Forum Polityka, aktualnościPolityka

Bartoszewski: Będę krytykował Platformę

Bartoszewski: Będę krytykował Platformę

Money.pl / 2007-10-24 12:11
Komentarze do wiadomości: Bartoszewski: Będę krytykował Platformę.
Wyświetlaj:
zdebal / 91.90.161.* / 2007-10-29 10:34
Autorytet ?
Moje autorytety nie używają obelg u stosunku do ludzi mających inne poglądy.
Profesorowie ( zwyczajni) , których miałem zaszczyt poznać, i uwazam za autorytety, nigdy nikogo nie obrażali.
.
Feliks D. / 83.238.240.* / 2007-10-27 21:38
Dziadki na emeryture!
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-25 16:41
Na ciebie czlowieku nikt juz nie bedzie zwracal uwagi , ! i nie mysl sobie ze za kilka miesiecy powiesz znowu sie pomylilem i zostanie to przyjete nie ma mowy! a krytykowac mozesz , wszyscy bedziemy bardzo bacznie obserwowac poczynania po , i wszystko ale to wszystko bedzie zapisane zapamietane na pewno
egon / 198.28.69.* / 2007-10-25 10:48
Czyżby oczarowanie Tuskiem minęło ?
eurofan / 81.219.144.* / 2007-10-24 23:35
aha
o jednym jeszcze zapomnialem!
http://www.niepokorny.org/szity/poltora.jpg

dzieki nam, juz go nie ma wsród nas!! Mozemy sobie pogratulowac

pozdro
zeppelin / 2007-10-24 23:15 / Tysiącznik na forum
Ogladalem wczoraj wykład prof. Bartoszewskiego na UW, wczesniej czytalem jego ksiazki a szczegolnie podobala mi sie ksiazka w formie wywiadu z nim. To w tej chwili najzacniejszy obywatel Rzeczpospolitej. Niestety, zeby rozumiec jego przeslanie trzeba miec IQ chociaz troche wieksze od szympansa a jak widze wbrew prawidlowosciom statystycznym zdarzaja sie nizsze ilorazy. Szczegolnie wsrod wyborcow pewnej partii, sposrod ktorych wiekszosc ma wyksztalcenie podstawe-niepelne.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-25 16:43
czy to napisal ktos z rodziny???????????????????????????????
jbies / 2007-10-25 10:04
Oddaję szacunek Panu Profesorowi,
ale aby widzieć, że A U T O R Y T E T
nie zawsze mówi mądrze, treba mieć
IQ duuuużo wyższe od szympansa,
czego bezkrytcznym wielbicielom
szczerze życzę
falangus / 83.11.25.* / 2007-11-13 19:53
Nie przesadzaj. Nie trzeba być zaraz jakimś Einsteinem, wystarczy się troszkę zainteresować. A co do autorytetów, to bym ostrożniej sobie dobierał.
polonica.net / 87.205.254.* / 2007-10-24 21:57
Nie opluwajcie p. Bartoszewskiego. O jego wielkości świadczy fakt, że nawet Niemcy darzyli go ogromnym szacunkiem. Może to was przekona, że jako jedyny człowiek w historii II wojny światowej, został przez Niemców zwolniony z obozu oświęcimskiego, ze względu na zły stan zdrowia.
marek 19.53 / 83.24.66.* / 2007-10-24 22:10
Proszę mi wyjaśnić źródło tego szacunku dla młodego mężczyzny, poniżej trzydziestki, jakie były jego osiągnięcia i czym sobie zdobył takie poważanie.

Brak takiego wyjaśnienia, wręcz odwrotnie, czyni sytuację niejasną.
Profesorowie UJ, bez wątpienia posiadający sławę i szacunek na skalę światową, bez wątpienia niektórzy schorowani nie dostąpili takiego potraktowania.
zeppelin / 2007-10-24 23:17 / Tysiącznik na forum
Poczytaj o jego zyciu, zastanow sie nad mim a pozniej wyglaszaj swoje poglady.
marek 19.53 / 83.24.66.* / 2007-10-25 00:41
To nie jest odpowiedź.
Nie wygłaszałem poglądów Pytałem precyzyjnie o źródło szacunku i szczególnych względów dla licealisty (studenta w konspiracji).
I nie ja podniosłem temat. A odpowiedzi nie uzyskałem. Jeżeli czegoś nie doczytałem, to proszę mi to wyjaśnić.


Nie wynika to z życiorysu, nie wynika z wywiadu - historii życia , który z zainteresowaniem oglądałem.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-28 23:13
Panie Marku, to nie jest miejsce na wykłady. Niech się pan trochę douczy i zapyta o jakiś epizod z życia Bartoszewskiego, który według Pana jest dla niego kompromitujący. Wtedy możemy wymienić na ten temat poglądy.
Zadanie pytania ""....Proszę mi wyjaśnić źródło tego szacunku .."" jest dla pana po prostu kompromitujące. No cóż, pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz.
ZASADY ZOBOWIĄZUJĄ - pamiętamy.
eurofan / 81.219.144.* / 2007-10-24 21:39
Gott sei dank dass prof Bartoszewski mit mir, mit PO und mit Polen ist! er ist mit UNS, zusammen!!
Ich bin begeistert daraus!!
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-24 21:51
I'm also very happy that we have Poles whom we don't have to be ashamed of, and whom we can be proud of.
marek 19.53 / 83.24.66.* / 2007-10-24 22:15
Chłopcy, nie popisujcie się.

A ja się wstydzę za faceta, który zapowiada emigrację w przypadku wygrania innej opcji, który posługuje się językiem z brukowców.
zeppelin / 2007-10-24 23:19 / Tysiącznik na forum
Chlopie przeciez ty lecisz tu brukowcem ... co Ty piszesz?! Myśl to nie boli - naprawde! :P
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-26 14:47
Napisz cos tresciwego. To nie boli - naprawde.
No chyba ze nie potrafisz.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-24 22:50
Popieram cię Marek, mnie też jest wstyd. Wstydzę się za te wściekłe zupełnie bezprzykładne ataki brukowców na władzę, która została wybrana przecież w demokratycznych wyborach. Zupełnie tego nie mogę zrozumieć, czemu polskie władze po prostu nie zamkną na cztery spusty tych gniazd żmij, które w tak brutalny i zaciekły sposób atakują Polaków i patriotów zasłużonych dla tego kraju?

Co to do q...... n........ jest?

Ale mam nadzieję Marku, że Pan Kamiński zrobi z tym bardzo szybko porządek. Wystarczy przecież że weźmie ich na celowniczek swojego pistoleciku, a zaraz się coś na nich znajdzie.

Bo nie wierzę w to, aby nie byli ci magnaci prasowi umoczeni w jakieś układy, w jakieś łapówkarstwo, no nie wierzę. Bo skąd oni mają kasę na te wszystkie studia kamery drukarki i monitory? JA żeby sobie kupić drukarkę do kompa w 2000 r to składałem pieniądze przez 3 lata, a żyję przecież w tym kraju od urodzenia. A tu przyjeżdża taki magnat i ni z gruchy ni z pietruchy kupuje sobie studia w centrum miasta i wyposażenie za miliony i skąd on na to wszystko ma w tak krótkim czasie?? no skąd?

Ale co tam, podeśle Pan Kamiński jakiegoś przystojnego agencika, jakieś kwiaty, jakaś kawka, no a potem mała torebeczka z 50 000 tyś w środku i już mamy ich.

Damy Marku radę, ten kraj MUSI wrócić do prawdziwych Polaków i patriotów, musimy odbić ten kraj z łapsk zbrukanych kłamstwem i nieszczęściami ludzkimi.

Ja jestem optymistą, tylko nie możemy się poddawać. Cieszę się że myślisz podobnie, ale zobaczysz za dwa lata będą nas miliony i zmieciemy tych oligarchów w niebyt.
Ja w to wierzę.
Zdzich / 2007-10-28 22:56 / Bywalec forum
Bardzo dobrze ja też jestem za
eurofan / 81.219.144.* / 2007-10-24 23:33
mialem na mysli tylko to ze Bartoszewki to spoko kolo. I bezwzgledu na to co o nim pisza jest bezkonkurencyjny w stosunku do pani Fotygi. I koniec dyskusji.

Sam jestem za tym by skonczyc tą walke z wiatrakami (czytaj oligarchowie) ktore okazala sie ze byla jedynie jawą-snem ministra sprawiedliwości. prawda jest taka ze nawet Miroslaw G., mimo podobno niezbitych dowodów zostal zwolniony i prawdopodobnie dostanie 130 tys "zwrotu". To paranoja! Facet jeszcze na tym zarobil.
Z korupcja teraz trzeba walczyc ale nie mozna tego robic metodą walki paryzanckiej ( czy domniemanych prowokacji, ktore biorę nie do konca na poważnie bo strachem mnie to napawa ze CBA probowalo wrobic Sawicką, mam nadzieję ze tak nie bylo) ale przez likwidacje niespojnego prawa ktore prowokuje do tego. Trzeba tez , zgadzam sie tu z PO, zlikwidowac zwyczaj obasadzania stolkow w spolkach Skarbu Panstwa a ograniczyc sie jedynie do tych strategicznych z punktu widzenia interesu narodowego!

Bylem 2 lata temu za PO. Przegrali. Mowie trudno: ci z PiS przynajmniej chodzą do kościoła, odwoluja sie do Boga i sprawiedliwości społecznej, walki z korupcją. Uwierzylem Z. Ziobrze ze zrobi porzadek. Na prawde. Ale przegioł. Zrobił cyrk. Zresztą jak wielu.Dlatego zaglosowalem znow na PO.
Dlugobym musial pisac co o tym calym naszym starym i nowym parlamencie mysle. Ale mam nadzieję. A to juz duzo. zreszą jak pare milionow mlodych.

Licze ze ten rząd przełamie trend kontynuowany przez poprzednie ekipy!

pozdro dla zdrowych patriotow>>
zeppelin / 2007-10-24 23:20 / Tysiącznik na forum
Strzelcie sobie Baranka może Wam przejdzie ... Patrioci się znaleźli....
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-24 23:30
A dlaczego ty balonie jeden tak się do prawdziwych Polaków odnosisz??

Co duma cię rozpiera bo wygrali twoi lodziarze??

Nie myśl sobie że jak się nazywasz jakiś zepelin, to ci już wszystko wolno!!!

Kultury trochę by się przydało a nie atakować wściekle wszystkich naokoło.

Nic się nie martw, jeszcze nadejdą takie czasy, że za takie obelgi będziesz w więzieniu gnił.

Tylko niech Pan Minister Ziobro wróci to ci pokaże, no.
eurofan / 81.219.144.* / 2007-10-24 23:40
zgadzam sie
DYPLOMACJA polega na czymś innym niz atakowaniu. Szanujmy nasze interesy na salonach by nas szanowano!
Prawdziwi polacy doceniają patriotów i odrożniają ich od "wściekłych" tych od Rydzyka i nie tylko.
Nie szufladkujmy sie.
Uwierzmy i bądzmy Patriotami!
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-25 00:14
Hi erofan,
nareszcie jakiś normalny człowiek się tu odezwał, tylko czemu tak późno!!!
Co ja sam mam tu walczyć i odpierać te wściekłe ataki na prawdziwych Polaków.
Sam mam własną klatą Pana Premiera i Pana Prezydenta bronić?

Taki szeroki w klacie to ja nie jestem żebym powstrzymał te wściekłe zdziczałe ataki tych rozjuszonych przeciwników. Przecież to co się tu wyprawia to się w pale nie mieści, żeby w XXI wieku w środku Europy tylu ludzi nie szanowało naszego Premiera i Prezydenta.
Temu trzeba dać odpór, a ty siedzisz cicho i włączasz się dopiero o północy.

Tak się kolego nie robi.
Twoim świętym obowiązkiem jest bronić ojczyznę i naszego Pana Premiera Kaczyńskiego jak jest w potrzebie, a że jest to chyba tu widać, nie ?

Mam nadzieję że na przyszłość się poprawisz.
Hej
cóż to za autorytet króry mówi "jak wygra PiS to ja wyjerzdzam na emigracje wraz z żona
to ma byc autorytet a jak PO spieprzy polityke to też badzie wyjerzdzał a może ważmie ze soba geremka michnika i całą udecje
Kowalski potencjalny / 83.21.206.* / 2007-10-24 18:00
Panie Bartoszewski, kogo będzie pan krytykował, a kogom chwalił to ja i tak wiem. Chcę panu jednak coś zasugerować:
Co pan sądzi o takim człowieku który nie mając ani jednego roku studiów pozwala aby zwracano się do niego per profesorze. Czy pan ma odrobinę ambicji? czy panu nie jest wstyd. Jestem wykładowcą w szkole średniej, oczywiście oprócz mego, zgodnego z zawodem, zakładu pracy i kiedy moi uczniowie, zgodnie ze zwyczajem, zwracają się do mnie
per panie profesorze, jest mi cholernie głupio i tłumaczę im, ze mają zwracać się po nazwisku albo per proszę pana. Ja jestem po renomowanej uczelni, a pan bezwstydniku kim jestes?
Panskie zachowanie czasem warte kloszarda.
wojcher / 2007-10-24 19:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Ja
jestem po renomowanej uczelni, a pan bezwstydniku kim jestes?

Wystarczy poszukać (dla ułatwienia -link jest podświetlony w niniejszym artykule).
M. in:
- W 1949 ukończył Uniwersytet Warszawski
- W latach 1955-73 był redaktorem w licznych periodykach
- W latach 1973-85 wykładowca najnowszej historii Polski i nauk politycznych na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL i uczelniach niemieckich
- Współzałożyciel Towarzystwa Kursów Nauko­wych w 1978 i wykładowca "uniwersytetu latającego" w latach 1978-90

Jeśli Pańscy uczniowie mają takiego wykładowcę to współczuję.... im. Inteligencja polega na wiedzy ....gdzie znaleźć potrzebną informację
marek 19.53 / 83.24.66.* / 2007-10-24 20:44
Ani słowa o pracy naukowej.

Zatem mianowany profesor uczelniany, jak sądzę. Tylko która uczelnia go mianowała nie wiem.
wojcher / 2007-10-26 14:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A znasz inny sposób otrzymania tytułu profesora niż mianowanie?
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-26 14:41
W Polsce tytul profesora nadaje Prezydent.
Na zachodzie profesor to zwykly etat .
no name / 194.242.62.* / 2007-10-24 15:53
...gdyby to powiedział profesor Bartoszewski, to na pewno bez tych 'byków' szanowny orędowniku Braci Mniejszych (co widać, słychać i czuć, choć nie jesteś z miasta :P).
historyczka ola / 89.76.173.* / 2007-10-24 14:55
profesorze bartoszewski jeśli w roku 1989 nie było zdrady to proszę wymienić nazwisko choć jednego wysokiego urzędnika PRL, którego osądzono za zbrodnie komunizmu i uwięziono? nie przypomina pan sobie ?
a może choc nazwisko tego, którego pozbawiono wysokiej emerutury ? też pan nie zna?
a może w ogóle PRL to była sielanka i ne było żadnych zbrodni które należało rozliczyć?
pozdrawiam i zazdroszczę dobrego samopoczucia i krótkiej pamięci
trzeźwo myslący / 89.76.173.* / 2007-10-24 14:49
panie profesorze, nie odczuwam radości życia w tym państwie...które tyle osiągnęło:
1.oprawca z SB który w 1983 r.odbił nerki mojemu ojcu ma 6 tys. zł emerytury a mój ojciec 760 zł renty
2. wszystko co osiągnąłem to zawdzięczam sobie a nie jak moi koledzy ze studiów na politechnice łapówkom bogatych ojców
3. fabrykę obuwia w której pracowała moja matka doprowadzono do upadłości a jej obecnym właścicielem (spólka z o.o.) jest były sekretarz PZPR
4. 36% polskich dzieci przychodzi do szkoły tylko po to aby się najeść bo są głodne
panie profesorze czy pan widział na śląsku tysiące upadłych fabryk i zawalonych hal przemysłowych? a krajobraz po byłych PGRach?
zrobiliście po okrągłym stole skansen w śrdoku europy i prosze nie pie... o dumie, bo polacy twórcom III RP nic nie zawdzięczają
pozdrawiam
stanio / 217.28.147.* / 2007-10-24 14:47
Dla mnie autorytet Bartoszewskiego umarł wraz ze słowami o "dyplomatołkach". Żaden człowiek nie powinien w taki sposob wypowiadać się o innych. To tak jakbym powiedział, że TUSk czy inny POwiec jest głupkiem....
Nawt jeżeli tak jest to nie można tak mówić. To uwłacza godności osoby ludzkiej. A własnie w obronie tej godności stanął pan Bartoszewski. Czyli jeżeli Bartoszewski mówi o kimś, że jest głupkiem (matołkiem) to z całą pewnością ma rację. Gdy Niesioł wylewa szambo na PIS to jest OK. Ale gdy jest odwrotnie, to jest to dzielenie społeczeństwa, kaczyzm itd
Dziwny jest ten świat....
serwusjestemnerwus / 79.187.37.* / 2007-10-24 13:31
dlaczego niemcy szybko wygrywają odszkodowania albo zwrot mienia a polscy własciciele kamienic i innych gruntów nie moga sie tego doczekać ?

Dlaczego Niemcy sa lepiej traktowani w Polsce od Polaków ?
pytam o to dyplomądrałków.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-24 13:11
Profesor?A to ciekawe..Przecież ten pan nie ma nawet magistra.Czy ktoś może powiedzieć jaką wyższą uczelnie skończył Bartoszewski,kiedy zrobił doktorat i profesurę?
pantagruel / 2007-10-24 13:42 / OJOS DE BRUJO
jakie jest Twoje wyksztalcenie?
marek 19.53 / 83.24.66.* / 2007-10-24 20:46
Wyższe, Politechnika Warszawska - czy to upoważnia do postawienia tego pytania.

A u was też biją?
unikat2 / 79.187.27.* / 2007-10-24 13:19
za zaslugi i madrosc a nie za tytuly zdobyte ukladami z minionej epoki PRL, dzialanie i postawa jest wazniejsze od takich etapow o ktorych piszesz.
serwusjestemnerwus / 79.187.37.* / 2007-10-24 13:49
dlaczego profesor był przeciwny przyznaiu orderu Orła Białego Rotmistrzowi Pileckiemu, zasłużonego jeńca Oświemcimskiego, torturowanego w czasie ubeckiej pacyfikacji polskich patriotów (w tym czasie własnie wstepuje do PZPR niejaki Geremek 1950 r), zabity w kamazatach mokotowskich strzałem w tył głowy. Dlaczego nie zasłużył na takie odznaczenie ? Przeciwnym wnioskowi prezydenta był równiez Geremek.
O co chodziło ?
drągal / 89.76.173.* / 2007-10-24 14:57
bo dla pana bartoszewskiego i całego środowiska III RP "patriotyzm jest gorszy od rasizmu" jak pisał jeden z publicystów gazetki wybiórczej
P..... / 80.53.226.* / 2007-10-24 13:15
" Wykształcenie [edytuj]
Absolwent Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie (1937) oraz Liceum Humanistycznego Towarzystwa Wychowawczo-Oświatowego "Przyszłość" w Warszawie (matura w 1939). Od października 1941 do początku 1944 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W grudniu 1948 został przyjęty na trzeci rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia zostały przerwane w związku z aresztowaniem w grudniu 1949 i pięcioletnim pobytem w więzieniu. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce prof. Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW został w październiku 1962 skreślony z listy studentów. Ponadto posiada tytuł profesorski [1] nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990."
(źródło: www.wikipedia.pl" - tyle tak na szybko o wykształceniu).
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-24 13:23
Tak więc w latach 1983-1990 był profesorem uczelnianym na uniwersytetach w Bawarii (zwyczajowo nadawane na czas wykładania)i tylko tam i w tamtych latach mógł być tak nazywany.Nie zmienia to faktu że nie posiada żadnego tytułu naukowego.Złożyć pracę magisterską to jedno a obronić to drugie.Autorytety nie są prawdą, to prawda jest autorytetem.
valbon123 / 195.177.83.* / 2007-10-24 13:47
jestes glupim dupkiem i tyle.
alejaja / 83.24.198.* / 2007-10-24 18:09
bo nie jest bawarskim, pożal się Boże, tfu profesorem?
prawda w oczy kole / 213.158.197.* / 2007-10-24 12:52
Największym Wygranym tych wyborów jest W.Pawlak.
Największym Przegranym tych wyborów jest W.Bartoszewski...
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-24 13:00
Wcale nie! Bartoszewski pokazał w ten sposób, że o ile spodziewa się, że rządy PO będą lepsze od rządów PiS, to nie spodziewa sie, że PO bedzie wszystko robiła dobrze!
Zdrowe myślenie! Idealnej partii ani w Polsce ani gdziekolwiek poza Polska po prostu nie ma!!!
Głosowałem na PO - myślę jak prof. Bartoszewski: Polska musi iść do przodu, wskutek "lepszych" wyborów społeczeństwa. Innej możliwości nie ma!!! PiS "nauczał nas z ambony" - przypominało to kazanie w kościele...
Aaaa, żeby nie było - jestem i wierzący i praktukujący ;-)
wszedobylski / 79.187.37.* / 2007-10-24 13:43
poszedłeś za Tuskiem ,który 7 dni temu, zaledwie tydzień temu zapewniał, ze nie będzi eprywatyzacji szpitali a już wystartował projekt Sawickiej. Szpital św Zofii doskonale wyposażony, również w sprzet zakupiony z funduszy Wielkiej Orkiestry. Szpital pójdzi epo wycenie księgowej a nie rynkowej. Za kilka euro pójdzie ładny budynek (zabytkowy) i cłąy nowoczesny sprzet.
6 najlepszych ZOZ_ów z Wawra itd
Komu ty zaufałes człowieku ?
I przyglądaj sie jak polskie sprawy będa załatwiane w UE. Na poczatek co zrobi Tusk i jego armia z nowym , kolejny limitem ograniczającym połowy dorsza o 28 procent dla polskich rybaków.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-25 00:58
Słuchaj kolego, gdzie ten budynek za kilka euro będą sprzedawać, bo może teraz w końcu mogliby sobie coś kupić rodowici Polacy a nie tylko jacyś macherzy i oligarchowie.

Ja chętnie bym sobie taki zabytkowy budyneczek z wyposażeniem kupił za te kilka euro ( mam 275 to chyba starczy, najwyżej wezmę bez wyposażenia).

No bo jak teraz, za rządów jedynego polskiego rządu po 89 r. prawdziwi Polacy i patrioci sobie nic nie kupią, to te hieny z PO wszystko rozkradną i za cztery lata już nic nie zostanie.

wszędobylski - daj jakiś bliższy namiar na ten zabytkowy budynek, gdzie to jest i u kogo to się załatwia.
Z góry dziękuję za info.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy