Forum Polityka, aktualnościKraj

Bat na kierowców za 245 mln złotych

Bat na kierowców za 245 mln złotych

Money.pl / 2009-01-20 15:20
Komentarze do wiadomości: Bat na kierowców za 245 mln złotych.
Wyświetlaj:
Andre7 / 2009-05-05 18:15 / Tysiącznik na forum
Oznaczanie fotoradarów to zaproszenie wprost do ŁAMANIA przepisów. Kierowco, nie musisz jeździc zgodnie z przepisami bo jak ktos będzie cię sprawdzał to najpierw uprzedzi bys miał czas zwolnic i uniknął kary. Co za idiotyzm, w wiekszości krajów Europy footradary są UKRYTE, by kierowca wiedział że zawsze może być sprawdzany czy jedzie z właściwą prędkości.
W Szwajcarii za kierownica się odpoczywa psychicznie, wszyscy jada równą (przepisową) prędkością. A u nas, co chwila jakiś idiota z trzykrotnościa dozwolonej prędkości robi slalon między samochodami wjeżdzając w bagażnik.
Adam Rama II / 83.238.239.* / 2009-04-01 14:12
Nie będę zdziwiony, gdy powstanie społeczny ruch oporu przeciwko
gestapo fotoradarowemu, i w nocy za pomocą kilofów, łomów,
substancji żrących i wszystkiego co dobry Polak potrafi
wymyślić, te elektroniczne kajdany, wynalazek kulturowo
zasadzony w średniowecznych dybach, będą bezwzględnie i
doszczętnie niszczone, a przynajmniej szkła obiektywów tych
urządzeń zostaną zamalowane farbą w spray'u. Chce tzw. władza
wojny z narodem to ją otrzyma. Spracowanego człowieka po ciężkim
dniu ukarają zabierając mu ze skromniej wypłaty, a poseł co z
naszych podatków kradnie ponad 10.000 zł będzie miał gdzieś 300
zł. Ta ustawa uderza w naród i postęp gospodarczy, bo będzie
źródłem m.in. potężnych korków i wzrostu zanieczyszczenia. Każdy
kierowca wie jak debilnie merytorycznie są pewne ograniczenia
prędkości w naszym kraju - prosty fakt, że te same ograniczenia
są w zimie i lecie, zatem biorąc pod uwagę asekuranctwo
drogowców, bardziej są do zimy, niż do lata (tj. nawierzchni
suchej) Stoi za tym kolejny potężny przekręt związany z
milionami euro jakie zaistniały i zaistnieją w związku z budową
i serwisem tej potężnej sieci radarowej i jej centrum, a
jednocześnie w tym kraju, tu i tam, dochodzi przy wydawaniu
żywności dla głodnych do zamieszek na tym tle. Śmierć
fotoradarom!
pp967 / 83.28.142.* / 2009-02-23 16:16
dodatkowy podatek na nierobow od autostrad i gledzenia w sejmie .......szkoda slow
pitero / 79.188.252.* / 2009-03-19 10:13
A JA SIĘ PYTAM Gdzie są bezpieczne drogi , bezkolizyjne skrzyżowania.
Bo najlepiej wsadzić pieniądze na sieć fotoradarów.
Niemcy zabici 1,6/100 wypadków. Tam też jeżdżą tylko ludzie i piraci , z tym że mają gdzie jechać bezpiecznie.
Demokrates IV / 88.156.200.* / 2009-02-20 18:45
Czy panowie posłowie krecą też ten bat na siebie , czy tylko na zwykłych szarych ludzi którzy płacą na ich utrzymanie spore pieniądze ?
waz(USA) / 64.21.101.* / 2009-01-23 17:02
Przecietny polski kierowca to nieodpowiedzialny facet, ktory do tego jezdzi samochodem jak idiota. Dawniej na koniu, teraz w 4 kolkach.
Jarek D / 77.236.11.* / 2009-01-23 08:42
Jak sie mówi o wynikach policji to liczba wypadków maleje, ale jak trzeba zarobić na wakacje posłów to sie nagina statystyki w drugą strone żeby pokazać że maszynka do zarabiania pięniędzy jest potrzebna, a ludzie naiwnie w to wierzą. Ilu jest baranów którzyjeżdzą ze śr. pręd. 40km/h ale jak ktoś ich wyprzedza to nie mogątego ździerżyć i przyśpieszają utrudniając manewr wyprzedzania a niejednokrotnie blokują zjazd na lewy pas jezdni. Naprawde poprawiło by bespieczęśtwo wprowadzenie obowiązkowych badań psychologicznych dla kierowców, ale to jest niepolityczne. Jestem zawodowym kierowcą, jeżdzę p ocałej polsce i nie prędkość jest problemem ale głupota i brak umiejętności za kierownicą spowobowany brakiem odpowiedniego szkolenia kierowców.
franserwis / 83.17.189.* / 2009-01-22 17:23
nie będzie wcale wypadków.
Jak wynika z tej statystyki to w Niemczech jest najmniej śmiertelnych wypadków, a tam jak dobrze wiadomo nie ma limitów na autostradach. A po innych drogach niż autostrady prawie sie tam nie jeździ. Panowie politycy - te 245mln zł trzeba przeznaczyć na drogi a nie na kolejny system do karania abywateli. Nawyki rodem z PRL.
LdN / 2009-02-21 22:42 / Bywalec forum
Możesz sobie pisać. I tak żadna k....a z rządu tego nie pojmie.
PRESTka / 193.243.147.* / 2009-01-22 10:13
Wszystkich zapraszam do Szwajcarii, niech sobie pojeżdżą tam kilka dni. Po powrocie do kraju niech od razu wezmą sobie kredyt na spłatę mandatów.
Powiem więcej, zameldowani kierowcy w Szwajcarii idą do więzienia za wielokrotne przekraczanie prędkości!
Ob-Server / 83.5.224.* / 2009-01-22 18:44
Jeździłem wielokrotnie po drogach Szwajcarii. Z Genf do Basel ustawiałem sobie tempomat na 130 km i wiedziałem, że dystans ten (ok. 275 km) pokonam w 3 godziny a nie tak jak w Polsce w 6-7 godzin. Jazda po dobrych, szybkich, dobrze oznaczonych i przelotowych trasach nie rodzi w kierowcach takich emocji i frustracji jak tu u nas w Kraju. Ludzie szanują czas i nie muszą się tak spieszyć, aby zarobić na utrzymanie rodziny, zapłacenie podatków (na chorą służbę zdrowia, złe drogi, misje w Iraku i Afganistanie i na rozbudzone 'ego" wielu polityków, a może politykierów), haraczu na ZUS i podatku drogowego na dziurawe drogi. Dzisiaj w okolicy Mławy widziałem jak dwóch znudzonych "gostków" w pomarańczowych kamizelkach udeptywało nogami coś czarnego wysypanego do dziury w drodze klasy międzynarodowej E-7 z przywiezionego lublinem woreczka. Trochę dalej w okolicach Olsztynka Renault Megane (nieoznaczone) zaczęło pilotować Citroena przez dobre 20 km do obwodnicy Miłomłyna i tam go zatrzymali, gdy już mieli cokolwiek (a kierujący Citroenem jechał spokojnie i zgodnie z przepisami!!!). To się nazywa wspaniała praca naszej Policji i tzw prewencja w ruchu drogowym. Tak się buduje zaufanie do służb!!??
PRESTka / 193.243.147.* / 2009-01-23 07:27

Jeździłem wielokrotnie po drogach Szwajcarii. Z Genf do Basel
ustawiałem sobie tempomat na 130 km i wiedziałem, że dystans


To miałeś farta, że nie ptrzysłali mandatów.
Przecież u nich jest ograniczenie do 110 km/h
zbulwersowany kierwoca / 193.109.225.* / 2009-01-21 20:55
jako kierwoca zauważam jedno: większość fotoradarów jest nieoznaczona, a służy tylko po to, by mnie j**** po kieszeni.

no bo jak ma wzrosnąć bezpieczeństwo na odcinku kontrolowanym przez fotoradar, skoro takowy jest nieoznaczony?

takie działanie nie służy bezpieczeństwu. służy naszemu doskonałemu państwu do zatkania dziury budżetowej.
szkoda tylko że kosztem bogu ducha winnych kierwoców - bo Kurski chyba nie zapłacił mandatu za szybkość?

czy jako ierwocy mało płacimy podatku? benzyna (75% ceny - akcyza), sprowadzenie auta, ostatnio podwyższone mandaty (i nie mogę już palić za kółkiem), itp, itd.... ciągle im mało.
Poncjusz / 77.114.229.* / 2009-01-23 21:11
kierowcy to jest grupa obywateli którą się najlepiej doi po co usprawniać komunikację zbiorową czy też kolej skoro ta jest tak droga i nie skoordynowana to ludziska zapychają te nasze dziurawe drogi które i tak już nie mają przepustowości???ale w Polsce nieudolna władza dalej uparcie chce likwidować skutki a nie przyczyny!! a może to nazwijmy po imieniu to nic innego jak okradanie kierowców ZŁODZEISTWO>
alex88 / 83.17.249.* / 2009-01-21 18:47
Wiecie, co z tego jest najśmieszniejsze:
" później system sam na siebie będzie zarabiał"
Kiedyś nie rozumiałem jak można propagować poglądy anarchiczne, ale samo państwo nas do tego motywuje.
Odebrali psom 540 mln zł, a im ciągle brakuje, skądś trzeba wziąć środki żeby zatkać tę dziurę: mandaty i jeszcze raz mandaty. Psów ostatnio na drogach z suszarkami bez liku. Teraz te fotoradary. Każdy z nas oddaje państwo dużo, ale im jeszcze brakuje, a skoro nie mogą wziąć więcej(bo unia nie pozwala) to próbują legalnie wyłudzać.
Ostatnimi czasy poszczuli na nas psy, odbierając im budżet i nie wypłacając pensji. Wynikiem tego nie będzie nic innego jak tylko wzrost łapówkarstwa. A poza tym powinni wprowadzić mandaty uzależnione od wysokości dochodów. 1 tys czy 900 zl, przy minimalnej pensji 900 zł netto to jest k*** śmiech na sali. Taki sam mandat dla biedaka i milionera?? W Skandynawii tak zrobili i przepisów przestrzegają nie tylko Ci co ich nie stać na mandaty, ale również Ci którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi.
śmiech na sali / 83.27.240.* / 2009-03-11 11:37

później system sam na siebie będzie zarabiał"
czyli z góry się zakłada, iż i tak kierowcy nie będą przestrzegali prędkości a pieniążki będą do budżetu wpływać - więc kolejny dowód na to, że nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o kasę
gazda110 / 80.51.55.* / 2009-01-21 16:32
setki dzieci ginie na drogach idac poboczem.Swiatła cały rok zatwierdził sejm a odblaski bardziej sa przydatne,Tego od kilku lat nie mozna za łatwic

Obowiazkowo pieszy powinnien miec oblaski ......Kto za tym
radko / 83.188.223.* / 2009-01-23 14:43
powiem wam ze w Szwecji ludzie chodza z czyms odblaskowym nawet w miescie, a poza obszarem zabudowanym to jeszcze nie spotkalem nikogo bez czegos odblaskowego albo latarki. Ludzie po prostu dbaja o swoje bezpieczenstwo. A w Polsce nawet jak potracisz niewidocznego pieszego to bedziesz musial sie ostro tlumaczyc. Po prostu kazdy powiniem odpowiadac za siebie. Wedlug mnie nie mozliwe jest zauwazyc pieszego w ciemnym ubraniu po zmroku jadac na swiatlach mijania i mijajac jadace z przeciwka samochody.
www.czytacz.net / 83.5.161.* / 2009-01-22 09:43
Akcesoria szkolne (tornistry) i ubrania (kurtki, buty) dziecięce mają obowiązkowe odblaski. Nie wiem, jak jest z pilnowaniem tego. Co do odblasków dla dorosłych to zapomnij, nie w Polsce. Nie ma takiej siły, żeby to wprowadzić.
lciesiel / 2009-01-21 14:33 / Bywalec forum
Po pierwsze:
Państwo, to największy "alfons", jaki istnieje! W majestacie prawa buduje machinę do pobierania haraczu. Nawet nie za swoje, tylko za cudze.
Po drugie:
Państwo nas karmi tymi idiotyzmami o konieczności poprawy bezpieczeństwa, itp. Wiadomo: im więcej "szczytnych" celów - tym łatwiej płynie forsa - czytaj: łatwiej coś "uskubać" dla siebie.
Po trzecie:
Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo - tylko szybkość przemieszczania się. Jeśli ktoś chce bezpiecznie - niech jedzie pociągiem!
Po czwarte:
A ile wynosi ta "nadmierna prędkość"? Ile to jest, do cholery? Pojemne, wygodne pojęcie.
Po piąte:
Dlaczego nie będzie już punktów za zdjęcia, a tylko wyższe mandaty, skuteczniej egzekwowane? Bo gdyby po jakimś czasie zabrakło przekraczających prędkość - to kto by te mandaty miałby płacić? Coś się sypie ta teoria o wykluczaniu z ruchu tych, co nagminnie łamią przepisy...
Po szóste:
A czym podróżują Holendrzy, Niemcy i inni? I po jakich drogach? Może to jednak ma jakiś wpływ na ilość śmiertelności na drogach? A może w Niemczech dlatego tak mało ludzi ginie / 100 wypadków, że nie ma tam ( co do zasady ) ograniczeń prędkości na autostradach?
pozdr
arg / 213.227.126.* / 2009-01-21 12:40
A co to za fotoradar, przed którym stoi znak ostrzegawczy? Pirat zwolni, a potem znowu przygazuje. Jeśli już instalujemy sieć fotoradarów, to budujmy je w miejscach niejawnych, aby ludzie się pilnowali wszędzie!

PS. W sprzedaży dostępne są nawet mapki Polski z naniesionymi miejscami kontroli, a stacje radiowe na bieżąco informują, gdzie stoją "drogowcy". I to ma być państwo prawa?? Moja propozycja: zabronić mediom informowania o miejscach kontroli radarowej. Co Wy na to?
Tomasz125 / 88.156.10.* / 2009-02-22 16:54
Po wypowiedzi widzę,że jeżdzisz tylko w niedzielę po parę kilometrów do Kościoła .............Tam też wypowiadaj się w Kółku różańcowym .Na takim dużym forum nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia........
Słyszłem też dyskusję dwóch posłanek- siusiumajtek- z których żadna nie jeżdzi ,a jedna nie posiada prawa jazdy...
Wypowiadały się jako autorytety-znawcy tematu...hahaha.....
Ostatnimyślący / 89.74.134.* / 2009-01-21 14:49
Ty p********* frajerska k****! To właśnie przez takich baranów jak ty, jadących przepisowo 50 km/h są wypadki. Dlatego, że czujesz się pewnie i bezpiecznie. Tracisz poczucie zagrożenia i dlatego twój instynkt samozachowawczy traci czujność. Wtedy przy byle, jakim zagrożeniu powodujesz wypadki, za które ja zapłacę, w OC. To przez takie k**** niedzielne rząd myśli wogóle o fotoradarach. To nie prędkość zabija!!! Tylko niewyuczone k****, dziurawe drogi, źle oznakowane, źle oświetlone, źle ograniczone prędkością 50 km/h(chodzi mi o ulice 3 pasmowe gdzie można by było jeździć 200 km/h i nic by się nie stało, ale ja proponuję tam zrobić 120 km/h!!!), Niewłaściwe rozplanowanie świateł i wszędzie chowające się k**** psy z fotoradarami i radarami laserowymi, oraz czające się k**** w tajnych sukach. W artykule napisane jest, że w Niemczech ginie 1.6% Na 100 wypadków. Tylko tam mają tyle autostrad, co my mamy dróg między miastowych. Dodam, że mają je w nie nagannym stanie, a kiedy stoi znak 50 km/h to wiem, że mogę tam jechać 50, góra 60 km/h, ponieważ oznaczenie dróg jest faktyczne. Nie ma sytuacji jak w Polsce, że jest 50 km/h, bo jakaś k**** sobie tak postanowiła. Tylko w Niemczech jest 50 km/h, ponieważ droga na tyle pozwala!!! Niemcy mają 3 tyś fotoradarów. Wszystko fajnie tylko mają autobany bez ograniczeń prędkości, czyli można jechać tyle, co fabryka dała!!! Więc można się szybko poruszać między miastami, a u nas na trasach są małe miasteczka i ograniczenia na trasach do 50 km/h. Przecież to do ch*** nie jest podobne!!! Powinni budować tunele dla tych ludzi. Czemu tunele, a nie kładki? Już wyjaśniam, bo unikniemy sytuacji, gdy jakieś wiejskie gnojki, zamiast kopać w ziemi ziemniaki. Postanowią się zabawić i zrzucą sobie np. akumulator z kładki komuś na rozpędzony samochód!!! W Polsce słyszałem i widziałem podobne sytuację!!! Dlatego bydło trzeba puścić pod drogami w tunelach. Jest jeszcze jeden plus tego rozwiązania, tunele mniej kosztują w eksploatacji,chodzi mi o to, że nie rdzewieją, nie trzeba ich malować, są bezpieczne dla bydła i dla kierowców, taniej kosztują, są przyjazne osoba niepełnosprawnym!!! Jeszcze jedno zaczynam, żałować oddanego głosu na PO!!! Teraz jak,będą wybory SD, może obieca likwidację fotoradarów!!! To ich wtedy poprę!!! Ludzie nie dajcie się strzyc jak barany. Nie zgadzajmy się na takie rozwiązania!!! Protestujmy!!! Jak będziemy siedzieć cicho to niedługo,będą nam wszczepiać do mózgu chip, który poinformuje ich o wszystkich złamanych prawach. To jest chore!!! Włączcie mózg, z tymi fotoradarami trzeba walczyć, dopóki nie jest za późno!!!
OlaWiezierska / 212.109.152.* / 2009-04-29 11:07
W debacie przedwyborczej w 2007 r. Tusk śmiał się z Kaczyńskiego, że tylko ten kto nie ma prawa jazdy może stawiać kolejne fotoradary na drogach, zamiast budować nowe drogi. Z początkiem 2006 roku było w Polsce 60 działających fotoradarów. Za czasów Kaczyńskiego przyjęto plan założenia 67 kolejnych, który generalnie zrealizowano. Teraz rząd „budowniczego autostrad” Tuska, ma przez najbliższe 3 lata założyć kolejne 523 – czyli blisko 8 razy więcej, a do 1015 wprowadzić 873 – czyli 13 razy więcej! Jeśli Kaczyński nie ma prawa jazdy, to Tusk mając prawo jazdy, chyba nigdy w życiu nie jechał samochodem...
Genry / 83.237.166.* / 2009-05-04 08:55
Poszukuję OlaWiezierska !!!
arg / 213.227.126.* / 2009-01-21 23:28
Tak, z pewnością te zmiażdżone wraki ociekające krwią i rozcinane przez strażaków należą do tych, którzy jeżdżą na codzień 50 km/h. Faktyczne oznaczenia dróg w Polsce powinny się zaczynać od 150 km/h (włączając w to drogi gruntowe). Wtedy tacy jak Ty mogliby sobie codziennie robić Rajd Dakar w skrzyżowaniu z Carmageddonem. Pozdrawiam.
lklklkl / 83.3.223.* / 2009-01-21 18:03
zgadzam się w 100%
lciesiel / 2009-01-21 16:25 / Bywalec forum
Trochę pojechane - jednak wiele, to niestety prawda. Sam dużo jeżdzę i jak widzę ciągle te ograniczenia, to śmiać mi się chce.
robikcobik / 80.48.251.* / 2009-01-21 12:52
Na razie to przypomina mi grę: kto z kogo zrobi idiotę i będzie bardziej cwany. Ani to, co proponują rządzący, ani to, co proponujesz Ty, nie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. Prawda jest taka, ze najbardziej po tyłku dostaje zwykły kierowca, który zamiast 50 jedzie 60. Ten, który jedzie 200 i tak czuje się bezkarnie. Jego najczęściej stać na mandat-albo ma powiązania polityczno-koleżeńskie. Tym bardziej, ze maja punkty znieść za prędkość.
POŚREDNIK / 62.111.134.* / 2009-01-21 11:39
Nie przyglądałem się im specjalnie ale to pewnie jakaś kosmiczna technika skoro 700 fotoradarów ma kosztować 245 000 000, a może 700 minus te które już są będzie kosztować taką sumę. Ja też chcę zostać pośrednikiem w dostarczaniu takich urządzeń. Wystarczy mi prowizja 50 000 zł za jeden fotoradar.
Kamil_wbr.. / 195.14.4.* / 2009-01-21 15:00
trzeba dodac tez ze firma ktora bedzie robila te fotoradary ma bardzo blizkie powiazania z panem Donaldem i PO ciekawe czemu zdeecydowali sie budwac radary :) zamiast dróg. A pamietam dokladnie jak na debacie Donald opowiadał ze zamiast radarów zbudujemy drogi....
rbociosss / 83.8.44.* / 2009-01-23 18:41
wyru****i nas jak zwykle,
jeszcze pare lat i w tym chorym kraju zostaną tylko emeryci, renciści, bezrobotni oraz urzednicy,
wtedy mogą sobie 1 mln fotoradarów założyc , ustalić VAT w wys 98 % a skladke itd.
robikcobik / 80.48.251.* / 2009-01-21 09:22
Jakoś nie sądzę, żeby te pieniądze były przeznaczone na cele, o których tu mowa. To tak samo jak podtek z paliwa miał byc przeznaczony na budowe dróg. Pazerność państwa nie zna granic. Nasz ustrój jest chory. W normalnej sytuacji państwo zostało stworzone dla dobra obywateli. U nas jest odwrotnie. Państwo ma zapedy by kontrolowac i doić wszystkich i wszystko. To jest chore podejście. Światła przez cały rok tez miały zwiekszyć bezpieczeństwo i okazało się to farsą. A najlepsze jest to, że najczęściej karze sie tych którzy np na ograniczeniu do 50 jadą 65, a Ci którzy naginają 180-200, wyprzedzając na ciągłych i na trzeciego są bezkarni.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy