Forum Polityka, aktualnościKraj

Banksterzy pod ostrzałem. Ostrą broń wyciąga rząd, UOKiK i KNF

Banksterzy pod ostrzałem. Ostrą broń wyciąga rząd, UOKiK i KNF

Wyświetlaj:
tex / 5.173.160.* / 2015-07-02 13:05
Witajcie w komunie, gdzie każdy klient to idiota, więc trzeba za niego myśleć i chronić go przed samym sobą ... a lewactwo się cieszy.
Waniek / 2015-07-02 13:16 / Bywalec forum
Państwo nie ma za ciebie myśleć tylko ma cię chronić przed pożyczką na 3000% w ciągu roku. Która to informacja jest zapisana na 334 stronie umowy kredytowej przysłanej 3 tygodnie po tym jak ją podpisałeś w ciemno. Kumasz różnicę?
ja616 / 83.15.198.* / 2015-07-02 13:20
kto Ci karze podpisywać w ciemno. ktoś Cię goni że musisz się spieszyć z czytaniem ? Ludziom po prostu się nie chce i tyle w temacie.
Waniek / 2015-07-02 13:43 / Bywalec forum
Nie chce czy też maja skakać doradcy finansowemu do gardła bo umowę chce zachować? Pozycja dominująca ale z zachowaniem pewnych zasad przyzwoitości powinna obowiązywać w polsce dotychczas nic nie obowiązywało i mieliśmy wymuszenia silniejszego.
asdfghj / 79.110.194.* / 2015-07-02 14:32
A ja się zgadzam z obiema opiniami (Waniek i ja616). Jasne że z pozycji Państwa powinno się roztaczać rozsądną ochronę, jednak nie można dopuścić do całkowitej ucieczki od wszelkiej odpowiedzialności zwykłego Kowalskiego. To już można nazwać 'wylaniem dziecka z kąpielą'. W sumie nawet w artykule jest o tym mowa ("[..]Ten, jak widać jest, nawet większy od tego, jaki firmy z branży finansowej mają przed klientami[..]"). Nie może być tak, że ktoś zupełnie przestaje myśleć samodzielnie - taka osoba nie ma szans w dzisiejszym świecie...
Waniek / 2015-07-02 15:06 / Bywalec forum
Tylko że niestety, ale banki nie stosowały się do zaleceń knf i wciskały ludziom kredyty z niedozwolonymi klauzulami. Jednostronne przekreślenie konsumenta też nic nie dawało bo bank zawsze był i będzie górą. To nie zwalnia od myślenia, ale też nie pozwala na wtopienie w kredyt 300% w ciągu miesiąca(chwilówki) i dla firm są.
asdfghj / 79.110.194.* / 2015-07-02 16:07
W sumie to mam za małe pojęcie o temacie by dyskutować. Jeszcze przez znalezieniem pierwszej pracy uznałem że jedyny rodzaj kredytu jaki jest sens zaciągać to inwestycyjny, potem dodałem sobie jeszcze 'przy znacznym udziale banku w ryzyku'. I jakoś się uchowałem. Nawet pojedyńczego zakupu 'na raty 0%' nie dokonałem. Nie rozumiem więc tych którzy 'brali bo dawali', oczywiście olewając treść...
Joola709 / 46.186.15.* / 2015-07-02 12:59
Czy piszący ten tekst rozumie słowo "produkt"? Produkt to jest coś, co się produkuje, wytwarza (samochód, chleb, ubranie, farba do malowania). Banki niczego NIE PRODUKUJĄ. Co najwyżej mają różne usługi (lokata, kredyt, konto oszczędnościowe itp.).
frankowicz / 109.231.29.* / 2015-07-02 23:19
produkt bankowy tym trudniej zaproponowac - nie dotkniesz go, nie powąchasz, nie zobaczysz - mozesz byc zadowolony dopiero jak zaczniesz z niego korzystac :)
asdfghj / 79.110.194.* / 2015-07-02 14:39
Za Wikipedią: "Produkt (w marketingu) – każdy obiekt rynkowej wymiany oraz wszystko co może być oferowane na rynku. Produktem może być dobro materialne, usługa, miejsce, organizacja bądź idea."
Munio1022 / 95.83.254.* / 2015-07-02 13:04
Tak sie to nazywa-"PRODUKT BANKOWY"-jak swiat dlugi i szeroki-chcesz tego czy nie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KUST / 78.9.79.* / 2015-07-02 12:59
OCZYWIŚCIE ŻE BANKI TO OSZUŚCI JAK MOŻNA UDZIELAĆ KREDYTU np 5000 tys. POBIERAĆ PROWIZJĘ ZA UDZIELENIE KREDYTU ok.600 zł +ODSETKI I NA RĘKĘ OTRZYMUJE KLIENT 4.400 Z ODSETKAMI TAK np. UDZIELA BANK ZACHODNI - KARYGODNE JAK NADZÓR BANKOWY POZWALA NA TAKIE NACIĄGACTWO.............
frankowicz / 109.231.29.* / 2015-07-02 23:21
podaj mi swoj telefon - zadzwonie jutro do Ciebie i poprosze o przelanie mi 5000 zł. Dam Ci w nagrodę dobre słowo za wsparcie bliźniego - se jaja luzie robicie :) za darmo to jak mój ojciec mówi nawet w mordę się nie dostanie :)
gość621 / 83.7.102.* / 2015-07-02 13:21
to sam pożyczaj bez odsetek :) pokaż jaki to jesteś harytatywny kto ci pozyczy kase bez odsetek i bez prowizji
ja612 / 83.15.198.* / 2015-07-02 13:16
prowizja 600 zł za 5 milionów toż to faktycznie tylko zgłosić do nadzoru, że stosują dumping.
babcia nr1 / 80.53.35.* / 2015-07-02 13:05
to idź do pisowskich SKOK-ów albo Vonga bonga po kredyt
KUST / 78.9.79.* / 2015-07-02 12:53
OCZYWIŚCIE ŻE BANKI TO OSZUŚCI JAK MOŻNA UDZIELAĆ KREDYTU np 5000 tys. POBIERAĆ PROWIZJĘ ZA UDZIELENIE KREDYTU ok.600 zł +ODSETKI I NA RĘKĘ OTRZYMUJE KLIENT 4.400 Z ODSETKAMI TAK np. UDZIELA BANK ZACHODNI - KARYGODNE JAK NADZÓR BANKOWY POZWALA NA TAKIE NACIĄGACTWO.............
DANIELA1 / 5.172.247.* / 2015-07-02 12:50
PAMIĘTAM JAK WIELU WYŚMIEWAŁO SIĘ ZE ŚP. ANDRZEJA LEPPERA KIEDY MÓWIŁ NP. ILE JEST SZYNKI W SZYNCE LUB O TAJNYCH WIĘZIENIACH CIA , GDZIE TORTUROWANO WIĘŻNIÓW A KTORYM TO Z PIENIĘDZY POLSKICH PODATNIKÓW WYPŁACONO ODSZKODOWANIA . I CO ? DZISIAJ WYŚMIEWANY JEST PAWEŁ KUKIZ , KTÓRY MOWI O BANGSTERACH I ZEWNĘRTZNYCH WROGACH . I CO ?. TO WSZYSTKO PRAWDA O CZYM ŚWIADCZY DZISIEJSZY ARTYKUŁ ''BANKSTERZY POD OSTRZAŁEM '' KTÓRY TO POTWIERDZA ŻE TAK JEST. PANOWIE MINISTROWIE , URZĘDNICY UOKIK ORAZ KNF ,TEN ŚP.CZOŁWIEK BEZ FAKULTETÓW I MUZYK MÓWILI PRAWDĘ , TYLE ŻE ZA WASZE WYKSZTAŁCENIE PŁACILI WSZYSCY PODATNICY . SZKODA BYŁO CZASU NA WASZE NAUKI, BO WY ZAWSZE BĘDZIECIE TRĄBIĆ W SWOJE TRĄBKI , NIE DBAJĄC O DOBRO SWOICH RODAKÓW . NIE ŻYCZĘ SOBIE , ABY TACY MNIE REPREZENTOWALI.
anizoptera / 195.26.22.* / 2015-07-02 12:49
"Praktyka rynkowa pokazuje, że banki stosują się do naszych rekomendacji, a ubezpieczyciele wytycznych" powiedział pożalsięboże ekspert KNF. Gdyby banki się stosowały do rekomendacji, to nie mielibyśmy tragedii 700tys rodzin oszukanych kredytami frankowymi które zamiast maleć dzięki spłacanym ratom, wciąż rosną!!!!
Te zmiany to zaledwie witka, ot gałązeczka na dupsko banków ochronione grubą skórą i kołdrą z już zrabowanych pieniędzy wywleczonych za granicę!
Karą byłby nakaz oddania polskim rodzinom wszytkich zrabowanych pieniędzy w postaci kredytów frankowych, polisolokat, ubezpieczeń różnej maści wciskanych do kredytów, wysokich marż kredytów złotówkowych i innych niezliczonych banksterskich rabunków.
Zbankrutują? Świetnie - skoro nieuczciwie działają, nie ma dla nich miejsca w Polsce! Wynocha z Polski!
A my drodzy Polacy wycofajmy z banków wszystkie pieniądze i lokaty - wtedy dostaną po dupsku naprawdę!
Ludzie obudźcie się!
Pm582 / 94.251.147.* / 2015-07-02 12:44
PIERWSZYM bankiem do sprawdzenia winien być PKO BP, który zmienia sobie zasady swoich ofert "jak rękawiczki" {oczywiście na mniej dogodne dla "oszczędzających" w tym banku !) W ubiegłym roku "naciągnięto mnie "ofertą "za 0 złotych" za 50,- zł, za utrzymanie numeru posiadanego już w tym banku konta !?} i trzeba przyznać kilka miesięcy nic za utrzymanie konta nie płaciłem. Jednak już od tego roku powiadomiono mnie iż poprzednia UMOWA jest nieważna i już za konto - PŁACĘ, 6,90 zł/ miesięcznie i za każdy przelew, bo muszę zapłacić za kartę kodów !???????? (choć nadal PKO BP - nazywa je "za 0 złotych !)
echo01 / 83.11.101.* / 2015-07-02 15:24
PKO "nazywa je "za 0 złotych " - bo musisz spełnić warunki, o których jest napisane w umowie, na stronie internetowej banku i możesz podejść do doradcy banku. Jak odrobisz tą lekcję to będzieśz mądrzejszy. CZYTAJ ZAWSZE UMOWY, a potem sie wypowiadaj że cię ktoś naciągnął.
Jan Chojnacki / 5.172.247.* / 2015-07-02 12:43
Przestrzegam Wszystkich przed ubezpieczeniami w ALLIANZ POLSKA - Jest to najbardziej oszukańcza firma w Polsce. Polityka ich dokładnie pokrywa się z tym artykułem.
klawisz123 / 109.241.143.* / 2015-07-02 12:43
Tych skur...........syńskich zdzieraczy należałoby raz na zawsze pozamykać.Wszędzie /skrzynki pocztowe ,internet, reklamy telew. słupy ogłoszeniowe ,radio, gazety/ nic tylko pożyczki. Jedni przez drugich przebijają się a każdy z tych bandytów z uśmiechem oferuje najkorzystniejsze warunki. Być może że nowy prezydent coś z tym kures................... zrobi ,bo odchodzącego g. to obchodziło.
konio 208 / 94.72.119.* / 2015-07-02 12:40
banki w polsce to okradanie polaków zgodnie z prawem ustanowionym przez polski parlament z woli polskiego rządu dla zabezpieczenia interesów zagranicznych kapitalistów
Piotrxxxxx / 37.7.230.* / 2015-07-02 12:35
KNF tylko udaje że coś robi . Wystraczy zobaczyć co się dzieję z odszkodowaniami przez oststnie dwa lata . KNF pozwala na okradanie Polaków przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe , BAnki . Rzecznik Ubezpieczonych to powinien zmienić nazwę na rzecznika interesów Towarzyst Ubezpieczeniowych .
antyPO / 93.176.206.* / 2015-07-02 12:32
To PO i PSL dawało przyzwolenie na takie okradanie Polaków przez Banki zagraniczne , dlaczego nie ma Polskich Banków , ktoś dostał kase i sprzedał na dodatek dał przyzwolenie na przekręty ..PO nie POwinno wejść do rządu w przyszłej kadencji trzeba oczyścić te szeregi ...już zabezpieczają się pseudo -ustawami żeby nie można było ich ruszyć za to co zrobili Polakom , więc zabezpiecza się ten kto ma nieczyste sumienie..
wj933 / 83.27.165.* / 2015-07-02 12:30
Może skończy się okradanie ludzi !
efemeryd / 109.241.201.* / 2015-07-02 12:25
Tak to jest jak się wpuszcza przez otwartą granicę hołotę z zachodu do Polski. Tam u siebie nie POdskoczą. Natomiast tutaj obecni rządzący ofiarowali hołocie (wyrzutkom SPOłecznym) za przyzwoleniem
ELDORADO! PO latach, koszt przyciągnięcia zachodniego kapitału okazał się zabójczy dla naszego społeczeństwa. Ale sprzedajna propaganda sukcesu nadal robi swoją robotę, więc doprowadzi niedługo do POwtórki z Grecji. Aż dziw, że nasz naród takie szfindle jeszcze toleruje.
Rocznik / 83.20.87.* / 2015-07-02 12:24
Już dawno powinien być zaostrzony nadzór i kontrola nad bankami i instytucjami finansowymi. KNF podobnie jak PO przespało 8 lat nic nie robiąc a wręcz wspierając banksterów i banki . Zaowocowało to tym ,że ludzie którzy brali kredyty są teraz w bardzo zadłużeni i podobnie jak Grecy mogą stać się niewypłacalni co grozi tragedią dla wszystkich i dla kraju. Pasywna postawa i bierność KNF -u i rządu wobec sytuacji kredytobiorców doprowadziła do tego co teraz jest . KNF wiedziała już kilka lat wcześniej czym są te kredyty a jednak nie informowała społeczeństwa o tym jak też nie zabroniła ich sprzedaży , dopiero po czasie chyba w 2011 r. powstał zakaz ich udzielania. Mam nadzieję ,że rządzący tj. PO lub następny rząd i prezydent Duda zrobią z tym porządek , oby jak najszybciej.

Najnowsze wpisy