Forum Polityka, aktualnościPolityka

Będą obowiązkowe mundurki szkolne

Będą obowiązkowe mundurki szkolne

Money.pl / 2007-04-13 09:16
Komentarze do wiadomości: Będą obowiązkowe mundurki szkolne.
Wyświetlaj:
.. anonim / 83.27.218.* / 2007-04-19 21:29
nie dobijajcie mnie!!! był taki looz a tu nagle pełno durnych propozycji Giertycha... myslalam z początku ze to fajny facet ale za te mundurki to ....
Amelka..:P / 91.94.0.* / 2007-04-19 13:53
WAs chyba pogieło.Jestem uczennicą 2 klasy gimnazjum ...i nie mam zamiaru kupowac mundurku na ostatni rok nauki!!!!!Komu sie podoba ten pomysł to niech sam zacznie noscic mundurek ....a ci ktorzy nie popierają tego niech nie kupują tego....proste i logiczne chyba nie ....Ale tutaj giertych blyska inteligecją!!!!!....Nigdy nie bede popierała tego nienormalnego pomyslu....poprzeglądajcie w internecie jakie proponują wzory mundurkow ...szczena wam opadnie....sa beznadziejne ..nie mowic o ich cenie!!!!!!!!
.................... / 83.18.137.* / 2007-05-06 15:57
taaak
Olciak / 83.7.29.* / 2007-04-26 16:24
hmm, ja też jestem w 2 gim. i uważam, że to całkiem niezły pomysł. A, że skoro mówisz, że w necie są brzydkie mundurki to po prostu nie umiesz szukać.
Oczywiście w szkołach też mówi się o tym, że samemu można zaprojektować mundurek- proszę bardzo, nikt ci nie zabrania.
Poza tym- niezbyt ciekawy pomysł('Komu sie
podoba ten pomysł to niech sam zacznie noscic mundurek ....a ci
ktorzy nie popierają tego niech nie kupują tego....proste i
logiczne chyba nie ....Ale tutaj giertych blyska
inteligecją!!!!!....') i raczej Giertych bardziej błyska inteligencją od ciebie, dlaczego?
A dlatego, że po jaką cholerę(przepraszam za słownictwo) mieli by nosić mundurki uczniowie skoro będą wyglądać jak debile?(chodzi mi tu, że trochę by to dziwnie wyglądało, że na 200 czy 300 uczniów 10 będzie chodzić w mundurkach, prawda? i to niekoniecznie w takich samych).
I uważam, że powinnaś czasem panować nad swoimi emocjami bo krzykiem(wykrzynik oznacza krzyk- uprzedzam twoje pytania, że 'czy ty niby krzyczysz?') nic nie załatwisz, raczej spokojną, dyplomatyczną rozmową, gdzie przedstawisz niepodważalne argumenty dlaczego mamy tego nie nosić?
Ok, ja też uważam, że są tego wady:
- np. niszczenie osobowości, psychiki i takie tam sprawy.
- ograniczenie wyrażania swojej subkultury,
- wysokie koszty(bo na Boga! nie bądźmy naiwni- kto cały tydzień będzie chodził w tym samym? trzeba co najmniej kupić dwa komplety).
i...
może chyba tyle...
I osobiście uważam, że ładny mundurek będzie wyglądał bardzo elegancko^^.
Jak to mawiają: ładnemu we wszystkim ładnie.
A że ty się martwisz czy będziesz wystarczająco atrakcyjnie/pociągająco/wyzywająco wyglądać to już twoja sprawa.
Pozdrawiam :).
I nie próbuj udawać buntowniczki, bo poza anonimowymi zażaleniami w internecie nic nie próbujesz zrobić^^.
Po prostu jak je wprowadzą to grzecznie założysz i pomaszerujesz do szkoły, może z uśmiechem, może bez, ale pomaszerujesz. ;]
clark / 91.94.52.* / 2007-04-19 15:49
Młoda Damo życze Ci abyś w przyszłości nie nażekała jaka to ta Polska jest zacofana, bo wkońcu jaka ma być jeśli wszyscy myślicie że wiecie wszystko najlepiej.
Pocieszę Cię, nawet wasze umysły wkońcu dorosną :) może wtedy i Ty będziesz jakimś VIPem

Pozdrawiam
miarka / 2010-11-11 12:25
mundurki w szkołach to świetna sprawa! jestem za!
Monia14 / 87.239.170.* / 2007-04-18 18:36
Niektóre mundórki są fajne. Ale podobno wybrali nam w jakąś kratkę i do tego białe podkolanówki. I nawet w zimęw tym będziemy chodzić. I jeszcze w naszej szkole będze monitoring nawet w środku ubikacji!! Mogli by najpierw wymienić w naszej szkole okna bo są w rozsypce nawet kilka wypadło, i wyższe ławki by się też przydały, bo mamy ławki z poctawówki i są strasznie małe ja na gimniazalistów. A potem sie dziwią że mamy krzywe kręgosłupy
lepper / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:14
Mundurki tu są nie potrzebne
klasa 5 / 83.4.221.* / 2007-05-27 20:00
będziemy wyglondaci jak pedzie
lepper / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:13
Mundurki tu są nie potrzebne
lepper / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:13
Mundurki tu są nie potrzebne
nieznajomy / 83.18.204.* / 2007-04-18 17:00
ja jestem za wprowadzeniem mundurków nikt by sie nie wyróżniał w szkole ale nie od góry do dołu tylko jakas bluza
Pwner / 83.8.55.* / 2007-05-01 21:15
Nie no co za zacofańce po co ci ten mundurek ???? zebyś jak pingwin wyglądał ? to jest wogle nie potrzebne tylko kase z ludzi zdzierają ! Juz nabijaja kase zakladą, które produkuja te lipne szmaty...
stasz65 / 81.15.191.* / 2007-04-18 10:42
ogólnie jestem za mundurkami ale bez przesady nie od stóp do głów owszem może być jakaś fajna bluza rozpinana z łatwego do prania materiału , jeśli chodzi o koszty zakupu mundurka przecież bluzek na zmianę dziecko też potrzebuje kilka co najmniej
LEPER / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:16
ten kto je wymyślił będzie je nosił
LEPER / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:16
ten kto je wymyślił będzie je nosił
LEPER / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:16
ten kto je wymyślił będzie je nosił
kleopatra / 83.23.178.* / 2007-04-17 18:51
Dzisiaj na lekcji spytałam się nauczycielki dlaczego niby nauczyciele mają nie nosić mundurków?NIE CHCIAłA MI ODPOWIEDZIEĆ!!!!!!!!!!!!!Nauczyciele niby jak się ubierają?Mało razy widzi sie nauczyciela z odsłąniętym brzuchem?Albo na metrowych szpilkach, spódniczce mini i bluzce tylko na piersi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ola BASIA / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:19
TO PRAWDA UBIERAJĄ SIĘ GORZEJ OD NAS , I SAMI NAM DAJĄ TAKIE PRZYKŁADY .
ola BASIA / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:19
TO PRAWDA UBIERAJĄ SIĘ GORZEJ OD NAS , I SAMI NAM DAJĄ TAKIE PRZYKŁADY .
ola BASIA / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:19
TO PRAWDA UBIERAJĄ SIĘ GORZEJ OD NAS , I SAMI NAM DAJĄ TAKIE PRZYKŁADY .
ola BASIA / 83.11.61.* / 2007-04-23 10:19
TO PRAWDA UBIERAJĄ SIĘ GORZEJ OD NAS , I SAMI NAM DAJĄ TAKIE PRZYKŁADY .
:o) / 83.7.4.* / 2007-04-23 15:18
Nauczyciele też powinni nosic mundurki bedzie nam wtedy razniej!:)
ktoś / 83.68.75.* / 2007-04-18 09:14
chodzi 1 klasy szkoły średniej i jestem za wprowadzeniem mundurków nie tylko podstawowkach i gimnazjach ale i w szkołach srednich osbiscie chodze do jednej z czolowych szkol w polsce i byl bym dumny z tego ze moge sie z jej godlem wszedzie pokazac to swiadczy o czlowieku jak byles malo ambitny i wstydzisz sie swojej szkoly trudno twoje zycie ale jesli cale zycie sie starales .... no wlasnie a przytaczanie kwestii z konstytucji i wolnej woli i graniczeniu swobód jest po prostu smieszna bo sama szkola w taki razie jest ograniczeniem twojej swobody bo musisz chodzic do niej nie wtedy kiedy ty chcesz ale wtedy kiedy ci każa
klaudynka15 / 195.136.177.* / 2007-04-20 19:31
jak bede chodzic z godlem mojej szkoly na plecach to chyba ze wstydu sie spale bo to przeciez siara jak cholera!! to nie szkola tylko zaklad karny przeciez tam nie mozna miec mp3, telefonu, nie mozna nawet sie lekko pocalowa na korytarzu nie mowie tu o jakims ciagnieciu sliny czy cos ale nic u nas nie mozna jeszcze wprowadzaja monitoring kraty w oknach juz sa jescze tylko ogrodzic drutem kolczstym i tyle
ps. pozdro dla glupiego giertycha i zycze mu zeby wreszcie zmadrzal!!
Iwon06 / 80.54.158.* / 2007-04-19 17:42
Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź można z niej wnioskować, że jesteś inteligentną osobą, a przede wszystkim patriotyczną...co niestety obecnie rzadko się obecnie zdarza. Pomomo tego, że nie jestem stara popieram pomysł wprowadznenia mundurków przecież najlepsze szkoły na świecie właśnie w ten sposób podkreślają swoją odrębność, a nawet elitarność, więc dlaczego nie my Polacy? Ktosiu na codzień mam do czynienia z uczniami i jestem dumna, że jest jeszcze taka mądra młodzież jak Ty. Pozdrawiam
rodzic / 83.31.15.* / 2007-06-19 23:22
podkreslaja owszem uczelnie i to wtaki sposub ze ten mondurek jest normalny ale my nie zyjemy w stanach mamy inna zeczywistosc apo za tym nawet na zachodzie w normalnej szkole nie ma takiego obowiazku
klaudynka15 / 195.136.177.* / 2007-04-20 19:15
o lol! "osoba paryjotyczna" poraszka wescie sie schowjcie!!
mundurki?? nie to nie jest normalne glupi giertych i wy tez pierniczycie tu takie farmazony ze szok nie odpiernczajcie chociaz takiej maniany!!!!!!!!!!
PunkGirl / 83.12.62.* / 2007-05-27 09:47
Zgadzam sie mundurki to tandeta!!Ja jestem punkówą i nie mam zamiaru nosić jakiś badziewnych szmat!!Moja wina że niektóre wyglądają dziewczyny jakby spod latarni wyszły?! To niech one chodzą w mundurkach a nie ja!!!
Iwon06 / 80.54.158.* / 2007-04-19 17:42
Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź można z niej wnioskować, że jesteś inteligentną osobą, a przede wszystkim patriotyczną...co niestety obecnie rzadko się obecnie zdarza. Pomomo tego, że nie jestem stara popieram pomysł wprowadznenia mundurków przecież najlepsze szkoły na świecie właśnie w ten sposób podkreślają swoją odrębność, a nawet elitarność, więc dlaczego nie my Polacy? Ktosiu na codzień mam do czynienia z uczniami i jestem dumna, że jest jeszcze taka mądra młodzież jak Ty. Pozdrawiam
clark / 91.94.52.* / 2007-04-19 15:39
do Kleopatra: to co opisujesz świadczy o kulturze nauczycieli w Twojej szkole co niestety nie wpływa na dobrą opinie o was. Tak o Was. Dyrekcja powinna się spalić ze wstydu jeśli nie potrafi sobie poradzić z takim problem.

do Ktoś: przytaczanie przez wielu ustawy głównej świadczy o tym że rozumieją z niej tylko to co chcą.
Chylę czoła przed młodą osobą mającą tak mocne argumenty.

Pozdrawiam
Cesar / 2007-04-17 17:54
Szanowni Forumowicze,

jestem zszokowany poziomem dyskusji, zwłaszcza wsród rodziców. Wypowiedzi na poziomie niższych klas podstawowych, z ubogim zasobem słów. Piana na ustach i bunt. Młodzieży się nie dziwię, oni mają zawsze gorące głowy...

Osobiście jestem za mundurkami w szkołach. Mam 33 lata, mieszkam od kilku lat w Anglii, sam pamiętam czasy, kiedy w podstawówce chodziłem w fartuszku (obrzydliwym, sztucznym z wymiennymi kołnierzykamii oczywiście). Ustosunkowując się do Waszych argumentów:

1. Po pierwsze to super projekt na wspólne decyzje: Samorząd szkolny z Radą "Mundurkową" ma tu naprawdę okazję, żeby się wykazać. Wspólnie opracować projekt, z logo szkoły, tak żeby wszyscy byli dumni z efektu końcowego. Badziewie oczywiście do kosza. Wypracowć kilka wzorów, a potem Referendum wśród uczniów na najlepsze rozwiązanie. Jak demokracja to demokracja. Z tego może być więcej zabawy niż agresji.

2. Nie będzie dodatkowych kosztów. Mundurek zastąpi codzienne ciuchy, które przecież też się niszczą, i które trzeba kupować i marnować czas na polowanie po sklepach. Elegancki mundurek to cały komplet: Spodnie/spódnica, koszulka (na late i pod bluzę) plus bluza. Do tego np. czarne buty (oczywiście dowolnej marki) - z czasem najlepsze firmy polskie się wyspecjalizują w produkcji dobrej jakości szkolnego obuwia. I wreszcie koniec z porannymi dylematami "ja nie mam co na siebie włożyć". Naprawdę do niczego nie potrzebne codzienne frustracje ogromnej części młodzieży. Z tym, że oczywiście w interesie rodziców jest wybór odpowiedniej, rzetelnej firmy. Tutaj powinien wykazać się Komitet Rodzicielski. Umowę można podpisać na określony czas (stadardem umowy powinno sięzająć ministerstwo), i karać nieuczciwych dostawców. Uczmy się elegancji od małego, na codzień, nie koniecznie z MTV.

3. Może powoli zaczniemy znów szanować szkołę i siebie nawzajem. Uczmy się tego od małego, bo nie ma w nas zbyt wielu wartości, za które gotowi byli byśmy "poledz". Jednakowy strój będzie raczej łączył, niż dzielił -- to wspólnota i tożsamość ze szkołą, szacunek i kultura (przynajmniej mam taką nadzieję). Bez względu na to czy jesteś biedny, czy bogaty, mądry czy mądry inaczej, przynajmniej nie wyróżniasz się strojem. Konkurujmy raczej poziomem wiedzy ...

4. Moja 4-letnia córka chodzi tu (w Anglii) do przedszkola i już w przedszkolu wszystkie dzieci chodzą w "mundurkach". Dzięki temu, nie ma problemu w co się rano ubrać. Co więcej, uczy to ją samodzielności, bo może się ubrać za każdym razem sama.

5. Bezpieczeństwo. Jednolite stroje utrudnią wchodzenie do szkół ludzi ze szkołą nie związanych (drug dealers...?), oraz ewentualne wagary, bo dziecko w mundurku na mieście w czasie godzin szkolnych to już nie tak łatwo się wmieszać w tłum.

6. Szkoła przygotowuje do dorosłego życia, to przedsionek Waszych przyszłych wyborów, przyszłej pracy. a w większości miejsc pracy, coraz częściej wygaga się "mundurków": w biurze garnitur, garsonka, medycy w fartuchach. Nawet spawacz, murarz czy inny kurier nosi ubranie "firmowe". Takie jest życie. Po co się potem rozczarowywać.

7.... A ciuchy, kiecki, stroje zostawmy na weekendy...Nie każdego na to stać, więc po co dodatkowa frustracja dla wielu skromniejszych dzieci.

Nie wiem czy kogokolwiek przekonałem, ale próbujmy używać argumentów a nie decybeli. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, to chętnie podyskutuję.

Pozdrawiam
klaudynka15 / 195.136.177.* / 2007-04-20 19:49
w polowie przyznaje racje. ale nie calkowicie chodze do 2 klasy gimnazjum i uwazam ze jezeli chodzi o biedniejszych to przynajmniej nikt nie bedzie sie z nich nasmiewal ale to zazwyczaj takie osoby smieja sie z innych bo chca sie takim wlasnie zachowaniem wkupic w fajne towarzystwo ktore wcale nie ubiera sie jakos wyzywakaco czy cos... ladnie i schludnie niektorych stac na takie ciuchy ze szok ale nie ubieraja sie specjalnie jak juz wczesniej napisalam "wyzywajaco"... druga rzecz czy nigdy nie byliscie na wagarach?? watpie w to... reaz starsi tak mowia a byli tacy sami jak my... jezeli chodzi o jakosc mundurku to tu masz racje bo my bedziemy miec kamizelki (szare) z polaru i z logo naszej szkoly... uwazajcie jak chcecie ale to jest lekka przesada;/ podsumowujac nie jestem za mundurkiem szkolnym ale jezeli tak juz zdecydowano to mogly by byc jakis lasbe spodniczki nad kloano podkolanowki (wedlog wlasnego gustu) byzeczka z kolnierzykem krawacik i zakiet
pozdrawiam:)
Iwon06 / 80.54.158.* / 2007-04-19 17:50
Cesar widzę,że mamy podobne poglądy może to kwestia wychowania w tych samych czasach. Ale przyznaję, że mundurki niwelują klasowość wśród dzieci je noszących- szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie dużo jest ubogich i bogatych. Dletego też mundurek powinien być w przystępnej cenie i osiągalny dla wszystkich!!!
Janusz Ka / 83.27.171.* / 2007-04-17 11:03
Po pierwsze jest to niezgodne z Konstytucja RP
art. 47 Konstytucji, czyli "prawo do decydowania o swoim życiu osobistym", oraz art. 48 ust. 1, który przyznaje rodzicom prawo do "wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami"
juz niedługo zaskarżą ten pomysł do Trybunału Konstytucyjnego

argumenty przeciw:
- cena (nie wiadoma jaka - nie stać mnie na taki wydatek)
- musza być co najmniej dwa mundurki ( jeden po klku dniach chodzenia wymagać będzie prania- czyszczenia)
- co zrobic jak dziecko urośnie w ciągu roku szkolnego (następny wydatek)
- rewia mody jak była tak będzie - nie mówcie że nie będzie widać różnicy pomiędzy uczniami nawet w takich samych mundurkach (pod spodem lepszy ciuch, firmowa bluza, lepsze buty, itp.) wprowadzenie mundurków nie zlikwiduje różnic w zamożności rodziców!!!!
- kto będzie szył te mundurki (przetargi!!!! he he juz widze uczciwością śmierdzi na odlegość) - proponuję mede in China taniej

na razie tyle

Mundurki owszem ale
- w elitarnych prywatnych szkołach płatnych nie sobie sami decydują jaki mundurek nawet 10 szt.

Nasze społeczeństwo jest za BIEDNE!!!
Lepiej przeznaczyć te pieniądze na wychowanie, wykształcenie , monitoring w szkołach - bezpieczeństwo

jak zwykle tamaty zastępcze

Pozdrawiam i życzę rozsądku
Iwon06 / 80.54.158.* / 2007-04-19 18:01
Właśnie mundurki będą się przyczyniały do bezpieczeństwa, bo obcy wchodzący do szkoły rzuci się odrazu w oczy
Clark / 91.94.52.* / 2007-04-19 15:25
cytat:" Nasze społeczeństwo jest za BIEDNE!!!"
bo może za dużo wydaje na niepotrzebne p*******, pomyśl o tym ile wydajesz na jakieś zbedne dzieciakowi ciuszki i inne,

cytat:"Lepiej przeznaczyć te pieniądze na wychowanie, wykształcenie ,
monitoring w szkołach - bezpieczeństwo"
i tu masz odpowiedź, myślisz że wprowadzenie mundurków jest czymś innym niż wprowadzeniem dyscypliny, tu się zaczyna wychowanie.

Również życzę wiele rozsądku bo z wypowiedzi widać że troszke go brak.

Pozdrawiam
hape / 83.16.225.* / 2007-04-16 12:41
prosze prosze , mlodziez wchodzi na bankier.pl
mundurek, owszem ale w elitarnej szkole, aby mlodziez mogla czuc sie dumna. decyzja powinna lezec w gesti zarzadu szkoly a nie w ministerstwie. ale ze wszystko jest na glowie postawione...
DZIEWCZYNY Z KL.5D!! / 83.18.156.* / 2007-04-16 09:31
A CZEMU TYLKO W PODSTAWÓWCE I GIMNAZJUM A NIE LICEUM!!!!A ZRESZTA JA NIE CHCEM NOSIĆ SPÓDNICY!!!!!CO WYSCIE NA GŁOWE UPADLI JA WIEM WY CHCECIE WNIESC DYSCYPLINE A WNIESIECIE STRAJK,WSZYSCY BEDĄ SIE BUNTOWAĆ!!!!!!MY NIE CHCEMY MUNDURKÓW!!!!!!A TY GIERTYCH SIE WYPCHAJ DZEMEM A JAK NIE MASZ TO CI KUPIE DZEMIK!!!!!!!
BlackStar / 83.28.192.* / 2007-04-14 23:01
CO?!?!?!?!?! Jakim prawem ten (wulgaryzm) Giertych śmie odbierać komukolwiek jego indywidualność?! Ten (wulgaryzm) Jest chyba (wulgaryzm) i (wulgaryzm) (wulgaryzm)!!!! Chyba sie Romuś skumał z Kaczyńskimi! Ich (wulgaryzm) sklonowali to Giertych myśli że będzie miał własna armie klonów! WSZYSCY POWIEDZCIE NIE MUNDURKOM!!!!! DYREKTORZY SZKÓL WSZYSTKICH NIE WYRZUCA!! A MY POKAŻEMY GIERTYCHOWI ZE ON MA (wulgaryzm) DO GADANIA!!!!!!!!
nitka / 80.252.2.* / 2007-04-16 08:16
Mam wnuki bliżniaki, mają po 10 lat, są w 3 klasie szkoły podstawowej - mają 1.68 wzrostu i ciągle rosną. W ciągu ostatniego roku urośli 20 cm. Który mundurek będzie rósł razem z dzieckiem? Kto bedzie finansował te mudurki, jeżeli wiadomo, że duża część naszego społeczeństwa klepie bidę.
Gratuluję bezmyślności
ktospiekny / 83.11.190.* / 2007-04-19 16:11
Nigdy nie uwierze że gówniarz 10 letni ma prawie 170 cm..........
bjv jkbmgrw / 83.11.190.* / 2007-04-19 16:11
Nigdy nie uwierze że gówniarz 10 letni ma prawie 170 cm..........
n-lka / 80.48.18.* / 2007-04-14 21:32
ponoć szkoła podstawowa i gimnazjum są obowiązkowe_wyrzucimy z nich dzieci, które nie przyjdą do szkoły w mundurku?
xfcxdsc / 87.205.237.* / 2007-05-16 15:29
Regulamn forum
anna9512389 / 83.12.95.* / 2007-04-14 12:56
moim zdaniem lepiej ze beda te mundurki, moja corka popiera moje zdanie choc na poczatku nie byla zadowolona ale jest dopiero w 1 klasie podstawowki tylko ciekawe jakie to bedzie drogie bo dyrektorzy narazie nieokreslaja nawet ceny ok. zreszta ja sama jeszcze do nie skonczylam studiowac a u nas tez sa tzw. mundurki tylko ze calkiem inaczej to wyglada
anna9512389 / 62.21.84.* / 2007-04-17 16:04
Kobietko potrzebna ci jest super niania,co ty za bzdury wypisujesz.
lib / 83.9.217.* / 2007-04-13 16:22
A moja córka nie pójdzie do szkoły w mundurku. I co jej zrobią. Wyrzucą ją ze szkoły. Nauka jest obowiązkowa. A może obniżą ocenę ze sprawowania, niech obniżają.
Jacy zachłanni na władzę są ci Kaczyńscy, że godzą się na debilne propozycje Giertycha, aby tylko utrzymać władzę. Poczekamy do przyszłych wyborów, ale jeszcze kilka "tak ważn ych" inicjatyw i LPR nie zdobedzie nawe 1% poparcia.
pietrow / 83.99.39.* / 2007-04-13 23:15
zdobędzie, zdobędzie panienko i PIS rządzić będzie jeszcze dłuuugo, bo ludzie zaczynają się uczyc rozsądku w tym kraju, wreszcie mądre decyzje, a ty panienko (bo oczywiście to ściema, że niby jestes matką) używając tak dosadnych słów, wystawiasz kiepskie świadectwo sobie, nie będziesz juz mogła świecic wśród koleżanek lepszym ciuchem, tylko weźmiesz się do pracy, popracujesz nad matematyką, ortografią i poznasz hostorię własnego kraju, a nie listę fast-food'ów i repertuar kinowy na wagarach
rodzic / 83.31.66.* / 2007-06-24 03:14
nastepny typ z mlodzierzy wszechpolskiej lub mocherowy beret przez takich wlasnie ten kraj spada na pysk
pietrow / 83.99.39.* / 2007-04-13 23:08
doksonale !! tak właśnie trzeba !! wreszcie będzie porządek w szkołach !!!
:):) / 83.29.0.* / 2007-04-15 20:44
Regulamin forum
Mikaela / 83.20.29.* / 2007-04-13 20:18
Mudnruki są w Wiejkiej Brytanii i innych cenionych krajach europy i jakoś nikt się nie czzepia. Mam wraże nie że nie jestes matką, tylko jesteś zbuntowaną nastolatką, ktorej się nic nie podoba!
adhfahd / 89.174.70.* / 2007-04-17 18:32
masz racje popieram mundurki są w wielu krajach swiata i jest w szkolach porządek .Tak trzymac Panie Giertychu:):)
Przedszkolak / 89.76.101.* / 2007-04-14 14:22
Dlaczego nie piszesz , że w tych krajach mundurki są w renomowanych szkołach prywatnych i jak kogoś stać na cesne to i stać na mundurek . Ciekawqe kogo będzie stać wydać co roku około 300 zł. na mundurek bo większość moich znajomych nie .Czy nie mogą być fartuszki jak kiedyś by lyby o wiele tańsze.
killerpilze / 83.5.118.* / 2007-04-13 09:16
mi się to osobiście to nie podoba bo jestem uczennicą 6 klasy
szkoły podstawowej i nie będe tego nosiła
ktos;/ / 83.26.30.* / 2007-04-14 08:48
neich ten Giertych idzie sobie gdzieś i nei wkurza ;/;/;/;/ nie będzie mi rozkazywał w co mam sie ubierać .. nie dość ze niedawno sobei mnóstwo ciuchów kupiłam zeby sie jakoś ubrać to teraz z nich wyrosne ;/;/ Giertych do domu i nie pozwalaj sobei za dużo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pietrow / 83.99.39.* / 2007-04-13 23:20
Proponuję ci odlotową kieckę zostawić na week-end, bo szkoła jest miejscem nauki i integracji społecznej, a nie wybiegiem dla nastoletnich modelek i ani miejscem na szpan i powierzchowne wyróznienie. Jesli chcesz świecić wśród kolezanek, to zabłysnij inteligencją i stopniami naświadectwie. To moja rada. Rodzice mam nadzieję potwierdzą Ci to.
rodzic / 83.31.66.* / 2007-06-24 03:30
ta poubierac wszystkich w mundury i do bojowki mlodzierzy wszechpolskiej jeszcze niech bejzbole rozdaja hihihihi to juz zakrawa na kretynizm ten post jest o stanie finansowym spoleczenstwa a nie edukacji wiec po co mieszac te dwa tematy poczytaj poczatkowe "czlowieku" posty a dopiero potem wypowiedz ,a pouczanie zostaw na niedzielne kazanie
karoshi / 87.204.77.* / 2007-04-13 20:30
A ja jestem uczennicą I klasy liceum i mi się bardzo podobał pomysł na szkolny mundurek.Podobał, bo po zobaczeniu mundurka który mamy nosić zmieniłam zdanie.Obowiązkowo będziemy nosić tylko bordową kamizelkę, ale musimy kupić cały mundurek(kamizelka, koszula, spódnica), który ubierzemy tylko klika razy w roku na szkolne apele. A potem za rok kupić nowe, bo tamte będą za małe...
;p;p;p;p; / 213.238.64.* / 2007-04-16 11:19
jak my mamy nosic mundurki ti niech ten walniety giertych zacznie nosic.... ja nie mam zmairu tego nosić!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy