Forum Forum podatkoweInne

Będą kasy fiskalne w taksówkach

Będą kasy fiskalne w taksówkach

WSTYD / .* / 2003-10-08 08:25
Komentarze do wiadomości: Będą kasy fiskalne w taksówkach.
Wyświetlaj:
* / .* / 2003-12-29 09:00
W kazdej branzy jest tak,ze jezeli przekroczy się jakiś dany obrót roczny to chyba było 40tyś zł na rok wtedy nalezy zainstalować kasę,przejść na vat itp.Tylko niech mi to ktoś wytłumaczy jak ma się to w przypadku taksówek,bo ja dopiero pozdawałem egzaminy,przygotowałem auto,wydałem kupe pieniędzy totalnie nic nie zarobiłem i juz wymaga się ode mnie kase fiskalną,nie ma problemu załoze ją tylko dlaczego na starcie mam wydać ok.3000zł skoro ja nawet nie wiem jaki będzie mój zarobek,jak długo będe jeździł i jeszcze z tego tytułu nie wpadła mi zadna złotówka,czy nie powinno być tu jakieś rozgraniczenie?Bo w końcu skąd obywatel pojawiający się na rynku ma być przygotowany finansowo do wymysłów fiskusa?Urządzenia na raty?Fajnie tyle,ze kto mi to sprzeda skoro ja jeszcze nie pracuje?cały ten układ jest chory,bo wówczas nalezałoby zainstalować kasy u wszystkich bo przecież nie wiemy ile zarabia mechanik w swoim warsztacie.myjnia samochodowa,kominiarz,elektryk itp.I nie dokońca jest tak ze taksówkarze nie chcą płacić podatków-przecież płacą cały czas,ktoś powie,ze to mało inni płacą więcej,ale pamiętajmy ze naszym władzom zawsze jest mało,płacisz zus przez 30lat i dostajesz rente bądz emeryture 400zł.jesteś na zasiłku masz 300.na kazdym kroku są jakieś problemy.I na koniec skoro ministerstwo zaplanowało wprowadzenie urządzeń od 1 stycznia to dlaczego nie zabezpieczono dostępu do nich na rynku i teraz odetnie sie ludzi od zarobkowania co spowoduje zasilenie szeregów bezrobotnych,ale co tam jesteśmy bogatym krajem damy sobie rade w końcu i tak wszystko jest kosztem ludzi,przypominają mi się stare dobre czasy kiedy w kolejce stało się dniami i godzinami z mamą teraz na kartki są kasy tyle ze do odbioru prawie w marcu.
Zbyszek / .* / 2003-12-10 21:53
kasy owszm, ale w pierwszym rzędzie dla prawników i biór rachunkowych które są tym problemem najbardziej zainteresowane, bo jak sobie inaczej poradzi TAKI ZLOTÓWA?
ZbyszKO / .* / 2003-12-06 22:29
Może wyjasni mi ktoś z ministerstwa finansów o co naprawdę chodzi z tymi kasami w taksówkachPo co taksówkarzom kasy, Kasy rejestrują obrót a oni przecież płacą podatek w formie karty podatkowej a że nie współmiernie mało do swoich zarobków (wystarczy popotrzyć jakimi samochodami jeżdźą i gdzie się budują) Dlatego trzeba im jasno powiedzieć że to chodzi o stwierdzenie żeczywistych dochodów w następnym roku wymysli się takie stawki aby budrzet dopłacił do tej grupy podatników, podobnie jak teraz około 2miliarda straci budrzet wprowadzając stawkę 19%
AZ / .* / 2004-01-16 12:15
Proszę sprawdzić pisownię przed publikowaniem swoich wypowiedzi.
ines / .* / 2003-12-02 15:39
Spójrzcie także na wątek STRAJKOWA JESIEŃ tam też jest coś o taksówkarzach...
wsciekly / .* / 2003-11-30 13:05
a co z prostytutkami tez kase i niech placi vat a co??
Kuba / .* / 2003-11-19 23:44
Jakoś w uni europejskiej nie wszystkie państwa mają w taxówkach kasy fiskalne wiec po jaki ... potrzebne one w polsce?? Nasz pieprzony rząd wydał pieniadze juz na kasy a teraz stwierdzil ze sie w tym utopił i próbuje odzyskać pieniądze!!! Niech wreszcie Miller pomyśli w co pakuje nasz kraj i sobie utnie pieniądze a da biednym i wtedy zobaczymy jak sie bedzie czół!!!!!
Lolo / .* / 2003-11-01 18:31
Najlepiej opodatkujmy wszystkich i zbierajmy żniwo dla bogatych a biednym wylizingujmy noże żeby mogli sobie gardło poderżnąć bo co im lepszego pozostało
Rybak / .* / 2003-10-10 19:45
Najlepiej jak przy kazdym kto ma jakis dochod stalby urzednik i od razu kasowal i wydawal reszte.I bezrobotnych by nie bylo
JA / .* / 2003-10-10 11:45
Zgadzam się ! Niech płacą wreszcie jak wszyscy. Jacyż oni są biedni, poszkodowani przez fiskusa, gówno prawda ! Mają lepiej niż zwykły śmiertelnik, zapiepszający w robocie, płacący daninę dla państwa. Niedługo opodatkują p******ęcia! i naślą inspektorów skarbowych żeby nasłuchiwali, czy naród nie oszukuje ! Do dupy z takim krejem !
agnieszka / .* / 2004-01-13 12:55
jestem żoną taksówkarza i wcale nie widzę by było nam tak "lepiej".By miec dla siebie choć tys.zł trzeba zarobić 3tys-bo takie są koszty składek,utrzymania auta,abonamentu....A przy tym całymi dniami nie ma go w domu a ja umieram ze strachu czy go ktoś nie napadł.Wakacje?Święta?-w tym zawodzie to nierealne!Spróbuj takiego życia to wtedy porozmawiamy!!!!
WSTYD / .* / 2003-10-08 08:25
1 - dlaczego kasta "złotów", "cierpiarzy", "taryfiarzy" itd ma być lepsza od inych. Z lepszego gówna pochodzi?2 - problemem nie jest opłata za kasę tylko sam fakt posiadania - znaczniej trudniej kanotwać pasażera - przynajmniej przez pewien długi czas. Niestety ta kasta jest jak święte krowy - policja ich nie tyka za narusznaie prawa o ruchu drogowym, jak trzeba to lanie spuszczą - np. bayer taxi, i nic ich nie może wzruszyć. Może wzięli by się uczciwie do roboty i kasa by była i kasy by poinstalowali. Niestey "element" jaki jeżdzi na taryfach nie zasługuje nawet na miano " ścierwa ". A najbardziej tracą i dostają ci uczciwi taksówkarze, którzy też się trafiają ale są w ekstremalnej mniejszości.3 - skoro jest tak źle to dlaczego przybywa taksówek jak grzybów po deszczu. To chyba ktoś tu znowu kantuje.ZŁOTÓWY WEŹTA SIĘ DO ROBOTY - A TYLKO UCZIWIE!!!!!
Pasażer / .* / 2003-12-06 22:36
Kantować pasażera to z kasą czy bez niema znaczenia przecięż nie każdy klijent kiosku czy sklepu bierze paragon. Ale tu chodzi o to że fiskus będzie miał czarne na białym jakie obroty ma ta grupa podatników
ONA / .* / 2003-11-28 20:58
TO JA PROPONUJĘ ABY WPROWADZIĆ KASY FISKALNE TAKŻE W ZAKŁADACH FRYZJERSKICH, W PRALNIACH, W MYJNIACH SAMOCHODOWYCH ITD. JAK WSZYSCY TO WSZYSCY!
TaxiDriver / .* / 2003-10-12 10:23
Skoro ta kasta ma tak dobrze to proponuje sie do niej przyłaczyć i też mieć tak dobrze

Najnowsze wpisy