Forum Forum finansoweBanki

bankomat wypłacił za duzo

bankomat wypłacił za duzo

Bobby Peru / 195.187.128.* / 2007-10-04 16:38
Witam
Mam do opisania historyjkę, która mnie spotkała.
Mam konto w banku PEKAO S.A. 24 września wybrałem się do bankomatu tego banku, żeby wypłacić 20 pln. Podchodzę do bankomatu, jest nowy automat błyszczący nowością, wkładam kartę, wstukuje pin, wybieram kwote(20pln), następnie prosze o potwierdzenie, bankomat wypluwa kartę, następnie pieniązki, i tu niespodzianka dostałem 40 pln zamiast 20. Myślę sobie nowy bankomat pewnie zmieniło sie menu i tam gdzie do wyboru było 20 pln jest teraz 40, czekam na potwierdzenie, jest, na wydruku 20 pln, chwila konstrenacji, powtarzam operację, znowu dostałem 40 pln w dwóch dwudziestozłotówkach.

Wydedukowałem, że pewnie ktoś zamienił kasety z banknotami i zamiast kasety z 10 pln włożona została kaseta z 20 pln. Ucieszony z takiego rozwoju sytuacji wróciłem do domu.

Niestety nie jest to puenta historii, w dniu wczorajszym otrzymałem pismo z banku, że dnia tego i tego , bankomat taki to a taki wypłacił mi za duzo pieniążków w związku z tym powołując sie na odpowiedni punkt regulaminu zdjelismy z Pana konta odpowiednią kwotę pieniędzy. Przepraszamy za kłopot itd.
Niby wszystko w porzadku, pieniadze nie były moje, smutne jest jednak to, że bank upomniał się swoje pieniadze w niecałe 2 tygodnie, kiedy w sytuacji odwrotnej, na zwrot pieniędzy niewypłaconych przez bankomat, należy czekać miesiącami.

Hojny bankomat: Warszawa, Al. Jana Pawła II 15
Polecam wszystkim bankomaty PEKAO S.A. pewnie niedługo znowu się pomylą i może wtedy będą tacy wyrozumiali jak:
http://www.bbc.co.uk/polish/worldnews/story/2004/04/040428_england_bankomat.shtml
Wyświetlaj:
saha / 79.163.115.* / 2011-01-11 20:12
A jeżeli bankomat pomylił by się w drugą stronę? wypłacił mniej kasy? wtedy bank zwróci kasę?
aplha / 87.105.148.* / 2007-10-04 20:59
Bank się zawsze o swoje upomni:)
Moję pierwszą myślą też były źle załadowane kasetki - chyba najczęstsza przyczyna tego typu pomyłek.
:/ / 85.219.198.* / 2007-10-06 16:50
tzn. okradłeś kogoś (tu: bank) i uszczęśliwiony tym, że kogoś okradleś wracasz sobie do domu, a tu przychodzi Ci niespodzianka - okradziony chce odzyskać swoją należność. Jak on mógł? Przecież Ty go tylko okredłeś na 40zł!

żałosny jesteś tłuku!
przewodnick / 2007-10-07 02:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zastanów się co piszesz i jak piszesz. Co miał zrobić? Zadzownić na Policję czy może wcisnąć na siłe pieniądze do bankomatu?
markx / 2007-10-07 20:18
" Ucieszony z takiego rozwoju sytuacji wróciłem do domu."
"smutne jest jednak to, że bank upomniał
się swoje pieniadze w niecałe 2 tygodnie, "

Upomnial sie w niecale 2 tygodnie. Nie w 20 minut, 2 godziny, w 2 dni. Co mial zrobic? Zadzwonic do banku? Udac sie do banku? Jak widac nie mogl dojsc przez cale 2 tygodnie.......

A co do faktu, ze w jedna strone to trwa miesiac, a w druga krocej coz........ zycie
npaw / 85.219.185.* / 2007-10-11 11:19
Wszyscy mówią że "przecież okradłem bank, nikomu krzywda się nie stanie". Ale spójrzcie na to z drugiej strony. Skoro były pomieszane kasety z gotówką w bankomacie to "ktoś" to zrobił. Więc wszyscy którzy korzystają z takich okazji nie okradają banku tylko tego "kogoś" kto te kasety ładował. Przecież jak myślicie czy bank jeśli nie odzyska pieniędzy od klienta to wliczy to sobie w straty....Niestety nie gdyz napewno obciąży tego kogoś kto się pomylił (pracownika banku, lub firmy która obsługuje bankomat)
Więc zanim ponownie skporzystasz z takiej okazji pomyśl że zapłaci za ciebie jakiś CZŁOWIEK a nie bank.
wapp / 212.180.168.* / 2011-01-03 21:57
A ponoć za błędy się płaci... czyja to wina, że pracownik źle załadował kasety?
ZENONSAS / 2011-01-08 14:39
Prosta, wręcz banalna sprawa, dzwonisz do banku i informujesz o nieprawidłowości.
uczciwość popłaca tzn zawsze przynosi korzyści jak nie w tym zyciu to w przyszłym he.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: