Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Banki odrzucą pomysły KNF na pomoc frankowiczom?

Banki odrzucą pomysły KNF na pomoc frankowiczom?

Wyświetlaj:
ggftr67 / 88.220.105.* / 2015-02-04 09:47
Nasze umowy są naszpikowane ZAKAZANYMI KLAUZULAMI indeskacyjnymi - decyzją Sądu UOKIK. Banki same z siebie umów nie zmienią dlatego dołączajcie się do POZWÓW ZBIOROWYCH - innej metody nie ma.
WQ1 / 144.36.120.* / 2015-02-04 09:42
Niech ktoś mi wyjasni czemu mam pokrywać połowe +1% przyszłej straty banków? Dodatkowo dopłacając do kredyty w PLN?

Przykładowo u mnie różnica w kursie wynosi 180 000 i połowe miałbym oddać. Czemu nikomu (KNF, NBP) nie zależy na wyjaśnieniu na czym polega strata banków.
W moim przypadku bank zarobil ok 20 000 na wstępie, pożniej 6-7% na spreadzie przez kolejne 7 lat a teraz rzekomo dalej jest stratny:) Paranoja...

Tj kolejne rozwiązanie przygotowane dla banków.
nocóż / 78.10.184.* / 2015-02-04 10:06
przecież banki dokładają do kredytów, wie to każde dziecko.
sdfg23423 / 194.28.248.* / 2015-02-04 09:41
widac KNF szuka roboty w bankach po wyborach, zamiast nakazac wykreslenie z wyroku polskiego sadu klauzul aubzywnych w umowach, mota sie nabijajac wiecej kasy bankom ktore z premedytacja oszukaly i oszukuja polskich obywateli i wyprowadzaja zyski za granice a w polsce zostaje pustka...
ABZ / 185.26.182.* / 2015-02-04 09:09
Propozycja KNF przewalutowania kredytu po kursie obecnym jest absurdalna. To propozycja korzystna nie dla frankowców a dla banków. Ta propozycja poza mnożnikiem obecnego kursu franka, sankcjonuje złodziejski spreed stosowany przez banki już w momencie udzielenia kredytu, oraz spreed w każdej spłacanej racie. Regulator i nadzorca rynku finansowego w Polsce – KNF, „zapomina” o powszechnie stosowanych przez banki klauzulach zakazanych, próbuje układać się ze złodziejem – bankami, kosztem kredytobiorcy. Jest to niedopuszczalne łamanie prawa tym razem przez KNF!!!!!
To pomylenie sprawcy z ofiarą. To, że banki stworzyły cały ten majdan, kredyt w formie opcji walutowych, produkt skrajnie spekulacyjny, w oparciu o sprzeczne z prawem umowy, a następnie wciskały je na wszelki możliwy sposób Polakom, to według rządzących nic nie znaczy.
W każdym normalnym kraju złodziej dawno byłby osądzony i skazany.
Jak widać nie w Polsce, państwie kolesiów z PO i PSL.
ofi_mok / 77.115.54.* / 2015-02-04 10:05
Zgadzam się z panem w całej rozciągłosci!
fot55 / 176.102.183.* / 2015-02-04 08:33
Już ponad 3 tysiące osób skarży zbiorowo bank Millennium o niedozwolone klauzule indeksacyjne w ich umowach o kredyty indeksowane do kursu walut obcych. Sądownie te klauzule zostały uznane za nieważne już kilka lat temu i wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oto one:

poz. 3178 rejestru:
"Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy."

poz. 3179:
"W przypadku kredytu indeksowanego kursem waluty obcej kwota raty spłaty obliczona jest według kursu sprzedaży dewiz, obowiązującego w Banku na podstawie obowiązującej w Banku Tabeli Kursów Walut Obcych z dnia spłaty."

Za kilkaset złotych mają szanse te osoby dochodzić sprawiedliwości na drodze sądowej.
D.S / 31.61.131.* / 2015-02-04 09:55
Ja też się przyłączę do pozwu,to złodzieje na ludziach się dorabiają,jak laik może się znać na podstępnych chwytach banków.Dorabiają sie na szarym człowieku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gahsdas / 46.232.133.* / 2015-02-04 08:06
Ten Pan z KNF opowiada bzdury, jeżeli ktoś załóżmy wziął kredyt we frankach w wysokości 90000 CHF to po załóżmy tych dwóch latach kredyt nie wzrósł mu do 120000 CHF tylko spadł do powiedzmy 76000 CHF - w związku ze spłatą kapitału. Przeliczanie wartości kredytu według wartości chwilowych kursów jest chore i sztuczne. Spłata rat frakowych lepiej wychodzi niż złotowych, bo oprocentowanie kredytów jest dużo niższe niż złotowego - w efekcie największy problem owszem mają kredytobiorcy z lat 2007-2008 ale ich raty kredytu nie różnią się zasadniczo od rat płaconych przez złotówkowiczów, co więcej przez te wszystkie lata mogli spłacić więcej kapitału niż złotówkowcy - złotówkowcy płacili głównie wysokie odsetki, kapitał w niewielkim stopniu.
Dlatego to obecna propozycja KNF jest chora. Owszem podobała mi się gdy mówili o przewalutowaniu kredytów z dnia zaciągnięcia i spłaty różnicy z kredytem złotówkowym, ale to co teraz wymyślili to tylko dalsza propozycja wspomożenia banków, bo przecież żaden bank udzielający kredytu frankowego - nie miała zabezpieczonych tych franków w swoich zasaobach (była to sztuczna kreacja pieniądza), nikt do ręki nie dostał tych franków tylko równowartość w złotych
iokyu / 213.158.221.* / 2015-02-04 07:34
Wciąż mowa o przewalutowaniu po srednim kusie nbp, a nie z dnia uruchomienia kredytu. To się nie opłaca. Ktoś brał 300tys zl, czyli okolo 140tys frankow i po 7 latach splaty ma powiedzmy 120tys frankow. Po srednim kursie nbp to jest obecnie 480tys pln. Roznica 480 - 300 to jest 180tys. Czyli jak dobrze rozumiem, do spłaty pozostałoby 390tyś zł. Czyli wiecej o jakies 30% niz w momencie brania kredytu. To ja wole zostac przy franku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
prawo roztropka / 62.182.213.* / 2015-02-04 07:31
banki w polsce chcialy uczynić z kredytobiorcow dozywotnich niewolnikow /jak niegdyś było to praktykowane w puszczach brazylijskich/.cieszy mnie,że ludzie dostrzegli tą zmore ktora siedzi im na piersiach i dusi.mam nadzieję ,że nie odpuszczą i znów uczynią z bankow instytucje zaufania publicznego.nie użalajmy się nad bankami za nieuczciwość trzeba płacic.
koprolit / 89.78.228.* / 2015-02-04 07:26
Rząd i różne KNFy nie zrobią nigdy żadnego ruchu, który ograniczy zyski banków (wielomiliardowe) chociażby o 1 pln. amen...
jedenzfrajerow / 217.28.153.* / 2015-02-04 06:58
"Dodał, że banki ustanowiły już zasady, które gwarantują, że w najbliższych miesiącach raty kredytów we franku nie będą wyższe niż w przed decyzją SNB o uwolnieniu kursu franka". Panie Prezesie: chyba kończyliśmy inne szkoły i Pan, co stwierdzam z zażenowaniem, nie potrafi liczyć.
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy