Barista szuka pracy!

lubieplackibananowe20 / 2018-03-15 06:51
Dzień dobry,

Mam 8 letnie dośwadczenie jako barista i obecnie poszukuję pracy w jakiejś palarni kawy. Kawa to moja pasja i chciałbym nie zmieniać branży. Obecnie wyprowadziłem się z Warszawy i wróciłem w strony rodzinne stąd też najlepiej jakby to były okolice Lublina.
Wyświetlaj:
lukassyno / 95.160.155.* / 2018-03-19 16:22
Fajnie, że masz taką pasję i chciałbym się rozwijać w kierunku kawy. Palarnie kawy to fajna sprawa, ale na pewno nie jest to miejsce dla tych potrafią odróżnić americane od latte i robią z siebie specjalistów od kawy. :)
suflerrau / 2018-03-19 23:08
Wydaje mi się, że po 8 latach doświadczenia kolega zna się nie tylko za samym zalewaniu kawy :D ale również na mieszankach i pochodzeniu najlepszej jakościowo kawy. To właśnie takich ludzi szuka się w poważnych palarniach kawy.
Merrrooo / 5.172.234.* / 2018-03-19 14:52
Ja polecam szukanie pracy przez ten portal http://lubelskie-praca.pl, bo są tutaj oferty dla różnych branż, a wszystkie od sprawdzonych pracodawców. Zawód baristy jeszcze parę lat temu był mało znany w Polsce, a teraz własna kawiarnia np. połączona z księgarnią może być niezłym pomysłem na biznes.
michaldudela / 2018-03-19 23:03
Obawiam się, że własna kawiarnia to ciężki biznes. Musi być naprawdę ogromnie unikalna. No może właśnie połączona z własną palarnią kawy. Bo w czasach wszystkich kawowych sieciówek, które są na każdym kroku ciężko rozkręcić coś własnego.
suflerrau / 2018-03-19 23:06
To prawda, ale musisz przyznać że raz na jakiś czas otwierają się bardzo fajne kafejki, gdzie panuje przytulna atmosferą a kawę podają prawdziwi jej pasjonaci. Owszem, jest to rzadkie zjawisko, ale jak już trafię na takie miejsce to jestem tam stałym bywalcem.
michaldudela / 2018-03-18 19:07
To jest przykre, ale co raz trudniej trafić na sprawnych baristów. Barista a nalewacz kawy to ogromna różnica. Czasami jest tak, że jak się kogoś zapyta o daną kawę (gatunek, kraj pochodzenia itp.) to niestety obsługa nie ma o tym zielonego pojęcia. Ta branża wymaga świetnej wiedzy o kawie. Myślisz, że w tej palarni obsługa taką posiada?
suflerrau / 2018-03-18 18:44
Cześć! Też ich polecam :) Co prawda nie miałem zaszczytu z nimi pracować, ale obsługę mają świetną, co w połączeniu ze świeżo wypaloną kawą ogromnie sprzyja powrotom do tego miejsca. Będzie Pan zadowolony :)
megawarsaw / 2018-03-18 18:34
Oczywiście również polecam ich dla samej kawy ;) Mają świetne mieszanki i wszystko wypalają u siebie.
megawarsaw / 2018-03-18 18:33
Siema! Jeżeli szukasz pracy w fajnej palarni kawy to polecam Blue Orca Coffee z Annopola: https://www.blueorcacoffee.pl/
Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy