Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będą takie podwyżki dla listonoszy, na jakie Pocztę stać

Będą takie podwyżki dla listonoszy, na jakie Pocztę stać

Wyświetlaj:
garfield / 62.179.58.* / 2006-11-25 16:35
Jesli strajkuja to nie powinni przyjmowac przesylek. Teraz masa ludzi czeka az kolesiom zachce sie dostarczyc listy/przesylki do domow bo nie mozna ich z poczty wyciagnac.
Chyba zabraklo im mozgownic zeby przewidziec skutki takiego glupiego strajku z zamykaniem urzedow wlacznie.
ssssssdfdfgf / 78.88.202.* / 2010-10-18 17:33
ci kolesie to listonosze którzy ciężko pracują a pensje mają niskie dlatego strajkują,bo za 1300 zł pracujemy po 10 godz bo mamy nie normowany czas pracy a pretensje to do naszych przełożonych gdzie zwykły naczelnik urzędu zarabia nawet do 5 tysięcy złotych
ga / 83.21.181.* / 2006-11-25 17:51
zamierzam pozwac personalnie listonosza obslugujacego rejon w ktorym mieszkam o odszkodowanie za poniesione straty ( opoznione platnosci , karne odsetki itp ) .Z oplatami sadowymi i obsluga prawna bedzie to z pewnoscia spora suma.
Mam nadzieje ze ten jeden ktorego to trafi zrozumie na czym polega demokracja i kapitalizm..
Listonosz / 84.10.229.* / 2006-11-28 18:52
idioto jak chcesz iść do sadu to najpierw się dowiedz że jesli nie dostales rachunku to nikt ci za niego odsetek nie naliczy a ten litonosz pracuje za grosze po kilkanascie godzin dziennie a płacą mu tylko za osiem pracuje puł dnia za darmo poto rzeby taki bedzwał jak ty dostawał przesyłki na czas. Pozdrawiam Listonoisz :P
bt / 83.21.181.* / 2006-11-25 12:43
Może by tak właściciel firmy Poczta Polska ( czyli RP ) wzięło sie za robienia porządków. Jeżeli listonosze nie chcą pracować - należy ich zwolnic dyscyplinarnie - najlepiej bez prawa do zasiłku.. W końcu zatrudniani są ludzie pełnoletni , swiadomi warunków pracy i płacy akceptowanych przez nich przy podpisywaniu umów o pracę .. jeżeli po czasie stwierdzają że wrunki umowy im nie odpowaidaja sa prawne proceury rozwiazania stosunku pracy. Ale nie .. w typowo polski sposób - chcą byc zatrudnieni , zarabiac dużo i najlepiej nic nie robić ...
Dlatego konieczne są zdecydowane a nawet drastyczne środki zaradcze ..
yyyytrrr / 78.88.202.* / 2010-10-18 17:35
Życzę Ci ch*** żeby to ciebie zwolnili dyscyplinarnie
szopen44 / 79.185.216.* / 2008-03-05 16:53
ten kto to napisał jest dupkiem bo nie wie jak się pracuje na poczcie a zwłaszcza jako listonosz w mrozie w śnigu ,deszczu itp.
robby / 217.97.199.* / 2006-11-25 15:40
Bałkot . Jak bym onetowskie forum biznesu czytał. "Zarabiać kokosy, nic nie robić". Kto ci takich bzdur nagadał ? Chcą normalnie pracować za normalne pieniądze. A prawo do strajku jest jednym z fundamentalnych praw w demokracji. Nie wiem więc o co twoje pieniactwo.
bt / 83.21.181.* / 2006-11-25 17:45
robby - pracuja tak jak uzgodnili to z parcodawca - w takim wymiarze i za takie pieniadze. Jezeli to im nie odpowiada - moga zlozyc wypowiedzenie i odejsc do innej pracy czy chocby na zasilek.
Masz racje ze demokracja gwarantuje prawo do strajku .Jednak strajk musi byc uzasadniony np niedotrzymaniem przez pracodawce waunkow umowy.
Tymczasem listonosze ( a teraz tez cala reszta "poczciarzy" )po prostu zachciala wiecej pieniedzy za te sama prace ... To nie jest uzasadnienie .. W koncu do roznoszenia poczty nie sa wymagane zadne kwalifikacje poza umiejetnoscia rozpoznawania liter i cyfr. Jest to zwykla praca fizyczna .
Trudno wiec oczekiwac ze bedzie swietnie oplacana . I kazdy z listonoszy byl tego swiadom podpisujac umowe ...
fhhdd / 78.88.202.* / 2010-10-18 17:47
i tu się mylisz trzeba być uczciwym rzetelnym mieć zdrowie i wiecznie się pilnować bo za wszystkie błedy płacisz z własnej kieszeni i chyba wszyscy zapomnieli że codziennie ryzykujemy życiem a policja za ryzyko po 15 latach emerytura, dużo z nas listonoszy studiuje ja właśnie w tym roku skończyłem studia żeby wyjechać z tego kraju i nie słuchać takich idiotów lepiej spójrzcie na naszą kochaną administrację gdzie panie umią parzyć tylko kawę policjantów którym najlepiej wychodzi wypisywanie mandatów i polityków którzy walczą tylko o stołki a tak naprawdę to fizyczni pracownicy wypracowują zyski a nie ci za biurkiem
kolega / 83.25.189.* / 2008-03-29 07:58
Jesteś zwykłym dupkiem i tyle a pojęcie o pracy na Poczcie masz zerowe, zresztą nie chce mi sie wierzyć by ktos taki jak ty wogóle umiał pisać , bo albo jesteś zwyczajnym prowokatorem albo jednym z tych nadętych przydupasów z administracji na Poczcie
Listonosz / 83.28.27.* / 2006-11-28 17:28
Zapraszam na jeden dzień do pracy za listonosza.To zobaczysz jak to jest i nie bedziesz pisac takich głupot.Ps Listonosz musi mieć wykształcenie min. średnie, wiec to nie są cymbały jak piszesz
marti_h / 83.6.215.* / 2006-11-26 23:11
Jak to czytam to stwierdzam, że jesteś człowieku po prostu żałosny. Tak się składa, że PRACODAWCA nie dotrzymuje umowy ponieważ nie płaci za nagdodziny, tylko listonosz chodzi charytatywnie po rejonie i rozrzuca jakieś śmieszne ulotki, których jest fura. Jesteś taki cwaniak to prosze Cię bardzo zapraszam na Urząd na jeden dzień i zobaczymy jak będziesz później cwaniaczył jak będziesz musiał pójść w rejon z torbą ważącą tonę. Powiem Ci też, że wielu ludzi szuka innej pracy za lepsze pieniądze ale w naszym kraju nie jest to łatwe, a co do tego, że listonosz powinien znać tylko cyferki i literki to już rozbroiłes mnie po całości. Wielu jest takich co mają wyższe (!!!) wykształcenie, a przy pracy z pieniędzmi tak jak mają inni "poczciarze" wydaje mi się, że niespełna 1000 zł na rękę to chyba jednak nie wiele. Jesteś śmieszny i to bardzo. Brak mi słów na Twoją głupotę :\
listonosz / 83.238.146.* / 2006-11-25 14:32
to moze ty nic nie robisz i piszesz o sobie zapraszam donas do pracy nie wytzymalbys nawet jednego dnia chodz i sprawdz jaki to cieszki chleb pracowac dziennie po dziesiec dwanascie godz .nie mam zamiaru nikogo obrazac ale ale to smieszne co piszesz pomysl najpierw a potem pisz
bt / 83.21.181.* / 2006-11-25 17:39
drogi listonoszu . zatrudnienie na poczcie nie jest twoim obowiazkiem. mam nadzieje ze jestes wiadomy mozliwosci zmiany pracy . oczywiscie ze nie podobalaby mi sie praca listonosza . ale tez o nia nie zabiegam ..
A ty ? podpisales umowe o prace na tym stanowisku i na okreslonych warunkach. Zapewne pracodawca dotrzymuje tej umowy placac ci zgodnie z umowa - prawda ? wiec ty tez dotrzymaj swojej czesci umowy i PRACUJ ..
sopelo / 85.221.184.* / 2008-03-10 07:31
człowieku, a czy ty w swojej kocanek pracy dostałeś kiedykolwiek powyżke??? jeżeli tak to jakim prawem??? przecież podpisywałeś umowe o konkretnąstawke, więc jeżeli kiedykolwiek prosiłeś o podwyżkę szefa to jakim prawe??? mogłeś zmienić prace jak ci nie pasowało, jesteś tępak i tyle, listonosze pracują za grosze, Ci doświadczeni co pracująpo kilkanaście lat jak jest dużo poczty to siędzą nadgodziny za które im nie płacą, a wyobraź sobie co siędzieje jak jest ktoś nowy i nie zna rejonu??? to wychodzi do domu o 21 wieczorem bo o tej godzinie kończy sięrozliczać.

A poza tym czy ty ślepoto nie zauwarzyłeś jakie są podwyżki cen na wszystko??? energia, gaz, żywność, paliwo, myślisz że za jedną i tą samą pensje od wielu lat na szystko ma starczyc??? jestes tak tępy że aż żal to czytać
wkurzony na poczte / 82.143.137.* / 2006-11-25 16:03
to jak ci nieodpowiada to czemu tam pracujesz?

ps. jakie są kryteria zatrudnienia na poczcie?
znajomosci i krewni?

pani na poczcie nie wie co to format B5 !!!
wkurzony na poczte / 82.143.137.* / 2006-11-25 16:04
a druki bezadresowe powinny byc domyślnie zakazane, może ze ktoś sobie życzy i listonosze absolutnie nie powinni nosić tego gó*wna bo drażni ono dostarczyciela i odbiorcę,
po co one komu?
DB PLUS / 83.20.135.* / 2008-03-31 17:09
PO TO ŻEBY TAKI TĘPAK JAK TY MÓGŁ SIE DOKSZTAŁCIC(COŚ TAM MOŻE CIEKAWEGO WYCZYTASZ CHYBA ŻE JESTEŚ ANALFABETĄ).BARANIE POMYŚL ŻE LUDZIE KTÓRZY NOSZĄ TE DRUKI MAJĄ PRACE PALANCIE.
listoniszyk / 217.116.110.* / 2006-11-25 18:22
macie racje wszyscy byłem listonoszem przez 4 miesiace i sie zwolniłem bo mam godnosc pracowac za 650 zł po 12 godzin to mozna za biurkiem a nie biegac jak pies gonczy a kierownik ci powie jeszcze "jak nie masz gdzie zabrac reklam to wes w zeby"
miminikunius / 194.105.133.* / 2008-02-10 20:50
co wy k.. wiecie o pracy listonosza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
na poczcie potrzebują do pracy to śmiało przychodźcie i sami zobaczycie jak to jest. niektórzy niech się zastanowią co piszą. jestem listonoszem i nie jest tak pięknie
asystent / 83.19.148.* / 2008-03-04 23:01
najbardziej wkurzylo mnie to ze te nieroby z biur znowu skorzystaja
myszka 21 / 83.11.190.* / 2008-04-10 19:49
masz racje wiekszych nierobow jak na poczcie to nie ma nawet list plac i potracen nie potrafia zrobic a moze by te pancie i dyrektorzy wzieli torby i poszli na rejon maja wieksza kase jak my niewolnicy poczty polskiej

Najnowsze wpisy