Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Barbórka 2015. Nie wszyscy ją dostaną, a dla innych będzie ostatnia

Barbórka 2015. Nie wszyscy ją dostaną, a dla innych będzie ostatnia

Wyświetlaj:
beata332 / 83.238.177.* / 2015-12-04 09:42
nikt nikomu nie zabraniał iść pracować do kopalni łatwo się mówi jak nie trzeba zjeżdzać pod ziemie się czołgać i igrać nie raz z życiem każdy zawód ma plusy i minusy nauczyciele mają wolne wakacje ferie i też im nnie zazdrosze bo nikt mi sie nie zabronił kształcić inni ludzie też dostają premie czternastki takie panie co pracują w przedszkolu też dostają wiec odczepcie się górników oni dostają to z firm a nie z państwa pomyślcie troche ludzie bo zawiść was jest wielka idz pracować do kopalni to sie dowiesz jaka to praca!!!!!!!!!!!!!
GÓRNIK76 / 188.117.141.* / 2015-12-04 09:41
Do E-van !!!!!!!!!!!!!! PiS to nie nasze rządy, nikt nie wyprowadzał nas na ulice !!! Wyszliśmy sami, bo takie były potrzeby,a z wodą spuścić w KLOZET(hajziel) to my możemy ciebie!!! Jeżeli nie masz pojęcia na temat pracy w GÓRNICTWIE to nie pisz bzdur beznadziejny szczurze !!!!!!!
Tadeusz z Pszczyny / 31.174.57.* / 2015-12-04 09:41
Autora powyższego tekstu za brak obiektywizmu i brak aktualnych danych z poszczególnych Spółek Węglowych powinno się odsunąć od pracy dziennikarskiej i na ten czas skierować do pracy w kopalni aby się zapoznał z ciężką pracą pod ziemią przy urobku węgla .
Tekst stronniczy. Pokazujący ciężką pracę górnika w negatywnym obrazie dla całej społeczności zamieszkującej piękny kraj jakim jest Polska.
Z reguły tylko czytam takie artykuły, ale na ten musiałem odpowiedzieć.
Pozdrawiam.
Tadeusz z Pszczyny.
Basia127 / 188.137.36.* / 2015-12-04 10:15
Fakt faktem jest ciężka praca w górnictwie i nie łatwa to trzeba przyznać , trzeba mieć odwagę aby zjechać do ciemnej dziury, ale dlaczego górnik odchodzący na emeryturę w wieku 45 lat po miesiącu na emeryturze idzie do nowej pracy (mając emeryturą sporą bo nie jeden nie zarobi tego pracując) .Jeśli tak naprawdę by się tak ciężko napracował to by chciał odpocząć, nie znam żadnego górnika do 55 lat który dodatkowo nie pracuje, a znam dużo i to czy pracował na wydobywczym czy elektrycznym , nie pracują dlatego że nie mają z czego żyć, odbierając miejsca innym , to wbrew pozorom zdrowi i pełnowartościowi pracownicy, to chyba coś nie tak (tak samo jest z innymi zawodami które mają szybciej emerytury)
Dzidek210 / 178.219.137.* / 2015-12-04 09:39
Przepraszam jeśli kogoś obraziłem ale chodziło mi o takich jak ,,głuchy "i jemu podobnych bo to ludzie którzy albo są bardzo młodzi albo są debilami.
ratio in vino / 5.226.116.* / 2015-12-04 09:38
No to za kilofy i pod dom Prezesa.
1231113 / 95.51.58.* / 2015-12-04 09:37
Ponoć mamy gospodarkę rynkową... Więc jak kopalnie będą przynosić zyski to proszę bardzo- zarabiajcie miliony. Ale skoro jesteście w plecy... Na emerytury też sobie odkładajcie ale sami a nie okradajcie resztę społeczeństwa. A kto to widział jakieś "14" (rok ma chyba 12 miesięcy, co nie?), jakieś "ołówkowe", zwroty za bilety, dopłaty do L4... Autor zapomniał jeszcze, że pracownicy związani z sektorem gazowym też są "górnikami" i też mają podobne przywileje... Choć pewnie żaden z nich kopalni na oczy nie widział. Tak dla sprawiedliwości- praca górników dołowych jest bardzo ciężka. Szczęść Boże i niech Św. Barbara chroni a Skarbek nie straszy.
bystryobserwator / 31.178.14.* / 2015-12-04 09:37
Ciekawe ile lat jeszcze minie, zanim znajdzie się odważny polityk, który zrobi porządek z górniczymi pasożytami.
Niby walczyli przeciwko komunie ale tak naprawdę to walczyli tylko o pełną michę dla siebie - bez liczenia się z resztą społeczeństwa.
Górnicy, którzy strajkiem wymuszają dla siebie nagrody to zwykłe chamy bez honoru i godności.
okradany przez górnictwo / 31.179.98.* / 2015-12-04 09:35
Górnik ma najniższe wykształcenie w kraju, zarabia 2x więcej od innych (za przewalanie kamieni węgielnych z jednej kupy na drugą) , idzie na emeryturę w wieku 45lat. Na emeryturze za nicnierobienie bierze 1milion i 680tysięcy złotych = 35lat do śmierci x 12miesięcy x 4tysiace. Niegórnik bierze 10 razy mniej. I to ma być sprawiedliwe państwo? A kopalniane zaległości w płaceniu składek emerytalnych co chwilę są umarzane.
Niech górnictwo żyje za swoje pieniądze za sprzedany węgiel!!!!!!
W Polsce wytwarzane są dużo bardziej skomplikowane towary i usługi niż węgiel bez terroryzowania podatników strajkami, okupacjami, blokadami dróg i zabierania wspólnych pieniędzy państwowych na swoje indywidualne luksusy.
Anula666 / 77.252.245.* / 2015-12-04 09:35
"Jednocześnie jego praca jest trzykrotnie droższa i blisko sześciokrotnie mniej wydajna. " Za co więc jeszcze te nagrody?? Cały naród utrzymuje Śląsk?? Nie dość, że za węgiel płacimy drogo, to jeszcze im dokładamy na socjal. Chore..... I nie piszcie, że to bardzo ciężka praca, bo to nie sztuka namachać się jak głupi a bez efektów.
głuchy / 87.207.212.* / 2015-12-04 09:34
tak te babórki powinny już przestać 10 lat temu a nie teraz fajnie mieć tyle ale nie takim kosztem z naszych podatków
nikt oprócz górnków nie dostaje tyle kasy a kopalnie cały czas na minusie
OEM 6996 / 109.241.17.* / 2015-12-04 09:34
gornicy nalezy Wam się ta kasa powiem więcej to stanowczo za mało .... a chcą Wam zabierac !!!!!!!!! tak nie może byc !!!!!!! może minimalną Wam zaproponuja !!!!!! NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W WAŁA
Dzidek210 / 178.219.137.* / 2015-12-04 09:33
Ten kto pisze te dolne komentarze albo jest durniem,albo nie zna sytuacji w górnictwie. Jeżeli tak bardzo zazdrości tych pieniędzy to niech podejmie pracę na kopalni i zobaczy jaki to dobrobyt i sielanka. A co do węgla 3 tony dla emerytów to chciałbym go mieć tyle że chyba zachorowałem na oczy bo gonie widzę .
marek286 / 86.192.26.* / 2015-12-04 09:54
Dokładnie tak. Ale z drugiej strony namnożyło się tych związków w branży górniczej bo nie ma co ukrywać, tam gdzie duże pieniądze tam i dużo związków zawodowych. Każdy ciągnie do koryta. Sam pracowałem w kopalni na dole i widziałem jak to działa od strony związkowej. Na mojej kopalni "działało" 7(!!!) związków zawodowych!
yrek 123 / 83.16.240.* / 2015-12-04 09:32
Średnie wynagrodzenie 6700 BRUTTO czary jakieś, jak dodacie do tego 13 / 14 / barbórka + ołówkowe+ deputaty +wczasy pod gruszą i podzielicie przez 12 miesięcy to 10000 może być mało .
i to wszystko za nasze pieniądze . ze stoczniowcami nikt się nie cackał i po 10 latach znowu można zarabiać na stoczniach . tu nie chodzi o miejsca pracy tylko o przywileje związkowców ,bo pracy jest dosyć nie ma bezrobocia i te 95 tys ludzi rynek pracy bardzo szybko wchłonie . ale tak lekkiej pracy i takich przywilejów już nie będzie i o to ta wojna . więc węgiel ze wschodu a tych nierobów do fabryk a związkowców do obozów pracy. tylko czy się ktoś w końcu odważy ?
Misiekrysiek1 / 89.174.251.* / 2015-12-04 09:31
Ja u siebie nie mam ołowkowego, becikowego, sraczkowego i innych bzdetów. Niedługo górnikom, policjalntom, kolejarzom i wszelakiej innej nacji dziwnych zawodów będą płacic za sam fakt chęci pójścia do roboty. Darmozjady. Ryzykowan robota? Po cholerę do niej idziecie. Inni też ryzykuja idąc codziennie do pracy w sklepie, biurze czy budowie. A dodatkó nie dostają. We łbach się poprzewracało górnikom. Przywileje z PRL. Do roboty i tyle. Koniec z dojeniem innych podatników.
wolny / 83.9.17.* / 2015-12-04 09:31
A co na to rządowa solidarność, Duda swoją siedemnastkę odbiera i ma w dudzie moranów górniczych

Najnowsze wpisy