Forum Forum dla firmKsięgowość

Będą zmiany w PIT-ach. Od 2011 roku

Będą zmiany w PIT-ach. Od 2011 roku

Money.pl / 2009-09-25 11:28
Komentarze do wiadomości: Będą zmiany w PIT-ach. Od 2011 roku.
Wyświetlaj:
maria l. / 89.75.143.* / 2009-10-04 09:55
BZDURNY POMYSŁ!!! I wszelkie rachunki na ulgi, ulgi bez rachunków (np. na dzieci), dochody z innych firm - co mojej firmie do tego? A jeśli ktoś pracuje w kilku firmach na zlecenie, to która będzie miała obowiązek rozliczania?
Wypełniam sama PIT-y od początku ich wprowadzenia : pierwsze były bardziej skomplikowane, teraz są proste, bo wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać to, co otrzymamy od pracodawców na koniec roku i wpisać przysługujące nam ulgi. I to wszystko! A kto będzie odpowiadać za ewentualny błąd w rozliczeniu? Kto będzie musiał składać wyjaśnienia w skarbówce? Pracodawca czy pracownik? Kto poniesie ewentualne konsekwencje za błąd? Jeśli sama wypełniam PIT, to odpowiedzialność spoczywa na mnie, a po genialnej zmianie? Firmy będą miały obowiązek przechowywania podkładek (rachunki, faktury itp.) przez cały okres 5-ciu lat, czy pracownik? Czyje to w końcu będzie rozliczenie - firmy czy pracownika?
Moim zdaniem - BZDURA na skalę całego okresu od wprowadzenia PIT.
tttt / 57.67.141.* / 2009-10-02 10:12
>>>To są osoby zatrudnione w jednym zakładzie, które mają
>>>jedno źródło dochodów i tak naprawdę wszystkie informacje,
>>> które są potrzebne do wyliczenia zeznania pracodawcy
>>> mają na co dzień - wyjaśnia minister Grabowski
Skoro tak, to WSZYSTKIE informacje dla takich osób ma tez Urząd Skarbowy!!! Po co jeszcze dodatkowy papier, który trzeba wysyłać do Urzędu Skarbowego?
Jeśli zmieniać - to żeby uprościć albo poprawić coś, a nie - zmienić, żeby było inaczej...
dsdsjfvbdzfhvgdiufgv / 217.153.235.* / 2009-10-02 08:35
Po jakiego h... to zmieniancie !!! O*******... się !
dCo / 79.184.200.* / 2009-10-02 07:47
Wy już lepiej nic więcej nie uchwalajcie i jedźcie na zasłużony urlop aż do końca kadencji. Wszyscy na tym skorzystamy.
wethaed / 79.189.252.* / 2009-10-01 20:57
Kolejny debilizm legislacyjny, którego celem jest mydlenie oczu obywatelom.
Jak to się mówi w wojsku pozoracja pola walki.
Coby było kabaretowo ( w końcu jesteśmy obywatelami najśmieszniejszego państwa świata) proponuję totalnie zniszczyć ostatnich płacących podatki czyli pracodawców i obciążyć ich wysokimi karami za nierzetelność tych PIT-ów. Przecież jest oczywiste, że wielu pracowników nie dostarczy kompletnych danych i będzie można udupić kolejnych paru uczciwych pracodawców.
Pracownicy cieszcie się dzięki dodatkowym kosztom firm zarobicie mniej.
... przypomina się dowcip z przed lat:
Dlaczego sejm jest okrągły?
- a czy ktoś widział kwadratowy cyrk?
Basia1949r. / 83.27.174.* / 2009-09-29 13:37
Dla kogo te ustalenia i komu maja pomóc i usprawnić pracę. Pracodawcy, pracownikowi czy US. Chyba nikomu, po co robić wywrotkę do czegoś co jest sprawdzone i "hula" od wielu lat?
Duska / 83.143.102.* / 2009-10-07 14:39
Popieram wszystkich ktorzy sa przeciw ,bo ja równiez.Totalna bzdura,fatalny wymysł.Posłowie przemyslcie to jeszcze raz na trzeźwo !!!
Księgowa Sylwia / 79.186.159.* / 2009-09-29 08:30
KOMPLETNA BZDURA!!! Nie życzę sobie, żeby pracodawca gmerał w moich Pit-ach to moja i wyłącznie moja sprawa ile zarabiam i w ilu firmach, jakie mam ulgi. Mojemu pracodawcy powinno starczyć że wie ile zarabiam u niego po co ma wściubiać nos w moje sprawy? Z innej strony dla pracodawcy to też utrudnienie sterty dokumentów od pracowników godziny pracy, albo kupa kasy dla biura rachunkowego - przecież nikt tego za darmo nie będzie robił. Księgowi i tak mają dość do roboty po co ta głupota?!!!!
danmusz / 2009-09-27 20:29 / portfel
PIT PITowi nie równy... Czy zatem mój pracodawca ma mieć dostęp do innych moich dochodów, które rozliczam np pitem 38?? Niekoniecznie tego chcę i wcale mi się nie uśmiecha pamiętanie o złożeniu kolejnego niepotrzebnego papierka i pamiętaniu terminu kiedy ten papierek mam złożyć aby poinformować, że nie życzę sobie by ktoś, poza mną, rozliczał moje PITy. Poza tym co jeśli pracodawca pomyli się na moją niekorzyść (np wyliczy mi za małą niedopłatę - to skarówka bardzo lubi śćigać) - zajmą mi konto?? Nawet się nie zorientuję, że coś jest nie tak - pewnego, pięknego dnia po prostu mój bank mi oznajmi, żę nie mogę wypłacić pieniędzy z własnego konta, bo mi je skarbówka zablokowała. Nim to odkręcę to minie kilka miesięcy - kilka rat kredytów niezostanie zpłaconych ja w BIKu wyląduję, bo ktoś wpadł na pomysł idiotyczny, by mnie pracodawca ze skarbówką rozliczał. PIT, to wbrew pozorom nie jest jakieś karkołomne zadanie, by sobie z nim nie poradził przeciętnie inteligentny człowiek. Od szkoły śreniej gdzieś tam sobie dorabiam i od kilku lat samodzielnie radzę sobie z własnymi pitami.
Newyobrażam sobie też tych małych firm, które zatrudniają po kilka-kilkanaście osób. Wielu z właśćicieli takich firm samodzielnie zajmuje się księgowośćią i niewyobrażam sobie ich, gdy im pracownicy poprzynoszą tony dokuemntów dokumentujących ulgi prorodzinne, internetowe, odsetkowe itp... Żal mi tych małych firm - lepiej jak je zamknięcie i zwolnicie pracowników a sami na etat gdzieś przejdziecie - lepiej bowiem na tym wyjdziecie - ot głupota pomysłu rządu, który dotychczas miał moje popracie
Paź / 83.238.63.* / 2009-09-26 10:00
Huraaaa!!!
Nareszcie,rząd znalazł sposób na opóźnienia w rentach i emeryturach.ZUS,osr.pomocy społecznej,więzienia,starostwa,urzędy miejskie i inne wariatkowa otrzymały obowiązek.Bedą musiały prawidłowo wypełnić PITy swoich podwładnych,tj tej części Polaków którym się wszystko należy wtedy gdy nie umieją właściwym palcem kiwnąć na sprawę którą załatwiają.Zarobek 7zł?A ile za to zapłacimy?
Pikey / 85.89.189.* / 2009-09-25 23:28
Fakt, firma wie ile zarabiam, ale nie musi wiedzieć jakie mam ulgi, bo po co mam się tym chwalić. Z drugiej strony, czy ktoś wie czy do wypełniania tych pitów będzie "DARMOWE" podkreslam darmowe oprogramowanie kompatybilne ze wszystkim wersjami kadrowo-płacowymi, opartymi na różnych systemach Oracle'a, Sybyse'a. SQL'a. ale i perwassive'a, btrieve'a. bdf i innych starych?? Czy już jakaś firma wygrała konkurs na stworzenie tego oprogramowania i zapewniła połaczenie z wszystkimi używanymi systemami kadrowo-płacowymi?? Jeżeli nie to ja już widze to wypłanianie pitów, pracownk, tak samo jak jest "wykazywany rzeczywisty czas pracy" he, he, hi, hi zostanie zmuszony do wypłenienia pitu osobiście, inaczej zostanie poproszony o mały zadatek w postaci braku w premii, lub innym dodatku, hi, hi, hi ...
b.b.1949 / 82.143.157.* / 2009-09-25 17:06
Jestem płacowcem i wiem co to rliczenie roczne PIT. Nie wyobrażam sobie rozliczyć wszystkich pracowników, nie mam na to czasu, a odliczenie za internet wyliczyć rocznie z rachunków telefonicznych, a odliczenia na dzieci, kto to ma robić, czy ONI wiedzą co piszą i ustalają
Basia1949 / 82.143.157.* / 2009-09-25 17:01
Pracuje jako płacowiec w przedsiebiorstwie i wiem co to rozliczanie roczne PIT, nie wyobrażam sobie rozliczyć PIT-y roczne dla wszystkich pracowników, ile to zajmie czasu, piliczenie wszystkich ulg, wyliczenie internetu z rachunków telefonicznychg, itp czy ONI wiedzą co mówią?
janiszek72 / 2009-09-25 14:41 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle dopłacimy do cudownego pomysłu Donka my podatnicy. Takie fajne pomysły to ma tylko Specjalnej Troski Platforma Antyobywatelska. Będzie tak samo jak z jednym okienkiem. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam. P.S. Jak zwykle badziewie, szajs i tandeta.
esu / 78.8.2.* / 2009-09-25 15:41
Racja - wyszło mi bokiem to pseudo "jedno okienko". I tak byłem w ZUSie, Urzędzie miejskim (bo w rzeczywistości każdy musi tam pójść), właśnie się zbieram do Urzędu Skarbowego, a do tego czekałem ponad dwa tygodnie na REGON (wcześniej dostawało się od ręki), teraz siedziałem w domu i czekałem bo samemu po REGON się nie można wybrać. Obliczyłem, że ślimak winniczek (prędkość 50 m/h) doszedł by do mnie z urzędu miejskiego zachaczając o Urząd Statystyczny w niecałe 3 dni. Urzędom zajęło to dużo więcej. Niestety przedsiębiorcy to mniejszość dlatego można się spodziewać po komunistyczno-socjalistycznej platformie dalszych utrudnień, które zamiast reformować przerzucą obowiązki z pracowników na pracodawców. Jest tak zwyczajnie dlatego, że pierwszych jest więcej a tych drugich mniej, więc z punktu widzenia wyborów jest to najprostsze rozwiązanie nie wymagające żadnego praktycznie wysiłku, a przy tym ogólnie rzecz biorąc nic nie zmieniające. Liczą się tylko głosy, państwo to dla PO prostytutka, którą należy wykorzystać z każdej strony żeby zdobyć jak najwięcej głosów i tylko to się dla nich liczy zresztą to samo z innymi partiami w Sejmie.
ja i nie tylko ja / 83.19.187.* / 2009-09-25 14:04
Taaaak.Pracodawca dostanie / albo i nie / 7zł rocznie natomiast biuro rachunkowe skasuje 20 zł.za 1 pracownika lub podwyższy swoje wynagrodzenie kilkadziesiąt zł. miesięcznie.I to ma obniżyć koszty pracy ? A może byłoby lepiej uprościć druki PIT ?Tyle ,że to wymagałoby trochę pomyślunku a z tym u Wybrańców Narodu trochę gorzej.Lepiej rzucić durne hasło,o resztę niech martwią sie inni. Chory kraj,rozpasany rząd i sejm. Byle do wyborów.........
dareg / 87.207.65.* / 2009-09-25 13:37
kolejne setki etatów dla swoich kolesi w skarbówce których jedynym zadaniem będzie rozrywanie milionów kopert z deklaracją "nie chcę być rozliczany przez pracodawcę"

by żyło sie lepiej - swoim panie premierze
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy