Forum Polityka, aktualnościKraj

Będą nowe miejsca pracy. Zobacz gdzie

Będą nowe miejsca pracy. Zobacz gdzie

Money.pl / 2015-03-04 14:00
Komentarze do wiadomości: Będą nowe miejsca pracy. Zobacz gdzie.
Wyświetlaj:
noti / 91.222.127.* / 2015-03-04 23:26
a na marsie te nowe miejsca pracy, normalka
bari76 / 178.192.88.* / 2015-03-04 21:20
no tak beda nowe miejsca pracy a za 20 lat wyprzedzimy ameryke we wszystkim w biedzie i ubustwie jestesmy wlasciwie w czolowce wyprzedzila nas somalia i jeszcze 2 kraje 3 swiata
Doradca bankowy / 81.190.6.* / 2015-03-04 21:11
Nowe stanowiska w przemyśle? Przepraszam a jaki to my mamy przemysł? Chemiczny, który kupił kulczyk zwolni ok. 2000 osób w ramach reorganizacji, Kolej zamierza zwolnić ok.5 000 pracowników. Banki zwolnią ok. 10 000 osób bo szefuńcie zarabiają coraz mniej miliardów i w celu oszczędności wypieprzy się na bruk doradców. Zresztą za złodziejskie promocje rożnych oszczędnościowych "wyrobów" przez banki, których oszczędzający potracili ok. 40-60% złożonych pieniędzy rozpoczną się na szeroką skale pozwy sądowe. Póki co to wokoło słychać o zwolnieniach a nie o jakimś rozwijaniu interesów.
ellllla / 109.243.225.* / 2015-03-04 20:35
hahahaha "planuje zatrudnić" hahaha ja też sobie planowałam ... wakacje ale mnie zwolnili
dam / 78.8.47.* / 2015-03-04 19:47
NA ZACHODZIE HAHA prawde piszcie a nie ściemy!!!!
Waniek / 2015-03-04 14:00 / Bywalec forum
Informatycy nie muszą się obawiać o pracę jednocześnie z doświadczenia wiem że najczęstszym rodzajem ich zatrudnienia jest umowa o dzieło lub zlecenie. He he co za bezsens. Może i zarobią ale nie są pewni swojej pracy. Rynek potrzebuje taniej siły roboczej a nie informatyków na wysokim poziomie!!!
programista / 194.145.205.* / 2015-03-04 19:47
Chyba żyjesz w jakiejś innej Polsce. Umowę o dzieło czy zlecenie to mają co najwyżej studenci drugiego roku, ewentualnie nędzni klepacze PHP stronek WWW. Specjaliści mają umowy o pracę lub własną działalność gosp. Przy zarobkach powyżej 15 tys. zł miesięcznie umowa o pracę się nie opłaca, bo za duży podatek. A wyciągnąć 15 tys. na miesiąc w tej branży w Polsce to nie jest większy problem. Poza tym po co komu pewność zatrudnienia w jednej firmie, jak nową pracę można znaleźć w tydzień? Pracuję ponad 10 lat i nie zdarzyło mi się szukać pracy dłużej niż tydzień, to raczej pracodawcy skomlą o to abym spojrzał na ich ofertę. Przy okazji: drodzy polscy pracodawcy: jeśli nie oferujecie minimum 30 tys. zł netto na start lub Wasza oferta nie ma widełek płacowych, to z automatu ląduje w koszu - mam takich ofert bez podanych widełek płacowych dot. pracy w "młodym i dynamicznym zespole" (buhahaha) tygodniowo kilkanaście. Konkurujecie z Googlem, Facebookiem i Twitterem. Sorry, taki mamy rynek. Wygrywa ten kto oferuje najlepsze warunki. :D
YK / 213.5.40.* / 2015-03-04 21:21
30 tyś na start, :)
wyłącz grę, bo Ci się światy pomieszały,
programista / 194.145.205.* / 2015-03-05 12:41
Tak! 30 tys. na start w nowej pracy, nic mi się nie pomieszało. 100k-150k USD rocznie to standardowa stawka dla doświadczonego programisty na zachodzie; i to nie jakiegoś geniusza. Sprawdź sobie zachodnie portale pracy. Mocni programiści w Google / Oracle / IBM / Apple spokojnie dobijają do 300k USD rocznie, czyli mniej więcej tyle co lekarz specjalista. Napisałem, że mam ponad 10 lat doświadczenia w branży i mam oferty pracy właśnie m.in. z Google / Apple / Facebooka. No i skoro obecny pracodawca płaci mi 28 tys. zł netto (właśnie po to, aby mnie Google nie podkupił), to przecież nie będę szedł do nowej pracy aby zarabiać mniej, no nie? Myślisz, że specjalista, który potrafiłby napisać system bazodanowy obsługujący miliony transakcji na sekundę albo oprogramowanie do sterowania elektrownią jądrową przyjdzie do Twojej firmy pracować za pensję sprzątaczki w Niemczech? Sorry, wszędzie na świecie dobrym inżynierom płaci się znacznie powyżej średniej, często znacznie więcej niż managerom. Rynek IT jest globalny, a specjalistów ciągle brak, więc stawki się wyrównują. Który specjalista będzie pracował dla polskiej firemki za 6-8 tys. zł, jeśli firmy z Niemiec, USA i UK oferują 3x-4x tyle, i to jeszcze bez ruszania tyłka z Polski? Te 3x-4x tyle i tak im się opłaca, bo u siebie za podobnej klasy specjalistę musieliby zapłacić więcej i jeszcze mu służbowe Volvo kupić.
Waniek / 2015-03-04 14:41 / Bywalec forum
W polsce nie ma i nie będzie miejsc pracy moje całe miasto pracuje w Niemczech nie koniecznie za najniższą i to by było na tyle jeśli chodzi o perspektywy pracy w polsce!!!

Najnowsze wpisy