Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz: Wracamy do PRL

Balcerowicz: Wracamy do PRL

Money.pl / 2006-07-27 10:00
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz: Wracamy do PRL.
Wyświetlaj:
student 2 / 87.207.182.* / 2006-07-28 22:55
korupcja w Polsce w ostatnich latach spada tak ma pan racje to widać nawet w kazdym wydaniu GW jeszce chwila i korupcji prawie nie będzie. Prywatyzować trzeba najlepiej zagranicznemu kapitałowi to dzieki temu kapitałowi obcemu mamy bezrobocie i musimy wyjeżdzac do pracy zagranicę tak powszechnego ekskodusu młodych nie było w historii Polski. Co to znaczy rozdete państwo myśli pan oswoim wynagrodzeniu jeżeli tak to dlatego że nie ma kontroli i nadzoru ale teraz już będzie tylko szkoda że zbliża się koniec kadencji pewnie jeszcze sporo pomysłów szeka do realizacji
Leibstand / 83.68.92.* / 2006-07-30 15:29
Drogi studencie. Osobiście nie wiem co i gdzie studiujesz i nie bardzo mnie to nawet interesuje. Wymyśl lepszy nick. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie prezesa NBP (jako rozdęte) to powiem ci że człowiek taki jak Leszek Balcerwoicz mógłby śmiało pracować jako szef jakichkolwiek instytucji finansowych, gdzie zarobiłby z pewnością więcej niż pracując na posadce państwowej (to jest fakt). Nie wiem skąd wynika twoja niechęć do procesów prywatyzacyjnych, ale zrozum, żyjemy w czsach globalizacji, teraz już nic nie jest nuiemieckie, polskie, francuskie, pwoiązania kapitałowe sięgają tak daleko że oderwijmy się od tego wąskiego narodowego myślenia. Na koniec mam radę: zanim coś człowiek powie, czy też napisze niech się trzynaście razy zastanowi, więcej pokory do wiedzy.
jj54 / 83.30.211.* / 2006-07-29 02:00
szkoda,że wyjeżdżają ci mądrzejsi,a ci inni zostają i piszą takie głupoty.I to pisze student;zgroza!!!!
złotyśrodek / 83.175.180.* / 2006-07-28 17:20
A po co Pan tak trąbi. Przecież Panie Balcerowicz, Pan jest człowiek yntelygentny co to potrafi patrzeć i wyciągać wnioski.

Chyba, że Pan też jest skrajnościowcem, aaa to wtedy dlaczego ma pan tytuł profesora?

Popadanie w skrajności to domena głupców.
Krytyka prywatyzacji to głupota,
pełna prywatyzacja też głupota.

idiotyzmem jest sprzedawanie zakładu innemu zakładowi,

konkurencyjność powstaje wtedy, kiedy ten zaklad przy pomocy ODPOWIEDNIEGO prawa i MENEDŻERSKIEGO podejścia, rozwija się tak, aby on był konkurencją dla zakładu, który go chciał kupić.

Pan myli pojęcia i nie rozumie znaczenia słowa konkurencyjność, a tak się Pan nim chwali.

A kto wam bronił myśleć i rozwijać te zakłady coście sprzedali?

Pewnie, idiota najszybciej sprzeda. Mądry pokombinuje i rozwinie.

A ja już wiem, że Pan nie jest dobrym menedżerem, bo menedżer nie popada w skrajności.
Antykartofel / 83.26.224.* / 2006-07-28 22:02
Balcerowicz to jeden z nawybitniejszych zyjacych Polakow. A ty Zlotysrodek nie wart jestes (ze swoja umyslowascia, wiadomosciami i intelektem) nawet mu butow czyscic. Przez takich jak ty o Polsce mowia , ze to kraj zacietych, zawistnych glupkow i kartofli
amelie / 2006-07-28 09:06
Panie Profesorze,
Kiedyś (1997 r.) w Dąbrowie Górniczej zadałem Panu pytanie z czego będzie żyła rozdęta administracja jesli już sprzedacie wszystko co powstało za tzw. komuny. Nie było odpowiedzi, a pytanie nadal jest aktualne!
Najwieksze transakcje "prywatyzacyjne" (TPSA, energetyka, banki) to sprzedaż naszych "pereł w koronie" za ułamek wartości odtworzeniowej FIRMOM PAŃSTWOWYM z Niemiec, Francji lub Szwecji. Sprzedaż z ogromną szkodą dla Polski. Powiekszyliśmy im rynki zbytu (inwestorzy zaprzestali zakupów w Polsce, np. TPSA rozłożyła nasz przemysł kablowy!) daliśmy szansę na wyprowadzanie z kraju legalnie i nielegalnie (wiem jak) miliardów dolarów. Wszystko dlatego, że mamy bananowa republikę kolesiów, którzy nie są zainteresowani ani gospodarką ani Polską. Dla was, dla nich (opcja obojetna) ważna jest tylko WAADZA i wszelkie jej atrybuty charakterystyczne dla marionetkowych lub totalitarnych państewek. Sznur samochodów, pomniki, blokady dróg na przejazd pożal się Boże VIPów, a to że po "prywatyzacji" padają dziesiątki (jesli nie setki) różnych polskich firm - dostawców dla byłych polskich firm - to politykierów, nie mających pojęcia o zarządzaniu i gospodarce, nie potrafiących zrobić rachunku ciągnionego efektów sprzedaży przedsiebiorstwa, to ich nie interesuje. Dopóki tacy jak Pan, panie profesorze, tacy jak p.Miller czy p.Krzaklewski nie wytłumaczą się ze swoich szkodliwych dla Polski decyzji - nie uwierzę, że w tym kraju może być kiedykolwiek lepiej.
Leibstand / 83.68.92.* / 2006-07-30 15:35
Drogi czytelniku. Głównym dochodem administracji państwowej są podatki (głownie VAT). Z twojego pytania wynika że państwo powinno finansować się podziałem zysków spółek Skarbu Państwa. To najgłupsze co można robić. Te spółki osiągają zyski które należy przeznaczać na procesy restrukturyzacyjne, a nie na przejadanie i uzupełnianie dziury budżetowej. Ponadto polecam wyzbycia się myslenia kategoriami polskie, niemieckie, francuskie. Obecny proces globalizacji tak pomieszał w strukturach własnościowych że niewiele rzeczy jest na serio narodowych (odsyłam np. do powiązań kapitałowych między koncenrami samochodowymi). Pozdrawiam. Myślę że choć trochę odpwiedziałem na Twój problem.
ac / 83.22.118.* / 2006-07-29 10:19
To nie powrót do PRL. Pan z niego nigdy mentalnie nie wyszedł,
slawek_jag / 212.2.99.* / 2006-07-28 12:19
masz rację tylko w jednym się mylisz rządzą ciągle cI sami tylko jedni piją raz na stole a raz pod stołem. Działy gospodarki strategiczne powinne być w rękach państwa i rządzonę jedną silną ręką a nie zgrają "mafi" pod nazwą zarząd spółki skarbu państwa itp
mir / 80.53.244.* / 2006-07-27 23:36
tak ma pan prawie racja prywatyzacja jest dobra
ale to co zrobiono np. z TPSA to k.................

prawie robi wielką róznicę
Jeszcze trzeźwy / 83.21.31.* / 2006-07-27 21:25
Panie Balcerowicz, Pan zapomina, że w Polsce nie było prywatyzacji, to co się działo to było rozkradanie majątku społecznego, Pańskie uposażenie jest też kradzieżą. Proszę porównać swoją pensję do najniższej krajowej, a swój rozum niech pan porówna z innymi mózgami. Czy on odbiega tak wspaniale od innych, czy poprostu wkradł się pan w odpowiednim momencie w odpowiednim w odpowiednią sytuację. Kto wycenił pański rozum na taką kwotę jaką sobie raczysz przydzielać? Jesteście kupą drani, którzy społęczeństwu wciskają koszty transformacji, sami zaś zgarniacie di kieszeni co msię tylko daje. Wstyd draniu jeden i nigdy nie próbuj powoływać się na swój "patriotyzm", za który sowicie każesz sobie płacić.
anixa / 83.26.114.* / 2006-07-28 09:44
Drogi korespondencie . Trudno jest mi nie ustosunkować się do Pańskiej wypowiedzi . Czy aby na pewno płacimy za wielkość rozumu , czy może za popyt na ten rozum .
Idąc Pańskim tropem proszę zatem wytłumaczyć dlaczego piłkarz zarabia tak dużo , lub byle piosenkarka itp. Czy na pewno chodzi o wielkosc rozumu???Profesor Balcerowicz został wyceniony w ten sposób gyż akurat na jego rozum jest popyt . Jest wiele instytucji , które chciały by korzystać z jego wiedzy za jescze więcej pieniędzy. Czy wolałby Pan zatem na miejsce profesora kupić innego profesora za te same pieniądze ?
slawek_jag / 212.2.99.* / 2006-07-28 12:23
nie wiedzy tylko znajomośći a piłkarzom i piosenkarzom to ja nie placę z podatkow a jemu tak co mnie obchodzi lis w polsacie niech ma i 1000000 ale w TVP to już tak. a nie ma znaczenia kto prowadzi tylko jak. i na ich miejsce znajdzie się wielu chętnych, lepszych i tańszych bo nie wszystko złoto co się świeci a gówno to w pazłotku każdy kupi
Mops / 83.22.242.* / 2006-07-27 22:14
Nie wygląda na to żebyś był trzeżwy pisząc swój post. Zawsze wydaje mi się ,że jeżeli ktoś ma wiedzę na temat przestępstw ,a "rozkradanie majątku spółecznego" z pewnością jest czynem zabronoinym powinien się tą wiedzą podzielić z prokuraturą. Tak stanowią przepisy prawne a i powinno to być patriotycznym obowiązkiem obywateli. Jeżeli zaś się tej wiedzy nie ma to nie należy trąbić o złodziejstwie. Nie twierdzę przy tym ,że wszystko odbywalo się jak należy. Trzeba to jednak wyważyć. Od tego aby takie sprawy wyświetlić jest mnóstwo służb a obecnie powstaje kolejna. Zostawmy sprawy tym służbom oraz sądom. Niech się wykazują skoro biorą za to kasę i to wcale nie małą.
Najśmieszniesze jest to ,że mit złodziejskiej prywatyzacji wykreowała Samoobrona ,partia która ma niejeden grzech na sumieniu. Zawsze przypominało mi to krzyk złodzieja : "uwaga ludzie ,kradną" .
lucas / 194.187.181.* / 2006-07-27 22:05
No to ten komentarz potwierdził brak jakiejkolwiek wiedzy jego autora o ekonomii, ale to nic dziwnego, niestety większość Polaków ma wielkie braki w tej dziedzinie. Skoro on mógł zarobić dlaczego ty nie możesz? Może pora zacząć ruszać głową, a nie słuchać poglądów populistów. Dlaczego masz pretensje do jego zarobków? Jeżeli umie robić pieniądze to niech je robi dalej, a tacy jak ty niech dalej siedzą przed telewizorem i marnują czas zamiast się dokształcać. Niech dalej narzekają na innych za swoją własną nieudolność życiową. Na pewno dużo im to da.
Druga sprawa: powiedz mi - jaki majątek? Gdyby PRL miał jakiś znaczny majątek to by nie skończył tak jak skończył. No ale widzę że autor komentarza był bardzo podatny na propagandowe kroniki filmowe PRL.
BEZPARTYJNY / 83.21.3.* / 2006-07-30 08:09
Regulamin forum
alek / 213.25.20.* / 2006-07-28 07:00
Lukas, tylko dlaczego pensja Balcerowicza i jemu podobnych pracowników państwowych może być kilkanaście razy wyższa od średniej krajowej? Jeśli tak bardzo dobrze umie ruszać głową i robić interesy to niech się wykaże w swojej prywatnej Firmie. Dlaczego ma korzystać z moich podatków i zmojej kilkanaście razy niższych zarobków?
Minkey / 194.9.223.* / 2006-07-28 10:04
Alek,

Pozwól, że Ci coś wyjaśnie. Jest jeszcze w kraju paru pożądnych ludzi, dla których kasa to nie wszystko. Nie znaczy to jednak, że nalezy płacić im grosze, bo ...(tu dopisz wszystkie polulistyczne hasła). Człowiek mimo wszystko potrzebuje motywacji i zaspokojenia potrzeb. Prof. Balcerowicz swobodnie mógłby pracować jako przezes banku komercyjnego i zarabiać 200 tys PLN/ miesiąc. A tak człowiek zarządzający finansami Rzeczpospolitej dostaje 25 tys. Teraz przyrównaj do tych pensji odpowiedzialność i powiedz mi, czy Balcerowicz zarabia dużo?
Moim zdaniem nie.
Apropo odpowiedzialności, to (ponieważ znam się na ekonomii) smiem twierdzić, że to cały aparat administracyjny zarabia za dużo. Z klucza partyjnego na wysokie stanowiska administracji rządowej mianowani są ludzie całkowicie niekompetentni i dostają sowite wynagrodzenia. Co najgorsze w ich przypadku zamiast siedzieć cicho i zdać się na dośwaidczonych podwładnych zaczynają podejmować decyzje. Służę przykładami, można się załamać - tu dopiero marnotrawi się nasze podatki.
Patt / 213.238.96.* / 2006-07-27 23:25
Ma słuszne pretensje do zarobków Balcerowicza i to raczej ty nie wiesz co chcesz napisać. Otóż Balcerowicz nie dorobił się prowadząc prywatną firmę, tylko dorobił się będąc ministrem finansów i biorąc olbrzymie pobory z kiesy państwowej, czyli z pieniędzy podatników.
Owszem - zaciskał innym ludziom pasa, ale nigdy nie zaciskał go sobie.
Poza tym zaciskał pasa państwowo, a nie prywatnie najbiedniejszym i luzował pasa państwowo a nie prywatnie najbogatszym.
Żadna to umiejętność robienia pieniędzy, bo wydawania odpowiednich ukazów, do umiejętności robienia pieniędzy na pewno nie można zaliczyć. O umiejętności robienia pieniędzy można mówić wtedy, gdy się nie tworzy samemu prawa, tylko się w ramach prawa działa i zarabia.
j-23 / 212.14.49.* / 2006-07-28 07:18
Kolejna niekonsekwencja. Zjednej strony narzeka się na nieudolność urzędników, na i niekompetencje i to racja. Ale dzieje się tak między innymi dlatego, że ci najlepsi odchodzą do firm prywatnych lub zakładają własne firmy ze względu na zarobki. Ja wolę żeby Balcerowicz zarabiał dużo i pilnował dobrze naszej kasy, niż ma przyjść nieudacznik może za mniejsze pieniądze np. z Samoobrony z maturą zrobioną przed kamerami w wieku 45 lat. Za jakość trzeba płacić.
nico / 84.10.103.* / 2006-07-27 19:55
Elektoracie PiS - jak na Was patrzę na ulicy, a nie da się nie zauważyć, wyglądacie jak 60 paragraf - czyli sprawni inaczej - to mnie szlag trafia. Skąd w tym kraju tyle łazęgów, nierobów, nieudaczników - zgroza.

Druga sprawa - jak może ktoś taki jak Kaczor według oświadczenia majątkowego golas, rządzić tak wielkim krajem jak Polską? Zgroza.

Jeszcze jeden sondaż:
Pytanie brzmiało: Jarosław Kaczyński zastąpił Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisku premiera. Jaki jest Pana(i) stosunek do nowego rządu Jarosława Kaczyńskiego?
Odpowiedź "Niech rządzi jak najdłużej" wybrało 16,6% badanych. "Jest mi to obojętne, niech rządzi ile chce" - 32,5%. "Niech jak najszybciej przestanie rządzić" - 41,7%. "Nie wiem" - 9,2%.

Badanie przeprowadzono 18-19 lipca na 800-osobowej reprezentatywnej próbie, metodą sondażu telefonicznego.
michał115 / 194.54.189.* / 2006-07-28 09:33
elektorat Pisu ma odciete telefony bo czeka na prezenty od opieki społecznej...
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-27 20:20
nico to znaczy zero sondaż telefoniczny co to jest czy pytający wie z kim rozmawia czy rozmawia ale fakturę wystawia ,szlag cię nie trafi bo ty zaliczasz się do tych nierobów a dlaczego tak wnioskuję bo jesteś narcyzem lustereczko powiedz mi
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-27 19:32
gdy bym miał taką kasę jak on tak bym też mówił zaraz ktoś powie że nalatuję na człowieka który zrobił porządek finansowy w Polsce a ja zapytam się z góry a ile p.Balcerowicz wyprowadził z Polski
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-27 19:26
mam wrażenie że nie którzy z komentatorów są pracownikami niektórych partii i prasy
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-28 08:08
To prawda. Przy PiS powstała specjalna komórka zajmująca się tylko komentarzami na na takich właśnie stronach jak ta. Ich celem nie jest nawet "upięknianie" PiSu, a raczej prowokowanie do obelżywych wypowiedzi przeciwników. Sami też to robią. Celowo plując na PiS pokazują, że to chamscy zwolennicy opozycji ich krytykują. Nie dajcie się prowokować
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-28 08:47
to jednym słowem nic dodać nic ująć a dalej idąc to nie tylko PiS
stf / 83.20.216.* / 2006-07-27 17:50
można się spierać na poziomie ideologii , ale nie na poziomie ekonomii , najpierw trzeba ją zrozumieć .
przecież lepiej , żeby poziom stóp określali A Lepper z ligą forumowiczów. Drobna uwaga dla wszytkich lubiących statystki - ilnlacja na początku lat 90-tych przekraczała 500%.
Pozdrawiam wszytskich myślących
Patt / 213.238.96.* / 2006-07-27 23:32
No to jeszcze trzeba przypomnieć jak to Balcerowicz obiecywał, że ją całkowicie zdławi w trzy miesiące.
Jak? Oczywiście - poprzez drastyczne podniesienie cen.
Najprostszy sposób.
I co? Zdławił w trzy miesiące?
Guzik. Walczono z nią ładnych kilka lat.
Taki z niego ekonomista, który nawet przewidywać porządnie nie potrafi.
Czesi zrobili reformy bez zaciskania pasa i dużo lepiej na tym wyszli. Tyle, że oni umieją przewidywać, natomiast Balcerowicz przewidywać konsekwencji nie umie.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-27 17:29
nie żebym był specjalnie złośliwy, ale ustawowe podniesienie odsetek od kredytów ( i to wstecz ) też szkodziło ludziom .
stf / 83.20.216.* / 2006-07-27 17:52
szkodziła inflacjia i nieralna cena pieniądza (stopa procentowa), niestety jej urealnienie zabolało ludzi - fakt . Ale to nie wina lekarza , że pacjenta boli !!!!
Kero / 2006-07-27 18:31 / -
Zwłaszcza w Polsce, bo po za jej granicami zapobiega się bulowi.
A kontakt kredytowy z "lekarzyną" miałem osobisty i zdanie na jego temat też mam osobiste.
Taki lekarz to musi być schizofremikiem skoro kredyt na dom spłaciłem mu w 4 miesiące. Doskonbale zdaję sobie sprawę, że za to zpałacili inni "pacjenci", ale cóż to takiego lekarzynę boli? Schizofremia wraz z głupotą jest bezbolesna.
vigor / 83.14.232.* / 2006-07-27 17:04
Przykre, ze obok wspanialych rzeczowych, wywazonych i inteligentnych wpiasow, pojawiaja sie totalne bzdury wypisywane przez te, niestety niemala czesc spoleczenstwa, ktora nic nie rozumie, za to uwielbia potrzasac szabelka i ujadac jak ratlerki stanowiac echo dla bzdur wygadywanych przez Leppera i innych podobnych mu specjalistow od ekonomii.
anixa / 83.26.114.* / 2006-07-28 09:53
racja !!!
ten sam / 83.30.90.* / 2006-07-27 21:43
Ludzie którzy wierzą w Balcerowicza, oceniając go po wyglądzie są naprawdę żałośni.

Balcerowicz rządzi już 17 lat i jego polityka przynosi takie
efekty jakie widzimy - w ciągu 17 lat od zakończenia wojny,
zrujnowane Niemcy wyrosły na światową potęgę gospodarczą - właśnie dzięki polityce gospodarczej którą prowadzili ludzie inteligentni i wartościowi - w przeciwieństwaie do tego śmiecia który pogrąża coraz bardziej polską gospodarkę, dzięki któremu już miliony Polaków - i to tych najwartościowszych - pracuje za granicą. Jak słyszę Balcerowicz, to widzę głupiego, apatycznego, fanatyka religijnego działającego zgodnie z wytycznymi międzynarodowych koncernów, które są bardzo zadowolone że w Polsce można tak dużo zarobić wprowadzając kapitał na giełdę.
AJan / 212.76.37.* / 2006-07-27 23:33
Ten kto to napisal nie wie o tym, ze w tych zrujnowanych Niemczech nie bylo platnych urlopow do 1953 roku, nie bylo wczasow pracowniczych nigdy i nadal nie ma, nie bylo sanatoriow za frico i leczenia w szpitalu na identycznych zasadach, nie bylo platnych zwolnien lekarskich i innych spolecznych udogodnien. No i nie bylo zwiazku zawodowego Solidarnosci i gornikow nie palcacych calymi latami skladek na ubezpieczenie. Podobnie jak Japonia albo Korea Niemcy wyrosly na potege gospodarcza dzieki pracy i nieustannemu zaciskania pasa. To byly lzy, ciezka praca i czasem zwykly glod. W telewizji tego nie widac , nistety.
Jak ktos nie wierzy to niech pogada sobie o tym z jakimkolwiek Niemcem w wieku pow. 50tki.
nauczyciel / 83.21.41.* / 2006-07-28 06:38
Pisząc to, co napisałeś, dałeś jedynie dowód swojej głupoty i niewiedzy. Nie, baranem nie będzę cię nazywał bo to nie twoja wina, że myśleć nie potrafisz, a do tego właśnie zmierzają wszystkie reformy szkolnictwa - idiotami o wiele łatwiej się kieruje niż jakimś homo sapiens, bezmyślny matołku. Zapominasz baranku boży, że Niemcy przegrali zbrodniczą wojnę i w pierwszym, powojennym, okresie sami o sobie nie decydowali, byli jencami we własnym kraju. A dojście do potęgi gospodarczej zawdzięczają nie tylko Planowi Mashala, ale temu, że nie mieli takich złodziei w kraju jak Balcerowicz, Peczak, Kulczyk, Gronkiewicz Waltz, Bielecki, Buzek, a nawet Piekny
Lolo zwany Krzaklewskim i ten popapraniec z Gdańska, który na Polanki postawił sobie pałac i teraz stać go na przyjmowanie setek gosci orodzinowach - będąc kiedyś kloszaedem. Takich złodziei mamy dziesiątki, ktorzy w jednym pokoleniu dorobili się "kroci" i mamy miliony ludzi, którzy utraqcinie nie tylko godność, ale pracę i możliwość
przeżycia. Przejedź się AJanie po Polsce, zobacz zrujnowane zakłady pracy, gdzie na kominach bociany mają gniazda, zobacz trawą zarośnięte tory i stacje kolejowe, zobacz wszystkie zniszczenia i pałace, które budują, w wiekszości złodzieje i drobni cwaniacy. Nie, nie chce mi się z tobą polemizować, bo pewnie należysz do tych, którzy płacąc za szkołę uzyskali świadectwo maturalne
i teraz udajesz mądrego.
anixa / 83.26.114.* / 2006-07-28 10:03
Od 1990 roku pracuję , prawie zawsze w firmach prywatnych . Obecnie posiadam swoją własną . Nie posiadałam majątku , nie kradłam , nie kupiłam dyplomu , a jednak po 15-latach pracy posiadam niezły majątek . Nie powiem nie było łatwo, Państwo mi też nie pomogło , gdyż żadna prywatyzacja mnie nie objęła . Matka pielęgniarka - nie otrzymała żadnych darmowych akcji , a tato pilot wijskowy , również nie skorzystał z prywatyzaji . Powiodło mi się jedynie dzięki ciężkiej pracy !!! - Można !
Tylko mnie nie zamykajcie!!
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-28 07:26
Billa Gates'a też zamknąć!! Dorobił się w jednym pokolenie. Ale nie przecież to Ameryka!
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-27 16:39
Ciekawe wypowiedzi. Dodam swoje trzy grosze. Każda zmiana ustroju choćby nie wiem jak była słuszna i szlachetna przyciąga cwaniaków którzy potrafią na tym zarobić. Historia Rewolucji Francuskiej która zakończyła się krwawą dyktaturą, czy przykład USA gdzie wielu senatorów wywodzi się z rodzin dawnych mafioso z czasów prohibicji. Ale nie jest to powód aby wszystko opluć i wywracać do góry nogami ponieważ cofa nas to w socjalizm i znów znajdą się cwaniaczki. Propaganad PiS, Samoobrony i LPR przypomina bardzo tą z czasów PKWN, nacjonalizacji i reformy rolnej. Bić burżujów, kapitalistów i kułaków. Kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Mam nadzieję, że nie uda się powrót do socjalistycznej własności społecznej.
P.S. Mam firmę handlową i z daleka omijam firmy państwowe. Tam nie uprawia się handlu. Tam jak to drzewiej bywało sprawy się "załatwia".
nauczyciel / 83.21.41.* / 2006-07-28 06:53
Regulamin forum
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-28 07:37
Dziękuję za wyważoną krytykę. Zapewne nauczyciel - fan ministra Giertycha, bo wypowiedź bardzo rzeczowa. Co do Wawrzeckiego był to proces pokazowy, mający pokazać, że wspaniała władza socjalistyczna nie jest winna brakom mięsa na rynku, a właśnie ci źli burżuje rozkradają państwo. Prawda była taka, że ludzie stali w kolejkach za wszystkim, a czerwoni baronowie których bronisz mieli wszystko. Moim zdaniem, Panowie K. dążą do tego samego. Całkowite podporządkowanie sobie wszystkiego, zresztą w bardzo złym wydaniu. Czegoś to Ci nie przypomina? Co do nick'a, jest przecież cytatem osób przy władzy, więc nie do mnie przetensje. Jak ktoś pomyśli troszkę to zrozumie kontekst. Pozdrawiam
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2006-07-28 06:37
TKMSpieprzajDziadu! bredzisz! " Bić burżujów, kapitalistów i kułaków" - gdzie Ty to słyszałeś? Chyba w pijanym widzie, lub może od gorąca Ci się prąbało?
Bić owszem, ale ZŁODZIEI , złodziei , nieważne gdzie są i skąd są. Mogą być bogaci.
Pozdrawiam.
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-28 07:51
1954 rocznik rozumiem. Niestety stracone pokolenie, które w dużej części uważa, że wszystko im się należy. Tak ogłaszała propaganda socjalistyczna - "czy się stoi, czy się leży..." znane i wówczas prawdziwe hasło. Też nie jestem z tych najmłodszych, pamiętam dobrze czasy Gierka, ale wziąłem się ostro do roboty, mam teraz własną firmę i nie narzekam. Od razu uprzedzę cios. Nic nikomu nie ukradłem, zaczynałen naprawdę od zera. Ale i tak często słyszę za plecami szemranie tych którzy w tym czasie tylko narzekali, że musiałem dorobić się na złodziejstwie. Właśnie to co piszesz. Martwię się tym co się dzieje w kraju, bo bardzo utrudnia to uczciwe zarabianie pieniędzy. Ale ja sobie poradzę. Już przymierzam się do założenia firmy np. na Cyprze. Ty masz gorzej. Jeszcze parę tysięcy takich firm jak moja przeniesionych za granicę i nie będzie na Twoją emeryturkę. I co Ci z Twoich krzyków "łapaj złodzieja"?
Kto krzyczy bić burżujów itd.? Włącz telewizję posłuchaj wicepremiera Leppera. Wszytkiemu winni kapitaliści i pracodawcy! Biedny lud cierpi. Populizm do którego zresztą sam się przyznał z trybuny sejmowej. PiS w wydaniu politruka Kurskiego też nie jest lepszy
Pozdrawiam
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2006-07-28 11:41
TKMSpieprzajDziadu!
Witaj. Niestety, ale nie rozumiesz. Chyba jednak nie pamiętasz czasów Gierka, "czy się stoi, czy się leży..." nie powtarzała propaganda socjalistyczna, tylko nieroby, pijaki i złodzieje, którym się wydawało że wszystko jest dla nich. Ja nie napadam, nie czepiam się ludzi bogatych, ludzi którzy się dorobili uczciwie. Np. do dziś nie rozumiem czemu zamknęli Bagsika. Z tego co czytałem wynikało, że "oscylator" nie był zabroniony.
Ludzie tacy jak Ty: przedsiębiorczy, z głową, radzący sobie w tych trudnych realiach powini być stawiani za wzór do naśladowania. Nie wiem co krzyczy p.Lepper, ale myślę, że krzyczy "łapaj złodzieja", taki chyba sens maja jego wypowiedzi. Jeśli on, lub jego ludzie są umoczeni to - mam nadzieję- skończą tam, gdzie jest miejsce dla przekrętasów. Sądzę, że nie zaprzeczysz niebywałym- w cywilizowanym świecie- patologiom przy niektórych prywatyzacjach, aferach itd. itp. Jak myślisz, bylibyśmy dużo dalej (jako Polska) w rozwoju gdyby nie przekrętasy? Czy może jesteśmy takimi głupcami jako cały Naród?
Pozdrawiam Cię.
petro / 129.35.231.* / 2006-07-27 16:29
co tu dużo gadać. w Polsce jest źle przede wszystkim dlatego, ze polacy wolą słuchać tego co chcą usłyszeć, a nie tego, jak jest naprawdę. dlatego właśnie leppery, kaczory i inna przeklęta, oszukańcza swołocz zawsze wypłynie w polsce na wierzch i w drodze do koryta zaparska szambem ludzi godnych zaufania i kompetentnych jak prof. Balcerowicz. piszcie sobie androny i plujcie do woli. ja mogę się nie zgadzać z niektórymi działaniami prof. Balcerowicza, ale mam świadomość, że za 20-30 lat to o nim będzie się zupełnie słusznie mówić jako o tym, który zmienił na lepsze Polskę a nie o tej całej reszcie "cudotwórców" którzy co najwyżej ukradli księżyc...
adam_inwestkap / 2006-07-27 16:52 / Bywalec forum
Będzie się mówić o Balcerowiczu, który okradł Polaków. W ramach duszenia inflacji zadusił polskie społeczeństwo.
Mops / 83.22.239.* / 2006-07-27 17:21
Ja ,będąc Polakiem , jakoś nie czuję się przez Balcerowicza okradziony, wręcz przeciwnie. Czuję się za to okradany przez innych "ekonomistów" ,którzy po to by dostać się do korytka obiecują ludziom złote góry a póżniej zakładają dren do mojej kieszeni aby te wyborcze bzdety chociaż po części spełnić i ponownie zostać wybranym.
j-23 / 212.14.49.* / 2006-07-27 17:04
Krzyknij jeszcze Balcerowicz musi odejść i będzie wiadomo kogo słuchasz. Gdyby nie prof. Balcerowicz, to dzisiaj w Polsce mielibyśmy Argentynę i Unię Europejską w perspektywie najbliższych 50 lat. A i Wicepremier bez matury nie mógłby wykazać się "wiedzą" ekonomiczną.
Spiderx / 87.206.63.* / 2006-07-27 17:33
To nie ma sensu, on słucha innego "profesora" ;)
Czekamy jeszcze na Profesora Giertycha o Profesora Leppera ("profesura" w Polsce).
rotor / 213.17.223.* / 2006-07-31 11:14
Ja nie komentuje-ja na podstawie obserawacji>>>
Prywatyzacja jest potrzebna i konieczna.
Niszczenie prywatnych zakładów-bo tam ktoś nie
zgodził się na promowanie czyjejś kampańji wyborczej!!!!!
Jak powstały fortuny prywatne??????
Czasmy wystarczy jeden telefon już wiadomo co
kupić---istnieje handel informacjami poufnymi.
Lub spotyka się premier z prezydentem i jakimś kolcz.
w nocy i omawiają co ???????????????//
Byli tacy co twierdzili,że pierwrzy miljon należy ukraść?????
to biędziesię przedsiębiorczym.Tyle złego zrobiono w prywatyzacji,własciwie rozdano mająte POLSKI SWOIM!!!!
TTakiej prywatyzacji--NIE!!!!! Znam takich co do trzech
nie umieją zliczyć a są tak bardzo przedsiębiorczy(HAKI)
Płakać nad przeprowadzoną prywatyzacją.
Szanujje Balcerowicza ale teraz jego wystąpienia są
raczej polityczne lub ma zamiar kogoś bronić??
/ 83.25.241.* / 2006-07-27 16:05
Bardzo madra wypowiedz, zreszta nie pierwszy raz.
pchelek / 195.187.99.* / 2006-07-27 15:59
a ja uwazam ze nasza gospodarka to polityke ma głęboko w ..........................
Już jest odporna na figle kolejnych ekip i ma sie coraz lepiej.
PRL nam nie grozi w zadnym przypadku - "to se ne vrati" nawet jak piosory stana na glowie to "se ne vrati"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy