Forum Polityka, aktualnościKraj

Balicki: To Kościół walczy z demokracją

Balicki: To Kościół walczy z demokracją

Money.pl / 2010-09-29 08:40
Komentarze do wiadomości: Balicki: To Kościół walczy z demokracją.
Wyświetlaj:
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 08:40
Ta religia nie każe burek nosić a symbol wiary większości Polaków ma prawo być obecny w szkołach. Mamy wypracowane normy etyczne głoszone przez kościół , dla wychowania młodego pokolenia. W jaki sposób ten pan chce wychowywać młodzież? Czym chce zastąpić? Szkoła nie daje rady. Po co psuć coś co jest sprawdzone od setek lat? Czy jest coś czym można zastąpić? Kościół działa , ma nieliczne wpadki ale tam też są ludzie popełniający błędy ale nie można powiedzieć że działa na szkodę a wręcz przeciwnie. Chętniej mówi się o wpadkach niż o pozytywnej działalności na co dzień. Dlaczego?
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-29 10:56
Kościół nikogo nie wychowuje, a jego usiłowania - to największa klęska pedagogiczna wszech czasów. Jacy nauczyciele - takie efekty wychowawcze. Po owocach ich poznacie.
Kościół nikogo nie wychowuje, tylko indoktrynuje ciemnotę. Ciemnotę umysłową. Bóg dał każdemu rozum i wolną wolę. Dlaczego mój dar od Boga ma być podlejszy, niż dar dla katabasa, który usiłuje ze mnie zrobić jakąś żałosną kreaturę, a zniszczyć obraz i podobieństwo Boże, którym ponoć jestem?
sceptyk / 2010-09-29 17:23 / Tysiącznik na forum
Zapominasz misiaczku oczadziały michniczą nienawiścią, że człowiek ma wolną wolę, i dokonuje własnych wyborów.
Gdyby wychowywanie przez Kościół miało być w 100% skuteczne, musiałaby to byś TRESURA ludzi traktowanych jak bezrozumne zwierzęta.
Skoro ludzie mają WOLNĄ WOLĘ, to ich się wychowuje w celu ROZUMNEGO korzystania z wolności.
To właśnie lewackie koncepcje człowieka, którym PAŃSTWO ma się opiekować od urodzenia do eutanazji zakładają, że człowiek jako jednostka jest za głupi, żeby za siebie odpowiadać i dlatego lewacy stosują TRESURĘ wobec nie tylko własnych wiernych, ale również w formie państwowego terroru tresują wszystkich innych.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 11:06
Nie wiem na jakiej podstawie taka ocena działalności kościoła. Przez całe wieki to nauka kościoła wskazuje jakimi normami etycznymi należy się kierować jak żyć. Ciemnotę można dostrzec w płytkim rozumowaniu ale nie chciałbym nikogo urazić
Zapytam wprost ,- co lepiej pomoże wychować ?
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-29 14:21
Normy etyczne Kościoła zaowocowały milionami trupów na całym globie. Obecnie normy etyczne ze zlepka komórek zwanego zygotą czynią nadczłowieka, a z już urodzonego - podczłowieka, klesze mięso armatnie. Brednie o "zabijaniu nienarodzonych" służą jedynie jeszcze jednemu przejawowi władzy nad wiernymi (proszę zważyć - nie wierzący, lecz wierny, bierny i mierny, odczłowieczony, bo pozbawiany rozumu). I nic by nie zwojowali, gdyby nie wmówili "wiernym", że są pośrednikami między ludźmi a Bogiem. Bóg jest naszym Ojcem, a ja sobie nie wyobrażam, żebym z ojcem komunikował się przez pośrednika. Być może to płytkie rozumowanie, ale klesza materia nie zasługuje na głębsze.
sceptyk / 2010-09-29 17:29 / Tysiącznik na forum
Dla mnie misiu, jesteś mniej niż zlepkiem komórek.
I dlatego uważam, że twoja szybka eutanazja uwolni świat od smrodu, które takie rozpadające się komórki wydzielają.
Miałeś szczęście, że twoja matka nie myślała podobnie jak ja.
Bo na przykład Alicja Tysiąc DOKŁADNIE TAK 9czyli o zlepku komórek) myślała o zygocie w swoim brzuchu. Jakimś dziwnym trafem okazało się, że ten zlepek komórek został jej niechcianą córką.

Córkę pozdrawiam i współczuję. To musi być potworna trauma, że ma się matkę, która nieskutecznie usiłowała zamordować własne dziecko.
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-29 20:06
Życie kończy się w chwili śmierci pnia mózgu. Sądzę, że rozpoczyna się z początkiem pracy mózgu. I efekty tej pracy, czyli myśl, jest właśnie duszą daną człowiekowi. Zlepek komórek nie myśli (jak mniemam, to właśnie, sceptyku, masz pod czaszką i stąd twoje inwektywy). Ciało to opakowanie człowieka i nieistotne, czy ma pięć paluszków ukształtowanych, czy jest w ogóle pozbawione jakichś elementów, byleby mózg pracował, to jest człowiek, nie pracuje - nie ma człowieka. Więc nie wciskaj ciemnoty, że bezmyślna zygota to człowiek. Alicję Tysiąc skrzywdzili źli ludzie, wykorzystując "naukę" Kościoła. To, co ona chciała usunąć, by ratować własne oczy, nie było człowiekiem. Teraz to już człowiek.
I nie chrzań głupot o lewactwie, bo na prawo od niego zaczyna się buractwo. I nie mów mi misiu, partnera poszukaj gdzie indziej.
sceptyk / 2010-09-29 23:45 / Tysiącznik na forum
Ciekawa teza o bezmyślności.
Wielokrotnie spotykam się z określeniem: "ty bezmyślna małpo".
Czy taka ocena drugiego, hmmm.. właśnie kogo? daje prawo do póxnej aborcji? Bo obecnie siły POsTEMpackie domagają się rozciągnięcia prawa do późnaej aborcji aż do TRZECIEGO ROKU PO URODZENIU.

A za kilka lat zapewnie będzie to 10 lat, potem 30 lat, albo 50 lat.
Dla starszych będzie eutanazja.
ździcho / 77.254.189.* / 2010-09-30 09:15
Albo żeby przeżyć, trzeba będzie zdać maturę w wieku 18 lat. Świadectwo maturalne jest prawomocnym certyfikatem na to, ze ktoś myśli. Kto nie zda - pod nóż! Żadnych poprawek.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 20:48

Sądzę, że rozpoczyna się z
początkiem pracy mózgu.

Ty sądzisz. Wyrocznia Stasiek47.
Więc nie wciskaj ciemnoty,
że bezmyślna zygota to człowiek.

A komórki mózgowe otrzymuje przesyłką poleconą w dziewiątym miesiącu swojego życia? Jaką ocenę miałeś z biologii w szkole?
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-29 21:09
Nie wyrocznia, mówię co ja sądzę, nie wciskam nikomu swojego zdania. Nie jestem katabasem.
Co ma do tego biologia? A jak obecny poziom wiedzy będzie rozśmieszał ludzi za tysiąc, dwa, trzy tysiące lat? Tak jak rozśmiesza wiedza Kościoła sprzed kilku wieków. Śmieszą mnie ci, co wszystko wiedzą bezdyskusyjnie, a oponentów określają michnikami, lewakami, żydami, masonami i cyklistami. Jest jednak różnica między wiarą a myśleniem. Bóg dał rozum, żeby myśleć, a nie wierzyć
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 23:01

Co ma do tego biologia?

To, że w zygocie od momentu zapłodnienia poszczególne komórki dzielą się, specjalizują, a następnie łączą się w tkanki; m.in. nerwowe. Wtedy powstają neurony. Żadna matka nie wstrzykuje mózgu dziecku tuż przed porodem. Acha, byłbym zapomniał? Tylko nie pytaj, co ma do tego chemia i fizyka, bo ja wtedy zapytam, jakie oceny miałeś z tych przedmiotów. A potem (jeśli Cię to interesuje) napiszę Ci, co do tego ma fizyka i chemia.
Tak jak
rozśmiesza wiedza Kościoła sprzed kilku wieków.

Mnie też, ale przeginasz co do prawa do życia.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 22:51

Bóg dał rozum, żeby myśleć, a
nie wierzyć

Kiedy go dał? W momencie przecięcia pępowiny? Przed tym momentem można "bezrozumną" istotę pozbawić życia?
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-30 07:29
Nie wiem, kiedy go dał i kiedy rozpoczyna pracę, ale na pewno nie od momentu zapłodnienia. I robienie z kobiety inkubatora to właśnie cecha nieludzka. Dogłębna znajomość fizyki, chemii i biologii nadal nie daje do tego prawa. To dla mnie jednak chęć dokopania komuś przez fanatyków, pokazania swojej wyższości, bo ja mówię jak biskupi, więc mama rację.
A poza tym kobieta jest człowiekiem nie gorszym od jej prześladowców. Raczej lepszym, bo ich w odwecie nie prześladuje.
ździcho / 77.254.189.* / 2010-09-30 09:11

Nie wiem, kiedy go dał i kiedy rozpoczyna pracę, ale na
pewno nie od momentu zapłodnienia.

Nie wiesz kiedy go dał, ale na pewno wiesz, kiedy go NIE DAŁ. Czyżbyś obracał się w sferach niebiańskich i zasiadał z Bogiem przy jednym stole, a on Ci się tłumaczy co komu kiedy daje i dlaczego?
na
pewno nie od momentu zapłodnienia.

A kto dokonuje aborcji zaraz po zapłodnieniu.
I robienie z kobiety
inkubatora to właśnie cecha nieludzka.

Kto robi z kobiety inkubator? Kościół? Instytucja kościoła ją zapładnia wbrew jej woli? a co do chemii i fizyki, to już w pierwszych dniach od zapłodnienia w komórkach zygoty zachodzą te same procesy chemiczne oraz impulsy elektryczne, które później zachodzą w komórkach nerwowych mózgu do końca życia człowieka. Wystarczą tylko DWA neurony połączone synapsami + te procesy i proces myślowy, prymitywny co prawda, ale już zachodzi.
To
dla mnie jednak chęć dokopania komuś przez fanatyków,

Kto tu kogo kopie? Gdzie TY to widzisz? Stasiek47, Ty po prostu chcesz być bardzo nowoczesny i tyle.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 17:08
Uważam że bardzo płytkie i tworzone na potrzeby uspokojenia sumienia bo nie robię tak jak mnie uczono i wychowywano od dziecka. A te teorie to jak TV bym słuchał. Nagonka na księży w mediach aż razi w oczy i śmieszy swoim prostactwem i kto temu się poddaje rozsądny myślący człowiek?
Stasiek47 / 87.207.22.* / 2010-09-30 09:15
Szanowny zxc12. Rozsądny i myślący człowiek niczemu się nie poddaje i nie ma generalnych autorytetów. Autorytet może być w jakiejś dziedzinie, raczej wąskiej. To tyczy się również wychowywaniu od dziecka. Rodzice w zetknięciu z rzeczywistością często tracą autorytet - co nie znaczy, że tracą szacunek. Nauczanie przez Kościół u mnie nie ma autorytetu z wielu przyczyn, między innymi z braku efektywności nauczania. Pierwszy lepszy nauczyciel dowolnego przedmiotu w dowolnej szkole ma lepsze efekty w swojej pracy. A poza tym jaki autorytet ma mieć instytucja, która każdą krytykę siebie ogłasza jako walkę z Bogiem. Jaki autorytet ma mieć instytucja utożsamiająca się a Bogiem. Raczej wzbudza śmiech i politowanie.
jasu / 83.15.169.* / 2010-09-29 09:44
".....symbol wiary większości Polaków ma prawo być obecny w szkołach..." Z takim argumentem można wszystko podporządkować idei katolickiej bo większość formalnie należy do Kościoła. To absurd. I nie chodzi tutaj o walkę z Kościołem jak niektórzy oponenci mogą to odczuwać, że każdy krytyczny punkt widzenia na sprawy Kościoła traktują jako atak. Chodzi o oddzielenie spraw kościelnych od państwowych. Religia jest sprawą indywidualną człowieka i nie powinna ona wkraczać w obszar ustawodawczy, bowiem zawsze będzie ona emocjonować i rodzić wzajemne uprzedzenia. Uważam że Kościół ma potężne problemy ze swoją moralnością (pedofilia, molestowania seksualne, niejasne interesy finansowe, nieślubne dzieci, działanie Komisji Majątkowej na pograniczu prawa). Zatem nie powinien tak mocno szemrować górnolotnymi hasłami o właściwym postępowaniu , bo po prostu nie brzmi to wiarygodnie. Oczywiście że jest to temat rzeka ale mówiąc krótko nie chodzi o to aby atakować czyjąś wiarę bo ona jest w istocie sprawą prywatną człowieka tylko chodzi o to by państwo przy swoim ustawodawstwie nie brało w głównej mierze religijne postulaty tylko dobro ogółu obywateli. Zgadzam się z tym, że aborcja jest w przypadku czystą hipkryzją, bo ustawa jest tak ostra, że ludzie szukają rozwiązań poza granicami kraju - tych co stać i mają kontakty - albo gdzieś w niekontrolowanym podziemiu, w którym nieraz zdarzają się przypadki śmiertelne. Czy nie lepiej jest nieco złagodzić prawo bo i tak restrykcyjnym prawem nie zniweluje się całkowicie problemu, tylko będzie rodzić się patologia w postaci czarnych statystyk.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 10:10
Religia może pomóc wychować młodzież. Jaka jest sytuacja każdy widzi na ulicy. Skutki złego wychowania znosi całe społeczeństwo. Brak zasad etycznych powoduje patologie. Szkoła nie poradzi sobie z tym. Dzięki temu więzienia pełne.
A z całym szacunkiem dla twojej osoby ale nikogo rozsądnego nie powinny podniecać. Czarne owce są wszędzie ale czy można powiedzieć że zasady głoszone przez kościół są złe??? Kto mówi równie zażarcie o dobrej działalności kościoła? Starajmy się ważyć słowa i myśleć a nie przyjmować to co media szukające sensacji donoszą. Obejrzyj jakiekolwiek wiadomości w TV i na koniec zastanów się co ważnego z nich się dowiedziałeś. Można dojść do ciekawych wniosków i później to szkoda czasu na oglądanie tego szajsu. Nic ważnego najczęściej sensacje i głupie komentarze podsumowujące prowadzącego "dziennikarza" tak żebyś czegoś innego nie pomyślał
MYŚLMY samodzielnie
wolny człowiek / 83.27.23.* / 2010-09-29 10:27
Religia może pomóc wychować młodzież. Właśnie od 20 lat wychowuje tą młodzież w szkołach i co?
TOTALNA PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!
ROZDZIELIĆ RELIGIE (WSZYSTKIE) OD PAŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!
Pamiętasz? Co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu i jeszcze jedno: Po czynach ich poznacie - to tyczy się duszpasterzy kościoła katolickiego.
ola29 / 178.36.153.* / 2010-09-29 15:54
Problem w tym, że wielu nie widzi, że można być moralnym nie-katolikiem a już na pewno nie można być moralnym ateistą.
Uczyć zasad i moralności można i trzeba wszędzie (nie tylko na lekcji religii, której nota bene w szkole być nie powinno).
Nie zabijaj, nie kradnij, itp. nie są własnością KK ale niestety o tym wielu zapomina.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 23:10

a
już na pewno nie można być moralnym ateistą.

Można. Ja jestem. Odpisz.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 16:44
Skoro może być tak dobrze z moralami bez kościoła to dlaczego jest tak źle? Oceniając należy wziąć ogół pod uwagę. Zawsze będą ludzie dobrze wychowani i nie zawsze będą katolikami to oczywiste ale to nie znaczy że w programie wychowawczym dla ogółu nie należy mówić o zasadach dobrego wychowania. (pomimo że niektórzy mają to w genach) Z naszymi moralami nie jest tak dobrze aby lepiej być nie mogło , to widać często w wypowiedziach na forach z całą masą jadu. Dziwi mnie ta nagonka na kościół Czemu służy? Przykro mi ale uważam że ta analiza jest płytka Pozdrawiam
w3344 / 145.237.85.* / 2010-09-29 11:03
Oddajmy Cesarzowi wychowanie młodzieży to będą strzelaniny w szkołach, jak w USA (dwa, trzy przypadki rocznie, po 10-12 trupów). Wszystko to będą robić wolni ludzie.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 10:58
Dzieci wychowują rodzice to ich podstawowy obowiązek i to ich porażka lub sukces. To czy rodzice chcą korzystać z pomocy i w jaki sposób podtrzymują autorytet kościoła czy nauczyciela to odpowiedz sobie sam jeśli twój wiek na to pozwala bo nie wiem czy miałeś takie doświadczenia już. Moim zdaniem zagubiliśmy się w tej demokracji i społeczeństwo za to płaci.
Jeśli chodzi o cytaty to wszystko można wytłumaczyć na wiele sposobów w zależności od intencji. Potrzebna jest rozwaga obca najczęściej bardzo młodym ludziom którzy na wszystko mają proste recepty.
Rodzice i dziecko ponoszą porażkę jeśli dziecko nie znajduje właściwego sposobu na życie. A w dalszej konsekwencji koszty ponosi społeczeństwo.
tesa1959 / 2010-09-29 09:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Chętniej mówi się o wpadkach niż o
pozytywnej działalności na co dzień. Dlaczego?

Bo wpadki to sensacja i możliwość potwierdzenia swojego stosunku do Kościoła. Zło lepiej się sprzedaje, dlatego przeważnie ono zajmuje miejsca na pierwszych stronach gazet i w pierwszych słowach programów informacyjnych. Myślę też, że nie ma pomysłu na poprawę sytuacji gospodarczej, więc jest temat zastępczy (już kiedyś tak było). Jak ktoś zechce dokonać aborcji to dokona niezależnie od prawa. Uważam, że ta ustawa jest najbardziej kompromisowa i nie powinno się jej ruszać, a aborcja to sumienie tych, którzy tego dokonują.
Natter / 2010-09-29 09:18 / Tysiącznik na forum
Tych wpadek już jest troche za dużo.A religia w szkołach niech będzie ale bez wliczania stopnia do średniej oceny i na zasadzie całkowitej dobrowolności.Czy dzieci chodzace na reloigie są lepsze ? Znam ze 20 tu byłych uczniów którzy pokończyli szkoły i chodzili na religię .żaden za nich nie chodzi do kościoła na mszę.Wpływ religii na wychowanie młodzieży jest raczej wątpliwy.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 09:34
To prawda że wpływ nauki religii maleje. Ale czy to dobrze że maleje??
Dzięki komu i dlaczego maleje?? Kto i poco umniejsza rolę nauk kościoła? I dokąd zmierza taka działalność może dorośli powinni się zastanowić? Sami nie mając czasu lub wiedzy o wychowaniu może warto skorzystać z pomocy kościoła?
Na pewno niczego złego w nim nie będą się uczyć.
jasu / 83.15.169.* / 2010-09-29 10:07

Sami nie mając czasu lub
wiedzy o wychowaniu może warto skorzystać z pomocy
kościoła?

Skąd księdza mają czerpać wiedzę o wychowaniu jeśli nie posiadają rodziny na utrzymaniu !!!!
Przekonywujący byłby pastor , który ma rodzinę a przy okazji krzewi również chrześcijańskie wartości.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 23:15

Skąd księdza mają czerpać wiedzę o wychowaniu jeśli nie posiadają rodziny na
utrzymaniu !!!!

Skąd faceci maja czerpać wiedzę o aborcji jeśli nie rodzą dzieci !!!
m-53 / 83.24.54.* / 2010-09-29 14:21
Poszukaj danych.
Zdziwisz się jakie jest zapotrzebowanie na ulokowanie potomstwa w KATOLICKICH (nie protestanckich) szkołach. I to najlepiej przy klasztorach, z internatem i o zaostrzonym reżimie.
Zdziwisz się, kto tam upycha swoje dzieci. Lewicowi politycy, lewaccy celebryci, "liberałowie", Żydzi i Muzułmanie. Komu się tylko uda i kogo na to stać.

Poszukaj danych o szkołach dawniej. Większość nauczycieli była stanu wolnego.
Mieli uczyć matematyki, filozofii, literek i dodawania. Wpoić zasady współżycia społecznego (etyka). A nie uczyć, w podstawówce, naciągania prezerwatywy na ogórek.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 10:23
Po za tym mamy to co mamy i spróbujmy wykorzystać to co jest dostępne. Dyskusje czy lepiej pastor czy pop do niczego nie prowadzą.
A my w pogoni za tanią sensacją niszczymy ogromną wartość którą trudno odbudować. Budujmy remontujmy ale nie niszczmy.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 10:16
To nie chodzi o umiejętności utrzymania rodziny , nie chodzi też o techniki seksualne w pożyciu małżeńskim. Tu chodzi o normy etyczne według który należy żyć by sobie i bliźnim żyło się dobrze.
Jonwarmezjan / 192.198.151.* / 2010-09-29 14:38
w skrocie: tu chodzi o normy, aby nam sie zylo dobrze (czytaj czarnym)
sceptyk / 2010-09-29 23:53 / Tysiącznik na forum
Misiu,
skoro tak źle ci się żyje z czarnymi, to jedź do Arabii Saudyjskiej. Tam skutecznie zwalczyli wszelka czerń z koloratkami. Będziesz prawdziwie wolnym człowiekiem.
Natter / 2010-09-29 16:09 / Tysiącznik na forum
Wracając do demokracji.To dlaczego Komisja Majątkowa nie udostępnia danych ile majątku zostało KK zwrócone ? Jak sie okazuje tego nikt nie wie..Nikt też nie policzył ile ziemi i działek KK otrzymał od Samorzadów w cenie 1-go % wartości.Jeżli cos się robi w tajemnicy to jest to działanie podobne do mafii.gdzie pazerność nie uznaje granic przyzwoitości. Jak tak dalej Państwo będzie pozbywać sie grutów to niedłgo 10 %ziemi bedzie należec do Watykanu.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 23:26

Jak tak dalej Państwo będzie pozbywać sie grutów to
niedłgo 10 %ziemi bedzie należec do Watykanu.

Kiedyś jak czytałem o kolonizacji Księżyca i Marsa, to śmiać mi się chciało. A teraz sobie myślę: O kurde! To jest rozwiązanie!
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 17:15
Ludzie oddawali ziemię kościołowi np w testamencie. Kto daje prawo aby nie uszanować woli zmarłego? Co kościół zrobi z tymi gruntami? Zje? Dlaczego nie mają prawa do odzyskania swojej własności? W TV mówią dużo ale nie wszystko jest prawdziwe i warto się zastanowić.
Funkcjonariusze SB pobierający emerytury (dość wysokie) budzą mniej kontrowersji Zauważyliście?
Natter / 2010-09-29 18:17 / Tysiącznik na forum
Za zabrane majątki kościoł otrzymywał tzw. Fundusz Kościelny to były niemałe pieniądze .No właśnie jak nie zje to poco mu aż tyle.Ziemie zwrócone a Fundusz pozostał.Emerytury owszemzauważyliśmy .Państwo płaci klerowi ZUS i emerytury tak samo jak dla SB nieżle okrojone i słusznie.Pamiętać należy też że Prymas był kiedyś ważniejszy od Króla i też powiększał woje majątki bez testamentu.
ździcho / 77.253.95.* / 2010-09-29 23:19

No właśnie jak nie zje to poco mu aż
tyle.

Zje zje. Potem poprosi o dokładkę ;-)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy