Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankructwo Grecji coraz bliższe. Co dalej?

Bankructwo Grecji coraz bliższe. Co dalej?

Money.pl / 2012-02-05 09:05
Komentarze do wiadomości: Bankructwo Grecji coraz bliższe. Co dalej?.
Wyświetlaj:
krystek84 / 87.207.145.* / 2012-02-05 20:10
Jaki wplyw bankrutctwo panstwa ma wplyw na obywatela.Czy np. umozy zwyklemu obywatelowi dlug konsumpcyjny w banku?
grau44 / 31.175.119.* / 2012-02-05 13:27
"- Widzisz - zwraca się Salcie do zdumionego Icka = teraz niech on się martwi!"

NO WŁAŚNIE!! Trafiłeś w sedno.

To nie grecy są zakładnikiem Europy, ale na odwrót. To nie jest prosta relacja dłużnik - wierzyciel. To jest skomplikowana relacja pasożyta i żywiciela. Pasożyta - zazwyczaj - można całkiem łatwo się pozbyć z użyciem skalpela. Problem w UE w tym, że pasożyt umiejscowił się w mózgu i ... sami wiecie. Skalpel nadaje się do tego słabo.

Grecja może dodrukowywać euro ile jej się podoba, bo przecież czołgów nikt tam nie pośle. Uderza tym w gospodarki krajów unii monetarnej. W sumie to pryszcz, bo greckie PKB ma śmieszny udział w PKB krajów unii. Ale ... jest to precedens, którego strasznie boją się Niemcy i Francja.

Jakie są zatem możliwe wyjścia:
- powrót do starej waluty Grecji
- wymiana walutowa we wszystkich krajach z wyjątkiem Grecji (w myśl zasady - niech inflacja zżera Greków a nie cały euroland)

Wierzcie mi. Grecy nie muszą robić nic poza dobrą miną.
Rtx / 87.205.201.* / 2012-02-05 14:23

Grecja może dodrukowywać euro ile jej się podoba

No nie wiem.
Jeśli tak to i Polacy mogą sobie wydrukować euro-czy ktoś nam tu przyśle czołgi?
Grecy zostaną prędzej czy później wyrzuceni ze strefy euro.Zrobiono by to już wcześniej tylko zachodnie banki muszą najpierw się na to przygotować.Oczywiście długów nie oddadzą ale chyba już wszyscy się z tym pogodzili.
Czy im będzie lepiej poza strefą?Pewnie zejdą z poziomem życia do poziomu Bułgarów i jakoś będą żyć.
himka / 79.185.230.* / 2012-02-05 13:56
Grecy dobrze robia.Niech sis martwia inni frajerzy /bogatsi/.
echooo / 84.201.221.* / 2012-02-05 11:53
Znaczy się niemcy i francja wyciągnęły to co utopiły i niech się dzieje co chce, a oni poszukają sobie innego osła
grekgrekazapieka / 2.150.32.* / 2012-02-05 11:46
I cóż w tym dziwnego, iż znany z perwersyjnych upodobań grek, korzysta z gołej wypiętej życi?
Lecz jakimż to cudem polak swą jakrze nadwyrężoną temuż wystawia?
misiekwyspiarz / 80.50.131.* / 2012-02-05 09:54
Źli, niedobrzy Gracy, maja takie fajne wyspy i nie chca ich "zreformować".
dawny1 / 89.68.185.* / 2012-02-05 09:05
Żona Icka widzi, że ten siedzi załamany i potwornie się czymś martwi...
- Co ci jest? Czemu jesteś taki załamany - pyta.
- Miałem oddać dzisiaj Goldmanowi sto rubli w złocie, a nie mam - odpowiada zrozpaczony Icek.
Na to Salcie otwiera okno i krzyczy na cały głos w studnię podwórka:
- Goldman! Icek miał ci dziś oddać sto rubli w złocie, ale ci ich nie odda!
- Widzisz - zwraca się Salcie do zdumionego Icka = teraz niech on się martwi!

Najnowsze wpisy