Forum Polityka, aktualnościKraj

Bat na kierowców za 245 mln złotych

Bat na kierowców za 245 mln złotych

Money.pl / 2009-01-20 15:20
Komentarze do wiadomości: Bat na kierowców za 245 mln złotych.
Wyświetlaj:
zgred 2 / 153.19.47.* / 2009-01-21 09:17
Jedyną reakcją na wypadki są kolejne (czasami nadmierne) ograniczenia prędkości, które póżniej pozostają nawet po ustaniu przyczyny. W efekcie nie da się jechać z jakąś rozsądną prędkością bo istnieje ciągłe zagrożenie popełniania wykroczeń nadmiernej prędkości.
Część fotoradarów to zwyczajne pułapki do naliczania mandatów.
kicikici / 213.156.119.* / 2009-01-21 09:10
Oto widoczna jak na dłoni filozofia tego pasożyta, jakim jest socjalistyczne państwo polskie: zamiast budować drogi - prześladować, gnębić, śledzić. Kierowcó, przedsiębiorców, podatników. Wszystkich.
calver56 / 2009-01-21 08:15
WSZYSTKIE ZAMONTOWAĆ NA AUTOSTRADACH . PRZYPADNIE KILKA NA 1 KM.
FOTORADAR / 62.111.134.* / 2009-01-21 11:45
ja tymi autostradami jeździł nie będę skoro będą płatne. Pytam się natomiast kto mi obecnie zwróci za postępującą degradację i zniszczenie samochodu spowodowane jazdą po ty syfie, szczególnie odcinek w-wa - toruń. Jakoś chętnych nie widzę.
Kilka / 83.13.84.* / 2009-01-21 08:04
A policjanci nie dostaną wypłat :)))))
mietb / 2009-01-21 00:24
A kto określa tą przyczynę? Jak nie można określić przyczyny, to zawsze będzie to nadmierna prędkość. BZDURA TOTALNA!

To nie prędkość jest problemem, a koleiny, dziury, nieoświetlone w nocy wysepki na drogach krajowych... no, ale jak coś się już przydarzy, to winny jest kierowca i prędkość, bo nie dostosował prędkości, nie jechał 25km/h tylko 100km/h....
siwy51 / 83.1.119.* / 2009-01-20 22:37
stać nas na Iraki, Afganistany, to i na fotoradary też. Widać, na "p*******" sejm, rząd, mają wenę twórczą, ale na poprawę dróg, montowanie mądrych oznaczeń drogowych. To nie ma. Bo to nie za ich pieniądze. I tak my wszyscy zapłacimy. Bo za głupotę wszyscy płacą.
Yan / 83.27.6.* / 2009-01-20 21:43
uczciwie zdiagnozować przyczyny wypadków. Najłatwiej powiedzieć „nadmierna prędkość” i ustawić radar, sto radarów, tysiąc radarów - i będzie idealnie. Nie mówi się przy tym o zrewidowaniu często bzdurnych ograniczeń na drogach, na których zwiększenie prędkości o 30 czy 50 km/h byłoby zupełnie bezpieczne. Wszystko wrzuca się do worka "wolna jazda = bezpieczna jazda". Ale abstrahując od sytuacji gdy rzeczywiście trzeba pohamować wariatów (okolice przejść dla pieszych, skrzyżowania, szkoły itp.) czy ktoś mówi o KOSZTACH GOSPODARCZYCH – wydłużenie czasu transportu, wzrost kosztów i zwiększenie zanieczyszczenia, bo o KOSZTACH SPOŁECZNYCH już nikt – kierowcy będą musieli dłużej jechać: kwadrans, pół godziny, godzinę dziennie, a tygodniowo, miesięcznie, rocznie … ? To mniej załatwionych spraw, WIĘCEJ STRESU, MNIEJ CZASU W DOMU, Z RODZINĄ. Oczywiście zaraz ktoś powtórzy, że jedno uratowane życie to … itd., ale to demagogia.
Niestety, czeka nas dłuższe siedzenie w samochodzie i mandaty, a na dobre drogi będzie mniej o 245 mln.
iwona2pa / 2009-01-20 21:33
niech barany wpompują te pieniądze pierw w autostrady a nie w maszynki do robienia pieniędzy.Przedsiębiorcy którzy rozwożą towar po całym kraju będą go rozwozić teraz piec razy dłużej a to wpłynie na naszą gospodarkę Chory kraj.
Edek z krainy kredek / 77.253.241.* / 2009-01-20 23:15
DARMOWE autostrady!!! Kutwa mac
Prawda w oczy kole / 79.187.155.* / 2009-01-20 21:00
Spokojnie, jest sposob na te fotoradary, czyli ANTYRADARY, ktore ostrzegaja przed fotoradarami z odleglosci nawet 500 metrow. Fotoradar robi zdjecie z odleglosci miedzy 7 a 30 metrow, wiec jest sporo czasu na wyhamowanie. Polecam antyradar Beltronics RX65e oraz Valentine One.
lciesiel / 2009-01-21 14:38 / Bywalec forum
Valentine One jest nawet ostatnio w promocji. Duża zniżka - polecam!
iwona2pa / 2009-01-20 21:39
Popieram cie kolego to kraj gdzie rządzi mafia zlodzieji która nazywa się rząd polski
Prawda w oczy kole / 79.187.155.* / 2009-01-20 21:53
Sluze informacjami; od kilku lat uzywam AR i zero mandatow, zero punktow karnych, zero stresu ;-)
Ob-Server / 83.5.238.* / 2009-01-20 20:32
Ostatnio spadło trochę śniegu; tak się złożyło, iż podróżowałem po drogach Wielkopolski i Dolnego Śląska. Drogi były nieodśnieżone i wiele z nich nie pozwalało na poruszanie się po nich nawet z prędkością poniżej dozwolonej. Ja pracuję samochodem i muszę co miesiąc zapłacić podatek i ZUS i muszę na to zarobić, nie mówiąc już o środkach na przeżycie dla mnie i mojej rodziny od przysłowiowego"pierwszego" do "pierwszego"
Przejeżdżam dużo kilometrów miesięcznie (bywa, że i 6-7 tysięcy). Kupuję dużo paliwa do samochodu i płacę przy tym PODATEK DROGOWY wliczony w cenę paliw. Jest to kilkaset złotych miesięcznie. Nie dość, że nasze "kochane" Państwo polskie w świetle prawa, de facto tworzonego dla dobra rządzących a nie obywateli, zap.......doliło tysiącom użytkowników tzw. "samochodów z kratką" możliwość odliczania podatku VAT od zakupionych paliw oraz pojazdów kupowanych dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, to jeszcze "olewa" totalnie utrzymanie dróg w takim stanie technicznym i użytkowym (zimowe utrzymanie dróg) aby Obywatel Kowalski mógł spokojni , w rozsądnym czasie dojechać z punktu A do punktu B, a nie "gnać" bo w plecy, bo korki, wahadełka, dziury w jezdni, koleiny itp. Państwo, a właściwie jego przedstawiciele jakimi są fiskus i ZUS nie pytają się w jakich warunkach pracujesz, czy masz odśnieżoną drogę, czy jest w dobrym stanie technicznym, czy jest przelotowa i drożna itd, itp. Tylko płać i płać.
Na każdym kilometrze drogi dziesiątki znaków, bilbordów, brak właściwych oznaczeń i drogowskazów.
A tu nasze kochane "państewko" chce nam zafundować bat za 245 milionów zabranych z naszych podatków.
Płacimy bandycki 22-u procentowy VAT(za co?????) tylko po to aby rządzący mogli odprowadzać do Brukseli składkę i brać w zamian pseudo-dotację na karanie swoich obywateli. Po co robić taki obrót kasy?
Nie obciążajmy tak fiskalnie obywateli to zwolnią trochę i nie będą musieli się dosłownie i w przenośni "zabijać" aby zarobić te parę groszy!!!
Ludzie zarabiają po 1200-1500 złotych, a ZUS wylicza składki od wziętej "z sufitu" średniej krajowej w wysokości 3400.
OBYWATELE!!!! Jak długo dawać będziemy się robić w przysłowiowego "WAŁA" ludziom, którym daliśmy mandat w demokratycznych wyborach???
bwsc / 90.141.26.* / 2009-01-21 12:26
Ciekawe kto będzie i za jakie pieniądze te fotoradary sprowadzał i montował. Czy nie będzie to jakiś pociotek kogoś wysokoś postawionego w rządzie. Podobnie, kto bierze za kilkakrotnie za duzo ustawionych znaków drogowych w bzdurnych miejscach. Jeżeli to będziemy wiedzieli, będziemy wiedzieli również kto za tym stoii.
A swoją drogą pamiętacie sprawę z gaśnicami. Sprawa została szybko zamknięta i nikt już dzisiaj o nie nie pamięta
kapik / 83.26.135.* / 2009-01-21 08:28
bardzo słuszne spostrzeżenia ale czy pseudopolitycy z wiejskiej rozumieją o co chodzi? toć to przecież ich nie interesuje ,aby tylko dupsko lizać i bez wazeliny się schlebiać nawzajem by nachapać się jak najwięcej.Państwo Polskie jest wrogiem własnego obywatela i zachodzi pytanie czy lepiej mieć mądrego zaborcę czy własnego tępego politykiera?
p************ / 82.210.157.* / 2009-01-21 20:29
O, ten politykier wcale nie jest tępy tylko bardzo sprytny i bez zasad. NIGDY nie byłem na wyborach, a dawno temu skończyłem 18 lat. Wiem że nikt nie wymyslił lepszego systemu, ale to nie oznacza ze miałbym wspierać ten.
biznesmen / 82.177.161.* / 2009-01-20 19:33
Polscy kierowcy to bydło. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej jest czymś normalnym, wjeżdząnie na przejście w momencie gdy przechodzi pieszy również, wyprzedzanie " na trzeciego" -powszechne. Brakuje jeszcze samochodów nieoznakowanych z kamerkami, które wyłapywałyby takie bydło
098 / 82.146.245.* / 2009-01-23 15:07
podaj swoje namiary złamasie a wybiję ci ręcznie z pyska te "bydło"
gafik / 94.78.138.* / 2009-01-20 22:22
problemem jest oznakowanie dróg oraz nadmierne ograniczanie wszystkiego na nich ze względu na "coś tam" - niech je remontują oraz usprawniają
mxmxm / 170.252.72.* / 2009-01-21 15:53
taaaa, a każdy Polak wie najlepiej gdzie jest nadmierne ograniczenie, a gdzie jest właściwe. to taka nasza przypadłość. czy wg Ciebie to tłumaczy tych, o których napisał "biznesmen"?
FOTO KAPUT / 87.204.152.* / 2009-01-20 21:44
Jestem tylko ciekaw czy ty jeździsz zawsze z godnie z przepisami i czy zawsze i wszedzie jedziesz tyle ile nakazująznaki a napewno tak nie jedzisz, a gdybyś miał auto tylko po to aby na ciebie zarabiało i byś musiał robic ko kilka tys km w miesiącu zeby zarobić na chleb, opłaty na k....a ZUS-y i innebzdety to byś innaczej spojrzał na niektóre sparwy a zamiast pakować tyle kasy w jakieś fikcyjne urządzenia z których zarobione pieniądze i tak w połowie pujdą na opłacenie urzędników i wogóle to można by robić porząne drogi. W reportażu są pokazane statystyki ofiar , ale ludzie POLSKA ma z tych wszytskich krajów wymienionych najgorsze drogi. Te pare kilometrów autostrady, w dodatu tak jak za KAtowicami w strone Krakowa połowa jets remontowana, za co my płacimy na tych bramkach, bocznymi trasami idzie szybciej objechac nic polską AUTOBANA porażka Porażka i jeszce raz porażka za zobaczycie jak się z nas bedo dobpiero śmiali po EURO
full / 91.192.197.* / 2009-01-20 19:35
I tu pomoże fotoradar? Chyba Cię pogięło.
wsdegthy / 83.6.8.* / 2009-01-20 19:01
Zamiast tego niech posrany zrobia wiecej drog2-pasmowych... ustawic fotoradar to kazdy glupi potrafi, ale wylac asfalt rowno, zeby nie bylo kolein i nie pekal w zimie to tylko za granica potrafimy .....
h1548 / 83.23.7.* / 2009-01-20 20:22
Czy tylko jeżdżą poza miastem? Popatrz sobie jak się młodzi (i nie tylko) kierowcy zachowują w miescie, co wyprawiają , aż się włosy na głowie jeżą!!!
zdziwiony / 195.3.200.* / 2009-01-20 20:19
Ale w statystykach nie ma wypadków związanych ze złym stanem dróg!
arak72 / 83.14.202.* / 2009-01-20 20:36
Bo lepiej karać kierowców niż odpowiedzialnych za stany naszych dróg. Ostatni karambol w poznaniu jest tego przykładem. Najlepiej wlepić mandaty kierowcy za nieostrożną jazdę niż jakiegoś debila wziąć do odpowiedzialności karnej który nie posypał drogi. Piesi też chodzą jak święte krowy. Zeby sie choć spojrzało toto na obie strony jezdni, nie najlepiej sie przeciez przechodzi ze spuszczoną głową. I kto jest później winien... oczywiście kierowca
Brecht / 213.158.199.* / 2009-01-20 18:29
Ja tylko pytam, czy posłowie będą dalej ponad prawem np.: tym drogowym? Czy p. Kurski poniósł konsekwencje swojej niedawnej podróży z Pomorza do Warszawy (zatrzymała go policja za to, że "podłączył" się do konwoju).
Co z dziurami na drodze, które mogą poważnie uszkodzić samochód przy prędkości tylko 30 km/h?
realista / 83.238.175.* / 2009-01-21 13:04
Ja to co. Będzie ograniczenie do 20 km/h i fotoradar. A co może Kolega chciałby żeby dziurę załatać?!!!. O nie nie nie ..... na to kasy nie ma bo jest dziura w budżecie a kasa idzie na fotoradary. Jak się będzie jechać powoli to będzie bezpiecznie i auto będzie całe.
wuem43 / 90.129.122.* / 2009-01-20 18:15
Niech te palanty wnioskodawcy zajmą się stanem dróg i pozyskaniem środków na ich remonty, budowę i utrzymanie, a nie na tak drogie zabawki, które farbą w aerozolu mażna skutecznie wyłączyć.
petula / 2009-01-20 21:55
to widac wyrażnie ,nikt z decydentów nie przejmuje się stanem dróg ,całą infrastrukturą drogową ,ale tu chodzi tylko o kasę,to znowu ileś tam milionów więcej w budżecie a pieniądz jest potrzebny na wszelkiego rodzaju premie ,diety ,tgz.szkolenia w najlepszych kurortach i tego rodzaju najpilniejsze potrzeby.O ile dobrze pamiętam ,były gdzieś jakieś protesty policjantów ,którzy nie chcieli wyrabiac normy ,to było na jednego 10 mandatów w tym jeden tgz.pijak.Maszyna się nie zbuntuje ,a zarobi jeszcze więcej.
marmag / 78.28.13.* / 2009-01-20 17:08
Od otwarcie autostrady Swarorzyn - Nowe Marzy na tej trasie nikt nie zginął, co więcej na równoległej E1 też było mniej wypadków więc na pytanie po co fotoradary odpowiadam - tylko i wyłącznie dla podratowania publicznej kasy.
Wpływ obecności fotoradarów na zmniejszenie wypadków jest znikomy, ale ja sobie mogę pisać, przecież ci których wybrałem, żeby dbali o moje interesy mają mnie w głębokim jak zwykle poważaniu

Najnowsze wpisy