają sie dorobić czegokolwiek w PL. Na kredytach 30 letnich? Wku... mnie to już wszystko.
Jestem za granicą i zarabiam parę tys. Euro na miesiąc i sporo odkładam, ale do kur.. nędzy nie chce tu zostać do końca życia, bo ja mam swój kraj i zostanę Polakiem do końca życia, za bardzo znam historie i nikt ze mnie polskości nie wypleni. Chciałbym mieć chociaż poczucie że mam gdzie wracać... Bardzo mnie cieszą zawsze najmniejsze sukcesy PL i skręca mnie jednocześnie każde nieudolne działanie rządów... Radini/Radon
GDA66TY / 2010-08-25 20:56 / Tysiącznik na forum
Ta praca w dłuższym wymiarze lat powinna tyczyć się służb mundurowych.
Wojsko i Straż Pożarna to to jeszcze jak cię mogę ale policja te nieroby!!!
Oni maja emeryturę po 15 tu latach !!!???.
Zenon K. / 156.17.238.* / 2010-08-25 21:29
Przecież nowi, ktorzy przychodza do policji juz nie beda pracowac tylko 15 lat.

Najnowsze wpisy