Forum Polityka, aktualnościKraj

Balicki: Nowe prawo nie może ograniczać in vitro

Balicki: Nowe prawo nie może ograniczać in vitro

Wyświetlaj:
maxymili / 2010-10-19 09:31 / Tysiącznik na forum
Nie powinno się ograniczać in vitro, ale nie powinno się też w tak ubogim kraju dopłacać do in vitro. Wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku, którego główne siły przywódcze w Polsce są pozbawione. Z PO włącznie, niestety.
MARTYNAXXX / 91.212.242.* / 2010-10-19 10:10
Od razu widać , że pisze to człowiek, który nigdy nie spotkał się z tym problemem , jak to jest , że w tej sprawie najwięcej mają do powiedzenia ludzie, których nigdy nie dotyczył ten problem.
W Szkocji refundowane są trzy próby , dlaczego u Nas nie mogą ? Stać Nas na dużo innych rzeczy a na tak ważne zabiegi Nie?
Mnie stać na zabiegi ale co mają powiedzieć ludzie, których nie stać na zapłacenie 8000 zł za procedurę, która może być powtarzana przez 6 razy?
Proszę wziąść pod uwagę , że zabieg ten jest ostatecznością i nikt dla zabawy sobie go nie funduje , ja zdecydowałam się po 8 latach długiego leczenia i licznych procedurach więc bardzo proszę darować sobie te komentarze.
m-53 / 83.31.67.* / 2010-10-19 12:23

więc bardzo
proszę darować sobie te komentarze.

Nie pisz na forum jeżeli odmawiasz innym prawa do komentarza.

Sama piszesz o "procedurze" - i tu masz rację. In vitro jest procedurą, zabiegiem medycznym - i nie ma nic wspólnego z leczeniem, ratowaniem.
A to stawia in vitro, w/g mnie, poza kolejką do kasy chorych. Implikuje jednocześni niemożność zmuszania lekarza do wykonywania tego zabiegu.
Od refundowania takich procedur są organizacje pozarządowe, fundacje niekorzystające ze środków publicznych.

Zważ, że pominąłem cały aspekt moralny, etyczny, prawny.
yuki / 150.254.212.* / 2010-10-19 12:57
In vitro jest uznaną procedurą medyczną i nie ma dla niej alternatywy.
Możliwe jest również tworzenie pojedynczych zarodków i wszczepianie wszystkich do macicy.
Tylko po co coś wiedzieć? Lepiej zakazać i mieć z głowy.
maxymili / 2010-10-19 10:47 / Tysiącznik na forum
Problem to moje podatki i to na co wolno a na co nie je wydawać. Wolno na to co niezbędne, a to niezbędne nie jest.

Porównanie do Szkocji? Jaja sobie robisz? Jak Polska będzie miała PKB na mieszkańca różne Szkocji to proszę bardzo. A tu się podnosi podatki, co powoduje zmniejszenie ilości miejsc pracy co powoduje, że ludzie nie mają pieniędzy na utrzymanie dzieci i rodzenie ich naturalnymi metodami co jest i tańsze i bardziej humanitarne.
in vitro / 109.243.80.* / 2010-10-19 11:22
Pamiętaj, że niepłodni też płacą podatki. Co ty myślisz, że poddają się procedurze dla przyjemności. Moje pieniądze też idą na wiele celów, które mi się nie podobają. W tak ubogim kraju jak nasz, przy tak niskich zarobkach, państwo powinno pomóc. Niektórzy z nas są nieuleczalnie chorzy a odmawia się im pomocy. Gdyby był lek na niepłodność wzięłabym go od razu. Nie mam innego wyjścia, jak in vitro. Poza tym pamiętajcie, że ten problem może dotknąć was, lub waszych najbliższych.
yugiri / 2010-10-19 11:06 / Bywalec forum

Wolno na to co niezbędne, a
to niezbędne nie jest.

Co jest niezbędne, a co nie? Z jakiej perspektywy?
Czy ma sens leczenie staruszków, gdy na leczenie dzieci nie ma pieniędzy?
Czy jest sens leczyć raka w zawansowanej formie, gdy na diagnostykę i wczesne leczenie brakuje funduszy?

Najnowsze wpisy