Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Barbórka 2015. Nie wszyscy ją dostaną, a dla innych będzie ostatnia

Barbórka 2015. Nie wszyscy ją dostaną, a dla innych będzie ostatnia

Wyświetlaj:
jan905 / 93.105.209.* / 2015-12-04 13:14
tak sobie wybrali górnicy chcieli kapitalizmu to maja strajkowali beda mieć prywatę jak przed wojną było i będzie super
thsdsb / 155.133.37.* / 2015-12-04 13:07
Jak kopalnie zostały okradzione przez rzad PO-wców
prawda755 / 93.105.42.* / 2015-12-04 12:55
kompletny stek bzdur jak można puplkowac coś takiego
kłamliwe media / 79.124.118.* / 2015-12-04 12:47
Hahaha skąd te dane?!?!?! To jakby porównać średnią krajową która jest wysoka a 80% ludzi na oczy jej na oczy nie widziało. Średnia pensji wynika z wysokich zarobków, dyrektorów, kierowników, prezesów i innych darmozjadów, a przeciętny górnik zarobi sporo poniżej tej kwoty, nie wspominając o firmach. Moje wynagrodzenie to 1600zł!!! Więc skończcie pie....yć głupoty i wciskać kit społeczeństwu! Kłamliwe media!
Tomek270 / 109.197.190.* / 2015-12-04 13:09
1600zł to zarobi ale młody co dopiero zatrudni się na kopalni
SAKIKO / 109.173.155.* / 2015-12-04 12:42
Szkoda mi naszego narodu. Powystrzelajmy się od razu wszyscy nawzajem, sami! Nawet jeśli górnik zarabia tyle ile tu podają (choć wiem, ze to nie prawda), to co wam do tego. Zawiść ludzka nie ma granic, "ja nie mam to inni tez nie będą mieć". Przedszkole. "Zamknijmy wszystkie, kopalnie! Palenie węglem zanieczyszcza środowisko, a górnicy przyczyniają się do dziury budżetowej i zjadają nasze podatki!" Tylko co później z 95 000 bezrobotnych osób?! Co z zawodem nauczyciela, który tez ma wcześniejsza emeryturę i dodatki od przepracowanych lat, a poziom wiedzy naszego społeczeństwa nadal jest na poziomie buractwa? Zamknijmy wszystkie szkoły, bo i tak nie przynoszą określonych skutków! Z resztą jeżeli zarząd nie działa, to nic nie działa i odczepcie się od tych biednych górników fizycznych, którzy wykonują swoją ciężka robotę wg rozporządzeń zarządów!!!!!!!!!! Tak ciężko jest zrozumieć, że w PL robol nie ma wpływu na zarządzanie firma, spółką czy innym badziewiem. On tylko wykonuje polecenia swoich zarządców!
Nikt nikomu nie broni, zostać górnikiem i pracować bez światła słonecznego, kurzu i pyle z przekonaniem, ze sufit może ci się w każdej chwili zawalić na kark.
Oh Polacy, najpierw zacznijcie szanować się sami siebie nawzajem, żeby móc zobaczyć w tym kraju jakakolwiek poprawę.
gornik273 / 91.150.155.* / 2015-12-04 12:40
skladac zyczenia i na kolana warszawiaki i pismaki
AZ45 / 37.248.255.* / 2015-12-04 12:32
na i co gornicy teraz powiecie? Oddajac glosy w wyborach nalezy myslec to nie boli.
wojt46 / 176.32.162.* / 2015-12-04 12:25
Wszyscy mówicie o przywilejach w górnictwie, dodatkach , 14-tkach, Barbórkach itp. Przyjrzyjcie się innym firmom państwowym czy nawet prywatnym, tam również są tzw. PRZYWILEJE tylko inaczej nazwane np premia świąteczna, premia roczna za "dobre wyniki" w pracy, premia wiosenna czy wakcyjna ...DO JASNEJ CHOLERY nie wytykajcie i nie obwiniajcie za wszystko co złe, gdzie brakuje kasy już tak pogrążone przez PRAWIE wszystkich górnictwo. Pozdrawiam serdecznie w dniu mojego świeta cała Brać Górniczą oraz wszystkich uciemiężonych Polaków pracujących po za branżą, nie mających zielonego pojęcia o górnictwie. Szczęść Boże
przynoszącyzyski / 194.120.84.* / 2015-12-04 13:04
Tylko branża przykładowo IT nie przynosi strat w porównaniu do Twojej i do mojej nagrody nie dokładają się podatnicy wrzucający kasę do tej studni bez dna jaką jest polskie górnictwo. Moja premia jest wynikiem wysokich zysków firmy a nie zamierzchłych przywilejow na siłę utrzymywanych przez lizodupnych polityków obawiających się utraty elektoratu.
frek16 / 178.235.194.* / 2015-12-04 12:23
Jak za naprawę górnictwa brali się tacy fachowcu jak onegdaj Paweł Poncyliusz i inni "fachowcy" to i tak dobrze że jeszcze jakieś kopalnie są.
hen445 / 213.108.15.* / 2015-12-04 12:01
Nic dziwnego, że brakuje pieniędzy w jsw, może należy się przyjrzeć na co kadra zarządzająca wydaje ciężkie pieniądze, na doradztwo, szkolenia.
hajer przodowy / 31.63.249.* / 2015-12-04 12:01
Każdy może spróbować i zjechać na dół pofedrować. Ilu w Polce jest krawaciarzy,którzy zarabiają 5 razy tyle co górnik.Nie mogę już czytać o tych bzdurach o zarobkach- jak nie ma sobót w miesiącu to zarabiam w granicach 2800. Czy to jest aż tak duży zarobek? Jak wyjeżdżam na powierzchnię to czasami wyć się chce-ale pracuję i nie narzekam. Zanim poszedłem na kopalnię pracowałem w wielu zakładach i nigdzie się tak nie nacharowałem. Droga wolna- zapraszam na kopalnię i już można pławić się w "luksusach"
jawor22 / 85.14.75.* / 2015-12-04 15:53
nie tak bardzo droga wolna bo przyjec na kpalnie nie ma , ale jak Ci tak zle to dla Ciebie droga wolna nikt nikogo nie zmusza do pracy w kopalni ,na Twoje miejsce sa setki chetnych , kopalnia chyba nie nazeka na brak chetnych do pracy ,za darmo ngdzie nie placa ,trzeba poszukac lzejszej pracy jak tam taka harowka
krawaciarz / 83.7.189.* / 2015-12-04 12:42
Trzeba się było uczyć to byś chodził pod krawatem i zarabiał pięć razy tyle co teraz...
greg111496 / 31.179.198.* / 2015-12-04 13:14
będziecie k**** zarabiać PIS się w końcu za was weźmie!!!!!!!!!!!!!!!!
JAREMA71 / 37.152.19.* / 2015-12-04 11:59
panowie z instytutu co wy podajecie robicie młyn polakom jestem zatrudniony w kghm od 24 lat nigdy niemiałem 7 tys. zatrudniony jestem jako mechanik maszyn na dole z uprawnieniami do obsługi maszyn ciężkich na dole , wiliczacie średnią z ilości zatrudnionych w zakładzie czyli pensje kierowników robót , nadsztygarów,sztygarów, dyrektorów, i dzielicie po równo podajcie stan faktyczny ile zarabia zwykły fizol na dole ja wam mogę podać z fiszką ile , a co do emerytury my pracujemy i w sobote i w niedziele wiem zaraz podacie że nam za to dodatkowo płacą , ale mamy za te dni odciągane składki chorbowe , składke ubezpieczeniową , na zus , i co te dni przepracowane zus nam nie wlicza do emerytury nie mamy przez to wyższej składki emerytalnej ani chorobowej , do emerytury musimy odpracowć wszystkie dni to jest; pobyt w armi , chorobowe, wszystkie szkolenia, bhp, badania okresowe, wszystkie dni które nie są wliczane do dołowych nawet wypadkowe na dole zus nie wlicza dziękuje powodzenia a wszystkim którzy pracują na dole GÓRNICZEGO SZCZĘŚĆ BOŻE NIECH ŚW. BARBARA DA NAM TYLE WYJAZDÓW ILE ZJAZDÓW
Faratis / 188.146.67.* / 2015-12-04 11:58
Jestesmy mocarstwem energetycznym, bo mamy mnostwo wegla. Nasza energetyka powinna w 90% opierac sie na weglu. Jest tylko jeden warunek, musimy rentownie eksploatowac zasoby. Dlaczego kopalnie sa nieretowne? Bo place wysokie powinny byc dla dolowych gornikow i tylko oni sa gornikami. Wprowadzic im ilosci do wydobycia, jak przedstawicielom handlowym budzety do wykonania i od tego uzaleznic premie, trzynastki, barburkii tp. Nikt z administracji gurnictwa nie jest gornikiem i nie moze miec przywilejow. Poza tym zlikwidowac postednikow wegla, niech kopalnia dostarvza do elektrowni i prad bedzie o polowe tanszy. Takie to proste... Ehhhh
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
górnik123456 / 91.224.185.* / 2015-12-04 11:58
Śmiechu warte! 500zł ołówkowego? RACZEJ 190 jeśli spełnisz pewne warunki! a zarobek górnika pod ziemią to około 3000 - 3500zł na rękę!! nie ma premii BHP o której piszecie!! Większość dodatków zlikwidowana, przewozy pracownicze sukcesywnie likwidowane!! Dopłaty do chorobowego? żart, dostajemy 80% jak wszyscy!
Dlaczego nikt nie mówi o przywilejach np. nauczycieli? To z naszych podatków maja dwa miesiące płatnego urlopu! Nagrody dyrektorskie! 13-nastki! Nagrody roczne! Wczasy pod gruszą! Premie na dzień nauczyciela! ETAT 18 GODZIN TYGODNIOWO!!!
Kolejarze - dostają DEPUTAT WĘGLOWY! czemu?
Mundurowi - kolejny przekręt i mnóstwo dodatków!

Wszyscy mówią o dopłatach do górnictwa a nikt nie powie o dziesiątkach różnych podatków które odprowadzają kopalnie! Miliardy złotych rocznie! Oddajemy dużo więcej niż rzekomo się do kopalni dopłaca.

Żyjcie w nieświadomości i zakłamaniu dalej, słuchajcie wszystkich "analityków" i "pseudo specjalistów" którzy tylko krzewią w ludziach zawiść i nienawiść. Gratulacje.

Najnowsze wpisy