Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz: Z kryzysu chcę mieć satysfakcję

Balcerowicz: Z kryzysu chcę mieć satysfakcję

Wyświetlaj:
cs1 / 193.111.166.* / 2009-05-14 09:21
Obłuda i zarozumialstwo Balcerowicza pokazane tu całą gębą
wsciekla / 81.159.233.* / 2009-05-14 08:57
Sach sie obudzil i mowi otwarcie do czego doprowadzil ,ultraliberalizm,a ten nasz idiota nic nie widzi,nic nie dociera-zarznij a nie przyzna sie do bledu
jliber / 2009-05-14 09:36 / Tysiącznik na forum
Czytaj uwazniej, mowi otwarcie do czego doprowadzilo "podgrzewanie" gospodarki w USA, do obecnego kryzysu ktorego wzglednie uniknelismy dzieki dokladnie Balcerowiczowi.
Liberał-sadysta / 156.17.2.* / 2009-05-14 09:34
ultraliberalizm, nasz idiota, zarżnij - jakie to odważne, jakie polskie - katolickie. A JPII przewraca się w grobie...
Czy Ty, człowieku, choć rozumiesz to, co tak wspaniale krytykujesz. Ja pamiętam jeszcze czasy tzw. sprawiedliwości społecznej i nie chcę jej więcej w moim życiu.
liberał z Wawy / 89.171.115.* / 2009-05-14 08:54
Ale po co z nim się rozmawia!?
Jak powiedział o nim Friedman, to zwykły "technokrata, teoretyk". Inni mówili dosadniej: partyjniak i dupolizus. Juz dość zepsuł w tym kraju. dość cytowania go i robienia z niego autorytetu!
jliber / 2009-05-14 09:42 / Tysiącznik na forum
A wiesz jaka jest różnica między Miltonem Friedmanem a Balcerowiczem? Bo ja np nie wiem.

Poza tym, owszem, to nie libertarianie, ale nawet do takich liberałów nam jeszcze daleko w naszym oceanie powszechnego socjalizmu.
liberał z Wawy / 89.171.115.* / 2009-05-14 15:54

A wiesz jaka jest różnica między Miltonem Friedmanem a Balcerowiczem? Bo ja np nie
wiem.


współczuję.
A różnica jest kolosalna. Milton głosił wolność gospodarczą, żeby ludzie mogli się bogacić i uczciwie żyć. A Balcerek zarżnąl początkującą klasę średnią, pozwolił na transfer miliardów złotych za granicę poprzez sztywny kurs PLN i wysokie stopy procentowe oraz uczestniczył w sprzedaniu za marne grosze majątku. On ma tyle wspólnego z liberalizmem, co złodziej i oszust z praworządnością.
LB / 84.144.79.* / 2009-05-14 08:45
Panie profesorze, dlaczego nie ostrzegł Pan nas, że będziemy mieli kryzys? Przecież od tego Pana mamy, od przewidywania i alarmowania.

Mozliwości odpowiedzi pana B.
1. Bo mnie nikt nie pytał.
2. Nie chciałem siać paniki.
3. Kazdy sam musi sobie radzić
4. Nie wiem jak wy, ale ja nic nie straciłem.
5. Podzieliłem się tym z odpowiednimi osobami.
jliber / 2009-05-14 09:37 / Tysiącznik na forum
Balcerowicz wyjasnia ze nie da sie przewidziec KIEDY dokladnie rozpocznie sie kryzys wywolywany "podgrzewaniem" gospodarki. Wiadomo tylko że on prędzej czy później nastąpi.
ahx / 156.17.90.* / 2009-05-14 11:52
To takich stwierdzeń nie trzeba być profesorem z długoletnim doświadczeniem. O cyklach gospodarczych wiedzą niemal wszyscy. Proszę sprawdzić wypowiedzi Balcerowicza z 2008-2009. Kiedy chyba większość zainteresowanych, tj w jakiś sposób związanych z rynkami finansowymi i gospodarką, wiedziała, że kryzys jest , Pan Balcerowicz twierdził, że to nie jest kryzys. Tego czego nie dało się przewidzieć, to skali kryzysu.

Oceniając z perspektywy dokonania Pana Balcerowicza, nie naukowe, ale te w realnej gospodarce, wydaje mi się, że trudno go chwalić. Nie ma wyczucia rynku, a przeświadczenie o własnej mądrości nie pozwala mu na prawdziwe współdziałanie z innymi. Może wtedy decyzje byłyby trafniejsze.
FirezeuG / 2009-05-14 11:56 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się że chodziło oto że uwóczesne kłopoty to nie był jeszcze sam kryzys a dopiero jego zapowiedź, a faktuczne skutki zobaczymy dopiero za jakiś czas.
3x / 2009-05-14 10:31
i tu się mylisz dla każdego trzeźwo myślącego było wiadomo już od końca 2007 roku że coś się szykuję(problemy Fannie i Fredii mac - za błędy w nazwie przepraszam). Nie potrzeba ukończonych studiów z filozofii.
P.S Swoją drogą jak uczyłem się do matury z historii w rozdziale o gospodarce natrafiłem na przyczyny kryzysu z 1929. Jakże ogromne było moje zdziwienie gdy zauważyłem, iż te same rzeczy dzieją się dzisiaj
jliber / 2009-05-14 10:56 / Tysiącznik na forum
Nie zrozumiałeś. To że będzie kryzys to było już wiadomo w 2001 gdy Greenspan zaczął pompować puste pieniądze w gospodarkę.
arch / 2009-05-14 08:59 / Tysiącznik na forum
Co ty wymagasz od ekonomisty z "Czerwonej Obeży " ?

-"Najdramatyczniejsze i najbardziej niebezpieczne jest - używając języka więziennego - dojście do 'przekrętów' finansowych i to na wielką skalę.
-Tak jest w bankach, przedsiębiorstwach handlu zagranicznego, w Ministerstwie Współpracy z Zagranicą.
- A Ministerstwo Finansów?
-Nie znam żadnej sprawy, która by była tam rzetelnie udokumentowana i załatwiona... Ministerstwo Finansów robi wszystko, by zatuszować sprawę nadużyć i bałaganu".

18 081991 r. w "Tygodnik Gdański"
wywiad z dyrektorem Anatolem Lawiną .
polak mały / 83.15.89.* / 2009-05-14 08:43
Temu panu już dziękujemy. Polska biedna i sprzedana. Ponad 2mln na emigracji, najniższy przyrost naturalny w historii - czeka nas powolny upadek.
Molo2 / 193.111.166.* / 2009-05-14 13:39
Skąd ty "polaku mały" to wiesz.?
Wierzbno / 193.201.167.* / 2009-05-14 09:55
przestań słuchać Rydzyka i jego ziomków, a potem się wypowiadaj.
taki tam / 87.205.65.* / 2009-05-14 10:46
O Dziadek Mróz do nas zawitał. Za mocno widać Balcerowicz schłodził gospodarkę.
jliber / 2009-05-14 09:38 / Tysiącznik na forum
Sprzedana w sensie że nie należy już do biurokratycznych elit rządu? To ja się cieszę że sprzedana.
gienas1 / 2009-05-14 09:58
Panie Jliber,
Pan chyba niezbyt jest aktywny w sensie śledzenia polskiej polityki i gospodarki. Jakby Pan nie wiedział to większość zakładów jest własnością, współpwłasnością takich ludzi jak Balcerowicz, po prostu tzw. klasa polityczna sie uwłaszczyła.
Jeżeli chodzi o większe przedsiębiorstwa oni nadal rozdają karty, nikt zwykły nie może dostac wysokiego stanowiska w bankach zagranicznych i duzych instytucjach finansowych. To są nominacje z kręgu tych samych.
jliber / 2009-05-14 10:08 / Tysiącznik na forum
To w dużej mierze prawda, ale pamiętaj że uwłaszcza się klasa polityczna RAZ, i od tej pory te firmy działają na zasadach wolnorynkowych. Firmy państwowe zaś to nigdy nie kończące się synekury i żłób polityków. Dlatego nawet w scenariuszu gdzie politycy są głównymi beneficjentami prywatyzacji, i tak jest to lepsza sytuacja niż pozostawienie tych firm jako państwowych (bo oczywiście państwowe nie należy do Kowalskiego, ale też do polityków właśnie).

Co oczywiście nie zmienia faktu że najsprawiedliwiej byłoby rozdać wszystkie państwowe firmy przypadkowym ludziom z ulicy, przez rozlosowanie np.
taki tam / 87.205.65.* / 2009-05-14 08:35
Cóż za przenikliwość. Szykuje się jakieś nowe miejsce w Radzie Mędrców i kampania trwa, czy o co tu chodzi?
"Ja wiedziałem, że tak będzie" - Grzegorz Halama, można
posłuchać np. tu:
http://ganc2.wrzuta.pl/audio/1ONipJJGB1t/halama_-_ja_wiedzialem_ze_tak_bedzie
unia / 77.91.23.* / 2009-05-14 08:14
Panie Leszku jak Pan uzdrawiał złotego byłem za często w sporach z politykami i związkowcami, nie po fakcie jak efekty widać było. Ale dziś niech Pan nie rozmienia bo nie wszystko każdy wie i chce. Kryzys dobrze Pan wie się zblizał i to nieuchronnie a o jego momencie zdecydowali trzymający finanse.
arch / 2009-05-14 08:33 / Tysiącznik na forum

Panie Leszku jak Pan uzdrawiał złotego

"(...) jeśli ktoś z zagranicy wymienił 1 mln dolarów na złotówki, które następnie włożył na wysoki procent - np. na 150 proc. rocznie - do banku w Polsce,
to przy stałym kursie wymiennym dolara do złotówki zyskiwał w ciągu roku 1,5 mln i mógł wywieźć z Polski 2,5 mln dolarów (...)
operacje na podstawie działania m.in. tzw. oscylatora".

Prof. Ł.Czuma tak pisał o mechanizmie tych manipulacji w I tomie "Encyklopedii Białych Plam":
unia / 77.91.23.* / 2009-05-14 17:18
mogłes wtedy dawać te dolary, tylko przed a nie po fakcie, zarobił byś ale złoty stał sie złoty
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy