Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz: Platforma obraża wyborców

Balcerowicz: Platforma obraża wyborców

Money.pl / 2011-02-02 19:17
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz: Platforma obraża wyborców.
Wyświetlaj:
obywatelka / 77.253.202.* / 2011-03-11 09:19
Podpisałam umowę z OFE. Rząd kiedyś zapewnił, że to słuszna droga odkładania pieniędzy na emeryturę. Teraz zmienia zdanie? Oni mają to gdzieś, bo nie płacą składek do ZUS, za nich płacimy my - podatnicy. Jeżeli zabiorą mi moje pieniądze ( składki to moje pieniądze a nie rządu!) pójdę się sądzić, bo to rabunek. Jak ktoś chce do ZUS, to niech złoży do OFE taką deklarację i sprawa załatwiona, ale przecież wiadomo, że to studnia bez dna i przeje wszystko, cokolwiek dostanie. Już teraz oszukuje, i wzywa do zapłacenia z odsetkami składek sprzed 10 lat! jak nie masz dowodów, to komornik ściągnie Ci pieniądze drugi raz i jeszcze zarobi na egzekucji. Wiecie od czego pochodzi skrót ZUS? " Zapłać, Uklęknij, Spier..." Tak nas traktują i emerytów też. Niech sobie Rostowski pożyje za 1000zł miesięcznie, a potem w publicznej debacie zda raport jak tego dokonać. A sposób na deficyt? Niech zwolnią tysiące nikomu niepotrzebnych urzędasów, którzy poza tworzeniem procedur wewnętrznych nie robią nic! Wydają publiczne pieniadze na wytwarzanie papierowej dokumentacji, a potem ją odkładają na półkę ( czytaj projekty dród i autostrad) wiecie ile miliardów leży na półkach i zarasta kurzem? Niech się z tego rząd wyspowiada - w debacie publicznej.
Premierze! Przebierz się za żebraka i zejdź z piedestału to się przekonasz, co sie tu dzieje! A Ty tylko słuchasz pochlebców i gadasz o "zielonej wyspie" bo Ci taki Rostowski z Bonim i Fedakową mydlą oczy. Ty słuchaj lepiej krytyków i wyciągaj z tego wnioski, bo w ich słowach jest więcej prawdy niż w pochlebstwach tych wszystkich "przydu..."
heniek14 / 77.252.32.* / 2011-02-09 08:44
Jesteście z jednej mąki.I gdyby tylko obrażała.Ona mnie okrada.Balcerowicz w 90 roku,teraz PO z Tuskiem na czele.A może stanie się cud?
michacel2 / 2011-02-04 13:40 / Tysiącznik na forum
Pytanie zasadnicze i apel do niereformowalnych naiwnych rodaków i profesor Joli:
kto psuje, ruinuje i doluje nasz kraj? Przeciez kazdy wie kto, ze to tylko moze byc ten, co ma najwyzsza wladze decyzyjna i moze sobie bezkarnie przyzwolic lub spowodowac takie wlasnie dzialania, zeby w jakims okreslonym celu dla niego tak wlasnie sie dzialo i nas nie tylko podtapialo ale i coraz bardziej w ubóstwie pograzalo. To nawet kazde dziecko wie, ze takie destruktywne dzialanie wcale nie sluzy obywatelom, narodowi czy spoleczenstwu lecz tylko sa to wyrafinowane medtody ukrtytych interesów kolesiostwa, nepotyzmu czy kumoterstwa. Kto wbrew obowiazkowi konstytucyjnemu nie dofinansowuje celowo ale niby zgodnie z prawem sluzbe zdrowia, wojsko, policje, szkolnictwo, gospodarke czy polska wies a nawet infrastrukture na Euro2012 ale rozbudowuje tym samym olbrzymia biurokracje, jakiej nie bylo w historii Polski, powiekszajac o 100% urzedników panstwowych w ciagu zaledwie 3 lat? Kto zaniechuje rozwojowi i pozostawia dewastacji dochodowe spólki, stocznie, zeby same zbankrutowaly a potem oddaje je za grosze, no powiedz kto? Kto tylko mówi o zaufaniu, odpowiedzialnosci czy standardach ale ich wcale nie zamierza stospwac, tylko sciga, obwinia i je odnosi do innych a obietnice i zapewnienia wogóle nie planowal i nie ma zamiaru spelniac, no powiedz kto? Sama podejrzana forma rzadzenia to pozorniactwo i stwarzanie wrazenia rzadzenia ale nawet administrowanie nieudaczne i skandaliczne o aferach i niegodnych skandalach nie wspomne. Dla tych cwaniaków wazniejszy pijar, propaganda, sondaze czy socjotechnika psychozy strachu i grozy, niz tworzenie korzystnych ustaw w rozwoju kraju i bogacenia spolecznego. Wiec nie pytaj nas o imie i nazwisko winnych czlowieku, bo wzór idzie od góry z przyzwoleniem, tylko zmien POglady na normalnosc, uczciwosc, tradycje, wiare czy obowiazkowosc z patriotyzmem oraz przywróc swój rozsadek, realizm i oswiec mózg, zeby znowu wladza sluzyla nam a nie przeciwko oraz do cna nas wysysala i skubala, zwodzac na manowce....
Dla przypomnienia / 92.241.184.* / 2011-02-03 18:42
2009-05-14 20:54:58 83.10.57.* | Jola

Re: Balcerowicz: Z kryzysu chcę mieć satysfakcję [5]

Panie Profesorze . Durnie z pod znaku PiS i Rydzyka niech sobie pokrzykuja.Pana zasługi dla Polski ludzie mądrzy i następne pokolenia rozumieją. Dziekuję za mądrą wypowiedż.
erplew / 188.47.134.* / 2011-02-03 14:44
jak ktoś potępia Balcerowicza to może niech od razu przelewa swoją kasę na 40 letniego emerytowanego policjanta. jak znowu braknie to nam podniosą wiek emerytalny do 75 lat.
erplew / 188.47.134.* / 2011-02-03 14:42
smutna prawda jest taka, że chyba każdy nowy rząd zabierze kasę z OFE zrzucając winę za deficyt na poprzedników. nie sądzę żeby ktoś zrobił porządek w budżecie tylko dlatego, że poprzednicy olali sprawę. Tu uratować nas może tylko akcja Balcerowicza, ewentualnie Komisja Europejska, bo takie zmiany jakie proponuje rząd nie są zgodne z naszą konstytucją, to okradanie ludzi.
każdy kolejny rząd nie będzie chciał przyspieszyć prywatyzacji ani uporządkować swoich finansów bo to uderza w zarobki kolesiów i miejsca pracy urzędników. Nikt nie zabierze dzisiaj dodatków do pensji, służbowej kawy czy herbaty, albo bezprocentowych pożyczek, albo trzynastek i nagród. R*********** trwa, każdy bierze ile może, byle nikomu nie zabierać bo to niepopularne. mamy samych populistów w sejmie więc nie ma się co ekscytować.
bezstronny / 2011-02-03 09:03
Dlaczego pan Balcerowicz zgodnie ze swoja wypowiedzia nie sklada swoich racji na pismie ,tylko wypowiada sie w srodkach masowego przekazu ?Zada od ministra finansow aby uzasadnil sprawe dotyczaca finansow na pismie ale unika debaty z ktorej zainteresowani moga wyciagnac wnioski.Stwierdzam,ze pan Balcerowicz przez jednostronne swoje wypowiedzi w srodkach przekazu chce zaistniec w srodkach.Mozna dostrzec,ze pan Balcerewicz sie starzeje bo widzi tylko pieniadze i swoje racje,lecz nie dostrzega sytuacji kryzysowych nie tylko w Polsce ,lecz w europie i na calym swiecie.Panie Balcerowicz pora juz pojsc na emeryture i nie utrudiac prac rzadowi odpowiedzialnemu za finanse panstwa.Pan obecnie dezorientuje spoleczenstwo.Prosze to przemyslec i wziac do serca.
Patrze z niepokojem co sie dzieje / 93.179.252.* / 2011-03-10 22:15
Chyba nie taki bezstronny ! Zobaczymy co powiesz jak będziesz przechodził na emeryturę (przy proponowanych założeniach). Balcerowicz jedyna słuszna osoba i racja w tej sprawie. Nie ma takiego drugiego człowieka który mimo wszystko rozsądnie mówi !!! Znalazł inne rozwiązanie niekoniecznie z pieniędzy polaków w OFE
erplew / 188.47.134.* / 2011-02-03 14:33
zapraszam na strony for. org. pl tam jest dość szczegółowo opisane dlaczego zmiany proponowane przez rząd są niekorzystne.

dla mnie pozostaje pytanie bez odpowiedzi inne:
dlaczego rząd chcąc nam zrobić dobrze nie weźmie się najpierw za reformy w ZUS? tam dopiero jest burdel
\To / 81.190.208.* / 2011-02-03 12:24
jakie pieniadze widzi Balcerowicz??
żenua / 83.14.248.* / 2011-02-03 09:24
KLAKIER - fuuuuj....
masz gotowca i wklejasz???
Wlaściciel konta emerytalnego OFE - 7,3% / 83.238.13.* / 2011-02-03 09:08
A raport? Chyba przekazał taki dokument na piśmie ale nikt do dziś na niego z rządu na niego nie odpowiedział. Na to czeka Pan Balcerowicz i wtedy weźmie udział w debacie. To co powiedział: chce mieć oczym dyskutować a Pan Rostkowski chciał debatować zaraz po jego otrzymaniu, bez wnikliwej analizy raportu który był przygotowywany kilka tygodni. A to, że jest w mediach to fakt zainteresowania tą sprawą przez media.
A Agent Tomek zimą na Bali. / 195.117.255.* / 2011-02-03 08:59
Dajmy mu naszą kaskę z OFE. Nie pozwólmy, aby Panstwo się zadłużało.
Stuttgart / 2.209.33.* / 2011-02-03 08:47
"Reforma OFE"Rozboj w bialy dzien, przez 45 lat PRL bylo to normalne, teraz wraca w nowym wydaniu...
żenua / 83.14.248.* / 2011-02-03 08:32
Wyborca PO.
Prof. Balcerowicz ma rację.
Ale niektórzy są tak otumanieni nienawiścią do pisu, skąd inąd obrzydliwej partyji, że ich mózgi przestały pracować na normalnych falach zdrowego rozsądku.
TRZEBA WYMAGAC OD PLATFORMY!!! A NIE UDZIELAĆ CODZIENNEJ KLAKI PANOWIE I PANIE!
Wlaściciel konta emerytalnego OFE - 7,3% / 83.238.13.* / 2011-02-03 08:31
... i nie zależnie od tego co robił i robi Balcerowicz, nie zgadzam się z tym, że Państwo ma bez mojej zgody zabrać moje prywatne pieniądze. Pomyślcie - jeśli dziś na Waszych kontach w banku są podobne pieniądze jak w OFE i co miesiąc wpadają tam kolejne składki - ktoś jednym ruchem ręki zabiera jest dla ZUS-u. Taka sama sytuacja, to Wasze prywatne pieniądze, to Wy podpisaliście umowy z OFE, które ktoś chce zmienić i zabrać Wam z pensji to co odkładacie na swoje prywatne konta emerytalne, faktycznie inwestowane, które w przyszłości mogą okazać się jedynym świadczeniem emerytalnym jakie otrzymacie. Dlaczego posłowie nie obierają nigdy sobie? Tylko nam? Mam wrażenie, że faktycznie mają nas za ciemny naród. Jak czytam wiele komentarzy, które nie są związane z Panem Balcerowiczem, tylko ze zmianą systemu emerytalnego, to odnoszę wrażenie, że go nasze społeczeństwo nie rozumie. Dziwne jest to, że większość naszego społeczeństwa nie wie nawet w jakim PTE ma OFE, a jeszcze większa ilość osób nie wybrała go świadomie tylko w drodze losowania, uznając, że to jest bez sensu. Jednak kiedy przychodzi taka dyskusja najlepiej jest komuś dowalić, bez znajomości faktów i liczb. Bez umiejętności bezstronnego spojrzenia na tą sytuację, tylko głucho pójść za tłumem, który krzyczy "Balcerowicz musi odejść".
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że podczas mojego ostatniego spotkania/wykładu z Panem Profesorem Orłowskim (doradcą Pana Tuska), na pytanie o potrzebe zmiany systemu OFE, nie poparł do końca tej metody łatadnia deficytu, uważając, że obowiązujący system miał pozwolić Polakom na wpływ na swoją emeryturę- nic więcej nie powiedział.

Pomyśl, Przeanalizuj, Poprzyj lub nie, ale zrób to świadomie, bo to Twoje pieniądze.

p.s. a na Tuska już nie zagłosuje, bo pamiętam co mówił i czuje, że mnie oszukał. A poza tym nie będę miał na kogo zagłosować.
heniek14 / 77.252.32.* / 2011-02-09 08:41
A tusk to cię nie oszukał.Debili się nie oszukuje.Witaj TVN,GW,POlsat,Lis.To są wyborców PO rozumy.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-02-03 08:44
naogladales sie zbyt wielu reklam z palmami i zbyt mocno sie rozmarzyles.

jakie twoje? jakie pieniadze?

z OFE pieniadze to maja kolesie zarzadzajacy. finansowane to jest dlugiem panstwa. reszta baranow ma tylko do splacenia dlugi od tej dzialalnosci, obecnie jakies 200mld zl.
Wlaściciel konta emerytalnego OFE - 7,3% / 83.238.13.* / 2011-02-03 08:53
Jakich reklam?
A dostałeś kiedyś zestawienie z OFE? Coś bo coś ale tam jest, bo tylko 7,3% chcą tam dawać. Dlatego nie ma tam za wiele, ale w przeciwieństwie do ZUS- u przez który tylko przepływają pieniądze i już ich więcej nie zobaczysz, to mogę powiedzieć, że OFE mam pieniądze.
Dla wielu w naszym kraju to jedyny sposób oszczędzania pieniędzy - nawet 7,3% to dla nich coś.
Oczywiście inni obywatele Europy oszczędzają jeszcze w III filarze, ale nie wszystkich na to stać. Dlatego część zmian w tym systemie mnie cieszy, jak chciażby możliwość odliczenia wpłat na III filar od podatku.
jesli chodzi o kolesi od zarządzania, to czy twój bank nie pobiera od ciebie opłaty? chyba też zarabia na Twoich pieniądzach i też są tam kolesie od zarządzania. W ZUS ich nie ma... a biorą znacznie więcej pieniądzy. Mówisz oczywiście o tym zawrotnym 3,5% z całej składki która płacana jest do OFE, które zdecydowanie więcej wypracowuje? Jeśli tak... to brak komenatarza.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-02-04 00:16
@Właściciel...
cyt. "Emeryt okradziony z obowiązkowej daniny do OFE jest Ofiarą. Emeryt okradziony z dobrowolnej daniny na IKE będzie idiotą".

Od 2008 r. wg. Sądu Najwyższego, Pieniądze w OFE NIE SĄ TWOJE.
adamu79 / 46.112.8.* / 2011-02-03 17:07
jakie Twoje pieniądze - widzisz jakie są Twoje, dziura budżetowa i składka szast prast. Jakby był wybór by nie uczestniczyć w tym pieprzonym OFE to już dawno by moich pieniędzy tam nie było, zadbałbym 3 razy lepiej o te pieniądze niż najlepszy OFE
żenua / 83.14.248.* / 2011-02-03 08:35
zgoda - Donald nas wykorzystał i oszukał!
zeb11 / 83.12.199.* / 2011-02-03 08:14
Jaki interes ma Balcerowicz w gwarantowaniu wpływu pieniędzy do OFE. Społeczeństwo nie chce OFE, chce odzyskać pieniadze już wpłacone i więcej nie wpłacać.
erplew / 188.47.134.* / 2011-02-03 14:36
OFE tak samo jak każdy fundusz, wszędzie takie same kanty, ale dopóki jakieś są zadowalająco rentowne to mi pasuje, wole prywatny fundusz wg mojego wyboru a nie ZUS
jeden z wielu / 83.238.13.* / 2011-02-03 08:36
Jak to zawsze brzmi: społeczeństwo chce! Jakie społeczeństwo, ja nie chce żeby likwidować lub zabierać pieniądze z OFE. Są moje, realne, inwestowane, nie idą na marmurowe gabinety i gmachy ZUS-u. Na to mam wpływ, bo wiem, jak żyją emeryci w Europie gdzie odkładają pieniądze na taie konta emerytalne.

Więc proszę zeb11 - nie jesteś społeczeństwem, tylko jego częścią. Nie wyrażaj opinii w imieniu wszystkich, bo to nam polakom przychodzi najłatwiej.
racjo / 80.50.130.* / 2011-02-03 07:10
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
rykowisko / 79.188.238.* / 2011-02-03 08:17
kolejny literat z platformy, z tej partii zdrady narodowej !
co sie dziwic wychowanek niesiołowskiego !
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-02-03 00:11
Balcerowicz pokazuje i udowadnia, że ma rację. Te dane można poszukać samemu i sprawdzić jak ktoś nie wierzy. Ten facet ma po prostu głowę na karku.
A czy on w przeszłości zrobił coś złego? Nie sądzę.
sceptyk / 2011-02-03 00:03 / Tysiącznik na forum
Drogi, a biedny profesorze!
A nie sadzi pan, że mnie PAN obraża od 22 lat?
już pan zapomniał, jak obłędnymi podwyżkami stóp procentowych "schładzał" pan "przegrzaną" gospodarkę?
Już pan zapomniał "POpiwek", i permanentne POdnoszenie POdatków, kiedy był pan wicepremierem?

A teraz kreuje sie pan na "obrońcę uciśnionych"? Bo odsuneli pana od koryta, żonce już się nie da podrzucić intratnych grantów z puli NBP, i generalnie murzyn swoje zrobił, murzyn może odejść?
I dlatego nagle stał się pan oPOzycjonistą?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy