Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Będą dziś rozstrzygnięcia na GPW?

Będą dziś rozstrzygnięcia na GPW?

Money.pl / 2009-01-28 07:15
Komentarze do wiadomości: Będą dziś rozstrzygnięcia na GPW?.
Wyświetlaj:
Longterm / 2009-01-28 09:01 / Mostek Zwyciężymy!
Przecież to zawsze my żesmy płakali po dramatycznych końcówkach...to my żeśmy kleli na zły los:)
dzień dobry
Longterm / 2009-01-28 09:05 / Mostek Zwyciężymy!
PS: co do giełdy dzisiaj według mnie ostatnia szansa na wyjście z papierów (mówię o 20)
zbyś / 2009-01-28 09:09 / Tysiącznik na forum
jak zwykle wpadasz w skrajności, bedzie jeszcze niejedna okazja do wyjścia i do kupna też
Longterm / 2009-01-28 09:12 / Mostek Zwyciężymy!
jak bym miał pisać tak aby każdy zrozumiał o co mi chodzi to bym na nic nie miał czasu..będą okazje wyjść być może nawet wyżej ale nie w najbliższym czasie (1-2 tyg)
jaroslaw74 / 2009-01-28 09:07 / Uwaga! Łamie regulamin forum
zgadzam się jest padaczka a będzie RZEŹNIA dopiero
Longterm / 2009-01-28 09:10 / Mostek Zwyciężymy!
to jest indywidualny wybór każdego...ja się bardzo często mylę a wręcz traktowany jestem jako antywskaźnik więc oczywiście nie naganiam na spadki:)
Krzych / 2009-01-28 09:09 / Płoteczka na forum
W Europie sprzedawano akcje firm chemicznych, gdyż analitycy J.P. Morgan Chase o 24 proc. obniżyli prognozy tegorocznych wyników spółek z tej branży. Z tego powodu taniały BASF i Linde. Inwestorzy pozytywnie ocenili Siemensa, który w obecnym roku obra-chunkowym chce zarobić 8-8,5 miliarda euro. Royal KPN, największa firma telekomunikacyjna w Holandii, sięgnął dalej w przyszłość, potwierdzając wielkość zysku w przyszłym roku, co również przełożyło się na jego notowania. Straty indeksów topniały, kiedy inwestorzy zaczęli kupować papiery firm motoryzacyjnych i technologicznych. Na koniec sesji Dow Jones Stoxx 600 miał na plusie 0,1 proc.
W regionie Azja-Pacyfik indeks MSCI zyskał 3,8 proc. W głównej mierze sprawiły to rządy Japonii i Australii, podejmując nowe działania wspierające instytucje finansowe oraz zmierzające do zdynamizowania gospodarek. Niewykluczone, że rząd Japonii zezwoli bankowi państwowemu na zakup akcji firm mających problemy z pozyskaniem funduszy. Rząd ma być gwarantem tych inwestycji. Natomiast władze Australii obiecały wsparcie firmom działającym na rynku nieruchomości komercyjnych, gdyby zagraniczne banki odmówiły udzielenia im kredytu. Gotowe są wyłożyć 2,7 mld USD.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=642515
Krzych / 2009-01-28 09:10 / Płoteczka na forum
Morgan rządzi dopuki się inwestorzy nie kapną jak nimi manipulują
szymon / 2009-01-28 08:58 / Uznany Gracz Giełdowy
witam,
jeszcze o wczorajszej obnizce stop.... rpp podwyzszala co powodowalo umacnienie pln-a. Od 3,4 do 3,2 to tylko gra exporterow, ktorzy sie zabezpeiczali i w ten sposob spychali rynek. Teraz kiedy sa wrabani rpp obniza stopy co powoduje oslabienie pln-a i jednoczesnie zwiekszenie i tak ogrmnych strat exporterow. Ich polityka, co slusznie zauwazyl anonim jest powodem tej calej katastrofy na walutach.
warren buffet / 2009-01-28 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co RPP mialo patrzec jak ludzie kredyty na czerwone mieszkania biorą i z mostu potem skacza ??
brydzia / 2009-01-28 09:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
a kto im kazał brać kredyty w walucie , gdyby nie brali tylu kredytów nie rosłaby inflacja i rpp nie podnosiłaby stóp

to samo z opcjami , jak na umacnianiu zł pokazywali super zyski to było ok a teraz wszyscy winni tylko nie oni
szymon / 2009-01-28 09:14 / Uznany Gracz Giełdowy
oni sa jak najbardziej winni, ale taki organ jak rpp powinna przewidziec zachowania uczestnikow rynku i starc sie temu zapobiegac.
brydzia / 2009-01-28 09:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
to wina nadzoru że pozwolił na kredyty walutowe , dlaczego Kluza tak późno wpadł że trzeba wydawać rekomendacje jak już było 150 mld kredytów walutowych
warren buffet / 2009-01-28 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
inflacja szła w góre, za późno i tak zaczeli podwyższać... ale teraz za szybko tną moim zdaniem
modliszka / 2009-01-28 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,
udanych transakcji zycze :-)
Longterm / 2009-01-28 09:16 / Mostek Zwyciężymy!
modliszko ale masz farta - masz okazje na wyjście na zero na miedziaku...graty
Krzych / 2009-01-28 08:44 / Płoteczka na forum
Dziś o godz. 20.15 naszego czasu Federalny Komitet Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej poinformuje o dalszych krokach, jakie podejmie w walce z recesją. Stóp procentowych praktycznie ciąć już nie może, ale inwestorzy oczekują konkretnych zapowiedzi podjęcia mniej konwencjonalnych środków. Poza tym uwagę zwrócić należy na dołączone do komunikatu prognozy, które pokażą kierunek myślenia Fedu.
Trwające od wczoraj posiedzenie jest pierwszym od 16 grudnia, kiedy to stopę funduszy federalnych zmniejszono do rekordowo niskiego przedziału 0-0,25 proc. Od tej pory prognozy dla amerykańskiej gospodarki jeszcze się pogorszyły, a tylko w poniedziałek kilka dużych firm ogłosiło zmniejszenie zatrudnienia o łącznie 74 tys. osób. Redukcje zatrudnienia o pół miliona miesięcznie odbijają się na nastrojach Amerykanów. Obrazujący je indeks organizacji Conference Board w styczniu po raz kolejny osiągnął rekordowo niski poziom (37,7 pkt, wobec 38,6 w grudniu). Ekonomiści spodziewali się minimalnej zmiany w górę.
Komitet (FOMC) chciałby już zapewne znać wstępne dane o wzroście gospodarczym w IV kwartale minionego roku. Zostaną one przedstawione w piątek, a ekonomiści ankietowani przez Bloomberga spodziewają się spadku PKB o 5 proc. w skali roku.
Wiadomo, że Fed zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji lepiej niż ktokolwiek inny, ale nie znaczy to, że stoi przed prostą decyzją. - Pozostawienie niezmienionej stopy funduszy oraz stwierdzeń o utrzymaniu stóp na wyjątkowo niskim poziomie to prosta część zadania - powiedział Reuterowi Michael Feroli, ekonomista JPMorgan. Ale rynki spodziewają się czegoś więcej, co najmniej powtórzenia grudniowego stwierdzenia o możliwości przeprowadzenia zakupu rządowych papierów dłużnych. Jednak konkretne decyzje w tej sprawie zostaną przedstawione nie w komunikacie FOMC, a w ewentualnym oświadczeniu zarządu Fedu, który odpowiada za politykę płynności.
Oprócz tego Komitet może ujawnić szczegóły planu skupowania sekurytyzowanych pożyczek konsumpcyjnych, który ma ruszyć w lutym. Banki mają nadzieję, że program TALF rozszerzony zostanie o kredyty hipoteczne. Z wypowiedzi członków FOMC wynika, że opozycja wobec dalszego rozbudowywania bilansu Rezerwy nieco słabnie. Mówi się, że Fed w walce z deflacją może wprost zobowiązać się do starań o... pobudzenie określonego wzrostu cen.
;-) / 83.15.219.* / 2009-01-28 08:50
Ale FED już nic nie może.
Krzych / 2009-01-28 08:45 / Płoteczka na forum
Niemcy Wyniki lepsze od prognozowanych
Dobry start Siemensa
Siemens dobrze zaczął nowy rok finansowy i potwierdził, że chce zarobić 8-8,5 mld euro. W pierwszym kwartale, obejmującym okres październik-grudzień 2008, niemiecki gigant w trzech głównych segmentach działalności - przemysłowym, ochrony zdrowia i energetycznym - zwiększył zysk o 20 proc. (bez czynników jednorazowych) do 2 mld euro. Wynik ten był lepszy od prognoz analityków, którzy szacowali go na 1,83 mld euro.
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=642501
Krzych / 2009-01-28 08:50 / Płoteczka na forum
Wiele amerykańskich spółek opublikowało we wtorek kwartalne lub roczne wyniki. Największe na świecie linie lotnicze Delta Air Lines odnotowały w IV kw. stratę netto sięgającą 1,4 mld USD, głównie w związku z kosztami przejęcia Northwest Airlines. Chemiczny potentat Du Pont poniósł w 2008 r. stratę netto w wysokości 629 mln USD, podczas gdy rok wcześniej zarobił 545 mln USD. Natomiast koncern US Steel zwiększył w IV kw. zysk do 308 mln USD, z 35 mln USD rok wcześniej.
Krzych / 2009-01-28 08:53 / Płoteczka na forum
Największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa ubezpieczeniowa, austriacka Vienna Insurance Group (VIG), wypracowała w 2008 r. 540 mln zysku brutto, o 24 proc. więcej niż w roku poprzednim.
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=642507
brydzia / 2009-01-28 08:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszyscy chyba zapominamy że frmy się zadłużyły w walucie i to chyba też odbije się w wynikach , Bre kazał ABC data zwiększyć zabezpieczenie kredytu właśnie z tego względu
Krzych / 2009-01-28 08:58 / Płoteczka na forum
Ostatnio wiele spółek giełdowych informowało o stratach na transakcjach pochodnych, w szczególności na zawartych przez nie strategiach opcyjnych. To często prowadziło także do obniżenia lub wręcz odwołania prognoz finansowych na 2008 r. W związku z całym zamieszaniem wokół tych transakcji często pojawiało się pytanie, czy naprawdę ich wyceny powinny negatywnie obciążać wynik finansowy 2008 r. Przecież będą rozliczane w następnych latach i dotyczą transakcji biznesowych, które znajdą odzwierciedlenie w wynikach lat następnych. Dlatego wiele osób kwestionuje zasadność wykazywania w sprawozdaniach finansowych wycen w stosunku do wartości godziwej transakcji, których firmy nie mają zamiaru rozliczać przed terminem kontraktowym, a często kilka lub nawet kilkanaście miesięcy po dacie bilansowej. Warto więc przypomnieć podstawowe zasady ewidencji i wyceny księgowej instrumentów pochodnych funkcjonującej w polskich i międzynarodowych standardach sprawozdawczości finansowej
simplestock / 2009-01-28 08:37 / Simplestockpl.blogspot.com
Witam,

Kawka juz jest, notowania otwarte.. zatem do dziela!

[ simplestockpl.blogspot.com ]
Mieczyslaw / 2009-01-28 08:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszyscy czekaja na Grunwald , jak dojedziemy do Grunwaldu wszyscy beda czekali na chrzest Polski i wtedy beda kupowac akcje , a jak zlecimy w okolice do chrzestu Polski , to 90% osob z tego forum zlikwiduje rachunki w domach maklerskkich :)
jaroslaw74 / 2009-01-28 09:01 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Mieciu ja już zlikwidowałem 2 lata temu i wiesz jaki jestem szczęśliwy??? Jak mam ochotę to wejdę pomału w ARKĘ i nie muszę się motać i udawać że jestem najmądrzejszy na świecie i wiem jakie akcje urosną bo takie spekulacje sam wiesz jak sie kończą, patrz PKO hhehehehehe
Mieczyslaw / 2009-01-28 09:11 / Uznany Gracz Giełdowy
masz bardzo waskie horyzonty, takich jarkow to ja wciagam lewa dziurka nosa , lacznie z calymi twoimi stratami
jaroslaw74 / 2009-01-28 09:18 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Mieciu PIT w drodze ujrzysz w nim swoje horyzonty jaki bystry jesteś heheeh przyznaj się tutaj do start ile tysięcy przepieprzyłeś i nie łudź się że odrobisz bo to nierealne a żyjesz mrzonkami
Mieczyslaw / 2009-01-28 09:22 / Uznany Gracz Giełdowy
ja mam juz na tyle, ze mi starczy do konca zycia , martw sie o siebie zebys nie musial liczyc na ZUS
jaroslaw74 / 2009-01-28 09:24 / Uwaga! Łamie regulamin forum
oki dzięki za dobrą radę pozdro
Longterm / 2009-01-28 09:00 / Mostek Zwyciężymy!
poniżej Chrztu Polski nie powinno być
warren buffet / 2009-01-28 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no tak jest. dlatego ja w okolicach grunwaldu posiorbie
brydzia / 2009-01-28 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli przebijemy dołki to na grunwaldzie nie skończymy
Krzych / 2009-01-28 08:47 / Płoteczka na forum
mogą fałszywie przebić i leszczy wyłowić
max303 / 2009-01-28 08:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"jeżeli przebijemy "


skąd to zwątpienie?
brydzia / 2009-01-28 09:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie wątpie tylko rysuje różne scenariusze
Krzych / 2009-01-28 08:34 / Płoteczka na forum
masz jeszcze LTS
Będzie więcej stacji
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=642477
Mieczyslaw / 2009-01-28 08:46 / Uznany Gracz Giełdowy
mam Lotos :) czekam na wyniki i mam nadzieje ze z opcjami nie mieli nic wspolnego
max303 / 2009-01-28 08:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"jak dojedziemy "
Aureli / 2009-01-28 08:34 / Tysiącznik na forum
To jest tak zwane samo spełniające się życzenie :)
To samo dotyczy analizy technicznej wykresów, jeśli dużo osób korzysta z podobnych wskaźników i gdzieś obliczy sobie dołek to większość właśnie w tym dołku zacznie kupować i wykres się odbija.... czyli to i tak psychologia
warren buffet / 2009-01-28 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja o tym pisalem 2 lata temu w hossie to mnie zbesztali.... at to jest jak światła na skrzyżowaniu... jesli umowimy sie ze na czerwone jedziemy to bedziemy jechac.... proste... jesli widzimy podwójny szczyt to wiadomo ze spadnie... bo kazdy ucieka bo wie ze spadnie...
Mieczyslaw / 2009-01-28 08:32 / Uznany Gracz Giełdowy
wczoraj USa zielona , azja zielona, w europie planowana zielen fiutki w usa zielone , 1680 a byc moze i 1740 to min na dzisiejszym wig20 ,
Mieczyslaw / 2009-01-28 08:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Kenobi o tym wie ,i dlatego z nory nie wylazi :)))
Krzych / 2009-01-28 08:04 / Płoteczka na forum
witam
zauważyłem dziwną skłonność interpretacji faktów skoro spółka zostaje zdyskontowana do wyników prognozowanych a ona pozytywnie zaskakuje - to powód do pretensji jak ona śmiała przecież miała paść.

Mniejsze firmy trafią pod skrzydła rządu
Rząd przyjął projekty ułatwień kredytowych oraz podatkowych dla firm. Będzie łatwiej o kredyty i ulgi na inwestycje. Pakiet ratunkowy ma ośmielić przedsiębiorców do działania
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0c0bc43a-06aa-4be8-a716-bee027fdbaa7&ref=lastadd
Krzych / 2009-01-28 08:07 / Płoteczka na forum
Ponad 11 proc. straciły wczoraj akcje Famuru, po tym jak zarząd poinformował, że zamknął transakcję zabezpieczającą, na której firma zanotuje prawie 52 mln zł straty. Zrobił tak, ponieważ odwleka się realizacja kontraktu w Chinach, którego podwykonawcą jest spółka zależna Fazos. Ta zabezpieczyła się przed wahaniami kursu przy cenie 2,17 zł za dolara. Głównym wykonawcą jest Kopex, którego akcje potaniały wczoraj o ponad 14,6 proc. Również ta firma zawierała transakcje zabezpieczające przychody z chińskiego kontraktu, wartego łącznie 85 mln USD. Kopex nie widzi zagrożeń realizacji zlecenia i zroluje zawarte forwardy. Obie firmy zrekompensują powstałe straty w chwili realnego przepływu gotówki z chińskiego kontraktu.

Kopex nie podał, kiedy rozpocznie się dostawa urządzeń do Chin, ale Krzysztof Jędrzejewski, prezes spółki, uważa, że wkrótce dojdzie do realizacji umowy. Z kolei Tomasz Jakubowski, szef Famuru, twierdzi, że kontrakt Fazosu, wart 41 mln USD, mimo różnic kursowych nadal będzie rentowny.
Krzych / 2009-01-28 08:17 / Płoteczka na forum
- Nie widzę żadnych problemów z rolowaniem naszych zabezpieczeń. Realizacja zamówienia wydłuży się, ale jest niezagrożona. Forwardy były zawierane wyłącznie pod przepływy finansowe z chińskiego zlecenia - zapewnia Krzysztof Jędrzejewski, prezes Kopeksu.

Zarząd spółki poinformował, że prowadzi rozmowy ze zrzeszeniem Shenhua - Ningxia dotyczące nowych parametrów technicznych zamówionych w ramach kontraktu maszyn i urządzeń. Te rozmowy wpłyną na przesunięcie terminu realizacji zlecenia. Po zakończeniu negocjacji zostaną ustalone nowe terminy.

Kopex, rolując kontrakty forward, być może zamknie je i od razu otworzy kolejne. Wykaże wówczas papierową stratę, która zostanie zrekompensowana zyskami w chwili realnego przepływu gotówki. - W każdym przypadku w wyniku zabezpieczeń wyjdziemy na zero. Rentowność całej umowy nie zmieni się - zapewnia prezes Kopeksu.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=642456
Krzych / 2009-01-28 08:13 / Płoteczka na forum
Dziś rynki finansowe czekać będą przede wszystkim na komunikat amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Ekonomiści są zgodni, że na trwającym posiedzeniu Fed nie zmieni wysokości stóp procentowych. Niepewność dotyczy tego, jakie inne instrumenty polityki monetarnej zdecyduje się uruchomić. Ostatnie dane, jak choćby wczorajszy odczyt indeksu nastrojów konsumentów, mogą zachęcić do nadzwyczajnych ruchów.
Mieczyslaw / 2009-01-28 08:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Chemia liczy na poprawę koniunktury

Wzrost popytu na nawozy dla rolnictwa może wzmocnić kondycję spółek. Inwestorów czeka jednak zimny prysznic przy publikacji wyników za czwarty kwartał. Część firm wykaże duże straty.
Nawozy dla rolnictwa to jeden z nielicznych produktów firm chemicznych, na który popyt wkrótce powinien wzrosnąć

Poprawę koniunktury już sygnalizują Zakłady Chemiczne w Policach. Spółka, która specjalizuje się w droższych nawozach wieloskładnikowych (65 proc. produkcji zakładu), w końcu ubiegłego roku była w opłakanej sytuacji. Sprzedaż spadła niemal do zera, a magazyny wypełniały surowce do produkcji kupione po wysokich cenach. Teraz, jak utrzymuje kierownictwo spółki, sytuacja się zmieniła.

Obecny rok będzie dla sektora trudny, dlatego część firm nastawia się na realizację inwestycji odtworzeniowych oraz tych o wysokiej stopie zwrotu. Taki scenariusz zakłada m.in. Ciech. Najważniejszym tegorocznym projektem spółki jest rozbudowa części energetycznej w segmencie produkcji sody. Dzięki niej wzrośnie efektywność produkcji w zakładzie na Kujawach. Wczoraj spółka podpisała umowę kredytową wartą 256 mln zł, z której inwestycje w sodę będą realizowane
=====================
brac police juz czy po wynikach ?

Wkrótce branża przedstawi wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku. Dużą stratę mogą odnotować Police - nawet powyżej 250 mln zł. Ujemny wynik netto będą mieć także Puławy oraz Synthos - prognozuje "Rz".
Czytaj więcej: Synthos | Ciech | ZCh Police
flugo / 2009-01-28 07:59 / portfel / Dziecko hossy

Szacunki mówią o pięcioprocentowym mrozie. Sporo, jak na tę porę roku.

a co? maj jest?
dodge / 2009-01-28 07:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
osesek / 2009-01-28 07:46 / Pan Tysiącznik
A dzień dobry (:

Skoro padło pytanie to powinna paść odpowiedź.

Jakieś rozstrzygnięcia dzisiaj na GPW będą.
Z pozycji krótkowidza - gracza DT - jedna sesja to epoka.
Z pozycji inwestora jedna sesja nie ma znaczenia tak jak nie ma zaczenia sesji 10. Z pozycji inwestora znaczenie mają informacje napływające z gospodarki. Nie komentarze analityków opisujące raporty ale nagie liczby.
Zauważyłem dziwną skłonność do manifestowania radości z powodów wyników lepszych od prognoz pomimo, że gorszych od poprzednich. No cóż, każdy powód do radości jest dobry, nawet taki że nie złapaliśmy AIDS'a a tylko kiłę.
A po mojemu kiła niemoże być powodem do radości.
Mieczyslaw / 2009-01-28 07:58 / Uznany Gracz Giełdowy
z czegos w koncy trzeba sie cieszyc :) a te prognozy to i tak patykiem pisane , bez konkretnych uzasadniej , ot prognoza, jak z pogoda :)
marlowe / 2009-01-28 07:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam.
Wiecie co? Nie mogę już patrzyć na główną stronę money.pl
Działają mi na nerwy robione na siłę dwuzdaniowe tytuły.
"Tusk spotka się z Putinem. W Davos"
Czy do jasnej cholery nie można tego jednym zdaniem zapisać?
"Koniec darmowej gierkówki. Za cztery lata." A tego?
I tak k.... z co drugim tytułem. Kretynów zaczęli zatrudniać, czy ekipę ze Strefy 51, która myśli, że pierwsze zdanie tytułu szokuje, a drugie dodaje wyjaśnień?
Czemu tego k... nie mogą zapisać jednym zdaniem? Wpłynie na ich poczytność, czy oglądalność, czy coś tam? Rzygać się chce...
SicoK / 2009-01-28 08:45 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie jest dobrze.... mięta uspokaja ;-)
Mieczyslaw / 2009-01-28 07:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Gaz miał stanieć na wiosnę, a może być droższy

Obecne 24-proc. zmniejszenie dostaw gazu do Polski ze Wschodu to szantaż. Rosja chce w ten sposób przeforsować zgodę na podwyżkę cen surowca dostarczanego nam w ramach kontraktu jamalskiego - twierdzą eksperci pytani przez "Gazetę Prawną".
W związku z niskimi cenami ropy w II połowie 2008 r. od kwietnia 2009 mieliśmy płacić mniej za rachunki za gaz. Tak skonstruowane są formuły cenowe w kontraktach między PGNiG a Gazpromem - wyjaśnia "Gazeta Prawna".

Rosyjski koncern nie chce jednak dopuścić do spadku cen surowca dostarczanego Polsce. Pytani przez "Gazetę Prawną" eksperci spodziewają się, że obecne wstrzymanie dostaw, które miały być realizowane w ramach kontraktu PGNiG z RosUkrEnergo (spółka w 50 proc. zależna od Gazpromu), może być właśnie próbą nacisku na PGNiG.

- Rosja może chcieć doprowadzić do renegocjowania kontraktu jamalskiego - uważa Przemysław Wipler, były dyrektor w Departamencie Dywersyfikacji Nośników Energii resortu gospodarki.

Ponieważ z samego kontraktu jamalskiego nie wystarczy gazu do zaspokojenia krajowej konsumpcji, co ok. trzy lata musimy zawierać umowy spotowe na zakup dodatkowych 2-3 mld metrów sześciennych gazu. To właśnie z tego kontraktu nie wywiązuje się RosUkrEnergo - czytamy w "Gazecie Prawnej"
max303 / 2009-01-28 07:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
cześć
ROOT / 83.29.170.* / 2009-01-28 07:15
Dzień dobry wszystkim :) Co będzie dzisaj ? Dzisiaj przewiduję jakieś 3 do 4 % do góry. Ale jutro ze względu na fatalne dane z rynku pracy USA znowu spadniemy w okolice 1600 pkt... Prawdziwa huśtawka. Spróbuję coś na niej zarobić. Przy takich fluktuacjach indeksów nikt pieniędzy do TFI wpłacać nie będzie. Dlatego na większe i dłuże odbicie trzeba poczekać. Nadal obstawiam przebicie dołków z października.
kurczę blade / 77.253.10.* / 2009-01-28 07:24
Dzis akcyjni w trąbę - jak zawsze.I tak jeszcze z 10 następnych lat.Jedyne co na pewno dostaniecie to podwyżki o 100% wszystkiego,bezrobocie 35%, ujemny wzrost PKB a niedługo się zacznie kryterium uliczne.
11 12 13 14 15 16
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy