Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Balcerowicz: To tylko problemy, a nie kryzys

Balcerowicz: To tylko problemy, a nie kryzys

Money.pl / 2008-09-22 07:50
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz: To tylko problemy, a nie kryzys.
Wyświetlaj:
jacek2222 / 2008-10-10 23:39
Bardzo prosze o informacje, kto w Polsce byl instrumentalny w doprowadzeniudo tago,ze obecnie bani w 67 % sa w rekach kapitalu zagranicznego ? Czy to nie "lekka"przesada i jakie pole manewru dla Polski
- bardzo w sumie ograniczone
pozdr
jacek
e.gon / 198.28.69.* / 2008-09-23 16:48
Wypowiedź ta mi się kojarzy z opowieścią o śmierci pewnego analityka finansowego z Wall Street. Ów przerwał spotkanie mówiąc: Panowie skróćmy to spotkanie do 2 godzin, bo jakoś źle się dzisiaj czuję. Po czym padł martwy na wznak. Podobnie chyba wyglądają problemy USA....
historyk / 89.77.29.* / 2008-09-22 23:38
to niech wreszcie rząd Tuska zacznie reformy a nie bełkocze o planach bo słuchac już tego jątrzenia i tego dennego piaru nie można, ludzie mają jedno życie i nie mają zamiaru czekać i sprawdzać czy w Polsce się pogorszy czy nie, do roboty obnizać podatki i budować Irlandię a nie robić wode z mózgu obywatelom, czy poważni wykształceni ludzie nie potrafią zrobić więcej niż rolnik Leper. Gdzie sa te reformy podatkowe, służby zdrowia, szkół czy poza pluciem sloganów jesteście do czegoś zdolni, bo ja widze że nie . Zwiększa się tylko budżety na piarowców, przesuwa się pozycje wydatków z jednej kancelarii do drugiej i niby tanie państwo a Sejm chce 6 mld na przeloty dla posłów, co rzad to wyższe koszty, a potem rzędzi się o reformach gdzie wasz podatek liniowy chyba już te plany leżą w rysztoku. W Stanach - " Cały czas mówi się o recesji w USA, a do tej pory nie było recesji. " to kto to mówi i po co, żeby chwalić jak to dobrze w Europie a Ameryka zaraz upadnie, kto te brednie powtarza w koło, kto promuje Obame a przemilcza Mc Claina. Komuna próbowała robić ludziom wode z mózgu zapewniam was że wy jesteście w porównaniu z tamtymi słabi w uszach nawet bełkot Palikota i Niesiołowskiego tych szlachetnych dzentelmenów nic nie zdziała. Widać że jedyny kierunek to przeczekać i przy pełni władzy dowalić pracę do śmierci, płatne lecznictwo i szkoły, co gazeta to czyta się o zamiarach odebrania tych czy innych osiągnięć ludzi pracy, a co będzie jak zabraknie opozycji to wtedy dopiero się okarze jaka jest naprawde prawda z reformami wtedy podwyższy się stopy procentowe czego nie zrobili w czas Amerykanie -dopiero wtedy byłby kryzys, jak w latach trzydziestych Konieczne jest reformowanie gospodarki czyli co do tej pory zrobiła Kopacz gdzie te projekty które tak błyszczały w wyborach. łagodzić kryzys który nadchodzi moim zdaniem ten rząd nie jest do tego zdolny tak naprawde nie ma w nim fachowców. Smutne
andowc / 83.30.119.* / 2008-09-22 16:59
Reprezentuje kapitał "obcy",- nie "polski".
Pole / 83.10.9.* / 2009-03-05 07:59
Pewnie ze tylko problemy a nie kryzys, chociaz na zachodzie wszyscy mowia ze kryzys. Balcerowicz mowil wczesniej ze Polske nie dotknie kryzys, a politycy ze Polska jest oaza stabilnosci. Ja natomiast mowilem ze kraje nowej Uni kryzys dotknie najbardziej bo regol ekonomi nie da sie oszukac. Wedlug zasady kiedy zamozny upada do ubogi juz jest pogrzebany. I tak sie stanie tylko z malym opoznieniem wpadniemy w wir kryzysu. Szkoda ze mamy tak slabych fachowcow ktorzy wroza podobnie jak cyganka albo z reki albo z kart. No i wielka szkoda ze tacy ludzie przekazuja te swoje brednie w szkolach pokoleniu. Co mozemy pozniej wymagac od magistrow ekonomi, nic bo mieli takich Profesorow.
ohyes / 2008-09-22 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zastanowcie sie,co wypisujecie i zastanowcie sie nad soba.
Kim wy jestescie i co soba reprezentujecie??
Wystarczy kliknac i poczytac,kiedy ,w jakiej sytuacji pojawil sie L.B. i ze byl JEDYNY,ktory wowczas odwazyl sie objac to stanowisko.
I od czego nas uratowal.
Ludzka pamiec jest krotka,ale pamiec Polaka to zupelny ewenement.
wereser / 213.77.116.* / 2008-09-22 17:25
No właśnie! Zbyt krótka pamięć. Owszem, Balcerowicz odegrał swą pozytywną rolę w reformowaniu polskich finansów na samym początku, ale niestety miał również swe słabe dni. Kiedy? A no w rządzie najgorszego premiera wszechczasów, niejakiego Buzka. Przypomnieć jak wyglądała gospodarka podczas obejmowania rządu przez Buzka? A może powiedzieć po kim to on objął władzę? A może to Pan przypomni mi jak wyglądała inflacja, bezrobocie czy wzrost gospodarczy w tym momencie? Bo ja pamiętam dobrze. A może również Pan zechce coś powiedzieć o końcu tych zabiegów, o chłodzeniu gospodarki (skutecznym nad miarę), o dziurze budżetowej, którą przejął i ujawnił niejaki Bauc. A może nawet pamięta Pan okoliczności ucieczki Profesora z rządu Buzka i dzięki komu objął inne zacne stanowisko w tym kraju? Nie pamięta Pan? Pomógł mu niejaki Kwaśniewski, kolega partyjny sprzed wielu lat. A może powie Pan co mówił Balcerowicz o gospodarce Czech w tamtych czasach? U nas poszczególne rzady ocenia się jak za dawnych, komunistycznych czasów; media publiczne kreują obraz pozytywny lub negatywny, a społeczeństwo bezkrytycznie przyjmuje polityczną papkę i głosuje z godnie ze wskazaniami mediów, zwanych publicznymi, i Kościoła. Nic o wskaźnikach ekonomicznych objęcia i zdania, nic o sukcesach i porażkach. Ujadanie, bicie piany, opieranie się na pseudoautorytetach, a wszystko po to, by osiągnąć określony efekt polityczny. Żadnych merytorycznych ocen, żadnego myślenia. Proszę mi powiedzieć, kiedy polska TV publiczna powiedziała coś pozytywnego o naszej socjalistycznej przeszłości? Kompletnie nic! Tzw. PRL był bleeee!!! Ponadczasowo. Wyprodukował i wykształcił wszystkich tych, którzy ferują te opinie. A propos; czy ktoś pamięta jaki był procent analfabetyzmu przed wojną i jak się zmienił i w jakim tempie, po niej? Wbrew pozorom nie jest to obrona tamtych czasów, ale obrona rozsądku. Trzeba mówić o tym, co było złe, ale nie zapominać, że mięliśmy też sukcesy, o których zapominamy. Nie oszukujmy się; nie było aż tak źle, ani nie jest aż tak dobrze, jak próbujemy w stylu dawnej propagandy sukcesu, sugerować. Uciekamy z kraju za pracą i chlebem, jak w latach dwudziestych, a wmawiamy wszystkim, że czynimy to z wielkiego szczęścia, które nas dopadło po roku 89.
podatnik / 2008-09-23 14:33 / Bywalec forum
Wereser to ty nic nie widzisz i masz zła pamięć i statystyki nieprawdziwe.
Na wsi , z której pochodzi moja matka teraz jest wiecej analfabetów jak było przed wojną-mówie o rocznikach z czasów rozkwiti PRL-u.Mój pradziadek był rolnikiem z wląsną ziemią w kieleckim miał siedmioro dzieci z czego 5 -cioro skończyło studia przed wojną w mieście , jeden miał maturę i jeden skończył podstawówkę.Przed wojną na tej wsi była szkoła - tylko 4 klasy ale była , kiedy jeździłam tam na wakacje w latach 60-tych i siedemdziesiatych szkoły nie było , bo ludowemu państwu już się nie opłaciło dla dzieci utrzymywać szkołę. Mój dziadek prenumerował tygodniki i dzienniki i wyporzyczał ksiazki z biblioteki-
no i był okrzyczany wrogiem władzy ludowej i kułakiem. Sekretarzem miejscowym był analfabeta , przedwojenny parobek.. To,że komuniści analfabetów po wojnie brali do władzy bo im pasowali
nie znaczy ,że w Polsce przed wojną był analfabetyzm.
Co do Pana Premiera Buzka - to był najlepszym premierem i taki potrzebny nam znowu. Rozpoczął reformy nie bacząc na popularnośc - potem SLD to schrzaniła. Jak został Premierem to zastał
wszędzie gigantyczne długi szczególnie w służbie zdrowia z możliwością handlowania nimi.
Szpitale podpisywały abstrakcyjne kontrakty , potem ich długi skupowali kombinatorzy i kompensowali z podatkami - to był rewelacyjny pomysł SLD z którym zmierzył się Pan Premier Buzek
i pewnie tego mu nie możecie wybaczyć , uciąl taki kokosowy interes.
W przeciwieństwie do innych ja mam bardzo dobra pamięć i interesuje sie tym co sie dzieje w gospodarce i wiem jakie kto ustawy wprowadził i zmienił , kto w co był kiedyś zamieszany.
Statystykami przedwojennymi też się interesowałam i nie tylko - potrafie też wyciagać wnioski.
W jednym małym mieście na ślasku przed wojną ludzie mieli pięciocyfrowe nr telefonów, w latach 80-tych ciągle były pięcocyfrowe - ale ty pewnie nie wiesz jaki z tego należy wyciągnąć wniosek - ano taki że było tyle samo telefonów w roku 1980 w tym mieście co w 1938 tak wspaniale komuniści rozwijali ten kraj.
Jak oglądasz roczniki statystyczne z lat powojennych to pomyśl,że - statystyka może wszystko
nawet prawdę podać jak władzy to pasuje,,
JX / 212.191.170.* / 2008-09-22 15:42
Przyjechałeś tutaj, poznałeś język, więc spróbuj myśleć jak Polak. Nie oceniaj pamięci miejscowych, gdyż nie wiesz, co przeżywali "za Balcerowicza". "Kliknąć" powinien Ci sam Balcerowicz za obrzydliwe wazeliniarstwo. Rzymianie mawiali: "Bogowie chrońcie mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam". Powiedzenie to okazuje się nadal aktualne.
Pooh / 2008-09-22 17:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

myśleć jak Polak

Niom. Na niczym się nie znać, ale pokrytykować to i owszem. A ty zacznij myśleć samodzielnie, a nie powtarzać frazesy z forum onetu.

I jeszcze jedno

co przeżywali "za Balcerowicza"

Pewnie, za komuny było lepiej. Byle była pełna micha i gorzała, to więcej nie trzeba...
No i ta satysfakcja, że robol zarabiał więcej niż człowiek z wyższym wykształceniem.
/Nie czepiam się pracy fizycznej, tylko prymitywnej mentalności/.
Q
JX / 212.191.170.* / 2008-09-22 18:30
Pooh-Niom. Przeczytaj Weresera powyżej i spróbuj zrozumieć choć trochę. Nie namawiam Cię do większych lektur, abyś nie cierpiał na bóle i zawroty głowy. Namawiam za to do szacunku do ludzi, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Co oznacza "prymitywna mentalność" wykazałeś w poście, ale winiłbym za to nie Ciebie, a system edukacji.
Pooh / 2008-09-23 18:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Krótko i kończąc.
Przeczytaj jeszcze raz, weź pod uwagę ironię, spróbuj zrozumieć.
Za Balcerowicza był jakiś straszny kryzys? Nie przypominam sobie, mimo, że opisujesz
Co przeżywali?
Do szacunku do ludzi nie musisz mnie namawiać - proponuję jeszcze raz się wczytać.
Dla ludzi, którzy pracować NIE CHCĄ - nie mam szacunku i litości.
Tyle.Q
Ps. Po fakcie to każdy jest mądry - można było zrobić lepiej, nie robić tego czy tamtego...
Pooh / 2008-09-23 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
I jeszcze jedno, od czego powinienem zacząć, bo tego dotyczył mój post, - zjeżyła mnie fraza "myśleć jak Polak".
Stawiam na myślenie samodzielne, a nie z założeniami "jak... "
Stąd moja ciężka ironia, co do polskiej mentalności.
Q
JX / 212.191.170.* / 2008-09-23 20:56
1. Za LB. nie było kryzysu? A tragedia ludzi w PGR-ach na północy kraju, pozostawionych samym sobie, samobójstwa ludzi bez środków do życia, złodziejska prywatyzacja, oscylatory z Bagsikiem i Gąsiorowskim (nie tylko!)? Potem, już w NBP "zamrożenie" gospodarki w imię inflacji. 2. Twój szacunek do ludzi najlepiej pokazuje fragment postu: "Robol zarabiał więcej niż człowiek z wyższym wykształceniem". 3. Do myślenia "jak Polak" wzywałem ohyes-a, ale Ty podobnie jak on piszesz: "Stąd moja ciężka ironia, co do polskiej mentalności". To ujawnia waszą pogardę dla polskiego społeczeństwa. Dlaczego nie wrócicie tam, skąd przybyliście?
Pooh / 2008-09-23 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jestem tu, byłem i będę. Nie gardzę polskim społeczeństwem. Nie gardzę ludźmi, mimo iż wydaje Ci się inaczej, bo użyłem takiego a nie innego sformułowania, być może niefortunnie.. Widziałem, jak zakłady pracy były okradane nie tylko przez wierchuszkę, ale i od wewnątrz, przez robotników, "bo to państwowe". Musieli?
Co do działań L.B. jako szefa banku centralnego nie wypowiadam się, bo nie czuję się uprawniony. Nie wiem, jaki byłby scenariusz dalszych wydarzeń - czy mielibyśmy kwitnącą Polskę, czy rozwaliłaby nas inflacja. I nie ma takiego mądrego, który wie.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-22 11:00
Mamy nowe hasło: Kapitalizm tak, wypaczenia nie! Nie krytykujcie Balcerowicza (tytułu profesora nie ma!), on po prostu reprezentuje interesy globalnego kapitału, odmienne od interesów naszego kraju. Nie on pierwszy i nie ostatni. Jednego nie można mu zarzucić, że robi to za byle jakie pieniądze.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-22 15:20
Czyżby w Polsce nie rządzili Polacy???
JX / 212.191.170.* / 2008-09-22 18:51
Scorpion1. Owszem, w Polsce rządzili Polacy. A Ty uważaj, żebyś nie skończył jak ten Jaś, co to dociekał i nie doczekał.
Handel wyrokami 1 / 83.26.9.* / 2008-09-22 09:14
Balcerowicz to wyjątkow bezczelny ignorat i nieuk. Szkodnik
Gd / 199.67.203.* / 2008-09-22 17:08
A kim ty jesteś nieudaczniku. Tylko na tyle cie stać, miernoto
nhx / 85.222.86.* / 2008-09-22 15:03

Balcerowicz to wyjątkow bezczelny ignorat i nieuk. Szkodnik

Zalosne zero to ty,autor tego smieciowego wpisu
p............. / 83.29.214.* / 2008-09-22 08:34
inteligentny zdrajca http://hotnews.pl/artpolska-529.html

Poseł Ewa Kantor:

Zapytam, czy 440 miliardów...

Pan Leszek Balcerowicz:

Proszę mi nie przerywać.
Panie Przewodniczący, bardzo proszę...

Poseł Ewa Kantor:
...długu to jest sukces gospodarczy. Proszę odpowiedzieć na pytanie, proszę
świadka.
jaroslaw74 / 2008-09-22 08:47 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Polacy to głupi naród wybierają debili do rządzenia a mądrych ludzi krytykują ale tak tak nasze dzieci będą spijały pokłosie tej wzajemnej nienawiści.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-22 10:50
Nieprawda.

Takie pojęcie jak: "głupi naród" nie ma sensu.

Polacy nie "wybierają debili do rządzenia" lecz uczestniczą w jedynie słusznym systemie, który wynosi ludzi postępujących właśnie tak jak postępują.

Polacy nie różnią się w krytyce specjalistów swojego pochodzenia bardziej od innych nacji.

Polskie dzieci bedą robiły to samo.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przemyśl to jeszcze raz.
p............. / 83.29.214.* / 2008-09-22 08:29
Nie mamy kryzysu wolnego rynku, nie mamy kryzysu kapitalizmu - tak profesor Leszek Balcerowicz, autor polskich reform gospodarczych, ocenia napiętą sytuację na światowych rynkach finansowych.

Erata balcerowicz nie jest autorem polskich reform tylko ściągnął go i przetłumaczył na polski od ekspertów MFW (nie potrafił nawet wybrać optymalnego scenariusza i najwyraźniej popełnił błędy w przekładzie) po drugie mamy kryzys d..rniu chciałoby się powiedzieć bo nacjonalizacja nie czesto się zdarza i oznacza zazwyczaj problemy
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-22 08:23
Profesorze Balcerowicz, Polska nie potrzebuje już pańskich rad, gospodarka do tej pory nie może dojść do siebie. Profesorze, jest pan zwolennikiem braku ingerencji państwa w gospodarkę kraju, rząd powinien zająć się wyłącznie sprawami administracyjnymi. To co robi ostatnio rząd amerykański to profesorze skandal, nieprawdaż. Czemuż nie słuchają takiego "autorytetu" jak pan??? Wcześniej też Putin nie chciał pana słuchać, nie oddał pod kontrolę przeysłu spółkom z zagranicy, i teraz ma za swoje!
KKP / 80.53.152.* / 2008-09-22 08:39
Bo najpierw skonocili robotę interweniując. Banki w USA (jak i na całym świecie) są przekonane, że mogą ryzykować i spekulować ile się da, bo w razie kłopotów banki centralne i rządy wyciagną je z kłopotów. Tak jest od czasów Roosvelta. Jedna interwencja pociąga konieczność drugiej i zaczyna sie spirala socjalizmu. Balcerowicz ma rację.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-22 09:33
Dalej nie bardzo rozumiem, w czym Balcer ma rację?
lopez suarez / 83.22.227.* / 2008-09-22 10:29
Ja dla odmiany nie rozumiem jak jakiś pajęczak wypisujący brednie może o sobie pisać "Polska"?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-22 15:25
Tu nie chodzi o mnie, ale o 90% społeczeństwa polskiego która straciła na jego "reformach". Ta część społeczeństwa to niby nie Polska? A co w ogóle jakiś latynos może wiedzieć o naszym kraju.....
barakuda / 2008-09-22 21:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wypowiadaj się w swoim I TYLKO swoim imieniu !!!!
nie masz najmniejszego pojęcia, co myśli Twój sąsiad zza ściany, a uzurpujesz sobie taką reprezentatywność....:-)
90 % społeczeństwa to ciut więcej niż Ty i Twoje wyobrażenie o sobie...
p.............. / 83.29.214.* / 2008-09-22 08:43
balcerowicz nigdy niemiał racji zapamietaj
Greeder / 62.89.78.* / 2008-09-22 07:50
No! Podnieść stopy i wszystko w porząsiu! Leszek wiela tam się z ekonomi nie musiał wyuczyć. 'Podnieść stopy' to jego uniwersalne panaceum.
jaroslaw74 / 2008-09-22 08:24 / Uwaga! Łamie regulamin forum
tak tak z EKONOMII
panocku
bufmm / 83.23.185.* / 2008-09-22 08:18
do greeder!
Głupiś i tyle
Calante / 193.193.181.* / 2008-09-22 08:39
Profesor Balcerowicz doskonale wie, co mówi. Tylko dzieki niemu nie jestesmy dzis daleko w tyle, a polska gospodarka ma się tak, jak sie ma. Czyli daleko do ideału, ale na dobrej drodze. Śmiać mi sie chce, jak czytam te wszystkie komenatrze niedouczonych niby-specjalistów-od-rynkui-ekonomii. Radzę się dokształcic...
maaaaaaaaaa / 151.92.176.* / 2008-09-22 10:25
Nie należy się przejmować ludźmi którzy nie dość że nie mają pojęcia o ekonomii to na dodatek słuchają ślepo "autorytetów", które pojęcie o zarządzaniu gospodarką maja podobne czyli żadne (np.bracia-nieomylni)...Ja też nie raz uśmiecham się lekko czytając te komentarze ale tu nawet dyskutować nie ma z kim bo ci "znawcy" najczęściej na argumenty których nie potrafią zrozumieć reagują agresją i histerycznym opluwaniem rządzących no i oczywiście pana Balcerowicza...on jest ulubioną postacią do zbluzgania, nawet jak do końca nie wiedzą za co ale skoro wódz (kwa,kwa...)tak robi to na pewno ma rację...
adzi / 2008-09-22 23:41
W pełni się z Tobą maaaaaaaaaa zgadzam. Nie wiem, jak Państwa, ale ja sądzę, że należy mieć szacunek dla innych ludzi, a jak się kogoś krytykuje, niech to będzie konstruktywna krytyka. Z mojego i pewnie nie tylko mojego doświadczenia wynika, że najbardziej zaciekli atakujacy zazwyczaj nie mają pojęcia o czym mówią, opierają się na sloganach ( często nieprawdziwych ) . No cóż, czymś trzeba kogoś przekonać do swoich racji, a jeśli się nie ma argumentów, wiedzy to najłatwiej opluć, zbluzgać, zniszczyć. Apeluje do Państwa o pewną kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam forumowiczów!
jaroslaw74 / 2008-09-22 08:45 / Uwaga! Łamie regulamin forum
prawdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Greeder / 62.89.78.* / 2008-09-22 11:09
Hihi, ależ pobudziłem towarzystwo wzajemnej adoracji. Z dzióbków sobie pojedliście, ale nadal kraj się ma jak ma, po balcerowskich reformach.
czytelniczka / 87.207.163.* / 2008-09-22 23:57
Ci którzy tak krytykują reformy Balcerowicza mogą wyjechać na Białoruś lub Kubę,tam nie było Balcerowicza
mkkk / 82.177.46.* / 2008-09-22 13:57
Ciesz sie że te reformy były , bo dzis chodził bys w jednych spodniach.
oszukany / 83.8.137.* / 2008-10-21 20:24
haa, po tych reformach ostatnią koszulę mi zabrano i nie mam nawet na spodnie...
Izabeka / 82.139.37.* / 2008-12-30 22:42
"Ciemna maso!"!!!!!Prof. L.Balcerowicz jest człowiekiem wybitnym w dziedzinie ekonomii ale ty "ciemna maso" nie masz tego świadomości"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy