Forum Forum finansoweKredyty

Banki nie doceniają swoich klientów

Banki nie doceniają swoich klientów

Money.pl / 2008-04-20 12:47
Komentarze do wiadomości: Banki nie doceniają swoich klientów.
Wyświetlaj:
mateusz33 / 212.76.37.* / 2008-10-13 12:53
Nie moge sie dokońca zgodzc dlatego ze nie kazdy bank jest taki.Ja bralem kredyt na zakup mieszkanie w eurobanku ,teraz bank wyszedl z propozycja kredytu na budowe domu przy jednoczesnym trzymaniu swojego M do momentu wybudowania domu.To bardzo dogodne wyjscie bo nie musimy biegac i szukac kupców na mieszkanie tylko dzieki tej ofercie spokojnie budowac swój dom.
toper / 83.24.174.* / 2008-05-14 10:47
korzystal juz ktos z tego bankujesz - kupujesz w ing ? czy mozna ten program potraktowac jako argument za otwarciem u nich konta direct, bo zastanawiam sie nad mBankiem a wlasnie iNG.
jackk / 89.77.34.* / 2008-05-19 23:26
zarowno program jak i jakosc swiadczonych przez ing uslug powinny cie przekonac do tego banku.
w bankujesz-kupujesz za transakcje karta i inne usugi bankowe jak np. fundusze inw. otrzymuje sie punkty ktore umozliwiaja pozniej zakup produktow ze sklepu po atrakcyjnych cenach. jest to fajna sprawa bo mozna ponownie spozytkowac obracane pieniadze.
jetson / 83.24.139.* / 2008-05-16 13:55
co do bankujesz-kupujesz to jeszcze nie korzystalem wiec ze naliczyli mi jakies punkty ale nie mialem czasu zobaczyc co z tym mozna zadzialac.
konto direct bardzo wygodna sprawa szczegolnie jako dodatek do oszczednosciowego.
andy3000 / 213.199.195.* / 2008-05-14 10:32
podobnie mbank - pani nie potrafi policzyć procentowej różnicy między kursem kupna a sprzedaży waluty, nie potrafi podać kwoty rzeczywiście spłacanej raty (wyliczają bez różnic kursowych) a na pytanie wg jakiego wzoru są naliczane odsetki zbaraniała i sie spytała po co mi to, a na umowę czekam już 5 tygodni.
miho / 77.253.17.* / 2008-05-12 21:31
zaoferowali 8% na rachunku oszczędzam, ale tylko dla kwot wpłaconych po rozpoczęciu promocji- czyli kazdy kto miał rachunek ze środkami nie jest objety promocją. Stałych klientów mają w d.... licząc, że i tak zostaną. To dopiero lukasowa logika.
duch1127 / 2008-05-05 15:14
Doceniają o zgrozo!!

W PKO BP - cytat: "Do tego stałym klientom łatwiej uzyskać kredyt, bo bankowy scoring uwzględnia również ich historię" - czysta kpina!!!!!!!!!!

Wspomniane PKO BP zafundowało mi taką ścieżkę zdrowia przy kredycie mieszkaniowym, że właśnie jestem w trakcie zamykania konta w tym banku. Jako klient z regularnymi wpływami i kontem w PKO BP od 10 lat zostałem potraktowany gorzej niż człowiek z ulicy. Stytuacja powtórzyła się przy podnoszeniu sumy kredytu na wyposażenie mieszakania. Całe szczęście mogłem sobie poradzić w inny sposób, nie potrzebuję łaski Jaśniepaństwa.
Radzę uważajcie też na "ekspertów" z firmy, która to napisała ten artykuł bo zaproponowali mi ten bank jako najszybszy, a kredyt dostałem po 3 misiącach.
primess / 85.89.189.* / 2008-04-24 00:07
Banki? Operatorzy komórkowi wychodza z podobnego założenia. Lepiej mieć nowego klienta, niż dbać o istniejącego!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komentarze do wiadomości "Banki nie doceniają swoich klientów
andowc / 83.30.54.* / 2008-04-20 17:47
Niech się każdy martwi o siebie, będzie lepiej.
Poszkodowany / 83.25.251.* / 2008-04-20 17:29
ING dla propagandy jako pierwszy zaoferował program lojalnościowy ale w stosunku do swoich klientów a zwłszcza kredytobiorców nie jest wcale lojalny, jak ich ma już w "ręku" to dyktuje warunki nie do przyjęcia "stawiając pod ścianą".Proponuje opcje ,które doprowadzają do bankructwa swoich klientów i pod płaszczykiem pomocy doprowadzją do nawet upadku, jeżeli sam sobie nie poradzisz.Co tu mówić o lojalności? Jako tak duży bank ma bardzo słabych analityków ekonomicznych, nie radze na nich liczyć.
jan54 / 83.30.58.* / 2008-05-12 15:54
analityków to oni mają dobrych, ale nie dla klientów. Dla klienta jest analiza taka by była opłacalna dla banku. W ING ostatni raz doradztwo realne miałem 4 lata temu. Teraz byli doradcy są marketingowcani od wciskania produktów wiażących kapitał klienta na przynajmniej trzy lata.
Elendir / 2008-04-20 19:33 / Łowca czarownic

Proponuje opcje ,które doprowadzają do bankructwa swoich klientów i pod płaszczykiem pomocy doprowadzją do nawet upadku, jeżeli sam sobie nie poradzisz.

Mógłbyś podać jakieś szczegóły?
skokowiec / 87.207.113.* / 2008-04-20 14:57
słusznie minionej epoki. Tanio kupić, drożej sprzedać - klasyczny prymityw. Ale dlaczego nie napisano nic o SKOKach ktore od początku istnienia premiują za przynależność do Kasy? I to nie uznaniowo, ale ustawowo.
xwafel / 135.245.72.* / 2008-04-20 14:51
Po pierwsze KAŻDE konto w banku powinno być za darmo. Dobry ruch zrobił mBank, który od niedawna ma praktycznie wszystkie najważniejsze usługi za darmo, dodatkowo daje 5,5% na koncie eMAX plus. Sprawa wygląda tak. Bank zarabia na naszych pieniądzach, które leżą na koncie/depozycie/lokacie 14-16% rocznie, nam dając obecnie około 5% (minus podatek belki, co daje realnie 4,05%). Moim zdaniem WSZYSTKIE banki powinny dawać klientom około 8% (zysk banku wynosiłby 6-8%), wtedy byłoby to uczciwe. Już tłumaczę dlaczego - bank inwestując nasze pieniądze, czy to w kredyty czy w gospodarkę, ponosi ryzyko straty, i za to my "płacimy" bankowi różnicę (obecnie 9-11%). A te tzw. programy lojalnościowe, które obecnie banki nam oferują (jeżeli w ogóle), to śmiech na sali. Pozdrawiam trzeźwo myślących.
staraprawda / 83.243.107.* / 2008-05-04 23:14
W tą samą stronę idzie BZWB - w 15 minut podejmie decyzję o przyznaniu kredytu mieszkaniowego lub nie. A inne banki? Zapytajcie w Millenium ile się czeka. A z xwafelem zgadzam się w kwestii programów lojalnościowych - otóż są przede wszystkim dla firm, które je oferują, nie dla nas...
karambas / 62.181.191.* / 2008-05-05 20:07
O, piętnaście minut to super, to chyba jakiś rekord. W tak krótkim terminie to chyba nawet SKOKi konsumpcyjnego nie udzielają :) A jak z wysokością kredytu ile dają maks?
wojcher / 2008-04-20 20:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cytat]
banki powinny dawać
klientom około 8%

Bank to nie instytucja charytatywna, jak każde przedsiębiorstwo ma zarabiać pieniądze i to jak największe. Dostaniesz tyle na ile bank zostanie zmuszony przez konkurencję (lub ile sam wynegocjujesz). To się nazywa wolny rynek.
Witek01 / 80.51.161.* / 2008-04-20 14:47
O tym ING to są jakieś bzdury, jestem w tym banku od dawna a jeszcze nigdy nie zaproponowali coś taniej niż nowym, nie mówię już o opłatach co roku drożej. Chciałem kredyt na samochód to oprocentowanie zwaliło mnie z nóg, musiałem iść do innego banku, dlatego w najbliższym czasie zmieniam ten bank Kondrata, bo chyba tylko na niego muszę płacić, a od tej reklamy to niedobrze się robi.
Ida25 / 77.113.164.* / 2008-04-20 13:39
Odradzam bank PeKaO oni wogóle nie dbają o stałych klientów, powiem więcej, jesteś stałym klientem to oprocentowanie kredytu dla ciebie jest wyższe niż tego z ulicy.
bank_client / 217.172.252.* / 2008-04-20 23:38
Bank Pekao SA w ogóle nie dba o stałych klientów. Mam u nich konto od 1996! (wtedy jeszcze przed fuzją działali w Łodzi jako PBG). Miałem u nich karty kredtowe (z resztą z najwyższym oprocentowaniem na rynku zaraz po Citi), fundusze inwestycyjnie w Pioneerze, regularne wpływy na rachunek itd. Jednak wniosek o kredyt samochodowy został odrzucony w 2005 ze względu na "niską zdolność kredytową" - gdyż np. limity w kartach kredytowych są przez nich traktowane jako 100 % wykorzystanie karty, posiadane dzieci zwiękaszaja liczbę członków rodziny na utrzymaniu itd. W konkurencyjnym Multibanku dostałem, to o co prosiłem w dwukrotnej wartości bez żadnych problemów. Mam to konto tylko ze względu na kartę Maestro, która się czasami wyjątkowo przydaje np. w Austrii, no i chyba sentyment. Nic poza tym. A opłaty za korzystanie z internetowego Pekao24 należą do jednych z najwyższych (np. autoryzacja smsem to 0,20 PLN od każdego wysłanego przez bank). Program lojalnościowy ZEROWY. Zdecydowanie odrazdam.
t / 83.24.113.* / 2008-04-20 12:47
No niedziwne, skoro stopień "ubankowienia" społeczeństwa jest tak mały. Podobnie było kiedyś z operatorami komórkowymi. Pamiętam, że kiedyś żeby skorzystać z promocji musiałem wypowiedzieć umowę i przyjść jako nowy klient i dopiero wtedy mi przysługiwała. A teraz sami dzwonią żeby przedłużyć umowę.
Jak się rynek nasyci, to wtedy zaczną dbać o klientów.
marvolo / 82.146.248.* / 2008-04-20 22:42
cały czas zdarza się tak, ze bardziej się opłaca rozwiązać umowę i podpisać nową (vide program lojalnościowy dla stałych abonentów w erze i np. se k550i w abonamencie 30zl - za zlotowke dla nowych, kilkaset zlotych dla stalych abonentów).
gadgad / 195.20.110.* / 2008-04-22 14:09
TE artykuły to odgrzewane kotlety!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: