Forum Forum inwestycyjneFundusze

bardzo prosze o pomoc - nie wiem co robic

bardzo prosze o pomoc - nie wiem co robic

maciecki / 217.35.114.* / 2007-08-03 21:46
witam wszystkich. chcialbym sie zapytac o nastepujaca rzecz. jestem wogole na poczatku jakiejkolwiek inwestycji i to co wiem wiem raczej ze sluchu niz z doswiadczenia. slyszalem ze aby najlepiej zarzadzac swoimi funduszami przez internet trzeba otworzyc konto w mbanku, z drugiej strony jednak kilku znajomych poleca mi fundusze arka. jednak sprawdzalem w ofercie mbanku i nie posiada on w "sprzedazy" tychze funduszy. co mam zrobic? czy inwestujac w arke bezposrednio w bzwbk tez bede mial internetowy dostep do moich aktywow i bede mogl bez problemu sie nimi poslugiwac , czy tez moze zrezygnowac z arki i sprobowac czegos z oferty mbanku? jezeli ta druga opcja jest wlasciwsza to poprosilbym o jakiekolwiek pokierowanie. chcialbym zainwestowac na poczatek okolo 30000 z pozniejszymi systematycznymi wplatami i raczej sklanialbym sie do inwestycji na okolo 5 lat i dluzej. i jeszcze jedno czy fundusze aktywnej alokacji sa godne polecenia. dziekuje za kazda pomoc
Wyświetlaj:
sebastian9 / 91.94.49.* / 2007-08-08 17:10
Witam,
Inwestycja w fundusze jest dobrym pomysłem, choć obecnie na temat Arki nie chce sie wypowiadać. Jeśli kupi Pan fundusze w biurze maklerskim czy banku zapłaci Pan podatek od zysków kapitałowych oraz najprawdopodobniej prowizję od nabycia jednostek. Osobiście powiem, że nie lubię za bardzo dzielić się z fiskusem wiec wole mieć 19% w kieszeni. Co do wymienionej przez Pana Arki.... Można ją kupić w banku (z podatkiem) lub przez inne narzędzie, które jest z niego zwolnione. Warto się zastanowić czy nie wybrać rozwiązania posiadającego nie tylko polskie fundusze, zawsze to daje możliwość przeniesienia pieniędzy w razie głębszej korekty w Polsce za granicę. Jeśli ma Pan ochotę to proszę o zostawić mi jakiś kontakt na mailu, być może uda mi się coś Panu podpowiedzieć,
Pozdrawiam
TaS / 2007-08-07 02:10 / Tysiącznik na forum
Dear Mr Maciecki :)

proponuje na start poszerzyc swoja wiedze - poczytaj forum, moze szkola sfi na stronce mBanku :) 30 kafli to taka kasa,ze szkoda nia jak totolotkiem obracac :)

to ktore fundusze sa godne polecenia to pojecie wzgledne, kazdy ma tu swoje typy. Jedni, jak niejaka Afka szaleja za misiami, inni lubia zagranice, inni ochrone kapitału (chyba Jertom:D), a jeszcze inni jada po bandzie w jednym funduszu...

dlatego najwazniejsze jest bys znalazl wlasna droge do inwestowania i bys nie robil tego na oślep.

Proponuje nastepujący kierunek działań:
1. złóż wniosek do mBanku (troche trwa zalatwianie)
2. poczytaj forum
3. poczytaj szkole sfi
4. rozejzyj sie w temacie gieldowym
5. wsadz 90% kapitału w lokatkę
6. 10% eksperymentuj :)

to chyba tyle :)
cortez / 2007-08-07 00:26 / Bywalec forum
a co stoi na przeszkodzie zainwestować część przez mBank, część przez jakieś inne TFI spoza oferty mbanku? W ten sposób możesz dywrsyfikować portfel, a zatem i pomniejszyć ryzyko.
Jak się już upierasz przy arce (różne są zdania na temat tego TFI, ja nie polecam), to zainwestuj tam 5000, a resztę w fundy np. z mbankowej oferty.
Trade / 2007-08-03 23:04 / Bywalec forum
Witam jeżeli chcesz fundusze arki to albo w bz wbk będziesz miał oczywiście dostęp przez internet lub aegon tam będziesz mógł wpłacać w jakie fundusze chcesz.. Zależy czy jesteś skłonny do ryzyka lub wolisz bardziej bezpieczne a zarazem przynoszące mniejszą stopę zwrotu ale w twoim przypadku okres inwestycji to 5 lat lub dłużej to nawet jeżeli wpłacił byś wszystko w jeden fundusz akcji to po 5 latach nawet przy korektach na giełdzie zarobił byś i to naprawdę sporo aktualnie za 5 lat arka przyniosła 473% nikt nie gwarantuje że za kolejne 5 lat będzie taka sama stopa zwrotu ale według mnie 300% jest jak najbardziej realne nawet przy korektach giełdowych. Wszystko zależy od twojego poziomu ryzyka wtedy dopiero można by było powiedzieć w jakie fundusze wpłacić.Pozdro
maciecki / 217.35.114.* / 2007-08-04 02:23
dzieki Trade, a takie mam jeszcze pytanie. czy faktycznie arka czy moze bys polecil cos innego godnego uwagi, czy ladowac calosc we fundusze akcyjne czy jednak urozmaicic jakos portfel np 50% akcje 50% bezpieczny, dzieki
Trade / 2007-08-04 11:48 / Bywalec forum
Jeżeli chodzi o dywersyfikację portfela to jak najbardziej. Zależy jeszcze jakiś stopieńryzyka wybierasz ale przykładowo.

Portfel bezpieczny który jest stabilny a zarazem bezpieczny.
50% arka stabilnego wzrostu jest on liderem wśród funduszy stabilnych
30 arka ochrony kapitału
20% Lukas FIO Subfundusz

Bardziej agresywny
50% Lukas FIO Subfundusz Lukas Dyn
30% arka stabilnego wzrostu
20% fundusz akcji Pioneer Małych i Średnich Spół

agresywny który niesie największe ryzyko ale ryzyko z nim związane może przynieść największą stopę zwrotu oczywiście w dłuższym czasie
80% Pioneer Małych i Średnich Spółl , arka akcji lub nowa arka środkowje i wchodniej europy (brak opłaty dystrybucyjnej)
20% fundusz stabilnego wzrostu arka
maciecki / 217.35.114.* / 2007-08-05 23:31
dzieki raz jeszcze. mam pytanie co to jest fundusz aktywnej alokacji
bartek-99 / 82.114.74.* / 2007-08-04 12:29
tylko Pioneer Małych i Średnich Spółek wstrzymał wpłaty (chyba że coś się zmieniło podczas obecnej korekty). Poza tym należy zwrócić uwagę na opłaty dystrybycyjne w Pioneerze, są dość wysokie podobnie jak w Arce jeśli wpłata jest niższa niż 100 tys. zł.
Podgląd internetowy funduszy arka można mieć tylko w przypadku posiadania rachunku w tym banku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy