Forum Prawo - porady i tematy

Bardzo kosztowna pomyłka

Bardzo kosztowna pomyłka

igaga / 83.28.84.* / 2007-05-17 20:54
Witam wszystkich
Oto mój problem: prowadze slakep spożywczy, do którego zakupiłem kase fiskalną u serwisanta. Firma mi ja zaprogramowała i oddała do użytku. Tymczasem, przy okazji kontroli skarbowej okazało się, że firma źle zaprogramowała kod na alkohol!! zaprogramowała go pod 7%watu tymczasem wiadomo, że ma być 22%!!!
To że będe musiał dopłacić podatek to nic wielkiego, gorzej, że napewno zostane ukarany dodatkowo karą finansową za ten fakt.
Uważam,, że jest to ewidentna wina firmy która zajmuje sie obsługą kasy fiskalnej - samemu nie moge wykonywać w tej kasie żadnych operacji poza raportem dovbowym, więc nie miałem fizycznej możliwości ingerować w funkcje programowania!!
Kontrolerzy zgadzają się ze mną że wina leży po stronie firmy, i radza mi dobrze rozegrać ów fakt. Moje pytanie brzmi jak??
Napewno będe musiał zawieżć kase do przeprogramowania, powinnienem zdaje się wymusic od nich spisanie jakiegoś oświadczenia, czy protokołu (jakiej treści??). Czy moge żądać aby ta firma zapłaciła za kare, którą zostane obciążony??
Proszę o podstawy prawne i ewentualne sugestie.

Najnowsze wpisy