Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Banki centralne w centrum uwagi

Banki centralne w centrum uwagi

Money.pl / 2008-01-28 07:21
Komentarze do wiadomości: Banki centralne w centrum uwagi.
Wyświetlaj:
PedroGonzalez / 2008-01-28 08:38 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
patrze i co widze ? Kraj kwitnacej wisni mowi nam wprost: "kamikaze boski wiatr nie ma przebacz" :)
Aureli / 2008-01-28 08:48 / Tysiącznik na forum
Ja licząc niestety na taki scenariusz (wysoce czerwony w tym tygodniu), w piątek wywaliłem kolejne papiery, zostałem tylko ze śmieciami, które może kiedyś coś jeszcze pokażą
voodoo child / 2008-01-28 08:35 / "Slight return"
Macie u siebie widoczne TKO ?? BO umnie piatkowe kursy cały czas
krzysiek29 / 2008-01-28 08:36 / Uznany Gracz Giełdowy
wig 20 -0,44
mwig -0,64
swig -1,04
voodoo child / 2008-01-28 08:37 / "Slight return"
no to znowu coś im sie na giełdzie z******
krzysiek29 / 2008-01-28 08:39 / Uznany Gracz Giełdowy
a co Cie interesuje???
voodoo child / 2008-01-28 08:40 / "Slight return"
a nic tak sie tylko pytam ,
yayurek / 2008-01-28 08:28 / Kompulsywny looser na forum
To akurat nie ja wymyśliłem, tylko widać to na wykresach. Do chwili trzymania standardu złota mieliśmy dosyć jasne długoletnie cykle koniunkturalne. Najpierw wojna zmusiła prawie wszystkich, aby zdecydować o oparciu o złoto, jedynie dolara. Później kolejna wojna i brak możliwości drukowania pustego pieniądza zmusił Janków do odejścia od standardu. Prasy drukarskie ruszyły, kryzysy zaczęto likwidować zalewem papierków. Po pewny czasie wydajność drukarni okazała się niewystarczająca. Rozpoczęła się era pieniądza wirtualnego. Ten także przestał być w formie kart kredytowych wystarczający, rozpoczęto produkcję przeróżnych CDO, FDO, pakietów obligacji komercyjnych, i do tej pory nikt właściwie nie wie, jaka jest tego realna tego wartość, (jeżeli jakakolwiek jest). Idziemy do banku i na zakup IPO dostajemy kilkudziesięciokrotny wirtualny kredyt na zakup wirtualnych papierków firmy, która często także tylko wirtualnie i medialnie cokolwiek produkuje…, ale jest jak jest i siedzimy w tym, chociaż maszyna coś się zacięła, ale spoko wymyślą inną formę niczym nie popartego pieniądza…, ale się wymądrzyłem, a geolog i historyk ze mnie, a nie żaden ekonomista, więc pewnie głupoty napisałem, wstyd mi, naprawdę wstyd
wyspiarzDK / 2008-01-28 08:44 / Leszcz na dnie
z całym szacunkiem yurku, przed erą pieniądza kruszcowego było jeszcze racjonalniej tzw wymiana towar za towar lub usługę, a najfajniej było jeszcze wcześniej, maczuga za towar lub usługę.pozd.
pkaminsk / 2008-01-28 08:37
to miłe co napisałeś, są takie filmiki w internecie nt. pieniądza - edukacyjne i nieco antyglobalistycznie nastrajające - warto zobaczyć jak się tworzy pieniądz z niczego i dobrze na tym zarabia (legalnie)
pkaminsk / 2008-01-28 08:27
"przybyło pesymistów, co jest dobrym sygnałem do zrównoważenia popytu i podaży"
szymon nielogo / 193.201.167.* / 2008-01-28 08:26
witam,
Police nie wykluczaja podwyzki prognoz
Parkiet
osesek / 2008-01-28 07:21 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry. (:
Zdumiewa mnie nieumiejętność kojarzenie drobnych faktów w kompletny obraz. Rzecz dotyczy francuskiego banku Societe Generale. Gdyby bank grał z trendem nie zamykałby pozycji. To pierwszy wniosek. Ale jest też drugi.
Gdyby fachowcy banku byli przekonani, że trend odwróci się na dniach także nie zamykaliby pozycji. Jednak zamknęli. Z tego faktu należy wyciągnąć generaly wniosek.
Fachowcy z banku Societe Generale uznali, że istniejący od połowy października 2007 roku trend spadkowy będzie kontynuowany.
Ciekawi mnie ile jeszcze banków zagrało podobnie jak bank francuski ?

Forum zatraca swój giełdowy charakter i staje się miejscem wymiany kompleksów, inwektyw i prostackiego naganiactwa. Przykre.
h2co / 2008-01-28 08:49 / Bywalec forum
nie mieli prawa postąpić inaczej. magik pootwierał tak duże pozycje które prawnie (w/g przepisów wewnętrznych banku) były niedozwolone. zdanie analityków banku na temat możliwości rozwoju sytuacji na świecie nie miało znaczenia....
dzień dobry all
pkaminsk / 2008-01-28 08:33
myślę że nie mieli wyboru, trzeba było posprzątać po koledze który trochę napaskudził - akurat tego co zrobili bym nie interpretował zbyt ogólnie - zbieg okoliczności i odosobniony przypadek
gekko-n nielogo / 71.35.112.* / 2008-01-28 08:27
Nie hamletyzowal bym :-)
Zawsze byli naganiacze i chamy (tych sie wyploszało z forum dosyc szybko). Wszyscy wiemy kto ma wartosciowe wypowiedzi i dyskutujemy raczej w naszym gronie, o ile moge powiedziec ze np ja dyskutuje (wtracam swoje 3 grosze raz na miesiac) ale czytam codziennie.
chwala tym ktorzy maja swoje opinie, zwlaszcza trafione, i sie nimi dziela.
orzech / 2008-01-28 08:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Oj, przykre to Osesku ale niestety... masz rację.
Prostackie naganiactwo i idiotyczne kłótnie.
Oto Polska właśnie :-(
A2 / 2008-01-28 08:01 / Spekulantka
Skad wiesz jakie mieli zajete pozycje ? Doczytalam , ze
to fundusze tego banku odkupowaly stratne pozycje. Proceder trwal rok , wiec L -ki mogly byc zakupione przy maxach , wiec trudno przypuszczac , ze w krotkim terminie
rynek powroci do tych poziomow.
jacekkk87 / 2008-01-28 08:01 / Bywalec forum
Banki powinny charakteryzowac sie bezpieczenstwem i stabilnoscia, chroniac tym samym kapital. W obecnej sytuacji wszystko sie moze zdarzyc, wiec nie wiem dlaczego uwazasz sie za madrzejszego od specjalistow Banku.
;-) / 83.15.219.* / 2008-01-28 08:08
Bo nie stracił 5 mld !
yayurek / 2008-01-28 08:14 / Kompulsywny looser na forum
a może byłby mądrzejszy gdyby zarobił 5 mld, nawet gdyby póżniej stracił?
;-) / 83.15.219.* / 2008-01-28 08:51
Gdyby zarobił, a potem je stracił to by był mądrzejszy, ale nie był by mądry.
Romi / 2008-01-28 07:27 / portfel / Koci Tata
Witam wszystkich : )
Dzisiaj wstrzymuje zabawe na DT bo nie mam pomysła

A może zamkneli pozycje bo poprostu byli w strachu jak ciułacze u nas z fundów ?
aszulski57 / 2008-01-28 08:12 / Tysiącznik na forum
Strach to obronny odruch zdrowego organizmu.
Dzięki temu odruchowi wiele osób ocaliło życie i pieniądze.
Ja swoje ostatnie aktywa w funduszach wycofałem w pierwszej dekadzie grudnia. Niestety akcji nie sprzedałem - liczyłem na " window dresing" a potem " efekt stycznia " - które przepowiadali analitycy.
aszulski57 / 2008-01-28 08:14 / Tysiącznik na forum
Dziś analitycy przepowiadają odbicie !
Tere fere kuku.
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy