Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz powiedział, co myśli o debacie PiS

Balcerowicz powiedział, co myśli o debacie PiS

Wyświetlaj:
BROŻEK_Z / 2012-09-13 14:33
Słusznie Panie Profesorze. Jeśli by Pan miał tyle do powiedzenia co w "debacie" z ministrem Rostowskim na temat OFE to faktycznie nie ma sensu żeby Pan zajmował miejsce przy stole dyskusyjnym. Ja chciałbym usłyszeć co mają do powiedzenia prawdziwi ekonomiści t.zn. prawdziwi fachowcy.
Edward Mocarny / 2012-09-13 15:54 / Bywalec forum
Szczerze powiedziawszy przestałem cenić tego człowiek a, jego poglądy są dosyć kontrowersyjne dla mnie, czasami sądzę ze działą on na szkodę kraju.
fgh56 / 31.63.184.* / 2012-09-13 11:05
Debatować na temat czego?kartki zapisanej głupimi pomysłami, które mówią jak wydawać pieniądze?
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-09-13 09:37
ooo panie psorze, skąd taka awersja do dyskusji?
Tylko przeświadczenie o własnej nieomylności zniechęca do dyskusji. Tym bardziej, że ma być prowadzona nie w gronie polityków tylko ekonomistów. A przekonanie o nieomylności to... głupota w najczystszej postaci. Tego po panu się nie spodziewałem.
Doskonała okazja na rozjechanie znienawidzonego pisu i rezygnacja? To tak jakby na szachownicy zrezygnować z królowej, bez walki.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-09-13 10:59
śmieszna dedukcja (gdzie Balcerowicz mówi coś o swojej nieomylności?):

Tylko przeświadczenie o własnej nieomylności zniechęca do dyskusji. Tym bardziej, że ma być prowadzona nie w gronie polityków tylko ekonomistów. A przekonanie o nieomylności to... głupota w najczystszej postaci

idąc tą drogą, skoro ty nie chciałeś swego czasu dyskutować właśnie o tych propozycjach pisu to znaczy że masz przeświadczenie o własnej nieomylności a to przecież głupota w najczystszej postaci.

Eh jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-09-13 12:45
śmieszna dla kogoś dla kogo dedukcja jest czymś nie do końca zrozumiałym :)
Otóż dedukcja to jest wiedza/przekonanie, które bierze się z "kontekstu" wypowiedzi. A więc NIE bazuje wyłącznie na tym co zostało powiedziane, tylko wyciąga wnioski jakie mogą WYPŁYWAĆ z danej wypowiedzi. Przeczytaj parę razy, poćwicz i wtedy zapadnie w pamięć. A jako ćwiczenie przeprowadź ciąg logiczny jaki prowadzi do takiego jak napisałem wniosku. Dziecinnie łatwe, więc na początek tobie wystarczy :)

"o tych propozycjach pisu"
A czy z mojej CAŁEJ wypowiedzi wynikał taki właśnie wniosek? Nie chciałem. Podawałem nawet dlaczego. I to właśnie potwierdza mój osąd twojej wiedzy odnośnie tego CZYM JEST dedukcja.
Uzasadnienie podjęcia innej dyskusji w żadnym punkcie nie wskazywał powodu: nieomylność.

A odgrzewanie starych kotletów w rodzaju "tych propozycjach pisu" potierdza tylko, że musiało cię zaboleć obnażanie twojej..... wydedukuj sobie czego ;)
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-09-13 12:56

A odgrzewanie starych kotletów w rodzaju "tych propozycjach pisu" potierdza tylko, że musiało cię zaboleć obnażanie twojej..... wydedukuj sobie czego ;)

nikt niczego nie obnażył więc nie miało za co boleć. Ale próbuj dalej kiedyś może twoje filozofowanie do czegoś się przyda.
Jak zwykle nie masz nic na podparcie twoich słów, tylko twoje domysły i historie wymyślone na poczekaniu.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-09-13 13:10
"Jak zwykle nie masz nic na podparcie twoich słów,"
Odsyłam do archiwum... i twojej urażonej DUMY.
Archiwum będzie bardziej pomocne, pamięć niestety mniej, w przypadku "wyparcia" potrzebny byłby jakiś psychoterapeuta lub inny magik. Mam nadzieję, że nie narobiłem wielu szkód. Uwierz mi, nie było to moim celem!
"Jak zwykle"
Słusznie, czytaj, czytaj, jest szansa, że dowiesz się czegoś mądrzejszego :) A przynajmniej poznasz znaczenie wielu mądrych słów. Przykład powyżej, reszta w archiwum. Na otarcie łez dodam skromnie "wiem, że nic nie wiem", ale za każdym razem dam z siebie wszystko, a to i tak będzie ogrom dla ciebie :)
No i nie bój się "filozofowania". Filozofia nie jest głupia, serio :)
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-09-13 13:22
dobrze dobrze, żyj dalej w swoim matrixie.
Bez odbioru
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-09-13 13:30
z tą urażoną DUMĄ bym uważał, nie zostawiałbym wyładowywania tego w komentarzach internetowych: "jak zwykle". Lepiej udać się do specjalisty.

"Bez odbioru"
Ufff, bo już szkoda mi ciebie się zrobiło :)
makler09 / 2012-09-13 10:52 / Bywalec forum
a o czym tu dyskutować? wcale się nie dziwie, ze żaden szanujący się ekonomista nie będzie dyskutował z Prezesm o tym jego planie nap[rawy Polski, bo to tak jakby informatyk rozmawiał z laikiem zupełnym o sytemach zarządzania sieciami internetowymi np
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-09-13 12:52
"nie będzie dyskutował z Prezesm "
a czy gdzieś zostało napisane, że będzie to dyskusja z Prezesem? Ooo przepraszam faktycznie jest! Prezes NBP. Hmmmm, ale co w takim razie sądzić o Balcerowiczu, który takim prezesem już był? Jemu to nie zaszkodziło? Może patrzeć w lustro?
Na pewno nie kończyłeś gimnazjum, bo jakbyś gimnazjum skończył to nie tylko nie dałbyś się nabrać na Amber Gold, ale również umiałbyś ogarnąć ze zrozumieniem kilka linijek tekstu :)
Gimnazjum gwarancją solidnej wiedzy ekonomicznej-ostatni dumny wniosek pani "zderzak" od edukacji-to taki dodatek dla jasności dla tych, którzy karmią szarą komórkę wyłącznie money.pl albo jakimś tam innym onetem czy tvnem.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-09-13 11:00
jak się pisze z jedną ręką?
abecadlo / 158.52.254.* / 2012-09-13 09:23
do tego pana straciłem szacunek w momencie gdy wyłączył swój słynny zegar na czas EURO2012 pod naciskiem Rostowskiego. Niby opozycja, ale tylko i wyłącznie medialna - zatem dziękuję, nie potrzebuję Pana pomocy.
repetazekonomii / 94.42.189.* / 2012-09-13 09:10
polskich przedsiębiorców w latach 80-tych doprowadził do ruiny, nie chcielibyście być na ich miejscu wtedy !

CI WIELCY EKONOMIŚCI POPRZEBIERANI W TYTUŁY, NAGRODY i wyróżnienia, puszą się przed kamerami jacy to oni sa mądrzy, jak wiedzą dlaczego i jak powinno być , A CO MAMY KRYZYSY, BANKRUCTWA, SMOBÓJSTWA !!!

ZATEM CZY MOZNA IM WIERZYĆ ? sam sie zastanów !!!

Najnowsze wpisy