Forum Forum inwestycyjneForex

Balcerowicz: potrzebne są reformy a nie interwencje NBP

Balcerowicz: potrzebne są reformy a nie interwencje NBP

Wyświetlaj:
p.s. / 77.113.47.* / 2011-12-27 21:16
Krytycy Balcerowicza, to polityczne świnie lub ekonomiczne osły, albo jedno i drugie.
car123 / 90.156.11.* / 2011-11-29 18:42
Czy Balcerowicz nie może zająć się swoimi sprawami. Miał Pan już swoje 5 min. Dziękujemy.
Jak pan Balcerowicz zabiera głos to wlos się jeży. Wiecznie słowa o schładzaniu gospodarki były dla tej gospodarki zabójcze, chociażby dlatego że polska gospodarka startowała z niskiego poziomu. Nauczyłem się odbierać sygnały jakie w świat wysyła Balcerowicz jak w 2008 w sierpniu opowiadał, że złotówka będzie się jeszcze umacniać i to wtedy gdy frank był po 2zł, dolar po 2zł, a euro po 3, to już wiedziałem, że coś jest na rzeczy, bo przecież nasza gospodarka nie mogła wstanie tego wytrzymać i że najlepsza inwestycja to waluty. Tak jest zawsze trzeba umieć dojrzeć drugie dno. Profesor próbuje się jeszcze załapać na coś dlatego stale ma coś do powiedzenia. Swoimi wypowiedziami chyba bardziej szkodzi niż pomaga. Niech wszyscy przypomną sobie jak jeżdził po europie i opowiadał, że Polskę ominął kryzys bo ma przestarzały system bankowy. To nie Polaków zasługa, tylko przestarzałego systemu bankowego. szlag mnie trafia
pomo dore / 2011-11-29 13:56 / Tysiącznik na forum
to ten ch**** który schładzał gospodarkę do tego stopnia że ze wzrostu PKB rzędu 7-8% zjechalismy na 1-2% z recesją w tle? Nigdy więcej gnoja przy władzy.
Eset / 31.174.247.* / 2011-11-28 00:01
Chłopak chciałby jeszcze reformować gospodarkę. (Pamiętajmy, że wtedy był dopiero marnym doktorem.) Tylko niewiele już zostało. Pewnie brakło mu czasu jak był u ścisłej władzy. Teraz biadoli jak on by gospodarkę naprawił najlepiej!
pablog / 83.25.106.* / 2011-11-27 00:00
Zgadzam się, że podnoszenie podatków prowadzi do nikąd, tak samo jak podwyżki cen paliwa, energii, czy gazu. To doprowadzi tylko do pogłębienia kryzysu. Ludzie dziś nie mają pieniędzy żeby rozkręcić koniunkturę, a co dadzą podwyżki? Jeszcze mniejszy popyt na towary i usługi co jeszcze bardziej pogłębi kryzys. Słyszałem coś o zaciskaniu pasa więc po co tworzyć nowe ministerstwa, trzeba je scalać, żeby zmniejszyć koszty państwa, no chyba, że ktoś potrzebuje miejsc pracy dla swoich zauszników. Musze tu zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem PIS'u, ale PO strasznie mnie zawiodło.
Kwant2 / 84.10.194.* / 2011-11-27 00:11
Skoro ludzie nie maja pieniedzy, bo drożyzna więc ludzie zmniejsza popyt i będzie tanio a nawet zbyt tanio, żeby produkować. W dalszej kolejnoci 10% firm padnie a pozostałe zwolnia pracowników. W końcu w tym pustym świecie pojawi sie konkurencja i zacznie sie od początku. Normalny cykl koniunkturalny, nieprawdaż?
Gdzie jest w takim razie błąd?

http://www.quantala.com/nauka/kompleks-boga/
Eset / 31.174.247.* / 2011-11-28 00:05
Wreszcie sami będą produkować dla siebie i zapomną o pieniądzu, po co nam w życiu jest właściwie potrzebny. Wrócimy do średniowiecza i też będzie super.
raczej fale niż kwanty / 188.33.51.* / 2011-11-27 12:37
Teoria kwantowa w świetle wywodów kwanta2 nabiera nowego znaczenia! Cykle? Śmiechu warte!
Bliższa prawdy jest ta teoria:
“Celem jest ostateczny rząd światowy. Trzeba będzie założyć ogromne monopole, żeby nawet największe majątki gojów zależały od nas do tego stopnia, że pójdą na dno wraz z kredytem swoich rządów w następstwie wielkiego uderzenia politycznego. Stosuj wojnę gospodarczą. Obrabuj gojów z nieruchomości i przemysłu przez wysokie podatki i nieuczciwą konkurencję. Spraw, żeby goje niszczyli się nawzajem, żeby został tylko proletariat i trochę milionerów oddanych naszej sprawie oraz dość policji i wojska dla ochrony naszych interesów."
scorpion1 / 91.208.150.* / 2011-11-25 14:10
Panie Balcerowicz, robił Pan wszystko przed wyborami w 2007 r. działając w FOR, żeby popierana przez was formacja wygrała wybory a nie zbrodnicza PiS... Z tego czasu pochodzi wymyślone przez was hasło skierowane do młodzieży "ratuj Polskę, zabierz babci dowód...". Powinien więc czuć się Pan teraz odpowiedzialny za poczynania swojej formacji, przynajmniej uczciwy człowiek by się poczuwał...
malti / 83.13.216.* / 2011-11-25 11:38
Odciąć analityków od internetu, nie drukować wywiadów z pseudo-ekonomistami, przestaną siać panikę i nakręcać spiralę, i skończy się kryzys.
erpe / 83.23.200.* / 2011-11-25 13:08
odcinali komentatorów w PRLu i wiemy jak sie to skonczylo,

Balcerowicz musi wrócić
mało szkód wyrządził Polsce? / 188.33.51.* / 2011-11-27 12:41
"Balcerowicz musi wrócić".
Jestem za, ale niech wraca do siebie.
tota / 83.28.176.* / 2011-11-25 10:36
chyba możemy nie zdążyć z reformami, a doraźnie co jest do zrobienia?
ted213 / 81.210.106.* / 2011-11-25 10:24
prawda! Ale czy populistyczny rząd Tuska jest zdolny do działania? Na razie nic tego nie zapowiada z expose wynika że szykują podwyżki które dadzą ok 10 mld(składka rentowa+paliwa). Wiadomo że jest to o wiele za mało żeby obronić się przed kryzysem. Potrzebna jest skala 2-3 razy większa. Mamy za to umacnianie socjalizmu i zaspokajanie ortodoksyjnie komunistycznych haseł Palikota. W tej sytuacji nieuchronna będzie podwyżka VAT po pólroczu.
chłopak z Pragi / 89.77.169.* / 2011-11-25 10:23
nikczemny komuch zawsze byl tam gdzie Gromoslaw Cz
tomekc / 213.76.128.* / 2011-11-25 10:15
brednie....żadne reformy nas nie uratują, nawet jak zwiększymy wiek emerytalny do 70 lat i PKB będzie 10%+, to i tak nas będą traktować jak gorszych. Dlaczego mimo dobrych wskaźników jesteśmy gorsi od upadających krają strefu EUR, dlaczego to PLN nie bije rekordów wzrostu w stosunku do EUR???!
kapral edek / 195.187.250.* / 2011-11-25 10:18
odpowiedź jest bardzo prosta. Bo te wskaźniki mają mniej więcej taką wartość jak wskaźniki sondaży. Tyle, że weryfikacji tych wskaźników ekonomicznych dokonują profesjonaliści, a nie pospólstwo jak w przypadku wyborów.
c*u* / 83.24.107.* / 2011-11-25 10:14
"Jest bardzo wiele badań, które wskazują, że tam, gdzie banki są bardziej upolitycznione, częściej dochodzi do kryzysów" - ta jasne, jak w Islandii w 2008! Ten pROFESOR w każdym wywiadzie wkleja to samo zdanie. Myślę że sam Lawrence Summers te badania przeprowadził! On jest rektorem Harwardu, profesorem, a z polityką nie miał nigdy nic wspólnego!
bananewa / 2011-11-25 01:29 / Bywalec forum
ju z nie wiem o czy piszą w komentarzach - bo ja jestem za tym by jednak nasz malutki banczek nie wydawal na psełdo interwencje naszych piniedzy - wrecz przeciwnie - jeśli by porównać zabiegi do spekuły wolałbym by nasze służby ekonomiczne kupowały tanio i sprzedawały drogo - no chyba, ze ktoś ma opory moralne (polittycy na przykład ;->)
tota / 83.28.176.* / 2011-11-25 09:48
"nasze służby"...działają zawsze w interesie PANA X, nigdy w interesie publicznym. Mieliśmy już państwowe banki, przedsiębiorstwa-wszystko było państwowe. A jak się to skończyło??? Inlacją 70% miesięcznie, nędzą ludzi i 20 letnim okresem "dochodzenia do zdrowia" gospodarki po tej chorobie. NIGDY WIĘCEJ!!!
śluz / 87.205.25.* / 2011-11-25 00:02
tobie już dziękujemy
tatko01 / 79.152.194.* / 2011-11-24 22:23
zwłaszcza łotysze się dzisiaj przekonali jak działa niewidzialna ręka rynku. Facet co ty bredzisz za mało bierzesz dotacji? i ty gadasz o wolnorynkowych reformach? A finansowanie CASE ci przypomnieć? A twoje reformy drenujące Polskę? A deregulacja co dała Kaliforni? Jakąś książke byś przeczytał może, ale nie za trudną bo się przegrzejesz, jakaś Ekonomia dla Idiotów albo coś
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy