Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Banki zarabiają na niewiedzy firm

Banki zarabiają na niewiedzy firm

Money.pl / 2006-12-08 11:46
Komentarze do wiadomości: Banki zarabiają na niewiedzy firm.
Wyświetlaj:
kris_waw / 83.143.40.* / 2006-12-08 15:32
dO TEJ PORY MIAŁEM KONTO W ING BANKU ŚLĄSKIM ZE WZGLĘDU NA BRAK OPŁAT, ALE PROMOCJA SIĘ KOŃCZY BO JEST DO KOŃCA GRUDNIA. WIĘC TRZEBA BĘDZIE WYKORZYSTAĆ BARDZO CENNĄ RADĘ SERWISU MONEY.PL I OTWORZYĆ KONTO PRYWATNE :)
ogrodom1 / 83.12.241.* / 2007-02-06 22:45
w każdej instytucji siedzi jakiś bałwan!Ja prowadze działalność dopiero od listopada 2006 i jestem vatowcem rozliczającym się kwartalnie.UWAGA!! W styczniu dostałem pisemko,że nie złożyłem deklaracji za 1,2 i 3 kwartał,pytanie-po co im te komputery,skoro bałwan nie umie się nimi posługiwać!!!
Tenia / 213.134.160.* / 2006-12-08 20:14
Hej
Jeśli Checsz - załozę Ci konto przez telefon_ osobiste -
koszt 5 zł m-cznie i każdy przelew za 0 zł. Firmowe 12 zł,
przelewy do ZUS i US za 0 zł, pozostałe - 0,50. Podaj jedynie
swój telefon.
Napisz na e-mail, jak ponizej. Pozdrawiam. TPskomentuj
Rex / 83.25.70.* / 2006-12-09 17:11
przestań Tenia już się reklamować!! bo to denerwuje, już wszyscy przeczytali Twoje ogłoszenie kilka razy, to starczy
adam222 / 213.136.237.* / 2006-12-08 17:47
Można otworzyć w mBanku. Prowadzenie jest za darmo. Przelew 1 zł.
Zatorska / 83.3.114.* / 2007-04-29 22:15
zgadzam się
jj2233 / 83.24.93.* / 2006-12-12 00:57
nie polecam tego banku, a wrecz przed nim ostrzegam. Jest to typowy wirtualny sposób kontaktu, obsługi klienta. Załątwiam swoje konto ponad dwa m-ce.Za popełnione błędy przez ban, chcieli mi naliczyć jeszcze dodatkowe koszty, np.za wysłanie dodatkowo kuriera z dokumentami, panuje tam totalny bałagan.Brak kompetetnych ludzi do udzielania odpowiedzi. Ja po interwencji w BRE Banku dopiero uzyskałem telefon do osób zajmująch się raklamacjami i do dyrekcji w Łodzi. Pani na emlinii mają zakaz udzielania takich informacji, jest to totalna bzdura. Same nie mają uprawnień, żeby cokolwiek poprawić, nawet kierownika zmiany nie poproszą, tak są przez kierownictwo zastraszeni. Tam panuje straszny bałagan i wielki horrol. Ja już w ciągu 2 m-cy złożyłem 7 skarg. Jak wyjaśnie uciekam i zmienie bank. Omijajcie ich wielkim kołem. Zobaczcie jak nabierają nas na ofertę kon walutowych. Walutę można przelać na konta np. w EURO ale wypłacić to już tylko w złotówkach, czy to nie kpina i naciąganie, zapewne nie jeden na to się nabierze. Omijajcie takich bankowców z daleka szerokim kołem j23
jj2233 / 83.24.93.* / 2006-12-12 00:56
nie polecam tego banku, a wrecz przed nim ostrzegam. Jest to typowy wirtualny sposób kontaktu, obsługi klienta. Załątwiam swoje konto ponad dwa m-ce.Za popełnione błędy przez ban, chcieli mi naliczyć jeszcze dodatkowe koszty, np.za wysłanie dodatkowo kuriera z dokumentami, panuje tam totalny bałagan.Brak kompetetnych ludzi do udzielania odpowiedzi. Ja po interwencji w BRE Banku dopiero uzyskałem telefon do osób zajmująch się raklamacjami i do dyrekcji w Łodzi. Pani na emlinii mają zakaz udzielania takich informacji, jest to totalna bzdura. Same nie mają uprawnień, żeby cokolwiek poprawić, nawet kierownika zmiany nie poproszą, tak są przez kierownictwo zastraszeni. Tam panuje straszny bałagan i wielki horrol. Ja już w ciągu 2 m-cy złożyłem 7 skarg. Jak wyjaśnie uciekam i zmienie bank. Omijajcie ich wielkim kołem. Zobaczcie jak nabierają nas na ofertę kon walutowych. Walutę można przelać na konta np. w EURO ale wypłacić to już tylko w złotówkach, czy to nie kpina i naciąganie, zapewne nie jeden na to się nabierze. Omijajcie takich bankowców z daleka szerokim kołem j23
gemil / 2006-12-09 13:13 / Góral
Jeszcze lepiej. Mam w m-banku rachunek prywatny i firmowy.Założenie i prowadzenie obu jest bezpłatne .Firmowe mam tylko po to aby wykonywac przelewy do ZUS i US bo są za darmo ( z prywatnego byłyby za opłatą) .Resztę kasy przerzucam na prywatne (przelewy wewnątrz m-banku za darmo) i reszte płatności reguluję z prywatnego - przelewy po 0,50 zł na rachunki w innym banku ( z firmowego byłoby drożej) .Karta do prywatnego za darmo.
A Tenia powyżej niech się buja ze swoją ofertą.
8ka / 83.26.133.* / 2006-12-08 13:09
A co z prawem bankowym, które gdzieś tam mówi,że rachunek osobisty nie powinien być powiązany z działalnością gospodarczą?
wojcher / 2006-12-08 18:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To nie prawo bankowe tylko regulamin banku(ów). Nie sądzę aby się obraziły gdy wykonasz przelew z prywatnego konta. Bo jak powtarzam, zawsze można zmienić bank
elgw / 83.23.75.* / 2006-12-08 17:59
Prawo bankowe w tej kwestii się zmieniło w 2005r. Obecnie korzystać w sprawach biznesowych z konta osobistego może "osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą"
nikolas / 83.18.138.* / 2006-12-08 15:40
a kogo to obchodzi-człowieku ty masz za dużo komplikatoruf:a co z prawem bankowyma co z tym a co z tamtym-wyluzuj.Jedź gdzieś odpocząć bo ci się zagotują krwinki zaraz i oddasz skórę
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2006-12-08 13:58
Prawem bankowym niech zajmują się bankowcy. Mnie interesuje prawo gospodarcze.
I aby uściślić to nie prawo bankowe tylko umowy banków z klientami zawierają taki zapis. Szkoda tylko, że sami go nie respektują tolerujac praktyki jakie opisuję.
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2006-12-08 12:58
Od dawna posiadam dwa konta i omijam zdzierstwo Multibanku, który za właty na swoje konto w ich kasie pobierają characz. Wpłacam więc w innym i wykonuję przelew do Multi. Przelew darmowy.
To taka ciuciubabka ale to nie moje widzimisię tylko zdzierswto banku, który korzystając z moich pieniędzy jeszcze chce mnie łupić characzem za to, że je wpłacam.
ban / 83.168.75.* / 2006-12-08 14:18
Multibank ma darmowe wpłatomaty i tam nie trzeba płacić Haraczu przez samo H
inteligentny / 83.18.138.* / 2006-12-08 15:43
a jak nie ma wpłatomatu to harcz pszes samoH musisz dać ciućmoku jeden
MARCIN30 / 2006-12-08 12:18
Mała uwaga. Jeżeli podamy, że komtem firmowym jest konto prywatne (nizsze opłaty) to jednocześnie musimy opodatkować podatkiem dochodowym wszystkie zyski (odsetki) jakie na tym koncie nam narosną. Może więc powstać sytuacja, że jeżeli na koncie prywatnym mamy zgromadzone duże środki, lokaty, fundusze itp. a zyski od tych dochodów sa widoczne na wyciagach bankowych to bedziemy musieli te zyski opodatkować podatkiem dochodowym ( co najmniej 19%). Przy dużych zyskach może się okazać, że owe 19% jest to więcej niż oszczędnosci z tyt. posiadania konta prywatnego jako konto firmowe. Nie ma co liczyć, że skarbówka odpuści taki konsek.
charmag / 2006-12-08 19:46 / Bywalec forum
czy masz konto firmowe czy prywatne podatek belki sie pobiera! rowniotko 19% od zysku. po co wiec placic za to zeby w nazwie miec napisane "firmowe" ?
giekar / 83.22.58.* / 2006-12-08 17:33
To nie są dobre sposoby : wpłata na konto prywatne i później przelew nakonto firmowe. Można się obudzić z ręka w nocniku kiedy przyjdzie do oceny przez bank zdolności kredytowej. 1. Powiedzą, że robicie taką manipulację chcąc ominąc prowizję bankową - co w tej sytuacji jest źle oceniane. 2. Ograniczacie sobie tym sposoem ocenę zdolności kredytowej - bo co to za zewnętrzna wpłata z własnego konta prywatnego. W bankach "neptki" nie siedzą.
charmag / 2006-12-08 19:56 / Bywalec forum
tu masz racje - zeby wziac kredyt obrotowy trzeba miec rachunek firmowy zasilany wplatami (od nich bank pobiera prowizje) albo przelewamy z konta OBCEGO (nie twoje i nie w tym samym banku). inaczej zdolnosi kredytowej nie masz - nawet jak obracasz gruba kasa .. takie zycie ...
Grzech77 / 195.136.248.* / 2006-12-09 01:00
eee tam- ja tez mam konto firmowe w multibanku. Wplacam kaske na prywatne w millenium, klienci na drugie firmowe w millennium. Nastepnie za free przelewam kase od klientow na prywatne w millennium i za 50gr na firmowe w multi. Jak poprosilem o lini kredytowa w multi to mi zsumowali obroty z firmowego w millennium i multi czyli podwojnie ta sama kase ;). Wcale nie tacy sprytni ci goscie w bankach.
charmag / 2006-12-11 19:13 / Bywalec forum
jednak w kazdym banku inaczej licza - grunt to zeby nie przeplacac za samo konto - a jak widac MOZNA!
Yossa / 160.83.32.* / 2006-12-08 13:06
Moge sie mylic ale autor pisze, że od kiedy wprowadzono podatek belki odsetki na kontach prywatnych są automatycznie obciążane podatkiem od zysku (odsetek) w związku z tym nie ma konieczności płacenia podatku od opodatkowanych pieniędzy (przynajmniej tak to zrozumiałem z artykułu).
Koktajl / 2006-12-08 11:46
Co fakt to fakt, Przytocze wam krótka historie: Moja mama posiada hurtownie sredneij wielkości, Przez 15 lat miałą konto firmowe w Banku BGZ, Przelwe 2,5 zł, prowadzenie konta 200 zł, dostep do internetu 200 zł,wpłata gotówki w oddziale baku aż 2%., srednio roczne koszty utrzymania konta to ok 7 tys zł. Przeniosłem jej konto do innego banku, i otworzyłem jej konto firmowe i prywatne, był to nowy bank w moim miescie wiec łatwo było sie dogadac z pracownikami, Pieniadze wpłącam na konto prywatne a tym samym omijam prowizje 2%,prowadzenie konta firmowego kosztuje 8 zł a przelewy tylko 0,50 gr,.Tak sytacje juz trwa od 2 lat wiec , zaoszczedziłem mojej mamie 14 tys zł akurat ,nie odczuła podwyrzek cen ropy i innych opłat.
sknerca ostatni / 83.18.138.* / 2006-12-08 15:47
a ja mam inaczej i chyba lepiej jak ty bo:mam inteligo privat oraz w mbanku mam jedno privat drugie biznes.Żadne z tych kont nie kosztuje nic za utrzymanie.Robię teraz tak:wpłacam kaskę na inteligo poprzez PKO oddział stacjonarny-nie biorą za to ani centa.Potem z inteligo za 1 pln uzupełniam sobie konto w mbanku i z tamtąd płacę innym a za przelew kasują 0,5 pln jeżeli gdzie indziej jak do mbanku.Z kolei z inteligo robię płatności w obrębie PKO bo to free.I taniej się chyba już nie da.Takie chitrusy w bankach robią.Podobno lukas ma jakies darmowe konto w utrzymaniu i przelewaniu-tegu nie sprawdzałem ale chiba ma.
toten / 81.190.182.* / 2006-12-09 19:54
I po ptakach . Na cwaniactwo Bankierów należy odpowiadać tym samym. Banki zmieniam jak tylko się da. Dla celów firmy mBank + Inteligo wypraktykowanne przez ostatnie 4 lata. Teraz zastanawiam sie nad Kredyt Bankiem????
charmag / 2006-12-08 19:50 / Bywalec forum
ano ma. nawet firmowe ma bezplatne, przejdz i sie dopytaj.
zeby robic przelewy za free potrzebny ci token w lukasie (36zl rocznie-czyli 3 zl mies) ale za to wszystkie przelewy 0.00 zl. no i mozesz sobie wplacac kase rowniez za free :)
Robak^^ / 213.106.168.* / 2006-12-08 16:44
a w citibanku przelewy gratis - a nawet teraz w promocji zagraniczne za free
maciex / 83.9.85.* / 2006-12-08 16:30
robie tak samo tyle ze wplacam na priv do bph przelewam na firmowe bph i potem dalej do mbanku, dzieki temu mam minimalne koszty i obrot do kretytow (jak bede chcial) na trzech kontach:)
nikt byle kto / 83.6.121.* / 2006-12-08 18:08
ma tylko jedno "ale" jeśli prowadzisz pełna ksiegowość to musisz wypłacić sobie zysk (podatek 19-38% w sp. zoo) następnie po przelewie dokonać wprowadzenia srodków własnych do firmy itd
A nie lepiej wynegocjować lepsze warunki z bankiem.
Poza tym jeśli nie masz konta firmowego jestes postrzegany jako firma krzak.
Po co pretensje do banku
do banku / 212.76.33.* / 2006-12-08 15:58
Zdanie Pana Jacka można sobie porównać z innymi przepisami, w tym z umową rachunku z której wynika jakim celom służy r-k osobisty, a jakim r-k firmy. Oj, żeby się ludziska nie oszukali na Panu Jacku.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy