Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
normalny3 / 80.53.70.* / 2015-08-13 22:05
Dlaczego barany podnoszą głosy , jeżeli nie mają pojęcia o przestępstwie banków przy tworzeniu umów.
Żaden baran nie będzie płacił za frankowiczów to tylko banki muszą za to odpowiedzieć . Każdy przestępca winien ponieść karę a dawać mu nagrodę w postaci miliardowych zysków.Umowy nie zgodne z prawem i konstytucją!!!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-13 22:14
Panie "normalny"..bo chyba nie do końca
Umowa jest umowa, nikt nie bronił panu i panu podobnym żeby taka umowę zabrać i skonsultować się z prawnikiem,i dowiedzieć się o wszystkich możliwych konsekwencjach,zwłaszcza ze nie mowa tu o zakupie długopisu, tylko o umowie wiążącej na kilkadziesiąt lat!!!
trzeba być po prosu nie za zbytnio normalnym żeby tego nie zrobic.
A dlaczego ktokolwiek, czy to rząd, czy bank, czy inni obywatele mają być odpowiedzialni za niedorozwój umysłowy innych obywateli???
spoko1 / 2015-08-13 22:04
Problem hipotecznych kredytów walutowych i tak ulegnie rozwiązaniu !!!.

Wcale w tym wszystkim nie chodzi o kredytobiorców, lecz o wyceny zobowiązań w stosunku do zabezpieczeń oraz bezpieczeństwo depozytariuszy i sprawność działania sektora.
Kredytobiorcy są tylko wygodnym tłem wyborczym.

Nie ma co się gorączkować !!!


Jawi się bardzo ponury obraz polskiej rzeczywistości politycznej i podstawowych organów państwa. Partie polityczne rozgrywają „brudną” grę o WYBORCÓW, doprowadzając do powstania szkodliwych NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH , ”nie zwracając” uwagi na to, jak istotnym jest SEKTOR BANKOWY, dla prawidłowego funkcjonowania PAŃSTWA. Odbywa się to nawet kosztem, SPADKIEM wzrostu PKB w stosunku do PKB nieobciążonym tymi „gierkami” i „nieprzemyślanymi ustawami”. Gdzie w tym wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ i fundamentalna SZCZEROŚĆ. POLSKĘ mamy tylko JEDNĄ i JEDEN NARÓD, a co najważniejsze POLSKA nie jest „własnością” polityków !!!, tylko są oni czasowo osobami uprawnionymi do zarządzania i ustanawiania prawa, aby DZISIEJSZE POKOLENIE, a także PRZYSZŁE POKOLENIA żyły w jak najwyższym możliwym do osiągnięcia DOBROSTANIE, ZDROWOSTANIE !
Gipsykin / 5.172.247.* / 2015-08-13 22:00
Też miałem możliwość wzięcia kredytu w tej walucie ale zarabiam w zł wiec wziąłem w zł. Kolega który ma kredyt we frankach szydził ze mnie a teraz płacze. To był swiadomy wybór więc po grzyba ja mam teraz za jego kredyt płacić. Jak jest głupi niech płaci. Tyczy się to też reszty frankowiczów. Sorry tata też kiedyś wziął kredyt w euro spłacił 20 tyś więcej za auto więc ja też chcę zwrotu bo euro wtedy poszybowało o 1.3 zł. On spłacił ten kredyt bo wiedział co mu grozi a te tłumoki się buntują. Sprzedaj dom, mieszkanie jak głupi byłeś żeby zaciągnąć kredyt we frankach i nie płacz życie jest piękne. Ja nie będę zq ciebie płacił. Dodam tylko że mam kredyt bez dopłaty żeby nie było że ktoś mi to zarzuci.
bum szakalaka / 185.78.148.* / 2015-08-13 22:00
To se SLD i PO zrobiło ustawkę - takie kredyty powyżej 80 procent brali chyba zdesperowani, handlarze którzy szli na całość. Nie sądzę aby przeciętny Polak poszedł va bank :) Tak mi się wydaje bo też bym musiał mieć co najmniej połowę wartości domu czy mieszkania aby wziąć na nie jakikolwiek kredyt. Mam wrażenie, że pomaga się nie tym co trzeba :) - ktoś tu przegiął
czuły Stefan / 81.104.85.* / 2015-08-13 22:13
No to ja chyba byłem zdesperowany. Wziąłem na 100%, z ubezpieczeniem tych brakujących 20%. Zamiast płacić komuś za wynajem, podjąłem decyzję o kupnie własnego mieszkania. Czy to od razu desperacja?
marek3333 / 81.190.147.* / 2015-08-13 21:58
Witamy troli internetowych opłacanych przez lobby bankowe. To nie są kredyty we frankach tylko spekulacyjne kredyty w złotówkach !!!! Trzeba to jasno powiedzieć.
polo471 / 82.204.69.* / 2015-08-13 21:57
Poczekajmy na rozstrzygnięcie sprawy przez ETS!

Nie tylko skorumPOwany polski rząd napisał to ETS-u w tej sprawie, napisali jeszcze Austriacy Francuzi!!!
Jedno jest pewne , że tylko nasz rząd podpowiada jak rozstrzygnąć spór !!!
Wy..ać ludzi bo ucierpi bank, budżet , gospodarka, ..... itd.

Wielcy ekonomiści naszej sceny bankowej mówią o stratach sektora bankowego!
Przez wiele lat banki miały gigantyczne zyski , to jak raz tych zysków nie osiągną to niech firma "matka" dofinansuje swoją placówkę w polsce!!
10 Lat tłustych , a teraz 3 lata chude ( niekoniecznie na stratach - tylko z mniejszym zyskiem) to niech kapitałpopłynie podobnym strumieniem ale w drugą stronę!!!! rozumie się że skoro banki ( zagraniczne instytucje - czy. dalej KLESZCZE)

Kazdy kto ma coś do dodania przeciw frankowcom niech mówi co chce!!!!
Maszyna już ruszyła, a po zachowaniu pana Pietraszkiewicza ( pieska Bankowego lobby) widać , ze zaczyna się robić gorąco koło zadków bankowych prezesów!!!!
Tylko frankowcy mieli na tyle odwagi , żeby stanąć przeciwko silnemu najeżdżcy!!!!
kaka613 / 185.56.211.* / 2015-08-13 21:51
Banksterzy chcą ratować swoje astronomiczne zyski wygenerowane przez wysoki kurs franka.
ihhhaaaaa / 89.72.252.* / 2015-08-13 21:46
Kto ma płacić za Głupotę Frankowiczów ??? Pytam się ???
kriss488 / 87.204.190.* / 2015-08-13 22:04
Swięta racja, jak podpisywali umowę to się na wszystko godzili a teraz mają im coś umorzyć ???? Jak podpisywali i się godzili na warunki to niech teraz płaczą i płacą, kupowali dom na kredyt ? Niech zrobią tak jak w stanach - jak nie mają za co spłącac kredytu bank zabiera i wystawia na licytację. Ciekawe z czego banki odrobią stratę - z głupotę frankowiczów będą płącić wszyscy pozostali - frankowiczom częśc umorzą a nam dopi........
bb9999b / 89.69.117.* / 2015-08-13 21:48
na pewno nie ty ani ja. wiesz kto? nikt nie zaplaci! jedynie banki nie zarobia tyle ile by chcialy!
spoko1 / 2015-08-13 21:51
na pewno - trzeba być ostrożnym, bo nie posiadasz władzy ustawodawczej ???
krylan / 87.204.107.* / 2015-08-13 21:37
No tak jak tzw Frankowicz zaaapier***dal**a od świtu do późnej nocy by "stać" go było na kredyt, to jest stabilna sytuacja i nie trzeba mu pomagać, a tym bardziej go pogrążyć!!!!!!!!!!!
./././././ / 94.209.206.* / 2015-08-13 21:41
Jezeli jestes na tyle durny by brac we frankach, to jestes na tyle durny by byc bezdomnym.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
Jan 111 / 91.240.238.* / 2015-08-13 21:14
Frankowicze mają rację, prędzej czy później sądy będą po ich stronie a wtedy banki zapłacą jeszcze więcej.
Rodak / 88.156.44.* / 2015-08-13 21:09
MNiech sie banki oglądają żeby nie ponieść dodatkowych kosztów.
perten / 188.146.180.* / 2015-08-13 20:58
Banki mają rację, a frankowicze będą płacić za przegrane sprawy.
spoko1 / 2015-08-13 20:51
Problem hipotecznych kredytów walutowych i tak ulegnie rozwiązaniu !!!. Bo wcale w tym wszystkim nie chodzi o kredytobiorców, lecz o wyceny zobowiązań w stosunku do zabezpieczeń oraz bezpieczeństwo depozytariuszy i sprawności działania sektora. Kredytobiorcy są tylko wygodnym tłem wyborczym. Nie ma co się gorączkować !!!

Jawi się bardzo ponury obraz polskiej rzeczywistości politycznej i podstawowych organów państwa. Partie polityczne rozgrywają „brudną” grę o WYBORCÓW, doprowadzając do powstania szkodliwych NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH , ”nie zwracając” uwagi na to, jak istotnym jest SEKTOR BANKOWY, dla prawidłowego funkcjonowania PAŃSTWA. Odbywa się to nawet kosztem, SPADKIEM wzrostu PKB w stosunku do PKB nieobciążonym tymi „gierkami” i „nieprzemyślanymi ustawami”. Gdzie w tym wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ i fundamentalna SZCZEROŚĆ. POLSKĘ mamy tylko JEDNĄ i JEDEN NARÓD, a co najważniejsze POLSKA nie jest „własnością” polityków !!!, tylko są oni czasowo osobami uprawnionymi do zarządzania i ustanawiania prawa, aby DZISIEJSZE POKOLENIE, a także PRZYSZŁE POKOLENIA żyły w jak najwyższym możliwym do osiągnięcia DOBROSTANIE, ZDROWOSTANIE !
eytjde / 95.40.237.* / 2015-08-13 21:03
jak istotnym jest SEKTOR BANKOWY, dla prawidłowego funkcjonowania PAŃSTWA.raczej okradania obywateli i przyczynienia się do spowolnienia rozwoju gospodarczego. w obecnych czasach to nie są banki sprzed 30 lat.
luftgeszeft na pierwszych miejscach listy pod względem dochodu!!!
spoko1 / 2015-08-13 21:10
przed 30 laty działaliśmy w innym systemie, trudno ocenić czy lepszym
polo471 / 82.204.69.* / 2015-08-13 20:40
Drodzy Frankowcy . to co proponuje pan pożal się Boze Pietraszkiewicz to jest ściema i mydlenie oczu!!!

Jakiekolwiek przewalutowanie musi nastąpić po kursie z dnia zaciągania kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ma mowy o dyskryminowaniu ludzi spłacających te kredyty na tych co sobie radzą , lub tych co mają problemy!!!
Nie może być mowy o metrażu , żadne inne kryteria nie wchodza w grę ponieważ są nie konstytucyjne
Wg Konstytucji wszyscy mają takie same prawa!!!!!

Panie Prezydencie nie nakładaj na banki podatku bankowego!! ( nie od razu)
Zacznij tylko od przewalutowania kredytów i ceakaj aż pieniądz wyjdzie na rynek!!!
ruszy się konsumpcja , ludzie zaczną zmieniać swobodnie mieszkania , domy wpadnie do budżetu pieniądz z podatków!!!!

Mam nadzieje że będziesz MOIM - NASZYM PREZYDENTEM!!!!
Owczarniak / 83.28.230.* / 2015-08-13 21:14
Ale pieprzenie. Jak każdy frankowicz:
- nie przeczytałeś tekstu
- jeśli nawet przeczytałeś, nie zrozumiałeś
- jeśli zrozumiałeś to i tak udajesz głupa twierdząc, że napisane tam było co innego
Pietraszkiewicz proponuje rozmowy. Bo nawet ustawa w obecnym kształcie powoduje olbrzymie koszty dla społeczeństwa, a nie banków. A koszty te będą jeszcze większe, jeśli państwo przegra procesy z bankami, na co ma bardzo duże szanse.
Kredyt frankowy jest bardzo korzystnym instrumentem finansowym, ale jak z każdego trzeba umieć korzystać. Przede wszystkim nie przewalutowywać na górce. I może warto najpierw policzyć. Bo rata kredytu złotówkowego nawet po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu może być i tak wyższa niż rata kredytu PLN. le liczenie to też za trudne dla frankowicza
polander / 46.77.124.* / 2015-08-13 20:35
przed uchwaleniem czegokolwiek liczono, że całość przewalutowanie będzie kosztować 27 mld,
teraz - jak przewalutowanie dotyczy 90% różnicy oraz 30% ludzi to przewalutowanie będzie kosztować 22mld.
gdzie tu jakaś matematyka?

czy wolno okraść gościa co ma 3 mercedesy a nie wolno biedaka?
to tak samo ma działać przewalutowanie - niezależnie od zamożności - bo NIKT nie chce być okradany.

Najnowsze wpisy