Forum Forum finansoweKonta

Bank po dwóch latach anulował mi przelew

Bank po dwóch latach anulował mi przelew

399 / 2013-10-15 21:40
Witam.
Mam takie pytanie związane z sytuacją jaka mnie spotkała.
W roku 2011 wykonałem przelew na konto w innym banku w którym mam kartę debetową na kwotę ponad 2000 zł. W zeszłym miesiącu, po czasie 2.5 roku przelew został anulowany. Dostałem informację że przelew był błędny i został anulowany na wniosek banku z którego został zrobiony przelew obciążając moje konto ponownie ponad 2000 zł wraz z odsetkami za ten okres. Od miesiąca staram się otrzymać informację kto zrobił przelew i do kogo pieniądze zostały cofnięte.
Czy bank może zgodnie z prawem anulować taki przelew bez ustaleń ze mną? Ewentualnie ile czasu ma bank na anulowanie takiego przelewu?
Dziękuję z góry za pomoc.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - 399.]
Wyświetlaj:
Sami78 / 2013-10-30 11:43
Czy bank może mi anulować przelewy walutowe wykonywane ekspresowo?
.doradca. / 81.190.52.* / 2013-10-16 00:13
Podejdź do najbliższego radcy prawnego,kancelarii prawnej. Tam Ci fachowo doradzą co następnie uczynić.
xxl synczeK / 94.42.240.* / 2013-10-17 09:19
skoro przelew wyszedł z 1 twojego konta na 2 twoje konto, a teraz pieniądze zostały zabrane, nie wiadomo gdzie, to jeżeli na reklamacje nie uzyskasz informacji, co się stało, raczej proponuje złożenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa (niekorzystne rozporządzenie twoim mieniem). wówczas bez kosztowo oni sprawdza, co się stało,
postępowanie umorzą, a ty będziesz mógł zapoznać się z aktami i zobaczyć, o co tak naprawdę bankowi chodziło. ewentualnie sprawa zainteresuj KNf, ale na nich bym nie liczył, oni nic nie mogą, poza prośbą do banku o wyjaśnienie sytuacji ;)
i kolejne pytanie - co na to wszystko regulamin twojego banku? po dwóch latach? no bez jaj. sprawa do wyjaśnienia...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: