Forum Polityka, aktualnościKraj

Becikowe: Za każde kolejne dziecko większy zasiłek?

Becikowe: Za każde kolejne dziecko większy zasiłek?

Wyświetlaj:
wychowująca / 195.205.225.* / 2009-12-09 11:09
moim zdaniem ważniejsze jest by zwiększyć próg otrzymywania zasiłków. 504zł na osobę jest raczej śmieszne.
dopóki pracowałam dawaliśmy sobie spokojnie radę, po macierzyńskim się okazało że nie mam co zrobić z dzieckiem, więc poszłam na urlop wychowawczy. teraz musimy żyć z jednej wypłaty, mamy wcześniejsze zobowiązania i nie jest łatwo, bo rok wsześniej zarabialiśmy oboje tyle, że zasiłek wychowawczy mi się nie należy. 400zł to niby nie dużo w porównaniu do utraconego dochodu, ale wystarczyłoby żeby "dokulać" się do powrotu do pracy i dania dziecka do przedszkola.
zenith / 83.22.220.* / 2009-11-28 22:54
91 zł."rodzinnego", becikowe 1.000 zł. Pomoc czy "na flaszkę"? Wychowałem 3 inżynierów, każdy siedział (i jadł) w domu przez 27 lat. To 27x3x365 dni w roku = 29.565 dni. Pomnożyć x 20 zł./dzień = około 600.000 zł. Dziś byłbym mądrzejszy, zrobiłbym sobie naleśniki. A inwestycja w dzieci, Ligę Kobiet i Wojsko Polskie jest "wysoce deficytowa".
życzliwy / 83.12.11.* / 2009-11-25 13:42
Zamiast wydawać pieniądze na becikowe należy je wydać na opieke lekarską dla dzieci.
Polska jest jednym z niewielu już krajów gdzie nie ma nowoczesnych szczepionek bezpłatnych dla małych dzieci. Nie ma należytej opieki zdrowotnej dla dzieci , regularnych obowiązkowych wizyt u specjalistów
nadzoru nad prawidłowym rozwojem małego dziecka , a wydaje sie miliony na to żeby tatuś mógł z kumplami opić czwarte i czy piate narodziny dziecka , które potem zostaje samo sobie bez opieki , nie dojada , jest zaniedbane . Urzędnicy ,żyja w oderwaniu od rzeczywistości i tylko szukaja popularności .Ten pomysł jest pozbawiony sensu jak wogóle pomysł o becikowym. Trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni żeby sądzić że danie 1000 zł becikowego i wiekszego na drugie dziecko zwiększy przyrost naturalny.
Maciżyństwo musi być świadome i mieć oparcie w systemie choćby zdrowotnym , zapewnieniu przeczkoli na wysokim poziomie , szkolnictwie podstawowym n a wysokim poziomie . Pogodzenie wychowywania dziecka z pracą to horror , a ministerstwo bije piane na temat becikowego.
pablo_1234567890 / 83.11.224.* / 2009-11-25 08:04
kolejna patologia która nam się rodzi: w patologicznych rodzinach lub niektórych rodzinach wielodzietnych juz "robi" sie dzieci bez jakiejkolwiek kontroli, po prsotu pijany tauś ma "ochotę" więc wchodzi sobie na pijana mamusię i pociecha gotowa, nie martwiąc sie co potem bo przeciez bozai da to państwo z zasiłkow wykarmi! teraz będa to robić z jeszcze wieksza ochota bo co 9 m-cy będzie coraz więcej kasy na wódę!
PA-RA-NO-JA
maruda2 / 2009-11-29 05:55
A co najgorsze dla normalnych młodych ludzi są po studiach są bardzo nieprzychylne warunki do założenia rodziny. wynagrodzenie 1500 to dobre dla singla u mamusi ale wynająć, czy kopic mieszkanie w Warszawie ,Umowa o prace często .na czas określony, lub na zastępstwo ,albo zlecenie , Wiec trudno mieć pretensje do młodych ,że mówią ,pchają się do wyścigu szczurów i nie mają czasu na związki ,albo liczą , że minie kryzys i wyjadą do pracy do kraju gdzie państwo ma inne podejście do obywateli . To przykre , ale takie są fakty
Milka69 / 77.255.240.* / 2009-11-24 16:42
a co z dziećmi które już sie urodziły i są w rodzinach wielodzietnych, może warto by o nich pomyśleć. parę naście lat temu z zasiłku rodzinnego można było chociaż dziecku kupić pampersy na cały miesiąc i na mleko wystarczyło a dziś? na co ma wystarczyć 68 zł? Wiem, że to obowiązek rodziców utrzymać dzieci, ale w każdym cywilizowanym państwie jest pomoc w wychowaniu i utrzymaniu dziecka, a u nas jest kpina. Nie ma miejsc w żłobkach, ani w przedszkolach, a tylko nielicznych stać na placówki prywatne. I co na to Pani Minister? może lepiej by było posprzątać bałagan na podwórku, a dopiero pomyśleć o nowym bałaganie. Już widzę te matki z patologicznych rodzic co rodzą dzieci dla kasy, a potem oddają do domów dziecka PARANOJA!!!!!!!
Pilsener / 2009-11-24 09:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie cierpię tej Fedak i Sawickiego - PRLowski beton którego nic nie skruszy, słuchać ich to jak oglądać kroniki z lat 50 i 60-tych.
Problem demograficzny jest dlatego, bo zarówno praca jak i działalność gospodarcza jest wysoko opodatkowana, kiepsko płatna i trudno dostępna, co powoduje BRAK PERSPEKTYW dla młodych ludzi, z których już 2 miliony wyjechało a do 2030 ludność polski ma się zmniejszyć o 5 milionów! Jako młody człowiek (31 lat) bez rodziny oczekuję od polskiego rządu perspektyw, a nie ochłapu w postaci becikowego, który jest tylko pretekstem, by doić podatników. Co mi po becikowym, jak żeby je dostać muszę 5 albo 6 tysięcy odprowadzić najpierw do budżetu w postaci podatków? Zostawcie mi te 5-6 tysięcy! Chcecie przyrostu to przestańcie w końcu stare komuchy dyskryminować młodych, przestańcie nas zmuszać byśmy pracowali na wasze przywileje, renty, emerytury czy spłacali zaciągane przez was długi! Nie kupicie na to mojej zgody jakimś ochłapem z litości.
Jacek2 / 89.74.162.* / 2009-11-24 11:14
Prowadzę jednoosobową działalność i miesięcznie odprowadzam od 3 do 5 tys. zł podatku (wliczając w to zus). To śmieszne bo spłacając kredyt za mieszkanie i utrzymując żonę i dwójkę dzieci nie starcza mi na życie (kupiliśmy mieszkanie w bloku). Za te pieniądze które oddaję państwu mógłbym sobie wynająć na pół etatu lekarza a na drugie pół policjanta i żyłoby mi się dużo lepiej niż teraz gdy policja traktuje mnie jak śmiecia a do lekarz nie mogę się dopchać bo emeryci od rana koczują i zajmują wszystkie miejsca... Dla mnie lepiej by było gdyby to Państwo nie istniało, bo zajmuje się tylko dojeniem obywateli a nic nie daje w zamian...
maruda2 / 2009-11-29 09:00
Powinna być niewielka opłata za wizytę u lekarza i skończyły by się wysiadywanie miejscowych plotkarek w przychodniach
man13 / 2009-11-24 22:02 / Tysiącznik na forum
Nie ty jeden to widzisz a jednak nie potrafimy jako przedsiębiorcy/samozatrudnienie nic w tej sprawie zrobić.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-24 08:02
moja propozycja becikowego dla PO:
za pierwsze dziecko 5 zł i narastająco aż do 20-go dziecka za które rząd zapłaci np. 500 zł
panie premierze !
zapobiegnie to masowym wyłudzeniom kasy z budżetu metodą "na dziecko" i poprawi sytuację demograficzną kraju

Najnowsze wpisy