Forum Forum finansoweKonta

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Nikita04 / 2008-03-21 21:07
Jestem posiadaczka konta w banku PKO S.A. Do rachunki otrzymałam kartę debetową VISA. Wypłata w bankomatach własnego banku jest bez prowizji (tak było w banku BPH przed połączeniem się z bankiem PKO S.A.). Wypłacałam z bankomatu banku PKO S.A. 500 zł i pobrano mi prowizję w wysokości 6 zł. Poszłam z tym problemem do banku. Co się okazało. Powiedziano mi, że po połączeniu teraz wypłata gotówki z bankomatów własnego banku w przypadku karty VISA jest obciążona prowizją ! O czym mnie nie poinformowano w liście, który otrzymałam wraz z nową kartą VISA !!! Co jest najlepsze w tym wszystkim !!! W banku znalazłam ulotkę pt. : "Bankomaty w Europie bez prowizji", gdzie zamieszczona jest następująca informacja: "Bezprowizyjne wypłaty dotyczą kart debetowych Banku PKO S.A. : Maestro, Maestro Junior, Maestro OK, Maestro Xelion, Maestro Business, Maestro Business SME, Maestro Politechnika, MaestroMax, Maestro Personal Banking, Maestro Private Banking, Maestro Inwestor, Visa, Visa Młodzieżowa".

Dlaczego więc bank wprowadza SWOICH klientów w błąd !!!
Wyświetlaj:
wera p / 94.40.125.* / 2011-04-05 20:27
PKO S.A. to kłamcy i naciągacze oszukują klientów, nie mówią prawdy, wyciągają od ludzi pieniądze nie informując o stratach jakie można ponieść. Jak najdalej od tego banku!!!!!!
klientpkosa / 94.40.125.* / 2011-02-22 18:49
straty w PKP SA !!! nie informują klientów o zagrożeniach i stratach, jakie można ponieść w tym banku.
krystof www / 94.40.125.* / 2011-02-22 08:36
Straty w P K O S.A.!!! Sprawdź ile straciłeś ze swoich oszczędności w tym banku. Nie daj się oszukać!!!
klientttt / 94.40.125.* / 2011-02-13 23:10
Bank PKO S.A. to najgorszy !!!! Nie informują klientów o ryzyku utraty oszczędności.
simon17 / 91.207.64.* / 2011-08-05 15:22
dokładnie zagadzam sie złodzieje i tyle
krzysztof S / 77.112.109.* / 2011-01-26 20:25
wypłaciłem w ciągu miesiąca 4 razy w sumie około 3 tys w banku PEKAO BP( ponieważ poprostu miałem blisko do BP a nie wiedziałem gdzie jest bankomat SA) - ku mojemu wielkiemu zdziwieniu PEKAO SA ukradł mi z tego powodu 150 zł - od taka drobna prowizja dla PEKAO SA - ludzie to chyba najgorszy bank na świecie - UCIEKAJCIE OD NICH - to są Złodzieje!
yutyiuyri / 178.212.217.* / 2011-11-14 21:01
chyba sam sibie nie słyszysz!!!!!!!!Wypłacasz w bankomatach innych banków, więc płacosz prowizję, nikt cię nie okradł, sam sobie jestes winny!!!!!!!!!!!
do krzysztof s / 89.174.124.* / 2011-02-17 13:15
krzysztof s - ty jesteś jakiś poryty? gościu, masz konto w pekao sa, wybierasz pieniądze w bankomacie pko bp sa i jeszcze masz pretensje, ze prowizje ściągnęli? widzę, ze dostęp do neta się ma, ale sprawdzić na stronie www swojego banku, gdzie jest darmowy bankomat, to już za trudne!
człowieku, jak ty sobie radzisz w życiu?
"ku mojemu wielkiemu zdziwieniu PEKAO SA ukradł mi z tego powodu 150 zł" - nic tobie nie ukradziono, jesteś po prostu ofermą życiową!
w kraju są banki:
pekao sa
pko bp sa
rozróżniaj je człowieku! ich bankomaty nie są wzajemnie darmowe!

jak masz blisko do jakiegoś bankomatu, a nie chce ci się dalej biegać, już za około 3 zl miesięcznie masz konta w bankach, gdzie wszystkie bankomaty są twoje (pisząc dla laika: wypłacasz ze wszystkich bankomatów w kraju za darmo).
dori 7501 / 87.207.72.* / 2011-11-28 22:15
aja tam mam konto szesnascie lat i jestem zadowolona kredyt tez mam i nic mi tam nie naliczyli a umowe kredytowa dostalam odrazu do reki izadnych prowizji po wyplacie zbanokmatu swojego banku nie place a jak mi sie nie chce dalej chodzic to w bankomatach euronetu pobieraja 99 gr pierwsze slysze o czym wy tu piszecie
byly / 83.25.24.* / 2011-01-27 08:44
pelna zgoda-bylem ich vip-em teraz koncze przygode-na koniec zafundowali mi czekanie na resztowke z karty 45 dni?!myslalem ze to tylko taki termin a realnie bedzie to zwyczajowo -no ile trzeba zeby przelac pare groszy?-ale nie,po 2 tyg, kasy nie ma-znaczy ze jak zalozyc konto,dac im to potrafia w minute ale zeby oddac to ooooo....niby normalne dzialanie banku ale tam to takie ostentacyjne ze zygac sie chce,odpowiedzi na pisma jakby klient byl dzieckiem beeeeee.....
Nina 47 / 94.40.125.* / 2010-12-21 21:02
Uważajcie! BANK PKO S.A. to wielka porażka. Naciągają klientów na ogromne straty.
pysia12 / 83.9.21.* / 2011-01-20 19:03
tak to prawda to najgorszy bank mialam podobne problemy .pani przeciągnęła wnioski o kredyt do ostatniej chwili i nie udzielila mi kredytu bo zle wyliczyla zdolnosc kredytowa.ale juz do tego sie nieprzyznala ,mimo to ze jestem ich klientką juz od dawna.TA Pani jest strasznie arogancka ,i mam wrazenie ze jest po znajomosci ,a przeciez jest tyle młodych dobże wykształconych ludzi .[chodzi mi o dobre miasto].niepolecam nikomu tego banku
ulalaulala / 79.139.12.* / 2011-07-14 21:25
jakby ci przyszło kiedykolwiek pracować na takim archaicznym programie jaki jest w PEKAO SA , to podziwiałabyś ludzi, którzy muszą się z tym badziewiem męczyć każdego dnia i świecić przed klientami oczami. Po wielu latach pracy, budowania sobie nieskazitelnej opinii, rzetelnego wykonywania pracy, przychodzi dzień, kiedy trzeba zrobić z siebie pajaca, bo pracodawca uważa, że jego pracownicy i klienci to bezmyślni debile i łykną wszystkie poronione pomysły
G.T / 83.31.136.* / 2010-12-21 15:37
Witam !Ja miałam w pko bp konto firmowe i osobisteZlikwidowałam działalność gospodarczą i chciałam zlikwidować konto i problem robili a prowizje 28z łpobierali chociaż nie robiłam przelewówTylko pani 17 grudnia ładnie mówiła zeby przyjsc 21 bo jej nie bedzie 20 a z datą 17 rozwiąże umowe i jeszcze zwrot dostane a dzisiaj jeszcze musiała z konta osobistego przelać bo do 21, 01.2011 musze miec konio a działalności nie mam od1 listopadaNIGDY WIĘCEJ PKO BP
Witam !Ja miałam w pko bp konto firmowe i osobisteZlikwidowałam działalność gospodarczą i chciałam zlikwidować konto i problem robili a prowizje 28z łpobierali chociaż nie robiłam przelewówTylko pani 17 grudnia ładnie mówiła zeby przyjsc 21 bo jej nie bedzie 20 a z datą 17 rozwiąże umowe i jeszcze zwrot dostane a dzisiaj jeszcze musiała z konta osobistego przelać bo do 21, 01.2011 musze miec konio a działalności nie mam od1 listopadaNIGDY WIĘCEJ PKO BP


Witam !Ja miałam w pko bp konto firmowe i osobisteZlikwidowałam działalność gospodarczą i chciałam zlikwidować konto i problem robili a prowizje 28z łpobierali chociaż nie robiłam przelewówTylko pani 17 grudnia ładnie mówiła zeby przyjsc 21 bo jej nie bedzie 20 a z datą 17 rozwiąże umowe i jeszcze zwrot dostane a dzisiaj jeszcze musiała z konta osobistego przelać bo do 21, 01.2011 musze miec konio a działalności nie mam od1 listopadaNIGDY WIĘCEJ PKO BP
Witam !Ja miałam w pko bp konto firmowe i osobisteZlikwidowałam działalność gospodarczą i chciałam zlikwidować konto i problem robili a prowizje 28z łpobierali chociaż nie robiłam przelewówTylko pani 17 grudnia ładnie mówiła zeby przyjsc 21 bo jej nie bedzie 20 a z datą 17 rozwiąże umowe i jeszcze zwrot dostane a dzisiaj jeszcze musiała z konta osobistego przelać bo do 21, 01.2011 musze miec konio a działalności nie mam od1 listopadaNIGDY WIĘCEJ PKO BP

Gość24.01 / 178.213.63.* / 2011-07-14 14:58
OSZUŚCI Omijajcie bank pko bardzo szerokim łukiem, OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
grz.s. / 79.189.24.* / 2011-07-22 12:56
Ja tez pomału wycofuj e si e ztego banku - mam konto z dzoałno ści i koto osobiste - kiepskie oprocentowania lokat , popbieraja za obsługe karty i za obsługe konta , które opocentowania tez nie ma ...:-))))
obszkuoksana / 94.40.125.* / 2010-12-20 12:21
Ja straciłam w banku pko sa 50% swoich oszczędności.
gepard22 / 62.69.192.* / 2010-12-06 22:06
NIE TYLKO
Bezczelny i arogancki bank w stosunku do swoich stałych klientów.
Od ponad 15 lat posiadam konta w tym banku , nigdy nie brałem żadnych
kredytów.Kilka dni temu zaistniała taka potrzeba więc złożyłem wniosek
o "Pożyczkę ekspresową" gdzie bank deklaruje podjęcie decyzji w dwa dni.
Z odmową zwlekano 5 dni do św. Mikołaja-do dzisiaj, a powód-nie brałem
wcześniej żadnych pożyczek !!!!!! Zapewniam wszystkich że posiadam zdolność
kredytową dużo większą niż wymagana a prawie połowa tego kredytu jest na tych kontach w gotówce.
DZIWNE prawda????
Jestem w trakcie likwidacji tych kont oczywiście i ostrzegam wszystkich.
ouioyioyu / 178.212.217.* / 2011-11-14 21:05
jako pracownik PEKAO S.A. zapewniam , że powodem odmowy udzielenia pożyczki ekspresowej nie mógł byc fakt , że nie brałeś dotąd pożyczek... na prawdę bez przesady z tymi bujdamiui
pukjoudtwjs89 / 94.40.125.* / 2010-12-20 12:26
UWAŻAJCIE NA BANK PKO S.A.!!! Ja też słyszałam, że Bank PKO S.A.ma trudności finansowe. Osobiście miałam wielki problem, żeby wybrać swoje pieniądze.
kmio / 178.212.217.* / 2011-11-14 21:10
o to już sensacja..., jakie to były pieniądze?, jeżeli znaczna kwota wypłacana w małym oddziale /filii, to oczywiste, że musi byc zgłoszenie chęć wypłaty dużej kwoty, zdrowy rozsądek to podpowiada, i w ogóle co to za ploty wyssane z palca..
xedwsa / 83.20.147.* / 2011-06-07 23:09
Za to prezesi mają się dobrze.
niezadowolona z PKOBP / 87.205.76.* / 2010-11-16 10:39
Bank PKO BP SA znany jest z tego, że obiecuje "złote góry" jak chce złapać klienta, bo to "produkt". Najgorsze, to ,że obraca naszymi pieniędzmi i chwali się wysokim zyskiem, a bankomatów ma tyle co kot napłakal. Dla przykładu podam , że na osiedlu , którym mieszkam , liczącym 23 tys. mieszkanców jest tylko jeden bankomat (często nieczynny), a jedyny na tym osiedlu oddzial, jest czynny od godz. 11-tej. Inny przykład kpiny z klientów to to, że płaciłam - przelewem przez internet zadłużenie karty kredytowej(też pko bp) i z konta od razu pobrano zadłużenie , a środki dostępne na karcie mialam dopiero za 2 dni !!! Zmieniłam bank na Alior , co polecam i spokój, wszędzie , nawet w Euronetach mogę pobrać bez prowizji, a karta 58 dni kredyt, a nie 55 i nie płace za przelewy.
njackie / 95.40.224.* / 2010-11-19 11:46
ALIOR Bank tez oszukuje swoich klientów i to szczególnie na prowizjach od karty kredytowej właśnie - całą sytuację dokładnie opisałem w innym miejscu na tym forum
w forum, finanse osobiste, banki temat: Jak ALIOR Bank pobiera nienależne prowizje ...
do niezadowolona z PKOBP / 94.42.7.* / 2010-11-16 17:27
niezadowolona z PKOBP, twoja wypowiedz jest bardzo merytoryczna, ponieważ pomyliłaś banki. bank pekao s.a. rożni się nazwa od pko bp s.a. w banku pekao s.a. środki na spłatę karty kredytowej wędrują niecały 1 dzień, o czym mogę zaświadczyć, posiadając w tym banku 2 karty kredytowe. nie wprowadzaj wiec ludzi w błąd. a jak jest w pko bp s.a - a wiec typowo 'polskim' banku - nie wiem ;)
Czeladzianin / 95.160.112.* / 2010-09-22 12:56
Też miałem dziwną sytację z PKO Oddział Czeladź. W pewnym momencie byłem zdziwiony że jako pracownik nie moge obsługiwać swojego konta. Tzn wykonywać opłat, sprawdzać stanu konta itp. Dowiedziałem się że to wszysto mam w ipko ( ciekawe czy jakaś i... tka w banku) rozumie że nie każdy w pracy (tak jak moją żona) nie ma internetu i czasami skorzystanie z własnego konta jest bezwzględne. Co ciekawe nie można obsługiwać swojej rodziny ... ale bezsens. Procedury tego banu są żałosne, i zacofane. Sądze że w nawet czasach neandertalczyków byłyby lepsze banki niż PKO. Obecnie pracownicy oddziału Czeladź są niekompetentni, załatwienie tam czegoś graniczy z cudem. Cóż nic nie pozostaje tylko zlikwidować konto w tym banku i przejść do innego, jak również ostrzec znajomych żeby zastanowili się poważnie nad ofertąPKO.
rena1 / 94.154.19.* / 2014-02-12 13:11
tragizm PKO 2 miesiace rozpatruja moj kredyt wlasnie likwiduje moje konto ide do ING Slaski mam dosc traktuja mnie jak zlodzieja
fghbgftyhgftyh / 178.107.146.* / 2011-10-21 23:22
A w innym banku bedziesz mogl wyczyscic konto zonki bez upowaznienia? To ma dopiero sens...
mkubczak / 195.69.80.* / 2011-04-27 22:21
uwaga PKO SA to wielcy oszuści! Obiecywali przy pobraniu kredytu gwarancję na utratę pracy i po paru miesiącach utraciłem pracę gdzie za gwarancję to dopłacałem do rat. Pojechałem do banku, stwierdzili, że i tak muszę płacić, mimo tego że byłem osobą bezrobotną bo firma padła. Prosiłem o zwłokę trrzech miesięcy, nie było możliwości, w tym czasie trafiłem do windykacji a następnie do Sądu, gdzie wyrok był nakazem spłaty. Probowałem w dziale windykacji wcześniej zanim sprawa trafiła do Sądu przedłużyc o te 3 miesiące lecz pan w windykacji na ul Piotrkowskiej w Łodzi z blizną na twarzy był bardzo niemiły wprost chamski, nie mogę wymienić imienia i nazwiska ale to kawał s.... gdzie po odejśiu od niego wydarł się na cały bank wielokrotnie "ale trzeba płacić !!!!!". uważam że tam pracują ludzie na bardzo niskim poziomie a tłumaczenie im że każdemu noga może się powinąć do nich nie trafia. Najbardziej źle wspominam tego Frankensteina co obsługiwał mnie w dziale windykacji.
IQU / 95.41.252.* / 2010-08-24 00:00
A oto moja historia z bankiem PKO
Pani sporządzająca umowę do Karty Kredytowej zgubiła ją, a po moich interwencjach kartę otrzymałam po sześciu miesiącach. Oczywiście przez 6 miesięcy opłata była naliczana...
Żenada najgorszy bank pod słońcem.

W 2008 roku „wzięłam” kredyt walutowy WŁASNY KĄT HIPOTECZNY. Sytuacja moja jednak diametralnie się zmieniła i w bieżącym roku kredyt ten w całości spłaciłam. Chodź miałam nadzieję, że przeniosę go na inną nieruchomość, dużo bardziej wartościową jednak Panie w moim oddziale stwierdziły, iż nie ma takiej możliwości...

Nie mam pojęcia czy w tym banku obowiązują jakieś standardy w obsłudze Klienta ,ale Panie z placówki w moim mieście stosują wysoce inteligentne rozwiązania, żywcem wzięte z kultowego filmu „Miś”.
Rozumiem, ze w życiu trzeba mieć jakieś wzorce, pytanie dlaczego takie????

Bardzo zależało mi na kwicie mazalnym dla Klienta który kupił ode mnie mieszkanie więc będąc nieopodal banku kilka razy weszłam aby dowiedziec się czy może już jest.
Panie zawsze mnie niemiło zbywały np. będąc o godz. 15:50 otrzymałam informacje od jednej z Pań cytat „mnie już w pracy nie ma” na co zapytałam „a czy ta Pani, za Panią nadal w pracy jest?” niestety obie Panie nawet nie raczyły sprawdzić czy dokument ten jest, a gdy zapytałam jak długo czeka się na kwit Panie odesłały mnie do umowy abym tam sprawdziła termin.
W umowie oczywiście terminu takiego nie ma, a Klient który kupił ode mnie mieszkanie, z niecierpliwością na ów dokument oczekuje.

Zatelefonowałam do placówki PKO znajdującej się w Toruniu aby dowiedzieć się czy po 14 dni oczekiwania jest już dla mnie kwit mazalny.
Po pewnym czasie otrzymałam odpowiedź, "jeszcze nie ma"
A kiedy będzie? Nie wiem...
Zapytałam więc kiedy mogę się spodziewać, na co usłyszałam, cytat: „nie mogę z panią rozmawiać bo mam klientów”.
Moje pytanie brzmi.
Czy ja nie jestem klientem?

Pozwoliłam sobie zadzwonić do innej Państwa placówki w Toruniu, gdzie miła Pani poinformowała mnie, iż na ów dokument czeka się do tygodnia...

Sytuacja niepokoi mnie tym bardziej, że podobne zdarzenie miało miejsce, kiedy to czekałam na pismo informujące o wysokości zadłużenia za które zapłaciłam 300zł.
Miałam zostać poinformowana o tym, iż już jest.
Niestety takiej informacji nie otrzymałam.
Kiedy po ponad dwóch tygodniach mój mąż poszedł osobiście do placówki, okazało się po piętnastu minutach szukania, że ów dokument zawieruszył się na parapecie i leży tam od tygodnia...

Po sytuacjach jakie zdarzyły mi się w czasie współpracy z PKO BP, dzisiaj wręcz obawiam się o środki, które posiadam na rachunku tego banku, oby jakaś blond piękność nie nacisneła przypadkiem klawisza Delete będąc na moim koncie...

Do Zarządu PKO BP do przemyślenia...
silala / 79.139.12.* / 2011-07-14 21:35
w genialnym systemie komputerowym tego banku nie tak łatwo cokolwiek wykasować- trzeba przejść kilka plansz, uzyskać podpisy kierownika albo dyrektora
pokrzwdzonty / 94.40.125.* / 2010-12-20 17:13
BANK PKO S.A.oszukuje klientów!!!!!!!! UWAŻAJCIE !!!
Po raz pierwszy trafiłam do tego banku i bardzo tego żałuję. Panie w okienkach nie mówią prawdy. Co innego mówią a co innego dają do podpisania, trzeba bardzo uważnie czytać co się podpisuje, bo w umowach jest wiele haczyków i można stracić w tym banku wszystkie oszczędności. Mnie nie chciano wypłacić pieniędzy dopóki nie podpiszę, że zapoznałam się z zagrożeniami jakie mogę napotkać w tym banku. Jest to najgorszy bank. NIGDY nie wiadomo czy się odzyska wpłacone tam pieniądze.
anonimowy12 / 91.149.210.* / 2011-04-06 20:05
jak tak narzekacie to nie otwierajcie zadnego konta w jakim kolwiek banku. Bo z tego co czytam na forach internetowych o bankach to kazdy z nich oszukuje
weewr / 188.33.47.* / 2010-08-03 15:17
zobacz tu:

http://dobra-lokata.blogspot.com/
monniek / 79.162.0.* / 2010-04-23 21:54
każdy ma prawo być niezadowolonym, ale przede wszystkim, nauczcie sie ludzie czytać to co podpisujecie, ja zawsze stosuje tą zasadę i wiem co biorę, mam konto w pekao i znam swoje prawa, ale i regulaminy, korzystam świadomie ze swojego konta i jestem zadowolony :p
Panienka nie z okienka / 83.168.106.* / 2010-08-01 21:36
Zapewniam pana,że bedzie pan zadowolony do czasu.Wie pan na ktorej karcie moze pan sprawdzac srodki bez pobierania prowizji?Na płatniczej czy kredytowej?A za wybieranie srodków karta za która pobieraja opłatę?.Nie myli sie to panu czasami?Nie czuje sie pan ogłupiany?Ja siedzac co miesiąc w banku przed Damą czuje sie głupia jak but (bo jak ktos wspomnial używa słów bankowych znanych dla siebie),ale po powrocie do domu stwierdzam,ze to nie ja jestem głupia tylko Dama niekompetentna.
Margareth / 2010-04-27 11:52 / Bywalec forum
Dokładnie trzeba znać swoje prawa, ale czytać też regulamin. Wiele osób tego nie robi, a potem dramat

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: