Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Batalia o budżet. "Psuje finanse i oznacza stagnację"

Batalia o budżet. "Psuje finanse i oznacza stagnację"

Wyświetlaj:
inek / 95.48.194.* / 2014-10-08 12:49
radykalna obniżka podatków, zwolnienie tysięcy urzędników którzy zaraz potem znajdą miejsce pracy w prywatnych firmach, koniec uchwalania budżetu z deficytem - głosujmy na K.N.P.
mmar / 149.156.205.* / 2014-10-08 12:46
czy pisowcy mieszkają w Polsce czy są zamykani w jakimś obozie szkoleniowym, bo chodząc po ulicach, sklepach, jeżdżąc po Polsce nie widać tej katastrofy a oni ciągle to samo, katastrofa, czy oni wiedzą z czego żyją, czy już mają wyprane mózgi
rezystor / 94.42.189.* / 2014-10-08 13:10
PiS dobrze rozpoznaje dramat polskiej sytuacji. Ty wiesz tyle ile ci powie tvn i wyborcza. Polska to nie tylko metropolie, rusz tyłek po Polsce zobaczysz nasze pawele i głód dzieci.

na Marszałkowskiej stoi wielki zegar długu, nie podaje całego ale i on jest źródłem wiedzy od doskonałej polskiej gospodarce.

28 miejsce to lokata Polski w UE > w wysokości realnego wynagrodzenia. Eurostat. Tam w Brukseli tez nie widza naszego dobrobytu !
mmar / 149.156.205.* / 2014-10-08 14:49
ojoj to jest specyficzne myślenie, bilion Kaczyńskiego i w rok jesteśmy 1 w Unii, denne myślenie i tyle, śledzenie tv trwam i radia maryja może uświadczyć w przekonaniu że żyjemy w epoce kamienia łupanego i teraz Kopacz a kiedyś Tusk chcą nas załatwić i czyhają z maczugą za rogiem, prawda jest inna, wystarczy ruszyć się z domu iść na zakupy, pojachać przez Polske i widać co innego, to że zarabiamy mniej, to kwestia komuny, ile zachód dochodził do dzisiejszych standardów?? mieli okupacje sowiecką?? sposób na dojście do władzy pisu jest jeden wmówić, że w Polsce jest piekło i tyle, jeśli ktoś ma swoje zdanie to widzi że jest inaczej a jeśli ogląda prawdziwe media, słucha księdza to ma wprowadzone do mózgu sztucznie zdanie i tyle, głosujcie na pis on Wam da, już jutro będzie lepiej
tiaa / 194.99.117.* / 2014-10-08 15:19

głosujcie na pis on Wam da

no przecież mówili że dadzą tysiąc złotych na dziecko miesięcznie to chyba nie kłamali? Zmniejszą przecież także VAT, zmiejszą wiek emerytalny, wprowadzą ponownie liczne pomostówki, zwiększą nakłady na szkolnictwo, służbę zdrowia, infrastrukturę, wojsko itd.
Prosze nie wyprowadzaj mnie z tego snu i powiedz, że oni spełnią swoje postulaty, przecież za rok pewnie zaczną rządzić
tiaa / 194.99.117.* / 2014-10-08 13:36

28 miejsce to lokata Polski w UE > w wysokości realnego wynagrodzenia. Eurostat. Tam w Brukseli tez nie widza naszego dobrobytu

czymże jest to info bez podania ile niżesz w tym rankingu byliśmy 7 lat temu?

W ogóle to śmieszą mnie ludziki podające jakieś kiepskie miejsce w rankingach bez podawania jak kształtowało się to miejsce X lat temu - a dopiero to jest wyznacznikiem czy idzie coś lepiej czy gorzej. Równie dobrze możesz przedstawić w ranking gdzie będziemy na 100 miejscu i narzekać na to miejsce - jednocześnie zakładając klapki na oczy na np. poprzedni ranking gdzie miejsce było 150
niocchi / 194.93.192.* / 2014-10-08 15:54
myślenie typowego po-wiaka :) to jest jak z bezrobociem - porównujemy tylko ten wskaźnik który nam podpiera tezę. Zatem bezrobocie spada, ale to że wzrasta emigracja i jednocześnie wzrasta liczba bankructw firm i jednocześnie mamy niż demograficzny to już nikt nie mówi.

PO podchodzi do tematu w taki sposób: wybuchł pożar, zaczęło padać i deszcz ugasił ogień, zatem zasługa PO, bo jak obejmowali ster to się paliło a teraz się nie pali :)

mam nadzieję że to ostatnie podrygi tej radosnej koalicji...
tiaa / 95.160.43.* / 2014-10-08 16:55

myślenie typowego po-wiaka :)

czyli twoje? A nie przepraszam sądząc z dalszych wypowiedzi to nie myślisz.

. Zatem bezrobocie spada, ale to że wzrasta emigracja i jednocześnie wzrasta liczba bankructw firm i jednocześnie mamy niż demograficzny to już nikt nie mówi

gdybyś nie był ćwierćinteligentem to wiedziałbyś, że zatrudnienie też potrafi wzrosnąć. Wystarczy przypomnieć, że rekord zatrudnienia przypadł na rok 2011, a bodajże od 2007 do obecnego roku zatrudnienie wzrosło o około 1mln. Piszesz jeszcze o niżu demograficznym, oczywiście nie rodzi sie tyle dzieci co dawniej, ale chyba jesteś jedynym, któremu się wydaje, że dzięki temu spada bezrobocie. Oświecę cię, że w ostatnich latach mamy właśnie najwiekszą siłę roboczą bo w jej skład wchodzi wyż powojenny oraz wyż z pierwszej połowy lat 80, a przypomnę że ta druga grupa wchodziła na rynek pracy w latach 2004-08 (mniej więcej). Zatem nietrudno się domyślić, że trudniej o niskie bezrobocie gdy mamy większą siłę roboczą (nie wspomnę już nawet o wydłużeniu wieku emerytalnego który dodatkowo utrudnia spadek bezrobocia). Liczba bankructw owszem zwiększa się, ale zadaj sobie pytanie o ile więcej powstaje firm (głównie dzięki środkom unijnym) teraz niż dawniej. I wtedy możesz sobie zrobić zestawienie jakie odsetek firm upada, bo sama liczba bezwzględna wiele nie mówi o tym zjawisku.

mam nadzieję że to ostatnie podrygi tej radosnej koalicji...

również mam taką nadzieje, ale mam jednocześnie nadzieje że ludzie tacy jak ty nie będą głosować...

Najnowsze wpisy