Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Banki centralne ustalą reguły gry dla giełd

Banki centralne ustalą reguły gry dla giełd

Money.pl / 2008-01-07 07:30
Wyświetlaj:
slaw / 2008-01-07 09:32 / Uznany Gracz Giełdowy
witam tak sobie mysle ze my dzisiaj znowy najbardziej na swicie wrażliwi na biede w usa bedziemy .... jacy my troskliwi jestesmy .... jestem dumny z naszych inwestorow

...

needle / 2008-01-07 09:31 / Bez rangi
znów cholercia do roboty trzeba wstawać:-(
stary zdzicho / 83.27.73.* / 2008-01-07 09:31
HWE....czyżby nadszedł ten dzień???
pietroo / 2008-01-07 09:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
z jakim + się otworzyło?
pietroo / 2008-01-07 09:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nieźle, ciekawe jak się skończy?
stary zdzicho / 83.27.73.* / 2008-01-07 09:38
tego nikt nie wie...mam nadzieję za w okolicach 10PLN
Piotreq / 2008-01-07 09:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mi na wszystkim zapowiada sie czerwono :(
master / 2008-01-07 09:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
działa wam rachunek w pko bp ??
tomtay / 2008-01-07 09:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nikomu nie dziala,
w tym dm to taki standard,
albo gratis jak kto woli ...
needle / 2008-01-07 09:36 / Bez rangi
tam najciekawsze to są rachunki bieżące...
...współczuję posiadaczom
tomtay / 2008-01-07 09:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
faktycznie, zawsze mam tam debet,
co za bank jak rany :)


dobrze, ze nie jestem ministrem
od finansow,
doprowadzil bym nas wszystkich
do ruiny ;)
needle / 2008-01-07 10:34 / Bez rangi

faktycznie, zawsze mam tam debet,
co za bank jak rany :)


bravko!
siwy32 / 2008-01-07 09:23 / "Personalny misiu"
witam Wszystkich po długiej przerwie,
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku (hossy życze),

Idzie nowe! Ale czy lepsze?

Ooo widze że mój DPL się nie poddał!

Powodzenia dzisiaj życzę.
anonim_03 / 2008-01-07 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kupiłem WDC, 8% portfela.
ppprzemo / 2008-01-07 09:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Spóźnione życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Przyjemnie jest posłuchać starszych (młodszych?) i stanąć sobie z boku robiąc malutkie DT. Sesje jak poprzednie ani ziębią ani parzą. Kapitał sobie leży na lokacie gotowy do uruchomienia w każdej chwili...

Przyjemnie, bo jak wielokrotnie pisał Warren, nie zamierzam umierać jutro a mój plan to lata :-)

Pozdrowionka dla wszystkich.
P.
ppprzemo / 2008-01-07 09:42 / Uznany Gracz Giełdowy
z boku.
DT przy chwili wolnej. Kilkoma procentami wolnej gotówki.
needle / 2008-01-07 10:36 / Bez rangi
kilkoma to też nie z boku...
...z boku to czysty relaks
jeśli mogę podpowiedzieć to chwilę się wstrzymaj, jakieś odbicie (w sam raz na DT) wkrótce powinno zawitać...
...czy dziś?...nie wykluczam
warren buffet / 2008-01-07 09:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdro :)
maxxxel / 195.140.236.* / 2008-01-07 09:08
Oj Panie Marcinie....
W USA obniżają stopy a efektem jest wzrost oprocentowania kredytów.... ;-ooooo
"wzrost presji inflacyjnej jako konsekwencji wcześniejszych podwyżek oprocentowania za oceanem" - ;-OOOOO
Rany kto rozdaje wam uprawnienia???? Rodzice???
Nie no to jakaś masakra jest!!! Ludziska wyciągajcie pieniądze z funduszy bo to się dla was źle skończy.
Chociaż z drugiej strony jak fundy mają takie opinie jak powyższa to im gorzej, tym będą więcej kupować czyli ceny w górę.
A myślałem że coś wiem o ekonomii a tu taka niespodzianka.
PedroGonzalez / 2008-01-07 09:18 / Uznany Gracz Giełdowy
no pomerdalo Mu sie troche...ale kazdy wie o co chodzi ;) widocznie jak jest hossa to pisza bardziej doswiadczeni "pisarze" a przy turbulencjach narybek rzucaja na wizje ;))
kowal1286 / 2008-01-07 09:02
Żeby to dziś było tak jak to wczoraj ktoś wieścił: tylko pół godzinki na czerwono...
stary zdzicho / 83.27.73.* / 2008-01-07 09:08
rano będzie dobra okazja do zakupów-z godziny na godzinę będziemy rosnąć!!
warren buffet / 2008-01-07 09:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak jak myslalem, z duzej chmury nie ma deszczu. to oznacza ze gramy sami juz na podwórku, bez emerytów zapomnijcie jednak o hossie.
yayurek / 2008-01-07 09:14 / Kompulsywny looser na forum
Ty Warren to mi teraz przypominasz takiego geparda co się czai w trawie do skoku, złapać ofiarę i w nogi, albo taka taktyka lotnicza z pierwszej wojny światowej, atakuj znienacka i natychmiast w nogi niezależnie od efektu ataku...
brydzia / 2008-01-07 08:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na podwyżki w Kompanii Węglowej musi się zgodzić rząd
Puls Biznesu
07.01.2008 05:33

Koncern potrzebuje 600 mln zł na podwyżki dla górników. Kto za to zapłaci? Oczywiście budżet państwa.

3 stycznia w nocy odtrąbiono sukces. Nie będzie strajku generalnego w 16 kopalniach Kompanii Węglowej (KW), największego koncernu górniczego w Europie - pisze "Puls Biznesu".

Zarząd podpisał porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi. Górnicy dostali to, czego żądali. Roczny budżet przeznaczony na wypłaty wzrośnie z 3,4 mld zł do 3,9 mld zł. Przychody spółki wynoszą 8,5 mld zł, tymczasem zadłużenie sięga 4 mld zł, w tym zobowiązania krótkoterminowe 2,4 mld zł, a odroczone do spłaty wobec ZUS 1,4 mld zł.


- Kompania powinna podołać podwyżkom. Takie mamy zapewnienia - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Ekonomiści biją jednak na alarm.

- To podatnicy zapłacą za podwyżki dla górników, ponieważ na wynegocjowane przez zarząd koncernu warunki musi zgodzić się rząd. Zgodnie z ustaleniami Komisji Trójstronnej, płace w 2008 r. w firmach, które korzystają z pomoc publicznej, a do takich należy Kompania Węglowa, mogą wzrosnąć o 6 proc., a związkowcy wywalczyli 14 proc. Teraz ruch należy do rządu - ocenia prof. Andrzej Barczak, członek rady nadzorczej KW.

Co się stanie, jeśli rząd nie wyrazi zgody? Posadę może stracić Grzegorz Pawłaszek, prezes spółki. Istotniejsze jest jednak to, że KW będzie zobowiązana do zwrotu pomocy publicznej. Według Wacława Czerkawskiego, podczas negocjacji nie było mowy o ograniczeniach płacowych wynikających z ustaleń Komisji Trójstronnej.

- To, co podpisał zarząd KW pod pistoletem strajkowym, nie ma nic wspólnego z ekonomią. Strajk jest straszną bronią, boją się go politycy i firmy o słabej kondycji - podkreśla prof. Andrzej Barczak.

14 stycznia rada nadzorcza KW ma się zapoznać z konsekwencjami podwyżek płac dla spółki. 10 stycznia KW będzie potrzebowała około 60 mln zł na jednorazowe wypłaty (po 1100 zł brutto dla pracowników dołowych, 800 zł dla pracowników przeróbki, 600 zł dla pozostałych). Od lutego 62-tysięczna załoga koncernu ma dostać pensje wyższe średnio o 14 proc. Będą one wynosić ponad 5,2 tys. zł brutto.

Prezes KW zapowiadał wcześniej, że część pieniędzy na podwyżki pochodzić będzie z podwyżek cen węgla.

- To m.in. użytkownicy energii zapłacą za podwyżki. Wyższe ceny węgla wejdą w koszty wydobycia i sprzedaży. Wzrost funduszu płac może spowodować, że koncern będzie się finansował zobowiązaniami wobec dostawców, czyli wydłuży terminy ich zapłaty - uważa prof. Wiesław Blaschke z Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

KW już podniosła ceny węgla energetycznego dla niektórych odbiorców, m.in. Południowego Koncernu Energetycznego, o blisko 11 proc. Zapowiada wzrost w kwietniu o blisko 15 proc. dla innych dużych odbiorców, m.in. cementowni.

Koncern może też dostać dodatkową kasę. Zgodnie ze strategią branży przyjętą 31 lipca przez rząd PiS, KW ma otrzymać 416 mln zł dokapitalizowania. Co więcej - może liczyć na dofinansowanie tzw. inwestycji początkowych, czyli przygotowania wydobycia pokładów węgla. Też z budżetu.



Chciałabym być górnikiem w tym kraju i lekarzem

DONEK co ty o d p i e r n i c z a s z
popap / 87.205.221.* / 2008-01-07 09:25
czar już minął?...
warren buffet / 2008-01-07 09:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie chcialabys byc gornikiem, mylisz sie.

za 1500 pod ziemie ? kpina
needle / 2008-01-07 09:42 / Bez rangi
ani za 1500, ani za 3500, a większość pewnie bliżej tej drugiej liczby
Zbyś / 91.150.161.* / 2008-01-07 09:12
Warren czy Ty wiesz na pewno że takie są zarobki czy tylko powtarzasz to co powiedzą górnicy w mediach?
yayurek / 2008-01-07 09:15 / Kompulsywny looser na forum
akurat Warren to zna to z pierwszej ręki
warren buffet / 2008-01-07 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mieszkam koło kopalni, moge na niej pracowac od reki, za 1400 netto to mnie moga w dupe pocałować.

tak, maja i po 3900, ale sztygary, co p****** i bąki zbijają. prezesi ZZ tez p****** i piane biją i maja kase. tylko ten co zjezdza robi krecią robote na całą bande darmozjadów
macjusz1 / 193.111.166.* / 2008-01-07 09:29
???????????? bzdury gadasz, najllepiej wszyscy do sttrajku: górnicy, lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, opiekunki, resocjolizatorzy, analitycy w policji, wszyscy...... a skąd brac pieniądze - skąd. Znam wielu lekarzy i zaden nie wstudzi sie swojego domu (wille) i samochodu (ponizej toyoty i volvo )nie schodzą a pielegniarki za 200-zł za noc prywatengo dyzuru nie pojda bo to za mało. KPINA a tych co strajkuja natychmiast na bruk!!!!
warren buffet / 2008-01-07 09:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie popieram strajku. niech wezma dyrektorom, zwiazkowcom, to sie znajdzie kasa dla gornika. ja jako podatnik tez jestem oburzony.

tylko taka jest prawda. dawac im mozemy bez konca. zlikwidowac siatke prezesow, zastepcow prezesow, kiedywnikow do spraw parzenia kawy itp a kasa sie znajdzie. i to ogromna
needle / 2008-01-07 09:43 / Bez rangi
nie starczy!!!
policz jeszcze raz...
yayurek / 2008-01-07 09:19 / Kompulsywny looser na forum
kiedyś widziałem proporcję pracowników dołowych do tych naddziemnych w Czechach i w Polsce, w Czechach dziwnym zbiegiem okoliczności potrzebują dwa razy mniejszą liczbę nadzorców, prezesów itp, nic dziwnego, że opłaca im się eksploatacja także w kopalniach znacznie uboższych niż te w Polsce
warren buffet / 2008-01-07 09:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowie ci, jest sobie prezesik zwiazku zawodowego, on sobie siedzi w biurze, rączki jak dziewica a 3 z przodu ma.... ja sie pytam za co ? za co ?

sztygary, brygadiery, ino nikomu sie nie chce na przodek isc wydobywac wegla..... bo tam trzeba po pas w wodzie chodzic.... a kto lubi byc mokry
tomtay / 2008-01-07 09:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale przyznasz, ze za mlodu kazdy
chcial byc gornikiem albo strazakiem,
chociaz niektorzy policjantami albo
zlodziejami...

i tym ostatnim sie nawet sprawdzilo..
A mowia, ze marzenia sie nie spelniaja ;)
warren buffet / 2008-01-07 09:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie - moj tata przyjechal na slask i 3 mieszkania mial do wyboru. wtedy to sie zylo opowiadał.

teraz te gomułkowskie mieszkanie ponoc jest warte 250 000..... ludzie sa nienormalni. placic za azbest 250 000 :) ale popytu sie nie rodzi.... sam sie sieje.
Zbyś / 91.150.161.* / 2008-01-07 09:18
ja już dawno mówiłem że kopalnie powinny być sprzedane górnikom za symboliczną złotówkę niech płacą wszystkie zobowiązania i zarabiają ile chcą
warren buffet / 2008-01-07 09:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie po jakims czasie gornik dojdzie tam do tych 1900, tylko ja mu nie zazdroszcze
mr geko / 77.112.10.* / 2008-01-07 08:56

Z jednej strony wzrost presji inflacyjnej jako konsekwencji wcześniejszych podwyżek oprocentowania za oceanem,

a mi się wydawało że inflacja rośnie gdy stopy spadają i ludzie biorą więcej kredytów,
muszę sie jeszcze wiele nauczyć =)
tafcik-real / 2008-01-07 08:59 / portfel / Gracz Giełdowy
musiałbyś mieć uprawnienia żeby to zrozumieć
needle / 2008-01-07 09:45 / Bez rangi
musiałby być UGG conajmniej;-)
brydzia / 2008-01-07 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
to dla tych co tam nisko piszą że w Azji było OK



W Azji spadki po danych z USA, Topix najniżej od dwóch lat

07.01.2008 08:41
Czytaj komentarze(0)
Azjatyckie giełdy dopiero w poniedziałek miały szansę zareagować na fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak można było oczekiwać, inicjatywę miała podaż.

Na giełdzie w Tokio trwa wyprzedaż akcji. Na zamknięciu poniedziałkowej sesji Nikkei stracił 1,3 proc., a Topix 1,4 proc. Drugi z indeksów spadł poniżej 1400 pkt. i ma najniższą wartość od października 2005 roku. W piątek amerykański Departament Pracy poinformował, że gospodarka dodała w grudniu zaledwie 18 tys. miejsc pracy poza rolnictwem. Oczekiwano 70 tys. Rozczarowanie było bardzo duże, widmo recesji spowodowało, że inwestorzy pozbywali się akcji za wszelką cenę. Dow Jones stracił prawie 2 proc., a Nasdaq prawie 4 proc. W Japonii obawy spowolnienia gospodarczego w USA wywołały wyprzedaż akcji eksporterów. Akcje Nintendo, jednego z największych producentów konsol do gier, staniały o ponad 6 proc., najmocniej od sierpnia. O 3,5 proc. zniżkował kurs Komatsu, drugiego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego. Inwestorzy pozbywali się także akji Nippon Steel, producenta stopów używanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Na większości pozostałych azjatyckich rynków nastroje były równie złe. Giełda w Seulu spadła o 1,8 proc., mocniej niż rynek zniżkował kurs Samsunga, największego południowokoreańskiego eksportera. Giełda w Hongkongu spadała krótko przed zamknięciem sesji o prawie 2,5 proc. Największą stratę zanotowała giełda tajwańska, której główny indeks spadł o ponad 4 proc. Tąpnięcie rynku Nasdaq wywołało tam wyprzedaż akcji spółek elektronicznych. O dopuszczalny, 7-proc. dzienny limit spadły notowania AU Optronics, MediaTek i Taiwan Semiconductor Manufacturing. Wbrew nastrojom w regionie potoczyły się tymczasem notowania na giełdzie w Szanghaju, której główny indeks wzrósł w poniedziałek o 0,6 proc.
wojby / 83.3.181.* / 2008-01-07 09:20
hmm
chyba nie mo co bic piany
hang seng chyba spadl tylko 1,25% przynajmniej tak podaja cnbc
chinczycy w shanghaju olewaja sytem
ostatni tydzien wogole nie reaguja na dane z USA
indie na zielono
co do Japoni si eie wypowiadam tam spada non stop
Tajwan i Korea boja sie o swoja produkcje i export wiec tego mozna bylo sie spodziewac
tafcik-real / 2008-01-07 08:54 / portfel / Gracz Giełdowy
Brydziuj, ja nic takiego nie pisałem...
dalej jestem fajny??
krzysiek29 / 2008-01-07 08:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Wall Street przeżyła najgorszy początek stycznia od 1932 r. z powodu danych o bezrobociu, które sygnalizują zbliżającą się recesję - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Na piątkowej sesji Dow Jones stracił 2 proc., a Nasdaq prawie 4 proc. Od początku roku są na minusie już odpowiednio 3,5 i 5,5 proc. Symbolem przeceny był Intel, którego akcje straciły na wartości blisko 9 proc.

Dane Departamentu Pracy USA za grudzień kompletnie rozminęły się z oczekiwaniami analityków.
Wiele danych jest najgorszych od lat. Wskaźnik aktywności przemysłowej PMI po raz ostatni był tak nisko w kwietniu 2003 r. Liczba kupujących domy jest najniższa od ponad dziesięciu lat.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" - coraz więcej analityków wieści, że wzrost PKB w IV kw. był bardzo słaby. Wszyscy czekają na reakcję Fed. Obniżenie stóp może wywołać niekontrolowaną inflację, a jej tłumienie jest trudniejsze niż kiedykolwiek z powodu bardzo wysokich cen ropy - w zeszłym tygodniu cena baryłki osiągnęła rekordowe 100 dol. Z ogromnym napięciem inwestorzy oczekują na czwartkowe wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke.

Kombinacja wysokiej inflacji, stagnacji gospodarczej i bezrobocia grozi stagflacją, czyli bardzo niebezpiecznym zjawiskiem wyniszczającym gospodarkę, którego efektem byłby spadek poziomu życia w USA i kryzys na giełdach.


Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Zielarz / 2008-01-07 08:46 / Uparty Gracz Giełdowy
Podobno podstawowa zasada calkowitego wychodzenia z akcji i znak konca hossy to informacje w prasie i tv i gdzie tylko sie da ze jest hossa. czy jak GW cos takiego pisze to znaczy ze czas na zakupy ?
tafcik-real / 2008-01-07 08:44 / portfel / Gracz Giełdowy
ja już nawet nie czytam co Ty wklejasz, skoro ostatnio sam powiedziałeś że nie wiesz po co to wklejasz bo Cię nie interesuje...
krzysiek29 / 2008-01-07 08:49 / Uznany Gracz Giełdowy
WSZYSTKO CO WKLEJAM TO CZYTAM
tafcik-real / 2008-01-07 08:53 / portfel / Gracz Giełdowy
i znów....
ja nie piszę że nie czytasz...
napisałem że Cię to nie interesuje
krzysiek29 / 2008-01-07 08:54 / Uznany Gracz Giełdowy
jakby mnie nie interesowlo to po co mialbym to wklejac
tafcik-real / 2008-01-07 08:57 / portfel / Gracz Giełdowy
no właśnie....
mam ci przytoczyć Twój cyctat, kiedy o to samo pytałem??
krzysiek29 / 2008-01-07 09:01 / Uznany Gracz Giełdowy
nie musisz domyslam sie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy